Hukuk Etiği ve Profesyoneller Üzerindeki Etkisi – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hukuk Etiği ve Profesyoneller Üzerindeki Etkisi – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

3 Haziran 2021 Etik ve etik - hukuk arasındaki ilişki Etik ve hukuk arasındaki BENZERLİKLER Hukuk etiği Ders Notları Hukuk etiğinin uygulama alanları nelerdir Hukuk ve Etik dersi 0
YAKLAŞIK NEDEN KURALI – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

HUKUKİ ETİK

Webster’ın sözlüğü, oksimoronu “çelişkili veya uyumsuz kelimelerin bir kombinasyonu” olarak tanımlar.

Hukukçular tarafından takip edilen davranış kuralları yüzyıllardır yürürlüktedir. Öyle olsa bile, bu profesyoneller grubu “hırsızlar”, “alttan besleyenler”, “halıcılar”, “çantalı fareler”, “liyarlar” gibi isimlerle alaya alınmıştır. Etik davranış doğru, uygun ve iyi olarak kabul edilen bir davranışsa, o zaman avukatlar genellikle tam tersini ima eden isimlerle etiketlenir.

Neden bu kadar alay konusu oluyorlar? Bazı insanlar hemen çamur atıp bir avukatın amaçlarını sorgulasalar da, bunlar genellikle yasal bir tartışmanın kaybeden tarafında olan insanlardır. Kazananlar nadiren şikayet eder.

Ve kamuoyu mahkemesi, hukuk mesleğini sıklıkla şaka ve iftira poposu haline getirse de, aslında hukuk mesleği, etik davranış açısından en yoğun şekilde izlenen ve uygulanan mesleklerden biridir.

Birçok meslekte etik olmayan davranış için disiplin sistemleri bile yoktur. Bu tür davranışların cezası, icra için mahkemelere (ve avukatlara) bırakılır. Ve diğer meslekler, diğer üyeleri uygunsuz eylemlere maruz kalmaktan koruyan gizlilik kodlarıyla bilinir. Avukatlarda öyle değildir.

Onlar gezegendeki en etik düşünceli bireylerden bazılarıdır ve bu gerçek, lisans almaya uygunluktan zorunlu lisans öncesi etik sınavlarına ve yalnızca onaylanmış etik olmayan davranışlar için disiplini araştırmaya ve önermeye adanmış devlet kuruluşlarına kadar her şeyde görülebilir. Tüm kariyerleri, aslında etik olmayan davranışlarda bulunan avukatların küçük bir azınlığıyla uğraşmayı içeren avukatlar var.

Peki avukatlar nasıl bu kadar kötü bir isim aldı? Oldukça basit, gerçekten. İnsanlar kendilerini zor bir yasal durumda bulduklarında, genellikle avukat tutarlar. Ortaya çıkan sorun çoğu zaman kısmen avukatı tutan kişinin davranışından veya davranış eksikliğinden kaynaklanmaktadır ve kişi yasal işlemlerde üstün gelemezse, o zaman birileri suçlanmalıdır.

Başkasını suçlamak, sorumluluğu kabul etmekten her zaman daha kolaydır. Bu nedenle, avukat yanlış bir şey yapmış olmalıdır. Hukuk etiği bir oksimoron değildir. Hayır, aptal unsur daha çok hoşnutsuz müşteride yatar. Hikayenin ahlaki? Etik bir avukat tutmak genellikle en büyük endişe ve hatta zor bir görev değildir.

Aksine, bir avukat tutmak, bir ayıdan kaçan iki insan gibidir. Ayıdan daha hızlı koşmana gerek yok. Sadece diğer adamdan daha hızlı koşman gerekiyor. Aynı şekilde, avukatınızın da en iyisi olması gerekmez. Avukatınız, müvekkilinin çıkarlarını kanunun sınırları içinde en iyi şekilde temsil eden davada diğer avukattan daha iyi olmalıdır.

Hukuk etiği
Hukuk etiği Ders Notları
Etik ve hukuk arasındaki BENZERLİKLER
Hukuk, etik ve Meslek Etikleri
Hukuk ve Etik dersi
Etik ve etik – hukuk arasındaki ilişki
Etik ahlak ve hukuk arasındaki ilişki
Hukuk etiğinin uygulama alanları nelerdir

BÖLÜM ANAHTARI

  • HUKUK VE ETİK NASIL İLİŞKİLİDİR
  • Hukuk Etiği ve Profesyoneller Üzerindeki Etkisi Etik Standartlar
  • Etik Kurallar ve Kurallar
  • ETİK İHLALLERİN SONUCU

BÖLÜM HEDEFLERİ

Bu bölümü okuduktan sonra şunları yapabilmelisiniz:

• Amerikan hukuk sisteminde etik standartların rolünü açıklayın.
• Hukuk mesleğinin etik standartlara yönelik tutumunu tartışın.
• Hukuk mesleğinin çeşitli bileşenleri için geçerli olan etik standartları tanımlayın.
• Etik kurallar ve etik standartlar arasında ayrım yapın.
• Astların etik davranışlarından avukatları sorumlu tutmanın gerekçesini açıklayın.
• Tüm hukukçular için evrensel olan temel etik gereklilikleri tartışın.

HUKUK VE ETİK NASIL İLİŞKİLİDİR?

Önceki bölümlerin sonundaki Etik Hususlar bölümleri hukukta etik kavramını tanıtmıştır. Konsept yeni bir kavram değil.

Tarih boyunca, ekonomik ya da yönetimsel güce sahip bireyler, bu gücün akıllıca kullanılmasına bağımlı olanların güvenine tabi olmuşlardır; ve bu tür bireyler bu güveni ihlal ettiğinde, sonuçlar ağır olmuştur.

Açgözlülük, bencillik ve başkalarının temel ihtiyaçlarına karşı duyarsızlık birçok hükümeti devirdi. Bugün, bu tür senaryolar dünyadaki bazı ülkelerde hala oynanıyor. Neyse ki Amerika Birleşik Devletleri’nde, başkalarına yardım etmek için benzersiz bir güç konumuna sahip olanlara duyulan güvenin önemi kabul edilmekte ve korunmaktadır.

Etik hususlar sadece hukuk meslekleriyle sınırlı değildir. Devlet tarafından yetkilendirilmiş bir lisans gerektiren mesleklerin çoğu, bu lisansla birlikte, lisansla bağlantılı olarak verilen her türlü yetkiye göre sorumlu hareket etme görevini belirli bir dereceye kadar taşıyacaktır.

Bu, tesisatçılar ve elektrikçiler için geçerlidir: Görevlerini onaylanmış kod ve yönetmeliklere uygun olarak yerine getirmek için yasal zorunlulukları vardır. Görevlerini belirlenmiş standartlar dahilinde ve ellerinden gelen en iyi şekilde yerine getirme konusunda yasal zorunluluğu olan muhasebeciler ve doktorlar için geçerlidir.

Ayrıca bazı mesleklerin sözde mesleki sorumlulukla hareket etme sorumlulukları artmıştır. Bu görev, yüksek düzeyde güvene ve bireyin bu güvenle ilişkili büyük kişisel kazanç veya kaybına uygun, insanların çoğunluğunun ahlaki olarak uygun gördüğü şekilde hareket etme zorunluluğunu beraberinde getirir.

Hukuk Etiği ve Profesyoneller Üzerindeki Etkisi

Hukukçular, halka karşı sorumluluklarının ve ciddiyetinin oldukça farkındadır. Bireylerin genellikle kişisel yasal haklarını ve muhtemelen geleceklerini büyük ölçüde bu profesyonellerin ellerine bıraktığını biliyorlar.

Bu güven ilişkisi önemlidir. Bazı durumlarda, sonucun minimum etkisi vardır; diğerlerinde ise refah ile iflas, özgürlük ile hapis ve hatta kişinin kendi çocuklarıyla ilişki kurma hakkı arasındaki fark anlamına gelebilir.

Müvekkil için, yasal bir anlaşmazlıkta kişisel çıkarlar genellikle yüksektir. Giderek daha karmaşık bir hukuk sistemi, çok sayıda yasal standart, davalarda sanal bir patlama ve sürekli değişen teknolojiler ile hukukçular, müvekkillerinin çıkarlarını etkili bir şekilde temsil etme konusunda ezici bir görevle karşı karşıyadır.

Etik kurallar, bu sorumluluğun, asgari yeterlilik ve dürüstlük standartlarına tabi olmakla birlikte, hukuk uzmanının en yüksek kabiliyetiyle yerine getirilmesini sağlamaya yardımcı olur.

Hukuk uzmanları genellikle doğası gereği iddialıdır. Bu, başkaları için bir savunucu olarak hareket ederken başarı için asgari bir gerekliliktir. Yine de, hukuk profesyonelinin amacı müvekkil için mümkün olan en iyi temsili sağlamak olsa da, aynı zamanda zorlu etik hususların sürekli olarak farkında olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir