Hukuki Analiz – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hukuki Analiz – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

20 Mayıs 2021 Ekonomik analiz Nedir Finansal analiz Nedir Hukuksal Analiz nedir Kültürel analiz nedir Örgütsel analiz nedir 0
Usule İlişkin Alt Sınır – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Hukuki Analiz

Süreç kendi başına temel düzeyde yasal bir analizdir. Daha sonra, geriye kalanların uygulanabilirliğini ve önemini değerlendirme (analiz etme) gibi daha karmaşık görev odak noktası haline gelir. Son olarak, avukatın şu anda mevcut dava açısından analiz edilen mevcut yasal ilkeleri uygulayarak davanın olası sonucunu belirlediği önemli nokta gelir.

Bu tespit, davaya çözüm, deneme taktikleri ve stratejileri ve hatta tatmin edici olmayan sonuçlara itiraz edip etmeme açısından rehberlik eder.

Hukuki analiz, ABD yargı sisteminin temel taşıdır. Hukuk uzmanları, yargıçlar, avukatlar ve hukukçular bu süreci günlük işlerinde kullanırlar. Hukuki analiz, hâkimin modern denge ile tutarlı bir anlaşmazlığı çözmesine izin verir ve avukatın, benzer konumdaki kişilerin geçmiş deneyimlerine dayalı olarak uygun davranış şekli konusunda müşteriye tavsiyede bulunmasına izin verir. Avukat yardımcısının, bir müşteriyle görüşmek ve yasal belgeleri hazırlamak için hangi bilgilerin gerekli olacağını bilmesini sağlar.

Tüzük, idare hukuku ve davalara ilişkin hukuki analiz yapılır. Farklı hukuk türlerini analiz etme süreci biraz farklılık gösterir çünkü genel kamu için oluşturulan hukuk ile belirli taraflara uygulanan yasal standartlar arasındaki format farklıdır. Bununla birlikte, istenen etki aynıdır: mevcut davaya yasal standardın uygulanabilirliğini veya uygulanamazlığını belirlemek.

Hukuki analiz, ağırlıklı olarak hukukçuların ve özellikle avukatların alanıdır. Hukuk danışmanları, hukuk müfettişleri ve avukatın tüm destek personeli ile yasadan doğrudan etkilenen meslekler (örneğin, vergi hukuku muhasebecileri) rutin olarak belirli bir düzeyde yasal analiz gerçekleştirir.

Profesyonel olmayan kişiler ayrıca avukatlarla ve hatta haber medyasıyla iletişim kurarak yasal standartların uygulanmasında yasal analiz sürecinden önemli ölçüde fayda sağlar.

Yasal emsallere bakarak, avukat ve destek personeli, çeşitli türlerdeki davaların tipik olarak nasıl ilerlediğine dair bir fikir geliştirebilir, bu da personel üyelerinin ortak usul sorunlarını önceden tahmin etmesine ve bunlarla ilgilenmesine olanak tanır.

Hukuki Analiz nedir
Hukuksal Analiz nedir
Teknik analiz
Teknik analiz Nedir
Finansal analiz Nedir
Kültürel analiz nedir
Ekonomik analiz Nedir
Örgütsel analiz nedir

Hukuki destek profesyoneli, geçmiş davalara dayalı olarak keşif ve soruşturma yürütürken neyin kabul edilebilir olup neyin kabul edilemez olduğunu bilerek, bu görevleri çok daha verimli ve etkili bir şekilde yerine getirebilir. İnsanlar temelde deneyimle ve örneklerle öğrenen analitik yaratıklardır.

Geleneksel eğitim yöntemleri gerekli olsa da, dersler gerçekten öğrenilir ve daha sonra deneyimlendiklerinde veya en azından gerçekçi bir ortamda gözlemlendiklerinde çeşitli başka koşullarda uygulanır.

İhmalin tanımı gibi bir hukuk ilkesini okumak bir şeydir, ancak bu ilke, ihmalin gerçek yaşam durumunda nasıl gerçekleştiğini gösteren bir yargı görüşü okunduğunda çok daha net hale gelir. Hukuki destek profesyoneli, uygulama yoluyla hukuk ilkeleri hakkında gittikçe daha fazla bilgi kazandıkça, profesyonelin becerileri oldukça gelişebilir.

Çeşitli hukuki analiz yöntemlerinden vaka analizi, geçmiş adli görüşlerin ve bunların mevcut durum üzerindeki etkilerinin spesifik hukuki analiz yöntemidir.

Geçmiş vakalar ile mevcut durum arasındaki benzerlikler ve farklılıklar, mevcut vakada sonucun benzer olup olmayacağı konusunda fikir vermektedir. Vaka analizi çok yaygın bir şekilde kullanıldığından, belirli konulardaki veya belirli mahkemelerden gelen davalara kolayca erişilebilmesi için davaların yayınlanması ve düzenlenmesi için organize bir sistem gereklidir.

UYGULAMA 2.3

Mark, küçük bir kasaba gazetesinde gazeteci olarak çalıştı. Bir değişiklik yapmak istiyor ve hukuk alanında kariyer yapmayı umuyor. Sonbaharda üniversiteye başlamayı planlıyor. Özellikle soruşturma çalışmalarıyla ilgileniyor ve avukat veya hukuk araştırmacısı olmayı planlıyor. Bu tür görüşmelerde becerilerini geliştirmek istiyor ve yerel bir hukuki yardım bürosunda bir yaz işi alıyor.

Mark’a giriş görüşmelerini tamamlama görevi verilmiştir. Müşterilerle görüşürken kullanması için temel bir anket verilir. Ancak, bu belgenin neden sadece müşterilere kendi başlarına doldurmaları için verilmediğini anlamıyor.

Ofisteki avukat, her müşterinin durumunun benzersizliği nedeniyle formda talep edilmeyebilecek ek önemli bilgileri toplamak için müşterilerle tam olarak görüşmenin önemini açıklar.

Mark birkaç röportajda oturur ve danışanların hangi tür cevap ve davranışlarının avukat yardımcısını görüşmenin çeşitli kısımlarını daha derinlemesine incelemeye sevk ettiğine odaklanır. Ayrıca, muhtemelen ilginç olsa da, davayla ilgili olmayan bilgilerin, önceki çalışmasının göstermiş olacağının aksine, daha fazla araştırılmasına gerek olmadığını da öğrenir.

UYGULAMA 2.2

Aşağıdaki durumların her biri için, yasal analizin nasıl yardımcı olabileceğini açıklayın.

1. Darla hukuki tavsiye arıyor. Kocası uzun yıllar en yakın arkadaşıyla iş ortağıydı. Bir zamanlar işletmenin üçüncü bir ortağı vardı. On yıl önce, o ortak ayrıldığında, Darla’nın kocası ve geri kalan ortağı, ayrılan ortağa, ortaklığın son günü itibariyle işin net değerinin üçte birini ödedi. Bunu toplu olarak yaptılar ve işlemi yapmak için fonları ödünç aldılar. Darla’nın kocası yaklaşık beş yıl önce öldü. Kalan tek ortak, Darla ile ona aynı şartlarda ödeme yapmayı kabul etti. Kalan ortak başka bir önemli borç almak istemiyor. Büyük miktar nedeniyle Darla ve ortağı, satın almanın yüzde 6 faizle on yıllık bir süre boyunca eşit aylık taksitler halinde gerçekleşeceğini kabul etti.

Yakın zamana kadar her şey kararlaştırıldığı gibi gitmişti. Ortak, işte aktif hale gelen bir kadınla evlendi. Kocasını, ortak öldüğü ve satın almanın faydasını bile alamadığı için Darla’ya ödeme yapmayı bırakması gerektiğine ikna etti. Anlaşmanın hiçbir şeyi asla yazılı hale getirilmedi.

2. Chase, bir hukuk firmasında bir avukat olarak doğrudan okul dışında işe alınır. İlk gününde, tıbbi uygulama hatası nedeniyle yaklaşan bir dava için gerekli tüm ön duruşma taleplerini hazırlaması istenir. Bilgisiz görünmek istemediğinden, görevleri memnuniyetle alır ve masasına çekilir.

Bu nitelikteki davalarda tipik olarak hangi tür ön duruşma hareketlerinin kullanıldığını bilmesi gerekir ve ilgili herhangi bir soru varsa, olası ek kararlarla ilgili olarak duruşma avukatına sormalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir