Güvenlik ve Güvenilirlik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Güvenlik ve Güvenilirlik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

8 Ağustos 2022 Bir ürünü pazarlama teknikleri En iyi pazarlama örnekleri Pazarlama Nedir 0
Piyasalar ve Ticaret

Standartlaştırmalar

IBM, Unix veya Linux sunucularından ana bilgisayarlara kadar tüm bilgisayar kategorilerinde çalışan ve farklı uygulama yazılımlarını çalıştırmak için bunların birlikte çalışmasını sağlayan farklı yazılımlardan (ara katman adı verilen) oluşan bir koleksiyon olan WebSphere’i oluşturulmuştur. Bu, IBM müşterilerinin mevcut bilgi teknolojisi tabanlarını değiştirme maliyetlerinden kurtulurken işlerine konsantre olmalarını sağlar.

Benzer şekilde Dell, standartlaştırılmış teknolojiye odaklanarak sunucu pazarına başarılı bir şekilde girmeyi ve büyümeyi başardı, çünkü müşteriler daha az karmaşık ve yönetimi daha kolay olan daha düşük maliyetli sunucular istiyor.

Dell, 1997’de pazara girdi ve 2002’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm rakiplerini geride bıraktı ve Intel Sunucularında lider oldu. 2003’te Dell, stratejisini ağ ürünleriyle tekrarlamaya çalışıyordu. Şimdiye kadar çoğu LAN ağının bir mühendis tarafından kurulması gerekiyor; Dell, şirketin tam olarak müşteri ihtiyaçlarına göre aygıtlar oluşturma konusunda çok fazla deneyimi olduğu için ağ oluşturmayı daha az zor bir süreç haline getirebileceğini söylüyor.

Minyatürleştirme ve kompaktlık

Tüketici yüksek teknoloji ürünlerinin tasarımındaki bir başka eğilim, müşterilerin saklamasını ve manipüle etmesini kolaylaştıran minyatürleştirmedir. Bilgisayar disklerinin evrimini ele alalım. İlk sabit disk, IBM 350 Disk Dosyası 1956’da piyasaya sürüldü.

İki buzdolabının alanını kaplayan 50 diskte 5 MB veri depolayabilir. Bugün, Toshiba 5 GB, PC Kartı Sabit Disk Sürücüsü, bir kredi kartından daha küçüktür ve çoğu geleneksel çağrı cihazından daha hafiftir, ancak 5 GB depolama kapasitesi ile donatılmıştır (yani, orijinal 5 MB RAMAC’tan 1.000 kat daha fazla depolama). 1990’da, 5 GB’lık bir sabit disk, 5 fitlik bir dondurucu boyutunda olacaktı; 1956’da Kanada büyüklüğünde olurdu.

Minyatürleştirme ve kompaktlık, özellikle mikroçiplerin sürekli küçültülmesiyle elektronikte, ticari ürünlerden çok tüketici ürünleri için devreye giriyor. Philips’e göre, çok uzak olmayan bir gelecekte DVD oynatıcı ve set üstü kutunun yerini, hi-fi sisteminden dijital kameralara ve MP3 oynatıcılara kadar eğlence cihazlarına bağlanan bir DVD kaydedicinin etrafındaki entegre bir eğlence merkezi alacaktır.

PC’ler aynı işlevleri yerine getirebilir, ancak Philips, DVD kaydediciler, TV’ler ve cep telefonları için multimedya yonga setlerinin yalnızca 15 ila 30 dolar arasında bir maliyete sahip olduğunu ve bu da onları bilgisayar tabanlı mikroişlemcilerin fiyatının çok küçük bir parçası haline getirdiğini iddia ediyor.

Ayrıca PC’lerde, notebooklarda, video kameralarda, dijital kameralarda, cep telefonlarında bulunan yarı iletkenler, hem müşterilerin rahatlığı hem de onları daha kolay taşıyabilen müşterilerin memnuniyeti için sürekli küçülüyor. Gerçekten de Avrupalı ​​ve Asyalı müşteriler için ürünün değeri boyutuyla neredeyse ters orantılıdır (bir ürün ne kadar küçükse o kadar değerlidir) Kuzey Amerika’da ise genellikle tam tersidir, çünkü boyutu önemlidir.


Pazarlama Nedir
Pazarlama örnekleri
En iyi pazarlama örnekleri
Bir ürünü pazarlama örnekleri
Pazarlama Çeşitleri
pazarlama nedir, nasıl yapılır
PAZARLAMA
Bir ürünü pazarlama teknikleri


Güvenlik ve Güvenilirlik

Güvenilirlik, yüksek teknoloji ürünü ürün ve hizmetler için büyük bir sorundur. Örneğin, yukarıda bahsedilen Ericsson Telekom Sunucusu durumunda, standart Linux işletim sisteminin yedekliliği ve kullanımları da donanımın temel özellikleridir.

Benzer şekilde, havacılık işinde, Avrupalı ​​roketatar şirketi Arianespace, başarısını kısmen uydu fırlatıcısı Ariane 4’ün güvenilirliğine ve düzenliliğine dayandırdı. Gerçekten de güvenilirlik, yüz milyonlarca dolar değerinde uzay uyduları fırlatan şirketler için büyük bir sorun. . 1988 ve 2003 yılları arasında, “iş gücü” olarak adlandırılan Ariane 4, 116 görevde uçtu ve 160 uydu ve 30 milyar dolardan fazla değere sahip 27 diğer faydalı yükü kendi yörüngelerine taşıdı.

Toplamda yalnızca üç başarısız görevde yalnızca beş uydu kaybedildi ve bu da %97’den fazla bir güvenilirliğe tekabül ediyor. Böyle etkileyici bir sicile sahip olan Arianespace, 2002 yılında uydu fırlatma işinde %55’lik lider bir pazar payı elde etmeyi başardı. Sonuç olarak, güvenilirlik yeni Ariane 5 roketinin tasarımının merkezinde yer aldı.

Daha spesifik olarak, elektrik sistemlerinde, donanımda ve yazılımda (yani, iki yerleşik bilgisayar, iki atalet yönlendirme sistemi, her aşama için iki set kontrol elektroniği) tam bir yedeklilik sunar. Ayrıca, depolanabilir itici yakıt üst kademesi, turbo pompaları olmayan çok basit bir motordan güç alır ve bu da onu gelişmiş güvenilirliğin merkezi bir unsuru haline getirir.

Ancak 2003 yılına kadar Ariane 5, Ariane 4’ün güvenilirliğine henüz ulaşamamıştı. Bunun nedeni, Ariane 4’te yapılan ve başlangıçta küçük olduğu varsayılan ama aslında daha fazla geliştirme gerektirecek kadar büyük olan değişikliklerdi.

Güvenlik, yüksek teknolojili tüketici ürünleri için de önemli bir konudur. Örneğin, Web’de müşteriler için en kötü şeyler dolandırıcılık, ürünlerin onaylanmaması veya teslim edilmemesi ve İnternet’in bozulmasıdır.

İnternet işletmelerindeki son artışın, internetin artan güvenilirliğinin yanı sıra e-ticaretin artan profesyonelliğine de atfedilebilir. Bununla birlikte, bu alan hala en çok dikkat edilmesi gereken bir alan olarak görülmektedir; aksi takdirde, İnternet’in kazanımları, genel güvenilirlik konusunda artan bir endişe ile üstesinden gelinebilir.

Uzmanlaşma ve Özelleştirme

Özelleştirme, uzmanlaşma ihtiyacından başlar. Bu psikolojik bir sorun, teknolojik bir sorun değil. Bu nedenle, insanlar bir İsviçre çakısı ile yemek hazırlamazlar, ancak muhtemelen birçok ayrı mutfak ekipmanı satın almaktan daha ekonomik olacaktır. Belirli bir işe uyarlanmış bir cihaz, genel amaçlı bir üründen her zaman daha kullanışlı olacaktır.

Uzmanlaşma, bireysel müşterinin bir ürünü kendi özelliklerine göre özelleştirebileceği ve ardından sipariş edebileceği kişiselleştirmeye (veya kişiselleştirmeye) yol açar. Bu, daha yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti ve sadakati anlamına gelir. Kitlesel kişiselleştirme (“siparişe göre yapılmış” veya “siparişe göre yapılmış” veya “kişiye özel” olarak da bilinir) İnternet ve bireysel işlemleri kolaylaştıran e-ticaretin ortaya çıkmasıyla önemli ölçüde arttı.

Yahoo ve Amazon gibi bazı Web siteleri bunu iyi yapıyor. Örneğin, Amazon, siteyi ziyaret ederken ve e-posta yoluyla müşteriye özel ürün önerileri yapmak için müşterinin sağladığı bilgileri, çerezleri ve geçmiş işlemleri kullanır. Diğer bir hizmet olan MyAmazon.com, müşteriyi sitede karşılar, kişisel ürün tavsiyelerini gösterir ve satın alma çevreleri gibi tercih edilen bilgilere kolay erişim için “favorileri” saklar.

Tedarik zincirinde ve üretimde radikal olarak farklı bir organizasyon gerektirdiğinden, tüketim malları ile kitlesel özelleştirmeyi başarmak daha karmaşıktır. Yüksek teknoloji endüstrisinde Dell, müşterilerin Dell’in Web sitesinden satın alırken bilgisayarlarının işlemcisini, belleğini, depolamasını ve diğer donanımını seçtikleri özel olarak yapılandırılmış bilgisayarların öncülüğünü yaptı. Yine de bazen toplu kişiselleştirme daha az alakalıdır; Dell için bile yazıcılar gibi ürünlerin hiçbir yapılandırma seçeneği yoktur.

Tarihsel olarak, yüksek teknolojili endüstriyel ürünler ve hizmetler, hizmet verecek müşteri sayısı daha az önemli olduğundan ve talepler genellikle çok daha karmaşık olduğundan, müşteri ihtiyaçlarına yakından cevap verebilmek için her zaman bireyselleştirilme eğiliminde olmuştur. Hizmetler söz konusu olduğunda, örneğin Accenture, EDS veya Cap Gemini Ernst & Young, müşterilerinin ve projelerinin büyüklüğü nedeniyle projelerini neredeyse bireysel olarak gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için müşterileriyle işbirliği yapar.

Dış kaynak kullanımı projelerinde olduğu gibi bazı çözümler standartlaştırılmış olsa da, her müşterinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde müşteri arayüzünün son derece özelleştirilmiş olmasına ekstra özen gösterirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir