Gelir Vergileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Gelir Vergileri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

29 Kasım 2022 Gelir Vergisi HESAPLAMA Gelir vergisi nedir 0
İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

E-İşletmeler  

AB dışındaki e-işletmeler tarafından sağlanan ve Avrupalı ​​müşteriler tarafından İnternet üzerinden indirilen müzik, video ve yazılım gibi tüm ürünler ve Web tabanlı ücretler için geçerli olan AB gerekliliği ile şimdi daha da kötüleşmiştir. Bu indirmeler ve hizmetler artık KDV’ye de tabidir.

Bu, Amazon.com, eBay ve AOL dahil olmak üzere çeşitli Amerika merkezli çevrimiçi firmaları etkiler. Yine, AB üyeliği olmayan ABD firmalarının, genellikle daha küçük olanların, tüketicinin ikamet ettiği ülkenin KDV oranını uygulaması gerekecektir. AB bu adımı, Amerikan ve Avrupalı ​​firmalar arasındaki oyun alanını eşitlemek için attı çünkü ilk firmalar ABD’de herhangi bir satış vergisine tabi değilken, ikincisi AB müşterilerinden KDV almak zorundaydı.

Etkilenen ABD firmaları ve ABD yönetimi, özellikle bu konudaki OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı) müzakerelerinin sonucunu bekledikleri için bu durumdan oldukça rahatsız. Bu adımla AB’nin tek yanlı hareket ederek bu konunun önüne geçmiş olduğu görülmektedir.

Ayrıca, KDV’nin müşteri (ana ülke) tarafından tahsil edilmesi, Amerikalı satıcılar için, tüm bu vergileri anavatanları için tek bir oranda toplayabilen AB’deki muadillerine göre daha fazla sorun ve belirsizliğe neden olacaktır. Her müşteri için gerçek ikamet ülkesinin belirlenmesi ve doğrulanması sorunu, konuyu daha da karmaşık hale getirir.

Müşterinin verdiği e-posta adresi, daha düşük KDV oranı olan bir üye ülkede yaşıyormuş gibi davranarak yasayı aşmaya çalışılırsa, gerçek ikamet adresi olmayabilir. Ya da müşteri gerçekte başka birinin paravanı olabilir, hatta daha yüksek KDV oranı olan ülkelerdeki tüketicilere yeniden satış yapıyor olabilir.

Gerçek müşterileri doğru oranda vergilendirme sorumluluğu muhtemelen (AB dışı) satıcıya aittir. Bu onlar için çok zor ve oldukça maliyetli olabilir. Bazı eleştirmenler, bunun aslında AB dışı firmalara karşı ayrımcılık oluşturduğunu ve Dünya Ticaret Örgütü’nün hizmet ticaretinin serbestleştirilmesine ilişkin kurallarına aykırı olabileceğini düşünüyor.

Diğer bir sorun da, farklı üye devletlerin tüm faaliyetlere aynı şekilde davranmamasıdır. Örneğin AOL, Fransa ve Almanya’da İnternet hizmeti için ödenen ücretler için KDV’ye tabidir, ancak İngiltere’de değildir.

Bu kurallar yalnızca işletmeden tüketiciye yapılan satışlar için geçerlidir, işletmeler arası işlemler için geçerli değildir. İkincisi, Web tabanlı satışların büyük kısmından sorumludur. Yine de, AB’ye satış yapan Amerikalı çevrimiçi perakendecilerin, vergiyi karşılama ya da tüketiciye aktarma ve nasıl daha uygun maliyetli hale gelme konusunda rekabet gücünü nasıl koruyacağına dair bazı zor kararlar alması gerekecektir.


Gelir vergisi nedir
Gelir Vergisi HESAPLAMA
Yıllık gelir vergisi beyannamesi
Gelir vergisi dilimleri
Bordroda gelir vergisi nedir
gelir vergisi nedir, kimler öder
Maaş gelir vergisi dilimleri 2022
Gelir vergisi oranları 2022


Gelir Vergileri

Yerli veya yabancı hemen hemen her işletme gibi, e-ticaretin de kazançları üzerinden (gelir) vergisi ödemesi gerekir. Burada üç husus vardır, viz. ikamet, kaynak ve bağlantı noktası. Amerikan firmaları (yani, ikametgahları veya genel merkezleri ABD’de olanlar), dünya çapındaki gelirleri üzerinden ABD gelir vergisine tabidir. Bu tür işletmeler, orada para kazanıyorlarsa, diğer ülkelerdeki gelirleri üzerinden vergilendirilebilir.

Bu, sözde çifte vergilendirmeye yol açabilir, yani firma oradan elde edilen kazançlar için farklı ülkeler tarafından iki kez (veya teoride birden çok kez) vergilendirilir. Neyse ki, ABD’nin AB üye devletleri de dahil olmak üzere sanayileşmiş ülkelerin çoğuyla çifte vergilendirme anlaşmaları var. Bu, işletmelerin aynı gelir için iki kez vergilendirilmesini önler. Bu anlaşmalar, OECD tarafından tasarlanan bir modele dayanmaktadır.

E-iş için özel bir endişe, Web tabanlı kazançlarının yabancı (bu durumda AB) vergi makamları tarafından nasıl ele alındığıdır. OECD, e-ticaretin dijital bir teslimat olduğunu ve bu nedenle fiziksel teslimattan hiçbir farkı olmadığını belirlemiştir.

Bir CD’nin tüketiciye fiziksel olarak gönderilmesi veya tüketici tarafından indirilmesi fark etmez. Her iki durumda da kazançlar, kaynak ülkede vergiye tabi OLMAYAN ticari geliri oluşturur. Bu, ABD merkezli firmalar için ABD dışında başka hiçbir ülkenin bu gelir üzerinden stopaj (gelir) vergisi almaması gerektiği anlamına gelir.

Bazı e-işletmelerin başka bir ülkede kalıcı bir işyeri veya bağlantı noktası (örneğin, bir ofis veya depo ve çalışanlar) – kısacası fiziksel bir mevcudiyeti vardır. Bunun anlamı, işletmenin bu bölümünün vergilendirme amaçları açısından büyük olasılıkla yerel bir firma olarak ele alınacağıdır. (Yorumların farklı olabileceğini lütfen unutmayın – bazıları birçok ülkede basit bir depo ve teslimat işleminin bir işyeri oluşturmadığını düşünüyor.)

Bu tür firmalar diğerlerinin, örneğin yerel AB firmalarının tesislerini bu amaçla kullanmayı seçerlerse, bir Avrupa bağlantısına sahip olarak kabul edilmeyeceklerdir. Dolayısıyla, bu dış kaynak kullanımı, başka bir ülkede vergi sorumluluğundan yasal olarak kaçınmanın bir yoludur.

Bununla birlikte, bağlantı noktası sorunu oldukça karmaşık olabilir. Örneğin, ABD’deki bir e-ticaretin AB’de erişilebilen bir Web sitesi varsa, bu bir işyeri olarak kabul edilir mi? OECD’ye göre cevap hayır çünkü sadece sanal bir varlık yetersiz.

Ancak, bir AB ISP’si tarafından işletilen AB için özel olarak tasarlanmış bir Web sitesini kullanmaya ne dersiniz? Veya özellikle AB için hazırlanmış ve bir AB alt yüklenicisi tarafından istihdam edilen AB personeli tarafından çalıştırılan etkileşimli bir Web sitesi? Sanal bir varlık ne zaman gerçek veya kalıcı hale gelir? Bu, bu alandaki hala çözülmesi gereken birçok belirsizlik ve belirsizlikten birine bir örnektir.

İnternetin gelişiyle ve bunun sonucunda küresel pazarlara daha kolay erişimle birlikte işyeri kavramının tamamının modasının geçtiğini iddia etmekte haklılık payı var.

Bazı uzmanlar, bu kavramın mevcut gelişmelerle daha uyumlu bir şeyle değiştirilmesini önermektedir. Sorun şu ki, bunun ne olması gerektiği konusunda anlaşamıyorlar. Yapsalar bile, yine de farklı önceliklere sahip çok sayıda ülkenin bürokratlarına ve politikacılarına satmak zorunda kalacaklardı – bu hiç de kolay bir iş değil. Bu, akışkan durumun bir başka örneğidir.

İnternetin dinamikleri, aynı zamanda mekanla ilgili oldukları için ikamet ve kaynak kavramlarına da zarar veriyor. E-işletmelerin genel merkezleri genellikle geleneksel muadillerine göre daha mobildir ve sonuç olarak denizaşırı gibi daha hızlı taşınabilir.

Benzer şekilde, yüksek vergi bölgelerinde teslim edilen veya indirilen ürünler veya hizmetler genellikle kolayca başka bir yere yönlendirilebilir (örneğin, sahte veya sanal müşterilerin yardımıyla).

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir