İçerik Düzenleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Düzenleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mayıs 2023 İçerik DÜZENLEME YAKLAŞIMLAR Program geliştirme içerik düzenleme yaklaşımları 0
Pazarın Doğası

İçerik Düzenleme

Şirketler için dört içerik grubu oluşturmak zordur. Kendinizinkini oluşturmanıza yardımcı olacak bazı soruları yanıtlamak için:

• Ürün ve hizmetlerinizi dört farklı türde düzenleyebilir misiniz?
• Ürününüzün fiili veya planlı satışlarını dört farklı türe ayırabilir misiniz?
• Satış yaptığınız sektörleri dört farklı sektöre ayırabilir misiniz?
• Hedef demografinizi dört farklı türe bölebilir misiniz?

Bu alıştırmayı tamamlamak, kendi içerik kovalarınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Amaç, belirgin şekilde farklı sosyal medya kullanıcılarını markanızla etkileşime geçmeye çeken, paylaşılacak içerik siloları bulmaktır; bunu yaparak paylaştığınız içeriğin sosyal medya deneyinin nasıl önemli bir parçası haline geldiğini görebilirsiniz.

İçerik gruplarınızı dörde indiremiyorsanız, sorun değil. Ancak dörde ne kadar yaklaşırsanız, yönetimi o kadar kolay olacaktır. Tersine, yalnızca iki veya üç içerik grubunuz varsa, bu konuları daha fazla bölmenin yollarına bakın ve sihirli dört numaraya ulaşın.

Bu içerik grupları, yalnızca sosyal medya kullanıcılarıyla proaktif ilişkinizin bir parçası olarak yayınlayacağınız içeriği kapsar. Tepkisel katılım, bu bölümün sonraki bölümlerinde yer almaktadır.

İçerik düzenleme, paylaşılacak alakalı içerik sağladığı için sosyal medya stratejinizi uygulamanın önemli bir parçasıdır – bir işletmenin sosyal medya kullanıcılarıyla fikir paylaşımı kazanmasına yardımcı olan içerik. Ayrıca şirketlerin pazarlama varlıkları olarak daha az ve daha çok topluluk kaynakları olarak görülmesini sağlar.

İçerik birçok şekilde düzenlenebilir ve ilgili içerik büyük olasılıkla diğer haber kaynaklarından ve hatta İnternette büyük miktarda içerik üreten blog yazarlarından gelecektir. Bazı şirketler için, hayranlar tarafından yüklenen fotoğrafları düzenlemek bile harika içerik sağlıyor.

Kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak üzere üçüncü taraf web sitesi içeriğini düzenlemenin bazı yolları şunlardır:

• Sizin ve ekibinizin her gün okuduğu ve hedef demografik kitlenizin ilginç bulabileceği alakalı içeriğe bakın.
• İlgili anahtar kelimeler için Topsy.com veya Google “site:Twitter.com anahtar kelimesi” gibi Twitter arama motorlarında bir arama yapın ve hangi ilgili haber kaynaklarının veya blogların sıklıkla retweetlendiğini görün.
• Feedly,2 NetVibes,3 NewsBlur veya The Old Reader gibi bir hizmeti kullanarak bir RSS okuyucu oluşturun. Bu, önceki adımda tanımlanan bloglardan içerik seçmenize olanak tanır. Bunu yaptığınızda, bu hizmetlerden bazıları, benzer bloglardan ilginizi çekebilecek diğer RSS akışlarını otomatik olarak önerecektir.
• RSS aboneliklerinizi eklemeye, silmeye ve değiştirmeye devam edin, böylece beslemeniz son derece optimize edilmiş ve ilgili bir kaynak haline gelir ve hedef demografik kitlenizin ilginç bulduğu konular hakkında bilgi sağlamak ve küratörlüğünü yapmak için en uygun içeriğin nabzını tutmanıza yardımcı olur.

Bazıları, üçüncü şahıs içeriğinin yayınlanmasını söz konusu ürün veya hizmetin tanıtımı olarak yorumlayabilir. Üçüncü taraf içeriğini düzenlemeden ve yayınlamadan önce hukuk ekibinizle görüşün.

Sosyal medya, pazarlama açısından kanallar olarak adlandırılan birçok topluluğa sahiptir. İşletmenizin potansiyel olarak katılabileceği başlıca sosyal medya kanalları aşağıdaki listede belirtilmiştir. Katılacağınız doğru kanalların seçilmesi, sosyal medya stratejik planının başarısı veya başarısızlığı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Zaman ayırmaya karar verdiğiniz sosyal medya kanalının işletmeniz için en uygun kanal olduğundan emin olmak için anahtar kelime aramaları yaparak, araştırma raporlarını okuyarak ve self servis sosyal reklam platformlarından yararlanarak elde edilen halka açık verileri kullanın.


İçerik DÜZENLEME YAKLAŞIMLARI
Piramitsel içerik düzenleme yaklaşımı
Program geliştirme içerik düzenleme yaklaşımları
Doğrusal içerik düzenleme yaklaşımı
Modüler içerik düzenleme Yaklaşımı
Sarmal içerik DÜZENLEME Yaklaşımı
İçerik DÜZENLEME İlkeleri
Sarmal yaklaşım nedir


Kaç tane sosyal medya kanalına katılabileceğiniz veya katılmanız gerektiği konusunda altın bir kural olmasa da (sonuçta, her topluluk belirgin şekilde farklıdır), daha az sayıda sosyal medya kanalını yöneterek ve onları başarılı kılarak başlayın ve yeni topluluklar fethetmeye devam edin. 

• Bloglar: Bloglar, sosyal medyada paylaşmanız için birincil içerik kaynağı olacak ve böylece şirketinize sosyal bir ses kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Blog, tüketiciler çevrimiçi bilgi ararken web sitenizin daha kolay bulunmasını sağlayarak marka bilinirliğine yardımcı olmak için içeriğinizin gelen pazarlaması6 için de uygundur.

Potansiyel müşterilerin ilgi duyduğu ve başkalarıyla paylaşmak isteyeceği konular, blog içeriği için öncelikli hedeflerdir. Üçüncü taraf blogları da sosyal medya kanallarınız aracılığıyla paylaşmak veya yeniden tasarlamak ve paylaşmak için önemli bir içerik kaynağıdır.

Blog platformları açısından, WordPress en popüler içerik yönetim sistemidir, ancak Tumblr hem bir blog platformu hem de 170 milyon kullanıcısı olan bir sosyal ağ olarak popülaritesini artırmaktadır. Ayrıca, yüzde 50’si 25 yaşından küçük olan farklı bir kullanıcı tabanına sahiptir.

• Facebook: 1 milyardan fazla kullanıcı10 topluluğu, dünyadaki her yedi kişiden birine ulaşan en kalabalık küresel sosyal medya web sitesidir. Amerika Birleşik Devletleri, Pakistan, Arjantin, Türkiye, Endonezya, Meksika ve Brezilya gibi çeşitli 33 ülkede en çok ziyaret edilen birinci veya ikinci web sitesidir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, sosyal medyada geçirilen zamanın yüzde 80’inden fazlası, şu anda tüm çevrimiçi zamanın neredeyse yüzde 11’inin geçirildiği yer olan Facebook’ta yapılıyor. Facebook hızla küresel beyaz sayfalar haline geliyor.

• Twitter: Twitter’ın 500 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bildirildi14 ve son zamanlarda dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağı olduğu bildirildi.15 Son dakika haberlerinin ve bilgi paylaşımının viral olarak yayıldığı bir site. Aynı zamanda gerçek zamanlı arama sonuçları için varsayılan arama motoru olduğu kadar konuşmalar için genel arama motorudur. Twitter, televizyon izlemek, sporcular ve ünlülerle etkileşim kurmak ve canlı etkinlikleri izlemek için varsayılan bir sosyal ağ platformu haline geldi.

• LinkedIn: LinkedIn, 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir topluluktur.16 Bu popüler profesyonel ağ, her işletmeden işletmeye (B2B) sosyal medya stratejisi için kritik öneme sahipken, etkileşimle ilgilenen işletmeden tüketiciye (B2C) markalarla da ilgili olmaya devam ediyor. ticari karar belirleyicilerle, zengin bir demografik grubu takip ederek ve B2B ortaklıklarını (ortak ortaklar, distribütörler vb.) teşvik eder.

• Google+: Hiçbir zaman kamuya duyurulmayan Google+’nın 500 milyondan fazla kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.17 Ancak başka bir rapor, Google+’nın aktif kullanıcı tabanının 343 milyon olduğunu ve Google+’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en aktif ikinci sosyal ağ olduğunu gösteriyor.

Günün sonunda Google+, Google’ın tüm mülkleriyle ilişkinizi birbirine bağlayan, kendi kendini ilan eden bir sosyal katmandır. O halde, Google+’daki aktif katılımın Google arama sonuçlarını etkilemesi şaşırtıcı değil. Ayrıca, Google+’daki benzersiz, büyüyen topluluk, onu Twitter’da bulunana benzer şekilde etkileşime girmeye değer kılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir