HİZMETLERİN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 HİZMETLERİN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

11 Nisan 2023 Kişiselleştirme talep yazısı ürünü kişiselleştirme ne demek 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

 HİZMETLERİN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ

Çoğumuz kendi adımızla karşılanmak ve hatırlanmak isteriz. Tersine, hesap ve adres ayrıntılarını yeniden girmekten veya telefonda bekleyip bir hizmet görevlisinin hesap geçmişimizin basılı bir kopyasını bulmasını beklemekten daha sıkıcı bir şey yoktur.

Pek çok kuruluş artık bilgileri gerçek zamanlı olarak yönetebiliyor ve gerçek zamanlı kişisel hizmete geçiş yapmamış bir kuruluşla çalışan müşteriler için bu durum acı verici bir şekilde aşikardır.

Bununla birlikte, ‘kişisel’ pazarlama, basit tanınmanın ötesine geçer. Müşterilerin bir kuruluşun ürünlerine ve hizmetlerine ilişkin tüm bakış açısını kendi görüşlerine daha yakından uyacak şekilde ayarlamaya başlar. Bu, içeriği müşterinin satın alma alışkanlıklarını yansıtan bir ürün kataloğu olarak kendini gösterebilir.

Bu durumda, kişisel katalog etrafındaki promosyonların kişiselleştirilmesi, bireyin beklenen ihtiyaçlarına (ve fiyatlarına) göre hazırlanmış ürünlerin basılı katalogdaki ürünlerden daha iyi gösterilmesi doğaldır.

Bununla birlikte, bu düzeyde kişisel pazarlama, dijital ağlar mevcut olmadan önce basılı kataloglarında daha sofistike uygulayıcılar tarafından gerçekleştiriliyordu, peki dijital ağ pazarlama avantajı nerede?

Pazarlama kampanyaları planlamak, pazarlamacıların kendilerini müşterileriyle ihtiyaçları hakkında hızlı ve anlamlı bir tartışma yürütecek bir konuma getirmelerini gerektirir. Eğer bir kuruluş kendisini müşteri isteklerine daha duyarlı hale getirebilirse, o zaman başa çıkması daha kolay bir şirket olarak müşterileriyle karlı ilişkiler kuracaktır.

Perakende dijital pazar yerlerinin, üretici arzından ziyade müşteri talebi tarafından yönlendirilme olasılığı çok daha yüksektir. Örneğin, bir üreticinin fazla stoğu varsa, o zaman doğru fiyattan arzın talep yaratması muhtemeldir.

Üreticiler, pazarlama ve müşteriler arasındaki ilişkiye ilişkin daha geleneksel bakış açımızdan dijital bir pazardaki değişim, uyaranın müşterilerden kaynaklanma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Müşteriler artık ürünlerine rekabetçi bir hizmet seviyesinin eşlik etmesini ve bunun hem ürünleri hem de hizmetleri içeren karma bir karar verme süreciyle sonuçlanmasını beklemektedir.

Dijital pazar yerleri daha şeffaf ve kişisel fiyatlandırma oluşturur. En saf haliyle bu, fiyat karşılaştırmasına odaklanan internet sitelerinde görülür. İlk bakışta dijital kanallar bu şekilde kullanıldığında fiyatları düşürme mekanizmasına dönüşüyor. İlginç bir şekilde, bu o kadar basit değildir.

Mal yaratma ve bunları müşterilere dağıtma sürecindeki maliyetleri ortadan kaldırmak için kesinlikle fırsatlar vardır ve dijital pazar yerleri bu maliyetin düşürülmesine katkıda bulunur, ancak müşteriler sübjektif değer karşılaştırmaları yapmaktadır.

Ürünler somut olsa bile, satın alma kararına herhangi bir soyut unsur eklenir eklenmez, müşteriler soyut varlıkların değeri hakkında yargılarda bulunmaya başlar. Marka adları, tercih edilen perakendeciler ve ürünle ilgili geçmiş deneyimlerin tümü, belirli bir tedarikçiden belirli bir ürünün soyut değerine ilişkin bireysel algılarına katkıda bulunur.


Çiçek Sepeti ürünü kişiselleştirme ne demek
Samsung kişiselleştirme servisi nedir
Kişiselleştirme talep yazısı
Kişiselleştirmek Ne Demek
Gmail sorgulama
E-posta üzerine açılan hesaplar
Gmail işletme hesabını kişisel hesaba çevirme
Kişiselleştirilmiş İstanbulkart nedir


Müşteriler oldukça rasyonel olarak güvendikleri ürünleri satın almaya değer verirler. Dolayısıyla, fiyatlar daha şeffaf hale gelebilse ve müşteriler dijital pazarların mümkün kıldığı maliyet tasarruflarından pay almayı bekleseler de, müşteri algılarının soyut katma değeri, fiyat karşılaştırmalarının her zaman nihai satış fiyatını düşüreceği anlamına gelmeyebilir.

Rızaya dayalı pazarlama, yeni dijital ortamdan yararlanmanın en iyi yoludur. Bireylere yüksek düzeyde hizmet vermek, onların bir rakibe gitmelerini daha zor ve elverişsiz hale getirir. Müşteriler hakkında daha iyi kişisel bilgi, arzı talepleriyle eşleştirmeyi kolaylaştırır. Ve fiyat teklifinde bulunduğunuz kişiyi tanıyorsanız, kişisel fiyatlandırma çok daha pratik bir önermedir.

Bu faktörlerin birleşimi, şimdiden bazı kuruluşları fiyat listelerinden vazgeçmeyi düşünmeye yöneltiyor. Bunun yerine, müşteriler ürünleri inceleyebilir, gerekli özelliklere göre uyarlayabilir ve kararlaştırılan bir tarihe kadar ihtiyaçlarını karşılamaları için bir fiyat teklif edilebilir.

Nasıl emtia fiyatları günden güne arz ve talebe bağlı olarak dalgalandıysa, aynı şekilde iki gün üst üste aynı alımı yapan bir şirket, geleneksel olmayan ürünleri emtia olarak satın alıyor olsa bile fiyatın değiştiğini görebilir.

Pazar yeri motifi başka bir düzeye uzanır. Çoğu zaman, geleneksel bir pazarın idealize edilmiş resmi, tacirlerin sırf onları daha çok sevdikleri için bazı müşterilere diğerlerinden daha iyi fiyatlar vermesini içerir. Sürece bazı rasyonel kuralların uygulanması gerekse de, aynı şey çevrimiçi pazar yeri için de geçerlidir.

Fiyatlandırma farklılıkları kaçınılmaz olarak şirketin müşteri hakkında bildiklerine dayanacaktır. Bu bilgiler, geçmiş satın alımları ve müşterinin, anket yoluyla resmi olarak veya müşterinin göz attığı mal sayısını analiz ederek gayri resmi (ancak rıza ile) toplanan gelecekteki satın alma niyetlerine ilişkin göstergelerini içerecektir.

Dijital ağlar kablolu bağlantılardan kurtulduktan sonra, bu bilgilerin mağaza içinde de toplanabilmesi, müşterilerin incelediği ürünler ve ziyaret ettikleri çevrimiçi sayfalar hakkında bilgi toplaması mümkündür. İşletmeler arası işlemlerde, muhtemelen müşterinin işinin toplam potansiyel değeri dikkate alınacaktır.

Gerçekleşmeyecek iki temel değişikliği kendimize hatırlatmaya değer. İlk olarak, “hiçbir zaman herkes çevrimiçi olmayacak”. British Telecom ve Henley Center’ın telekomünikasyonun geleceğine yönelik araştırması, nüfusun yaklaşık dörtte birinin, satın alma işleminden vazgeçmek anlamına gelse bile, sipariş vermek için telefonu kullanmayacağını gösterdi.

100 yıl sonra hala telefonla alışveriş yapmaya karşı bu derecede bir direnç varsa, İnternet ve diğer dijital ağlar neden farklı olsun?

Nüfusun dörtte üçü az ya da çok çevrimiçi kanalları kullanmaktan memnun olsa bile, pazarlamacılar çevrimiçi kanallara katılmak istemeyen müşterilerin isteklerine saygı duymalıdır. Taşınabilir ağ cihazlarının gelecekteki hayatımızda oynayacağı rol ne olursa olsun, yine de alışverişe gitmeyi seveceğiz.

İkincisi, geleneksel pazarlama “P’lerinin” bu şekilde rafine edilmesi bir esası değiştirmez: pazarlamacılar, yine de potansiyel müşterilerinin ihtiyaçlarını kârlı bir şekilde tahmin etmelidir.

E-ticaretin amacı kar elde etmektir (“kar amacı gütmeyen” sektörde faaliyetlerinden elde edilen kazanç para dışında başka şekillerde ölçülebilir, ancak yine de bir kazanç vardır). Pazarlama faaliyeti zaman içinde artan sosyal veya ekonomik zenginlik üretmiyorsa, yararlı bir amaca hizmet etmemiş olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir