İÇERİĞİ DÖNÜŞTÜRME – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İÇERİĞİ DÖNÜŞTÜRME – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Nisan 2023 Excel hücre ayırma formülü Excel tabloyu metne dönüştürme 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

İÇERİĞİ DÖNÜŞTÜRME

Bugün, her içerik sağlayıcı, birden çok dağıtım formatı sorunuyla uğraşmak zorundadır. Örneğin, pazarlamayla ilgili önceki bir bölümde, sinema filmlerinin farklı mekanlarda en yüksek gelirden en düşüğe doğru sıralı olarak yayınlanması uygulaması olan “pencereleme” tartışılmıştır.

Sürüm pencereleri, izleme başına ödeme ve isteğe bağlı, ev videosu (video kaset ve DVD), premium kablo, konaklama (havayolları ve oteller), ağ TV ve yerel TV sendikacılarını (yerel TV istasyonları ve temel kablo) içerir.

Bir mülkü tüketicilere ulaştırmak için kullanılan bu çoklu kanallar, çoklu formatlar gerektirir. İsteğe bağlı, DVD ve konukseverlik sürümlerinin tümü dijital formatları kullanırken, televizyon sürümlerinin çoğu analogdur. Dijital formatlar, formatlanma şekillerinde de ince ama gerçek farklılıklara sahip olabilir. Bir dijital formatı diğerine yeniden biçimlendirme işlemine kod dönüştürme denir. Kod dönüştürme ihtiyacı artmaya devam ediyor.

On yıl önce bile, mobil video ve yüksek bant genişliğine sahip oyun konsollarının artan bir şekilde benimsenmesinden önce bile hareketli görüntülerini 26 farklı formata dönüştürdü.

Sürekli büyüyen dağıtım biçimleri listesine uyum sağlamak için, içeriğin yayılmasından sorumlu iş birimleri bir tür içerik yönetimi benimsemiştir.

İçerikle ilgili önceki bölümde, içerik derlemesine giren materyali alan, depolayan ve geri alan medya varlık yönetim sistemleri ele alındı. İçerik yönetim sistemleri (CMS), bitmiş içeriği son müşteriye ulaşan bir dağıtıma dönüştüren sürecin diğer ucuyla ilgilenir.

Kitle Özelleştirme ve Kişiselleştirme

Bir içerik sağlayıcı bir CMS kullandığında, yeni bir dağıtım dünyasının kapılarını açar. Milyonlarca insana ulaşan kitle iletişim araçları dağıtımının yararları ile izleyici segmentlerini ve hatta bireyleri memnun edecek şekilde malzeme uyarlamanın avantajları birdenbire bir araya getirilebilir.

Aslında, içerik modüler öğeler olarak depolanırsa, bir tür anında düzenleme gerçekleşebilir. Farklı kitleler için farklı sürümler oluşturmak üzere içeriği uyarlamanın iki yöntemi vardır: kitlesel özelleştirme ve kişiselleştirme.

Kişiselleştirme, çözümleri bireysel farklılıklara, beklentilere ve ihtiyaçlara uyacak şekilde uyarlamak veya sıralamaktır. Buna karşılık, toplu özelleştirme, gruplar için tanımlanan ortak özelliklere uyacak şekilde uyarlanıyor. Bu nedenle, içerik pazarlamacıları hedef kitle segmentlerini belirlediklerinde, kitlesel özelleştirme onların bu segmentin istenen bazı özelliklerine uyan bir versiyon sunmalarına olanak tanır.

Örneğin, bir içerik öğesinin farklı yaş grupları için farklı versiyonları oluşturulabilir, böylece küçük çocuklar daha kısa ve daha basit materyal alabilirler. Ya da bir şirketin karmaşık teknolojik ürününe ilişkin bir malzeme parçacığı veri tabanı olduğunu varsayalım. Bireysel tüketiciler, genel içeriğin ihtiyaç duydukları kısımlarını ve CMS’yi işaretleyebilirler.

Gazete aboneleri, yalnızca emlak ve spor veya eğlence, yemek ve ön sayfa manşetleriyle ilgili haberler isteyebilir. Kitlesel özelleştirme aslında bireysel tüketicilerle ilişki kurmanın ilk adımıdır.

Her seferinde tek bir müşteriyi desteklemek veya bir kişiye özel toplam kişiselleştirme yetenekleri oluşturmak her zaman pratik veya uygun maliyetli olmayabilir.

Belirli bir grubun ihtiyaçlarını veya isteklerini karşılamada anahtar olan birkaç ortak kritik başarı niteliğini tanımlayan toplu özelleştirilmiş bir çözümle başlamak tercih edilebilir.  İyi tanımlanmış hedefler, analiz ve bu kararlara rehberlik edebilecek bir kişiselleştirme çerçevesindedir.


Excel tabloyu metne dönüştürme
Excel hücre ayırma formülü
Excel satırları sütuna çevirme
Excel metin bölme formülü
excel’de sütunu satıra çevirme formülü
Excel sütunları metne dönüştürme
Excel Metni satıra dönüştür
Excel 2007 satırı sütuna çevirme


Bir kişiselleştirme çerçevesi tarafından organize edilen temel toplu özelliklerin tanınması, bireysel kişiselleştirme sürecinin daha sonra tutarlı ve ölçülebilir sonuçlarla uygulanmasını kolaylaştırır. Sağlam bilimsel ve tasarım temellerine dayanan iyi test edilmiş bir çerçeve, hedeflenen tüketici grubu için ilgili, yararlı ve çekici olan yeteneklerin, kaynakların ve içerik konularının belirlenmesine yardımcı olabilir.

Yinelemeli iyileştirme döngüleri üzerinden uygulanan ölçüm kriterleri kullanılarak çözümler zaman içinde giderek daha fazla kişiselleştirilebilir. İyi test edilmiş bir çerçeve, tasarımcıların bilgi ve eğlence içeriğine yönelik çok çeşitli ihtiyaçları ve tatminleri karşılamak için ürün ve hizmetleri uyarlamalarına da yardımcı olur.

Kitlesel özelleştirmenin iyi bir şekilde yapılmasının en büyük yararı, teknolojinin, belirli bir medya tüketicisi için içeriği alternatif olarak sunarak müşterinin istediğini uygun şekilde ve uygun zamanda sunarak karmaşık mesajlaşmayı kolaylaştırma yeteneğidir.

Bu tür bir özelleştirme, yalnızca içerikten daha fazlasına uygulanabilir, müşterinin kullandığı arayüze de uygulanabilir. Kişiselleştirmeye iyi bir örnek, grafik tasarım arka planı, hizmetler ve uygulamalar için widget’lar ve sayfada widget yerleşimi dahil olmak üzere kullanıcının kendi Google arama sayfasını biçimlendirmesine olanak tanıyan iGoogle sayfasıdır.

Özelleştirme ve kişiselleştirme süreci, içerik pazarlamacılarının yararına olabilir. Tüketiciler bilgi ve eğlence istedikleri yolu seçtikçe, sağlayıcılar her bir tüketici hakkında gelecekte kullanabilecekleri değerli veriler toplama fırsatına sahip olur. Dahası, tatmin edici içeriği şekillendirmek için tüketicilerini ortak bir çabaya dahil edebilirler.

DİJİTAL HAK YÖNETİMİ

Medya şirketleri, özellikle dijital içeriğin internette serbestçe dolaştığı bir çağda, gelir elde etmek için sürekli araştırma yapmalıdır. İçerik analog formda olduğunda, bir düğmeye basarak milyonlarca kişiye yayılamazdı ve bu malzemenin potansiyel değerinin büyük bir kısmını yok ederdi.

Şirketin oluşturduğu veya satın aldığı içeriği korumak için birçok kişi, varlıklarını takip etmelerine ve onlar için ödeme almalarına yardımcı olacak teknolojiye bakıyor. Gösterildiği gibi tiyatro gişesini düşünün.

Aynı anda birçok görevi yerine getirir:

■ Gelecek deneyim için çekici bir “sahne” oluşturur.
■ Program hakkında bilgi sağlar.
■ Para toplar.
■ Müşterileri tesis güvenliğine yönlendirir.

Tiyatro gişesi, yaklaşık bir asırdır işini basit ve etkili bir şekilde yerine getirdi. İçerikleri internette her yere uçan, milyonlarca sabit diskte bulunan dijital içerik sağlayıcıların kıskançlığı, içerik oluşturucuları ve dağıtımcıları para kaybetmekle müşterilerini dava etmek arasında seçim yapmaya zorluyor. Elektronik ortamda, şirketler gelirlerini korumak için yalnızca teknolojik araçlara yönelebilir, bu teknolojiler dijital hak yönetimi adı verilen bir dizi teknolojidir.

Apple’ın öncü çevrimiçi müzik mağazası iTunes Store, pazarda bir DRM örneği sunuyor. iTunes Store açıldı. Şirket, Universal Music Group (UMG), EMI, Warner, Sony ve BMG gibi büyük müzik plak şirketleri ile şimdiden anlaşmalar yapmıştı.

Anlaşmanın bir parçası olarak Apple, Apple’ın iTunes’da kullandığı FairPlay adlı MPEG-4 AAC standardını kullanarak içeriği DRM’ye sarmayı kabul ediyor. Yazılım esasen müziğe erişimi, nereden geldiğini ve kaç kez kopyalandığını kaydederek kontrol ediyordu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir