Giriş Aşaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Giriş Aşaması – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

10 Ağustos 2022 Endüstri hayat eğrisinin aşamaları Ürün yaşam eğrisi Aşamaları Ürün yaşam eğrisi pazarlama Stratejileri 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Giriş Aşaması

Yeni bir ürünü piyasaya sürmek, bir yüksek teknoloji firmasının ürün müdürü için muhtemelen en önemli iştir, çünkü bir ürünün piyasada onlarca yıl kalabileceği geleneksel endüstriye kıyasla bu çok sık gerçekleşir. Örneğin, 2003 yılı için Gateway, bağlı DVD oynatıcılardan plazma televizyonlara, PDA’lara kadar 15 kategoride 50 yeni ürünü piyasaya sürmeyi planladı.

Aynı zamanda ürün yönetiminin en zor kısmıdır ve aslında pek çok yeni ürün, kötü tasarlanmış bir giriş nedeniyle piyasaya bomba gibi düşmektedir. 62 yüksek teknoloji CEO’su ve başkanından hepsi, ürün lansmanını işleri için kritik veya en azından çok önemli olarak değerlendirdi. Ancak yalnızca %15’i, ürün lansmanlarından genel memnuniyetlerini “yüksek” olarak değerlendirirken, %54’ü “orta” ve %31’i “düşük” olarak değerlendirdi.

Yüksek teknoloji ürünü bir ürün, şirket onu pazara sunmadan çok önce var olur. Pazar ister (pazar odaklı) isterse teknik yenilik onu teşvik etsin (ürün odaklı), ürün her zaman belirli bir segmentteki bir test pazarının ihtiyaçlarının yanıt oranını doğrulayan bir prototipleme aşamasının parçasıdır. Dolayısıyla bu ön tanıtım aşaması, aynı zamanda tüm teknik üretimin ve ilgili hizmetlerin (örneğin, dokümantasyon ve eğitim) hazır olup olmadığının her ayrıntısını kontrol etme zamanıdır.

Teorik olarak, lojistik problemler düşük ilk satışları hesaba katmaz. Sadece iki ana faktör olabilir: yenilikçi olmaya hazır alıcı sayısının düşük olması ve ürünün araştırma ve geliştirme maliyetlerinin üstesinden gelme ihtiyacının bir sonucu olarak başlangıçtaki yüksek maliyetidir.

Buna göre, bir pazara girişin ana zorluğu, yeni bir ürünün riskini, ürün yenilikçi olduğu için daha yüksek olan riski azaltmak, hem şirket hem de müşteri için yayılımını arttırmaktır. Başarılı ürün tanıtımlarının analizi, birkaç stratejinin mümkün olduğunu ve aynı anda uygulanabileceğini göstermektedir.

◗ Ürünü hemen satın alma eğiliminde olan yenilikçileri hedeflemek en önemli önceliktir. Teknisyenler için markalaşma önemli değildir; aradıkları şey, onları diğerlerinden öne çıkaracak yeni bir üründür.

Teknik analistler ve gurular gibi kanaat önderlerini ve vizyonerleri ve ayrıca bazı beğenilen beta test şirketlerini, araştırma laboratuvarlarını ve üniversiteleri erkenden dinleyecekler.

Örneğin, 1995’te yeni Java programlama ortamını tanıtmak için Sun Microsystems, temel amaçları Java tutkusunu dünya çapındaki geliştiricilerle ilk kez bilgilendirmek ve paylaşmak olan bir grup üst düzey guru mühendisi olan bir teknoloji evangelistleri organizasyonu kurdu. çoğunlukla laboratuvarlarda ve üniversitelerdedir.

Java bu yenilikçiler tarafından sıkı bir şekilde benimsendikten sonra, Sun Microsystems bu müşteri tabanını diğer endüstriyel ve bankacılık pazarlarına açılmak için kullandı.

Bazı yeni ürünler, belirli belirgin psikolojik özelliklere sahip olan bu yenilikçileri tanımlamakta güçlük çekiyor. Tüketiciler arasındaki yenilikçiler genellikle belirli eğitim seviyelerine sahip, belirli yayınları okuyan ve belirli bir gelir elde eden kişilerdir. Endüstriyel müşteriler, son derece performans odaklı, güçlü bir pazar gücüne sahip ve en son teknolojiyi uygulayan şirketlerdir.

◗ Yeni teknolojinin avantajlarının açıklandığı hedef pazarın bir bölümünü eğitmek de iyi bir tekniktir. Potansiyel müşterilerin bilgilendirilmesi teknolojiye, geleneksel promosyon ise ürüne odaklandığı için güvenilirlik sağlar.

1970’lerin başında, kimsenin mikroişlemcilerin potansiyelini tam olarak anlayamadığı zamanlarda, Intel, sonsuz çeşitlilikteki olası uygulamaları açıklayan ve açıklayan geniş bir seminer ve broşür programı geliştirdi.

Bugün, Cisco Systems, Agilent ve IBM gibi firmalar, zamandan ve para. Bu Web Seminerlerinin etkinliği henüz ölçülmedi ve kanıtlanmadı, ancak yüksek teknoloji endüstrisinde bir pazarlama iletişim aracı olarak giderek daha popüler hale geliyorlar.


Ürün yaşam eğrisi Aşamaları
Ürün yaşam döngüsü örneği
coca-cola ürün yaşam eğrisi
Ürün yaşam eğrisi pazarlama Stratejileri
Endüstri hayat eğrisinin aşamaları
Samsung ürün yaşam eğrisi
Ürün yaşam eğrisi giriş Aşaması
Ürün yaşam eğrisi grafiği


◗ Benzer ürünlerin kullanıcılarını hedeflemek, transfer maliyetlerini en aza indirdiği için de işe yarar. Örneğin, 2002’de IBM, Sun Microsystems’in Unix sunucularının kullanıcılarını, IBM’in Intel işlemcileri üzerine kurulu Linux sistemlerine dönüştürmeye ikna etmeyi amaçladı. IBM’in Solaris’ten Linux’a programı, Linux modellerine geçiş için adım adım bir planın yanı sıra, kullanıcılara Linux test etme ve devreye alma konusunda yardımcı olmak için bir sistem mimarları, veritabanı yöneticileri ve proje yöneticileri ekibini içeriyordu.

Ayrıca, deneyimler, benzer ürünlerin kullanıcılarının genellikle öncüler veya pazar göstergeleri olduğunu göstermektedir. Örneğin, Avrupa’da kameralı telefonların öncüleri aynı zamanda DVD kaydedicilerin ve video oyun istasyonlarının sahipleriydi.

Bu yaklaşım, Thomas Alva Edison’un mevcut tüm gaz aydınlatma biçimlerini gönüllü olarak çoğaltarak elektrikli aydınlatma sistemini sunduğunda olduğu gibi, mümkün olduğunda mevcut rakip teknolojinin kullanıcılarını hedefleyerek daha doğrudan olabilir. Bununla birlikte, birkaçı yenilikçi olan ancak çoğu erken veya geç çoğunluğa ait olan halihazırda kurulmuş müşteri tabanını karıştırma riski her zaman vardır.

Bu kullanıcılar, yeni ürünü satın alma eğilimi olmadan, eksiklikleri belirgin olan mevcut üründen hüsrana uğrayabilirler. Buradaki anahtar, teknolojiler arasındaki geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmektir. Örneğin, QWERTY klavyeyi manuel, sonra elektrikli ve şimdi bilgisayar tabanlı yazma sistemlerinin ortak bir özelliği olarak tutmak, daktilo yazarları tarafından yeni teknolojinin benimsenmesini açıkça engelledi.

Benzer şekilde, bilgisayarlara fare eklenmesi, daha önce yazma deneyimi olmayan ve yalnızca kalem teknolojisine güvenerek mektup ve diğer belgeleri yazmak için bilgisayar kullanan kullanıcıların bilgisayarları benimsemesini kolaylaştırdı.

Başarılı bir ürün imajı yaymak iyi bir yaklaşımdır çünkü başarı başarıyı cezbeder ve yalnızca güven duymak isteyen müşterileri daha çabuk ikna eder. Güçlü bir imaj oluşturmak için maliyetli bir tanıtım kampanyası gereklidir. Örneğin, yaklaşık 200 milyon dolara mal olan bir medya saldırısından sonra Microsoft, işletim yazılımının yeni sürümünün 1 milyon kopyasını 4 günden kısa bir sürede satmayı başardı.

Ancak 2001’de Microsoft daha da büyüdü: Yeni Xbox oyun istasyonunu dünya çapında tanıtmak için önceki yıl rakibi Sony’nin pazarlama bütçesinin iki katı olan 500 milyon dolar harcamayı taahhüt etti. Ancak, bir ürünün bugüne kadarki nihai lansmanı, Microsoft tarafından Windows 95 için, önceki MS-DOS sürümünün aynı sayıda kopyasını satmak için gerekenden 10 kat daha az olmasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir