Hukuki Yetki Sahibi Taraflar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hukuki Yetki Sahibi Taraflar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

21 Haziran 2021 Yetki kurallarının istisnaları Yetki sözleşmesi genel yetkiyi kaldırır mı Yetki sözleşmesi şekil şartı Yetki sözleşmesini kimler yapabilir 0
İspat Yükü – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Hukuki Yetki Sahibi Taraflar

Sözleşme hukukunda, yasal ehliyet, bir kişinin yetişkin olması (devlet tüzüğü tarafından tanımlanan yaşa göre) ve zihinsel yeterliliğe sahip olması (bu, kişinin herhangi bir mahkeme tarafından kendi başına yönetemez hale getirilmediği anlamına gelir) anlamına gelir. işler). Kanun, yalnızca yetkin yetişkinlerin sözleşme şartlarına bağlı olabileceği konusunda nispeten sabittir. O halde, sözleşme ehliyeti olmayan bir taraf bir sözleşmeye girdiğinde bir sorun ortaya çıkar.

Yaş

Yaş şartı açıktır. Sözleşmenin tarafları, sözleşmenin yapıldığı tarihte sözleşmeyi düzenleyen devletin hukukuna göre reşit olmalıdır. Sözleşmenin başlangıcının ve tarafların doğum tarihinin basit bir şekilde belirlenmesi, gerekli olan tek bilgidir.

Ancak, hukukun sözleşmeye tabi olacağı konusunda bir anlaşmazlık varsa, bir soru ortaya çıkabilir. Bu, tarafların veya anlaşmanın konusunun birden fazla devleti içermesi durumunda gündeme gelmektedir. Örneğin, 18 yaşındaki bir kişi, reşit olma yaşının 18 olduğu ve bir araba satın almak için sözleşme imzaladığı X durumuna girer.

Ancak, 18 yaşındaki kişinin (Y eyaleti) ikamet ettiği eyalet, reşit olma yaşını 20 olarak kabul eder. 18 yaşındaki alıcı ödemelerde temerrüde düşerse, X eyaleti mi yoksa Y eyaleti mi kontrol eder? Geçerli eyalet yasası X’inkiyse, uygulanabilir bir sözleşme vardır. Y Devletinin hukuku uygulanırsa, taraflar arasında ehliyet ve dolayısıyla geçerli bir sözleşme yoktur.

Bu tür sorunlardan kaçınmak için, genellikle yazılı bir sözleşme, sözleşmeyle ilgili bir anlaşmazlık durumunda uygulanacak devletin yasasını anlaşma yoluyla belirtecektir. Yazılı bir anlaşma olmadığında mahkeme uygulanacak devletin hukukunu belirleyecektir. Görüldüğü gibi bu kararlılık davayı önemli ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle çoğu yazılı sözleşme, bir anlaşmazlık durumunda uygulanacak eyalet hukuku konusunda bir anlaşma içerir.

Yetki kurallarının istisnaları
Kesin yetki halleri
Münhasır yetki nedir
Yetki sözleşmesi Örneği
Yetki sözleşmesini kimler yapabilir
HMK yetki
Yetki sözleşmesi genel yetkiyi kaldırır mı
Yetki sözleşmesi şekil şartı

Zihinsel kapasite

Zihinsel kapasite konusu biraz daha karmaşıktır. Teknik olarak, zihinsel kapasite eksikliği, yalnızca yasal olarak (mahkeme kararıyla) hüküm giymiş kişilerin kendi işlerini yönetme yeteneğinden yoksun olduğunu kabul eder. Bununla birlikte, birisinin oldukça açık bir şekilde zihinsel olarak zorlandığı durumlarda ne olur?

Genel olarak, yalnızca hüküm giymiş ehliyetsizlerin ehliyetsiz olduğu kanunu onaylanacak. Çoğu kişiye, bu kişinin bir sözleşmeyi tamamlama yeteneği söz konusu olduğu ölçüde zihinsel olarak engelli olan biriyle sözleşme yapmaktan kaçınmak için asgari miktarda sorumluluk verilir.

Birçok insan normal davranış aralığının dışında görünebilir. Bu, kendi işlerini yönetme yeteneğinden yoksun oldukları anlamına gelmez. Pek çok ünlü ve varlıklı kişi “garip” davranışlarıyla ün salmıştır, ancak bu davranış onların büyük servetler kazanmalarını engellemedi.

Tersine, zamanımızın en kötü şöhretli ve azılı suçlularından bazıları, toplumda yıllarca nispeten fark edilmeden işlev gördü. Kanun, aklı başında veya çılgın davranışın öznel bireysel algılarına dayanamaz. Bu nedenle, bir mahkeme tarafından yetersiz ilan edilmeyen herhangi bir kişi, gerçek zihinsel yeteneklerine bakılmaksızın, taraf olduğu herhangi bir sözleşmeye dayalı anlaşmadan sorumludur.

UYGULAMA 13.1

Victor iyi eğitimli 74 yaşında bir adamdır. Dul ve yalnız yaşıyor. İki çocuğu uzak eyaletlerde yaşıyor ve onu yalnızca tatiller ve diğer aile toplantıları için onları ziyaret ettiğinde düzenli olarak görüyor. Çocuklardan hiçbiri birkaç yıldır Victor’un evine gitmedi. Son zamanlarda, her iki çocuk da Victor’un konuşmalarının her zaman tanıdıkları açık fikirli ve son derece zeki adamı yansıtmadığını fark etti.

Birkaç aylık bir süre içinde Victor’un zihinsel yeteneği bozuluyor gibi görünüyor. Çocuklar bunu birbirleriyle tartışırken, bir ziyaretin uygun olduğuna karar verirler. Haber vermeden Victor’un evine vardıklarında, onu arka bahçeyi biçerken bulurlar – tamamen çıplak ve görünüşe göre bu davranışın tuhaflığından habersiz. Eve girdiklerinde binlerce müzik CD’si bulduklarında şok olurlar.

Hepsi açılmış ve birçoğu ya duvara çivilenmiş ya da nihale, sıcak altlık, bardak altlığı vb. olarak kullanılmış ve onları değersiz kılmıştır. Daha fazla araştırma yapıldığında, Victor’un zaman içinde bulabildiği hemen hemen her müzik aboneliği şirketine katıldığı ve her biri için tüm seçim kataloğunu sipariş ettiği anlaşılıyor. Çocuklar Victor’un çeşitli kredi kartlarına baktıklarında, CD’ler için on binlerce dolarlık banknot biriktirdiğini görürler.

Hepsine göre, borçları net değerini çok aşıyor. Bir doktor muayenesi, Victor’un ilerleyici bir zihinsel engelden muzdarip olduğunu ortaya çıkarır. Victor’un hiçbir zaman yasal olarak yetersiz olduğuna karar verilmediği için, kredi kartı şirketleriyle yapılan ödemelerin ödenmesi için yapılan sözleşme geçerli ve uygulanabilir olacaktır. Victor’un iflasa zorlanması tamamen mümkündür.

Tüm Taraflarca Onay Bildirimi

Tüm sözleşmelerde, sözleşmenin her bir tarafı, şartların bir şekilde kabul edildiğini belirtmelidir. Sözleşmeye bağlı olma isteğini beyan etmek veya göstermek için bu gereklilik esastır. Aksi takdirde, bir tarafın bir sözleşme bildirimi veya sözleşme yapma niyetinin bile olmadığı durumlarda, kişilerin bir sözleşmenin var olduğunu iddia etmeleri mümkün olacaktır.

Aşağıdaki tartışma, rızanın ortaya çıkmasıyla ilgili birkaç konuyu araştırmaktadır: (1) rızanın varlığını kanıtlamak için karşılanması gereken nesnel standart, (2) rıza olup olmadığının sona ermesini etkileyebilecek koşullar ve (3) tarafların bir sözleşmeyi kabul etmesi için bir durum yaratma yöntemleri.

GÖREV 13.1

Aşağıdakilerden hangisi verilen bilgilere dayanarak sözleşme yapma yetkisine sahiptir? Başka gerçekler olmadığını varsayın.

1. Zach, 19 yaşında ve yoğun bir şekilde eroin bağımlısı.
2. Maurice 19 yaşındadır ve şizofreniden muzdarip olduğu için devletin bir koğuşudur. Bununla birlikte, ilaçla genellikle berrak ve son derece zekidir.
3. Alicia 15 yaşında ve entelektüel olarak yetenekli. Lisans derecesi aldı ve yüksek lisans derecesi üzerinde çalışıyor. Hala ona destek olan anne ve babasıyla birlikte yaşıyor.
4. Carmen 21 yaşında ve gelişme-
taksit gecikti. 16 yaşında liseden ayrıldı ve küçük bir lokantada bulaşıkçı olarak çalışıyor. Desteğinin çoğunu sağlayan ailesiyle birlikte yaşıyor.
5. Ben, Alzheimer hastası olan 78 yaşında emekli bir doktordur. Hâlâ evde, birkaç yıldır ne zaman uyuması ve yemek yemesi gerektiği de dahil olmak üzere tüm kararları alan karısıyla birlikte yaşıyor, çünkü bu konularda net değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir