Hizmet Faktörü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hizmet Faktörü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Ocak 2023 Hizmet PAZARLAMASI Ders Notları PDF 0
Piyasalar ve Ticaret

Hizmet Faktörü

İşletmeniz üç boyutlu veya ambalajlı ürün yerine hizmet satan sayılı firmalar arasında yer alıyorsa, bundan sonra ürün denilince aklınıza hizmet gelir. Sizin durumunuzda, hizmet sizin ürününüzdür.

Bugün, tüm Amerikalıların yaklaşık yüzde 80’i hizmet şirketlerinde çalışıyor. Vergi beyannameleri hazırlama, vasiyet yazma, web siteleri oluşturma, saç şekillendirme veya ev planları tasarlama gibi hizmetler, elinizde tutabileceğiniz şeyler değildir.

Aslında hizmet ile somut ürün arasındaki fark, müşterilerin satın almadan önce somut ürünü görüp dokunabilmeleri, oysa hizmet satın aldıklarında büyük ölçüde algılarına güvenerek kararlarının sonucunu görmeden satın alma taahhüdünde bulunmalarıdır. işletmenizin itibarından.

Ürününüz, Google’ın söylediği şeydir. İnsanlar sizinle veya işletmenizle doğrudan iletişime geçmeden önce sizi çevrimiçi olarak kontrol etme ihtimalleri yüksektir. Google’da her gün yüz milyona yakın isim aranıyor. İnsanlar ürün satın almadan, işletmeleri ziyaret etmeden veya başkalarıyla tanışmadan önce, arama sonuçlarının ilk ekranlarında hangi işletmelerin baskın olduğunu görmek için çevrimiçi bakarlar. Sen de yapmalısın.

Müşteriler ayrıca, olumlu ve açıklayıcı sitelere bağlantılar ve tanıdıkları ve çok değer verdikleri kişilerden giderek artan şekilde Google +1 önerileri dahil olmak üzere, arama sonuçlarının işletmeniz hakkında güvenilir ve güven oluşturucu bilgiler sağlayıp sağlamadığını görmek için çevrimiçi bakarlar.

 Gerçek Nedenler

Çevrimiçi aramalar ve müşteri görüşü araştırması sonuçları, insanların ürününüz, ürün kategoriniz hakkında neye inandığını, teklifinizin onlar için kişisel olarak ne anlama geldiğini ve aksi takdirde mantıksız gibi görünen satın alma kararlarını neden aldıklarını ortaya çıkarır.

Bunu düşünün:

» Bakkaldan bir doların altında ekmek alabiliyorlarsa, neden ücra bir İtalyan fırınında bir somun için 5 dolar ödesinler?
» Her ikisinin de bazı modelleri aynı bileşenlerin çoğuyla üretiliyorsa neden bir Lexus için bir Toyota’nın neredeyse iki katı para ödeyesiniz?
» Neden üç hizmet sağlayıcıdan maliyet tahminleri isteyip sonra üçü de neredeyse aynı çözümü öneriyorsa en pahalı teklifi seçelim?

Neden? Niye? Çünkü insanlar sattığınızı sandığınız şeyleri nadiren satın alırlar. İnsanlar ürününüzü satın almaz. Ürününüzün sağlayacağına inandıkları vaatleri, umutları veya tatmini satın alırlar.

5 dolarlık tuzlu biberiye ekmeğini, buna değdiğine inandıkları için, belki tadı daha iyi olduğu için veya belki dünyevilik ve kendini beğenmişlik duygularını tatmin ettiği için alıyorlar.

Sağladığı güvenlik, kalite, prestij ve lüks duygusu için üst düzey otomobili tercih ediyorlar. Belki de adlarının prestijli bir müşteri listesinde yer almasını sevdikleri için veya belki de sadece yüksek maliyetli hizmet sağlayıcıyı düşük maliyetli olanlardan daha çok sevdikleri veya onlara güvendikleri için hizmetler için en yüksek fiyatı ödüyorlar.

İnsanlar, kapınızdan içeri girdiklerinde kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığınız için başka bir işletme yerine sizin işletmenizden satın almayı tercih edebilir.

Sadece rakibinizin özelliklerini veya fiyatını eşleştirerek müşteri kazanabileceğinizi düşünerek kendinizi kandırmayın. İnsanlar her türlü irrasyonel nedenden dolayı satın almaya karar verirler.

Ürünün talep edilen fiyat için adil bir ticaret olduğuna inanmalarını sağlayan soyut ve genellikle tanımlanması imkansız bir değer gördükleri için satın alırlar. Çoğu zaman, bu değer, muhatap oldukları insanlardan hoşlandıkları gerçeğiyle ilgilidir. Kişisel bir ilişkinin gücünü asla hafife almamak gerekir.


Hizmet PAZARLAMASI Ders Notları PDF
Hizmet PAZARLAMASI PDF
Hizmet PAZARLAMASI Örnekleri
Hizmet PAZARLAMASI ve Yönetimi
Hizmet PAZARLAMASI Erdoğan Koç
Hizmet PAZARLAMASI karması
Hizmet PAZARLAMASI Ders notları
Hizmet PAZARLAMASI 7P


Satın Alma Kararları

Müşteriler, ödedikleri fiyat için aldıkları değere ilişkin algılarına göre satın almaya karar verirler. Ürününüz için aldığınız ücret ne olursa olsun, bu fiyat, müşterinizin teklifinizin değerinde olduğunu düşündüğü değeri yansıtmalıdır. Ürününüzü ayırt eden hiçbir şey yoksa, müşterilerin fazladan ödeme yapmak istemediği bir mal kategorisine girer.

Bir müşteri fiyatınızın çok yüksek olduğunu düşünürse aşağıdakilerden birini bekleyin:

» Müşteri satın almaz.
» Müşteri satın alacak ancak değerinden memnun olmayacak, yani siz işlemi kazanırken müşterinin iyi niyetini ve muhtemelen tekrar iş yapma şansını feda edeceksiniz.
» Müşteri, diğerlerine ürünlerinizin pahalı olduğunu söyleyecektir.

Bir müşterinin size yüksek fiyatlı demesi nedeniyle paniğe kapılmadan önce, memnun olmayan müşterinin ağızdan ağza olumsuz sözlerinin yalnızca başkaları kişinin fiyat ve değerle ilgili fikirlerine saygı duyduğunda kötü haber olduğunu unutmayın.

Kiracı bir pazarlık avcısının işini kaybetmek, o kişinin talepkar standartlarına göre fiyat belirlemeye çalışırken kar marjlarınızı feda etmekten genellikle daha iyidir. Yine de fiyatlarınız yüksekse, sunduğunuz kalite, prestij ve hizmet değerinin, fiyatlandırmanızla orantılı olduğundan emin olun. Ayrıca, teklifinizin altında fiyat vermenin mümkün olduğunu da anlayın.

Bir potansiyel müşteri, ürününüzün fiyat etiketinden daha değerli olduğunu düşünüyorsa, aşağıdakilerden birini bekleyin:

» Potansiyel müşteri, düşük fiyatı ikinci sınıf bir teklifin yansıması olarak yorumlarsa, satıştan vazgeçebilirsiniz.
» Satışı, müşterinin ödemeye razı olduğundan daha düşük bir fiyatla (ve daha düşük kar marjıyla) yapabilirsiniz, bu da işlemin ardından gelir kaybına ve muhtemelen müşteri sorularına neden olur.
» Müşteride sizin indirimci olduğunuz izlenimi bırakabilir, bu algı gelecekteki görüşlerine ve satın alma kararlarına yön verebilir.

Pazarınızda pazarlık temelli bir konuma sahip olmayı amaçlamadığınız sürece (tehlikeli bir strateji çünkü diğer bazı işler her zaman daha düşük olabilir), mükemmel değer sağlamak ve fiyatlarınızı buna göre belirlemek daha iyidir.

Değer Formülünün Hesaplanması

Müşterilerin ürününüzün değerini derecelendirmesi için geçen salisede bir dizi özelliği değerlendirirler:

” Ücreti ne kadar?
» Kalite nedir?
» Hangi özellikler dahildir?
» Uygun mu?
» Güvenilir mi?
» Uzmanlığınıza güvenebilirler mi?
» Ürün nasıl desteklenir?
» Hangi garantiye, söze veya devam eden ilişkiye güvenebilirler?

Bu düşünceler, müşterilerin teklifinizin değerini belirlediği bir zihinsel hokkabazlık eylemi başlatır. Sunduğunuz şeyin ortalama olduğuna karar verirlerse, anlaşmayı sizin lehinize çevirmek için düşük bir fiyat beklerler. Öte yandan, teklifinizin özelliklerini rakip seçeneklerin çok üzerinde sıralarlarsa, muhtemelen algılanan değer için bir prim ödemeye istekli olacaklardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir