Gerekli Yazılım – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Gerekli Yazılım – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

23 Ocak 2021  İstatistiksel Veri Analizi En güncel iPhone yazılımları iPhone bağlantı programı iTunes hatası Revo Uninstaller 0
Web Sitesi Sunucusu – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3. Sosyoloji / Kriminoloji / Ekonomi: İşsizlik oranlarını, şiddet içeren suç oranlarını (100.000’de) ve mülk suç oranlarını (100.000’de) karşılaştıran kayıtlar, Illinois eyaletinde 1975 – 2005 yılları için (n = 31) toplandı. Korelasyon katsayıları ve regresyon denklemleri aşağıdaki dağılım grafiklerinde verilmiştir.

(a) Şiddet içeren suç oranları ile işsizlik oranları arasında önemli bir doğrusal ilişki var mı?
(b) Mülkiyet suç oranları ile işsizlik oranları arasında önemli bir doğrusal ilişki var mı?
(c) Mülkiyet suç oranları ile ilgili olarak, regresyon denkleminin eğimi neyi temsil eder?
(d) Mülkiyet suç oranları ile ilgili olarak, y kesme noktası neyi temsil eder? Anlamlı mı?
(e) Illinois eyaleti için 2008 yılında ortalama işsizlik oranı% 6.4 idi. Bu değeri ve regresyon denklemini, 2008 için Illinois’in mülkiyet suç oranını tahmin etmek için kullanın.
(f) Illinois eyaleti için 2008 yılında mülkiyet suçu oranının 100.000 kişi başına 2.932,6 mülkiyet suçu olduğu ortaya çıktı. Bu, önceki sorudaki tahmininize ne kadar uyuyor?
(g) Illinois eyaleti için 2009 yılında ortalama işsizlik oranı% 10,1 idi. Illinois’in 2009’da emlak suç oranını tahmin etmek için bu değeri kullanın. Bu riskli bir tahmin mi?
(h) Mülkiyet suç oranındaki değişimin yüzde kaçı işsizlikle doğrusal ilişki ile açıklanabilir?
(i) Nedensel değişken ve yanıt değişkeni için doğal seçim nedir?

4. Kullanılmış Arabalar – Spekülasyon: Yerel bir bayide 50 kullanılmış araba var. Verilen Kilometre (sürüldüğü mil sayısı), Model Yılı (yapıldığı yıl) ve Fiyat değişkenleri arasındaki korelasyonun işareti ve gücü üzerine tahmin edin. Korelasyon zayıf mı, güçlü mü yoksa çok mu güçlü? Olumlu mu yoksa olumsuz mu olur?
(a) Model Yılı ve Kilometre.
(b) Kilometre ve Fiyat.
(c) Model Yılı ve Fiyatı.

5. Kullanılmış Arabalar – Gerçek Veriler:
Aşağıda, Mayıs 2012’de craigslist’te bulunan 15 farklı Honda Civic’in verileri için dağılım grafikleri verilmiştir. Bu dağılım grafikleri, önceki sorundan beklentilerinizi doğrulamalıdır. Korelasyon katsayıları ve regresyon denklemleri her bir dağılım grafiğinin altında bulunur.
Not: Mil sayısı bin olarak verilmiştir.

(a) Bir 2002 Honda Civic’i craiglist’te gördüğünüzü ve üzerinde 143 bin mil olduğunu varsayalım. Yukarıdaki craigslist verilerine göre 2002’den itibaren bir arabada beklediğinizden daha fazla mı?
(b) Üzerinde 84 bin mil olan bir Honda Civic gördüğünüzü varsayalım, ancak sahibi onun yapıldığı yılı vermiyor. İstenen fiyat 6000 dolar. Bu kadar mil ile bir Civic için bu iyi bir fiyat mı?
(c) 140 bin mil ile 2004 Honda Civic gördüğünüzü varsayalım. Aşağıdaki yöntemlerle bu araba için makul bir fiyat tahmin edin.
ben. Model yılını kullanarak fiyatı tahmin edin. ii. Kilometreyi kullanarak fiyatı tahmin edin.
iii. Aşağıdaki çoklu regresyon denklemini kullanın; burada x1 = model yılı, x2 = kilometre ve yˆ = beklenen fiyat.
yˆ = 716,9×1 −42,5×2 −1,424,349
(d) (c) bölümündeki tahminlerden hangisinin en iyi olduğuna dair yorum yapın.

6. Psikoloji: 1940’larda – 60’larda Sir Cyril Burt, tek yumurta ikizleri ve IQ ile ilgili ünlü araştırmalar yaptı. Bu dönemdeki çalışmalarının çoğu, verileri tahrif etmekle suçlandığı için itibarını yitirdi. Araştırması, artan örneklem boyutlarına rağmen korelasyon katsayılarının şaşırtıcı bir şekilde sabit kaldığı fark edildikten sonra şüpheli hale geldi.

iTunes
Revo Uninstaller
Gerekli yazılım yüklü olmadığı için bu iPhone kullanılamıyor
iTunes İndir
Itunes Nedir
iPhone bağlantı programı
En güncel iPhone yazılımları
iTunes hatası

Bununla birlikte, bu alandaki birçok çalışma devam etmiştir ve aşağıdaki tablo, farklı boyutlarda çok sayıda çalışmaya dayalı olarak gruplar arasındaki IQ puanları için korelasyon katsayılarının yaklaşık bir özetini vermektedir. Bu çalışmalar, Burt’un orijinal sonuçlarını destekleme eğilimindedir.

(a) Birlikte yetiştirilen tek yumurta ikizlerine göre, bir kardeşin IQ’sunun yüzde kaçı diğer kardeşin IQ’suyla olan doğrusal korelasyona atfedilebilir?
(b) Birbirinden ayrı büyütülmüş tek yumurta ikizlerine göre, bir kardeşin IQ’sunun yüzde kaçı diğer kardeşin IQ’suyla olan doğrusal korelasyona atfedilebilir?
(c) Birlikte yetiştirilen özdeş olmayan ikizlere göre, bir kardeşin IQ’sunun yüzde kaçı diğer kardeşin IQ’su ile doğrusal korelasyona atfedilebilir?
(d) IQ’nun nasıl miras kaldığına dair genellemeler (çok riskli işler) yapacak olsaydınız, ne söyleyebilirdiniz? Bu, IQ’da doğaya karşı yetiştirmenin asırlık argümanıdır.
(e) Tabloda verilen verilerde hangi kritik bilgi eksik?

7. Eski Sadık – Parçalı Gerileme ile Çözülen Kümelenme: Yellowstone Milli Parkı’nda, Old Faithful’un bir patlamasının ardından diğerinin başlangıcına kadar geçen bekleme süresini tahmin etmek istiyorlar. Patlamaların süresine ve her püskürmeden sonra ilgili bekleme süresine ilişkin önceden verilere sahiptirler.

İşte patlama süresi -vs- bekleme süresinin dağılım grafiği. Onu iki farklı doğrusal regresyon çizgisine ayırdılar: biri kısa püskürmeler ve biri uzun püskürmeler için. Regresyon denklemi iki kısımda verilmiştir.

(a) Bir patlama 2 dakika sürerse, bir sonraki patlamaya kadar tahmini bekleme süresi nedir?
(b) Bir patlama 4,5 dakika sürerse, bir sonraki patlamaya kadar tahmini bekleme süresi nedir?
(c) Bir patlama 3.75 dakika sürerse, bir sonraki patlamaya kadar tahmini bekleme süresi nedir?

Gerekli Yazılım

Bu problemlerde size ham veriler verilir ve korelasyon / regresyon sorularını yanıtlamanız istenir. Veri kümeleri, çok fazla zaman harcamadan elle girebilmeniz için nispeten küçük tutulmuştur.

8. Arz Yasası: Arz Yasası, fiyattaki bir artışın arz edilen miktarda bir artışa yol açacağını belirtir (diğer tüm faktörlerin değişmeden kaldığı varsayılarak). Aşağıda sunulan fiyat ve tedarik verilerini düşünün.

(a) Fiyata karşı arz için dağılım grafiğini oluşturmak için yazılım kullanın. Yukarıda resmedilene benzemelidir.
(b) Fiyat ve arz arasındaki korelasyon katsayısını hesaplamak için yazılım kullanın. Önemli bir korelasyon var mı?
(c) Regresyon denklemini bulmak için yazılımı kullanın. Eğim nedir? Y kesme noktası nedir?
(d) Fiyat 5,00 $ olarak belirlenmişse, öngörülen miktar nedir? Cevabınızı yuvarlayın
en yakın tam sayı.
(e) Fiyat 1.00 $ olarak belirlenmişse, öngörülen miktar nedir? Cevabınız mantıklı mı?
(f) İlgili değişkenlerle ilgili olarak, regresyon denkleminin eğimini yorumlayın.
(g) y kesme noktasını yorumlayın. Anlamlı mı?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir