Haber Medyası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Haber Medyası – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Ocak 2023 Medya grupları ve sahipleri Sosyal medya haberciliği nedir 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Haber Medyası

En önemli halkla ilişkiler araçlarından bazıları, istenen hedef kitlelere ulaşmak için yayınlar, radyo, televizyon ve internet gibi medya tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle, PR’ın temel bir işlevi, uygun iletişimin sağlanabilmesi için bu medya ile olumlu ilişkileri sürdürmektir.

Özellikle etkinlikten önce kitlesel pazarlama hedeflerine ulaşmak ve satışları desteklemek, mesajlar çekici ve haber değeri taşımadığında her zaman o kadar kolay elde edilemez. Sonuç olarak, istenen teşhiri yaratmaya çalışırken bir cazibe uyandırmak için önemli medya ve bir dizi yenilikçi teknikle güçlü ilişkiler önemlidir.

Pek çok olay için zorluk başlıyor, özellikle de neredeyse hiçbir haber medyasının ilgisini çekecek güce sahip olmayan olaylar için. Yeni olaylar için zorluk, önemli ilişkiler kurmanın yanı sıra haber değeri taşıyan öğeler oluşturmaktır.

İlişki kurulduktan sonra sürdürmek daha kolaydır, ancak sürdürülmesi gerekir. Çoğu ilişkide olduğu gibi, genellikle taviz vermek ve belki de iyiliğin karşılığını alabilmek için vermek istemediğiniz bir şeyi vermek gerekir. Sahne arkası geçişleri, açılış gecesi biletleri ve ağırlamalar bu amaçla kullanılabilir ve haber medyasının düzenli olarak hikayelerle beslenmesi, bireysel ve örgütsel ilişkilerin kurulmasına yardımcı olabilir.

Medya ortaklarının işe alınması, medya ilişkileri kurmanın başka bir yoludur. Bu anlamda, olayın kendilerine belirli bir mesajla ulaşması gerektiği için hedef kitlelerdir. Gazeteler, yerel televizyon ve radyo istasyonları ile anlaşma yapmak, etkinliğe etkinlik öncesi bir tanıtım trafiği paketi sağlayabilir.

Örneğin, 2004 yılında  moda sergisi, gazete ile bir ortaklık kurdu. Bilet rezervasyon hatlarını ve web sitesini tanıtan bir bilet yarışması aracı, sergi sergilerinden birinin fotoğrafıyla çeyrek sayfalık bir alanda kullanıldı.

Ayrıca medya ortakları, canlı yayın yaparak ve ürün veya ticari malları dağıtarak etkinliğe ücretsiz eğlence ile katkıda bulunabilir. Bu şekilde olay, bir sözleşmede faaliyetler üzerinde anlaşmaya vararak medya çıktısı üzerinde bir miktar kontrol elde edebilir. Ancak, burada bir uyarı notu var. Olay ne kadar büyük olursa, anlaşma olmayan medyayı yabancılaştırma riski de o kadar artar. Bu nedenle, bir olay, medya ortağı tarafında münhasırlık gerektiren herhangi bir anlaşmadan önce bunun gerçekleşme olasılığını değerlendirmelidir.

Diğer bir husus, bir medya ilişkisinin bir sponsorluğa genişletilmesidir. Sonuç olarak diğer medya ilgisinin tükenebileceği konusunda yine uyarıda bulunulmalıdır.

Haber medyasının bilgilendirildiği geleneksel yollardan biri, medya veya basın açıklamasıdır. Daha gelişmiş bilgi paketleri, uygun olduğu şekilde planlar, programlar, fotoğraflar, video görüntüleri ve veri diskleri içerebilir. Bu tür bilgiler toplu olarak gönderilirken, daha sonra diğer amaçlanan hedef kitlelere ulaşacak olan haber medyasını hedeflemek yine de önemlidir. Daha yakın medya ilişkileri için, bu bilgiler bireysel kişisel iletişim yoluyla da sağlanabilir.

Olay iletişimini yaymak için haber medyasının kullanılabileceği çeşitli yollar vardır. Bu teknikler genel olarak aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir.

Reklamlar

Reklamlar alan için ödenir, ancak başyazı gibi okunacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak, mutlaka bir PR tekniği değildirler. Bununla birlikte, PR metin yazarlığı becerileri, bunları oluşturmada değerlidir, bu nedenle, reklamcılık ve PR çalışmaları arasında ayrımlar yaratmamanın ve entegre bir yaklaşım benimsemenin önemini gösterir. Atina 2004 Olimpiyatları, medyanın zarar görmesinden kaynaklanan sorunları hafifletmek için reklamlar kullandı.

Bu haber, etkinlik için çeşitli mekanların inşaatındaki gecikmelerle ilgiliydi ve bu nedenle, genel olarak Yunanistan’ı ve özel olarak olimpiyatları ziyaret etmenin faydalarını öven reklamlar hazırlandı. Bu reklamlar, 2004’te bölümler halinde yayınlandı ve Oyunların tesislerinin güzelliği hakkında haberler içeriyordu.

Öne çıkan makaleler

Bunlar, olayın bir temsilcisi veya dikkatle bilgilendirilen bir gazeteci tarafından satır satır yazılabilen tek seferlik katkılar veya düzenli köşe yazılarıdır. Gerektiğinde uzun olabildikleri için derinlik ve bilgi kalitesi sağlarlar.


Medya grupları ve sahipleri
Muhalif gazeteler hangileri
Havuz medya nedir
türkiye’de medya grupları
Muhalif medya
Sosyal medya haberciliği nedir
Yandaş medya Haberleri
Medya kuruluşu Nedir


Gelişmiş makaleler

Resimler, bilgiler ve yarışmalar kullanılarak etkinliğin önceden bildirilmesi daha kısa bilgi sağlayabilir. Örneğin, daha sonra hedef kitle bilet alıcılarına rapor vermeleri için ana haber medyasını kadro değişiklikleriyle güncellemek için basın bültenlerini kullanır. 

Sözcüler ve uzmanlık

Güçlü fikirleriyle ün yapmış etkinlik yöneticilerinin kullanımı, haber medyasında popüler olabilir. Medya bir habere tepki vermek istediğinde ve bu nedenle her an hazır olmaları gerektiğinde kolayca çağrılacaklar. Bu nedenle, hedeflenen medyanın, bu ek maruz kalma fırsatından yararlanılabilmesi için onlarla nasıl hızlı bir şekilde iletişim kurulacağı konusunda bilgilendirilmeleri gerekir.

Sonuç hizmeti

Büyük spor etkinlikleri için skorları, raporları ve lig sıralamalarını dağıtacak mekanizmalar mevcuttur. Bu sonuç hizmetleri, her seviyedeki haber medyası için genel ilgi alanıdır.

İlanlar

Ayrıca, okuyucularının ilgisini çekebilecek günlük, haftalık veya aylık etkinliklerin listelerini içeren eğlence rehberleri sağlayan haber medyası da vardır. Bu tür medyayı düzenli olarak bilgilendirmek önemlidir ve tam olay açıklamalarının sağlanmasını içerebilir. Bununla birlikte, hedef kitlelere değerli ayrıntılar sağlarken, aynı zamanda incelemeler de sağlarlar ve bu nedenle, bir olaya sağladıkları teşhirde olumlu olabildiği kadar olumsuz da olabilirler.

Okuyucu teklifleri ve yarışmalar

Etkinlik endüstrisinde popüler olmaya devam eden mekanizmalardan biri, etkinlik biletlerinin ve ikramların okuyucu tekliflerinde ve/veya yarışmalarda kullanılmasıdır.

Yarışmalar gibi satış promosyonu teknikleri, etkinliğin ayrıntılarını ve bilet yardım hatlarını içerebilir, böylece etkinlik öncesi bilet satışlarına yardımcı olur. Medya kendi kamuoyuna ekstra değer ve hizmet sağlıyormuş gibi görünmekle ilgilendiğinden, düzenleme karşılıklı olarak faydalı olacaktır.

Oluşturulan Haberler

Yukarıdaki geleneksel teknikleri kullanma fırsatı olmadığında, haber değeri taşıyan öğeler oluşturmak için bir durum söz konusu olabilir. Bu “kancalar”, medyanın dikkatini çekmek için araştırmayı ve olayın çeşitli yönlerinin yenilikçi kullanımını gerektirecektir.

Araştırmanın kendisi haber medyasının ilgisini çeker. Olayla ilgili araştırma kapsama alabilir ve aynı zamanda önemli olay mesajlarını iletebilir. Tüm halkla ilişkiler iletişimlerinin hedeflenmesi gerekir ve bu nedenle medya seçimi ve araştırma konusu iyi bir uyum sağlamalıdır.

Örneğin, pazarla ilgili araştırma bulguları, ticaretle ilgili medyayı hedef alabilir. Örneğin, anket sonuçları, bir etkinlikteki katılımcıların önemli bir yüzdesinin daha fazla kullanıcı dostu teknolojiye ihtiyaç duyduğunu ortaya koyuyor. Bu bilgi, o sektörde ilgi çekici olacaktır ve bu nedenle uygun medya için bir kanca görevi görebilir.

Diğer olaylarla bağlantılar oluşturmak başka bir kancadır. Etkinlik öncesi PR, resmi ortaklıklar veya dernekler olmasa bile, iletişimlerinde onları kabul ederek diğer etkinliklerle bağlantı kurabilir. Yerel bir etkinlik, bir temayı benimseyebilir veya bir kanca oluşturmak için daha yüksek profilli bir etkinliğin popülaritesinden yararlanabilir.

Örneğin, at yarışı veya tenis ile ilişkilendirmelerden yararlanan sloganlar oluşturan bir köy şenliği yerel medyada yer alabilir. ‘Milyonuncu’ müşteri kancası, oldukça yaygın olarak kullanılan oluşturulmuş bir tekniktir.

Etkinlik organizatörleri, gösteri tarihleri, mevcut mekan ve şovu için yer değişikliği dahil olmak üzere medya aracılığıyla kitle izleyicilerine iletmek istedikleri bilgilere sahipti ve bu alışılmadık fotoğraf ve bir basın açıklaması aracılığıyla elde etti. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir