Görgü Tanıklarıyla Görüşme  – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görgü Tanıklarıyla Görüşme  – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

17 Temmuz 2021 Görgü tanığı mahkemeye gider Mi Görgü tanığı mahkemeye gitmezse ne olur Görgü tanığı ne demek Görgü tanıklığında bellek hatalar 0
İspat Yükü – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Etik Durumlar

Çocukların cinsel istismarına ilişkin geri kazanılan anıları çevreleyen tartışmanın temeli iki zıt düşünce okulu olsa da, gerçek şu ki, bu bölümde daha önce görüldüğü gibi, rekabet eden bellek modelleri vardır ve inşacı bilişsel psikologların durumu şudur: sunulduğu kadar inandırıcı değil.

Bununla birlikte, inşacı kamp, ​​kendi bellek modellerini destekleyen bazı somut kanıtlara işaret edebilir ve bu nedenle, terapistlerin iddialarını kabul etmenin bir sonucu olarak hayatları mahvolan masum bireyler hakkındaki endişelerini ve alarm zillerinin çalmasını bir dereceye kadar haklı çıkarabilir.

Hukuk sisteminin, alkol kötüye kullanımı, şiddet (hem aile içi hem de kamusal) ve genel olarak suç davranışı gibi çok çeşitli toplumsal sorunlara etkisiz bir yanıt olduğu gösterilmiştir.

Son olarak, bütün mesele hakkında çok önemli bir sosyo-hukuki soru var: çocuklukta istismara ilişkin anılarını geri kazandığını iddia eden yetişkinlerin psikolojik zararlarını çözmek yerine hukuki ve/veya cezai yollara başvurarak daha fazla fayda sağlayacağı varsayımı ne kadar geçerli? terapide? Bulkley ve Horowitz (1994) tam da bu soruyu soruyorlar ve lehte ve aleyhte olan argümanlarla ilgili ciddi bir tartışmadan sonra, cevabın temkinli bir olumsuz olduğu sonucuna varıyorlar.

1980’lerde hafıza kurtarma terapisi için yapılan aşırı iddiaların ardından, Read ve Lindsay (1994), psikoterapistlere, danışanlarının şüpheli anıları kurtarmalarına yardımcı olmak için en azından teknik kullanımlarında dikkatli olmaları için iyi tartışılmış, iyi niyetli ve zamanında bir hatırlatma sağladı. 

Doğru yönde atılmış bir adım olarak, Ceci ve Loftus (1994), gerçek istismardan kurtulanların ihtiyaçlarıyla ilgilenirken, terapistlerin düşündürücü sorgulamanın tehlikeleri konusunda çok bilinçli olmaları gerektiğini ve bu eksikliğin yanlış alarmlara yol açacağını öne sürüyorlar. terapistlerin kendilerinde şüphe uyandırır ve çocukluk çağı istismarının talihsiz kurbanlarına duyulan sempatiyi baltalar.

Bu arada, ‘Otantik ve fabrikasyon anılar arasında ayrım yapmanın net bir yolu olmadığı için’, kurtarılmış hafıza terapisinin savunucuları tarafından kullanılan çeşitli tekniklerin, örneğin; Kaliforniya Kanıt Kodunda hipnoz kullanımı vardır.

Ek olarak, doğru ve yanıltıcı anıları en iyi şekilde nasıl ayırt edebileceğimize dair araştırma ihtiyacı fazla vurgulanamaz. Terapistler için, istismar anıları vakalarının en iyi nasıl ele alınacağı ve dolayısıyla yasal sorumluluk risklerini en aza indireceği konusunda yeterli bilgi ve beceri sağladığı şeklinde reklamı yapılan atölyelere ödeme yapabileceklerini ve katılabileceklerini bilmek bir teselli olabilir.

Görgü tanıklığı Nedir
Görgü tanıklığında bellek hataları
Tanık belleği nedir
Bellek hataları Psikoloji
Görgü tanıklığı belleği nedir
Görgü tanığı mahkemeye gitmezse ne olur
Görgü tanığı ne demek
Görgü tanığı mahkemeye gider Mi

Son olarak, Avustralya, Victoria gibi bazı yargı bölgelerinde, iddialarına jüriler tarafından inanılan ve sanıkların cinsel istismarın ‘kurtarılmış’ anılarına dayalı olarak doğrulanmamış ve tarihli cinsel istismar suçlamalarında masumiyetlerini kanıtlamada karşılaştıkları zorluk konusunda uyarılmayan mağdurlar, mağdurlar, sanığın daha sonra beraat etmesine rağmen yaralarının tazmini olarak verilen para vardır.

Elbette, terapistlerin ve etik kurulların benzer şekilde ilgilendiği önemli bir soru var, yani geçmiş travmaların anılarını canlandırma sürecinin danışan için yararlı olmaktan çok zararlı olup olmadığı.

Avustralyalı araştırmacılar Brabin ve Berah (1995), yıllar önce ölü bir bebeği olan 257 anne ve 160 babayla görüştüler ve görüşmeyi üzücü bulan küçük bir oranın (yüzde 18) hemen hemen hepsinin, görüşmenin aynı zamanda yardımcı olduğunu bildirdiler. onları.

Brabin ve Berah’ın bulgusu ilginç olsa da, inceledikleri şey, bastırılmış hafızası yıllar sonra geri kazanılan ve onunla birlikte gelen yeni bilgi ve duygularla başa çıkmayı öğrenmek zorunda olan aile ortamında çocuk cinsel istismarı kurbanından oldukça farklıdır.

Bu arada, hukuk psikolojisinin iyimser öğrencisi, diğer disiplinlerde olduğu gibi psikolojide de bilginin genellikle üç aşamada ilerlediği gerçeğinde rahatlayabilir: (a) tez (yani, çocuklukta cinsel istismara ilişkin geri kazanılmış anılar gibi bir bulgu olduğunda). terapi bağlamında yapılır – ve temel bulguyu destekleyen çok sayıda çalışma rapor edilmiş, yayınlanmış kitaplar vb. vardır); (b) antitez (yani, daha önceki raporlara, metodolojik olarak daha sağlam, düşündürücü sorgulama çalışmalarıyla meydan okunduğunda); ve (c) araştırmacıların tez ve antitez aşamalarında üretilen değerli bilgileri bir şekilde bütünleştirerek sorunu çözmeye başladıklarında sentez.

Çocukluk çağı cinsel istismarına ilişkin geri kazanılan anılarla uğraşmanın sentez aşaması, araştırmacıları “hayal edilen ya da kirlenmiş anılardan doğrulanabilir olanı ayırt etmenin yollarını” bulmasını içerecektir, bu kuşkusuz uzun bir mertebedir.

Perry ve Gold (1995), önceki birkaç yılda Amerika Birleşik Devletleri’nde 15.000, Kanada’da 300’den fazla ve Birleşik Krallık’ta çok sayıda yanlış cinsel istismar suçlaması vakasının kaydedildiğini bildirdi. “Bastırılmış/geri kazanılmış hafıza” vakalarının gelgit dalgası 1990’ların başında Amerika Birleşik Devletleri’nde zirveye ulaştı ve “yanlış hafıza sendromu” hakkındaki tartışmayı körükledi. 1992’de Philadelphia’da Yanlış Bellek Sendromu Vakfı kuruldu ve kısa sürede 18 000 aileye üye oldu.

İngiliz Sahte Hafıza Derneği 1993 yılında kuruldu ve kısa sürede 900 aileye üye oldu. Tartışmanın vahşeti o zamandan beri azaldı, çünkü büyük ölçüde birçok ABD sigorta şirketi bastırılmış hafıza terapisini finanse etmeyi reddetti ve birçok ABD tıp kurumu bu tür teknikleri kendi tesislerinde yasakladı.

Sonuç olarak, Brahams (2000) ‘terapinin statüsünü kaybettiğine ve iddiaların sebepsiz yere öldürüldüğüne’ işaret etmiştir. Wells et al. (1999), kurtarılan anıların güvenilirliğine ilişkin tartışmalarını şu görüşü ifade ederek sonlandırmıştır: “Müşterileri istismar edilmedikleri ve yanıltıcı anılar geliştirebilecekleri olasılığı hakkında bilgilendirmek akıllıca olabilir. Belki de bu ihtiyat, insanların hayali olaylarla gerçekte deneyimledikleri olaylar arasında ayrım yapmalarına yardımcı olur.

Görgü Tanıklarıyla  Etkili Bir Şekilde Görüşme

Suç mağdurları/tanıklarıyla görüşme, kolluk kuvvetleri soruşturmalarında kanıt toplamanın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, çeşitli profesyoneller tanıklarla görüştüklerinde, tanığın hatırlamasını bozmadan maksimum doğru hatırlama elde etmeleri esastır. Bilişsel görüşme tekniği ve adli hipnoz, birçok araştırmacının dikkatini çeken iki hatırlama aracıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir