İçerik İyileştirme

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik İyileştirme

15 Haziran 2023 Google SEO Nasıl Yapılır SEO geliştirme 0
Güvenilirlik Önyargısı

İçerik İyileştirme

Google’ın yönetim kurulu başkanı, “Artık her iki günde bir, uygarlığın şafağından 2003’e kadar ürettiğimiz kadar bilgi üretiyoruz” dediği aktarıldı. Bu muazzam miktarda bir içerik ve birçok çevrimiçi vatandaşın sosyal ağlar, çevrimiçi haberler, e-posta ve eğlence arasında deneyimlediği aşırı bilgi yüklemesini temsil ediyor.

Ancak içerik, çevrimiçi olarak yaptığımız şeydir. Aslında, İnternette geçirilen zamanın yüzde 53’ü doğrudan içerik tüketimine atfedilebilir.2 Potansiyel müşterileriniz her gün içerik tüketiyor. Gazeteciler, müşteriler, iş adayları, endüstri analistleri, yatırımcılar ve çalışanlar da öyle.

İşinizi büyütmenize yardımcı olacak topluluklarla bağlantı kurma fırsatı, hem seçilmiş hem de orijinal içeriği dengeleyen bir içerik pazarlama stratejisiyle gerçekleştirilebilir. İçerik iyileştirme üzerine bir makale için, içerik pazarlama alanında uzman olan bir grup meslektaşıma ulaştım ve içerik iyileştirmenin rolüne ilişkin bakış açılarını sordum.

Önceden tanımlanmış ölçüt kümeleri etrafında dijital içeriğin bulunmasına, toplanmasına, sunulmasına ve görüntülenmesine yönelik son derece proaktif ve seçici bir yaklaşım olarak tanımlanabilecek içerik iyileştirme.

İşletme pazarlamacılarının çoğu, orijinal içerik oluşturma kavramını anlıyor, ancak çok azı uzun süreler boyunca uygulama yapma yeteneklerinden emin.

Şirketlere içerik iyileştirme yaklaşımlarını sorduğumda, genellikle çeşitli açıklamalar ve hatta daha fazla soru duyuyorum. Şirketlerin içerik pazarlaması hakkında sorduğu en yaygın sorulardan bazıları, oluşturma ve düzenlemenin birlikte nasıl çalışabileceğine ilişkin ayrıntılara inilerek yanıtlanıyor.

Birkaç örnek:

• Çevrimiçi içerik yayınlayan bu kadar çok şirket ve birey varken nasıl öne çıkıyoruz?
• Potansiyel müşteriler ve medya ile sektörümüzde düşünce liderliğini nasıl inşa edebiliriz?
• SEO avantajlarını verimli bir şekilde nasıl elde edebiliriz?
• Seçtiğimiz yararlı kaynaklarla birlikte yeni içerik, çevrimiçi pazarlama karmamıza nasıl uyar?
• Müşterileri satın almaya teşvik etmek için içerik oluşturma ve düzenleme en iyi birlikte nasıl çalışır?

2003’ün sonlarında blog yazmaya başladığımda, bir iletişim ve pazarlama platformu olarak blog yazmayı öğrenmenin dışındaki pasif hedefim, ilginç hikayeler bir araya getirmek ve kendi yorumlarımdan bazılarını eklemekti.

Bana o zamanlar neden blog yazdığımı sorsaydınız, cevabım güvenilirlik oluşturmak ve endüstri haberlerini personel ve müşterilerle paylaşmakla ilgili olurdu. Geriye dönüp baktığımda, açıkça içeriğin küratörlüğünü yapıyordum. Sadece arkadaşlar için değil, genel olarak çevrimiçi pazarlama endüstrisi için. Ajansımız, konuşma etkinlikleri, küratörlük ve orijinal içeriğin bir kombinasyonu sayesinde, son 10 yılda bir satış ekibi veya reklam satın almadan tüm yeni müşterilerimizi kendine çekmeyi başardı.


Google SEO Nasıl Yapılır
SEO geliştirme
SEO dersleri PDF
SEO Kuralları
Google Arama dizini
Google Search Console Nasıl Kullanılır
Google arama motoru özellikleri
SEO Destek


Bu nasıl oldu? Zamanla blogda günlük haberlerle ilgili açıklamalarım daha derinleşti ve blog yazarlığı sesimi bulurken makaleler yazarak içerik oluşturma dünyasına adım attım.

Uzmanlığı ve kişiliği sergileyen bu faydalı, anahtar kelimeler için optimize edilmiş makaleler aynı zamanda içeriğimize bağlantılar, paylaşımlar ve aboneler çekti; bu da Hewlett-Packard, Marketo ve diğer pek çok tanınmış marka gibi müşterilere yol açtı.

HP’de arama motoru pazarlamacılığı müdürü olan (ve şu anda Edelman Digital’de sosyal iş planlamasından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı), ajansımızı işe almadan önce altı aydan fazla bir süre okudu, abone oldu ve yorum yaptı.

Tanımladığım “kurasyondan yaratıma” yolu, bir iş bloguyla yeni başlayan şirketler arasında oldukça yaygın. Hedeflerinize ve müşterilerin sizden satın almak için bilmesi gerekenlere bağlı olarak küratörlük harika bir başlangıç noktasıdır. Nasıl? Ben buna “Oreo kurabiye taktiği” diyorum.

Alakalı bir konu için Google Alerts’i kurun ve ilginizi çeken bir şey olduğunda, makaleden bir alıntı yapın ve kendi giriş ve sonucunuzu yazın (tabii ki kaynağı uygun şekilde alıntılayarak).

Elbette içerik iyileştirme için tek platform blog değil. Fikirler çevrimiçi olarak hangi yollarla paylaşılırsa paylaşılsın, derleme ve oluşturma, bilgileri filtreleme ve değer katacak şekilde paketleme fırsatı vardır. Yaratım ve küratörlüğün bir karışımı kesinlikle benim için ve son on yılda birlikte çalıştığım birçok şirket için işe yaradı.

“Hangisi daha iyi, içerik oluşturma mı yoksa iyileştirme mi?” diye sormak biraz aptalca bir soru. çünkü her birine ve her ikisine birlikte açık faydalar vardır.

Önceki bölümlere dayalı olarak oluşturduğunuz optimize edilmiş içerik pazarlama planı ve içerik takvimi, iş hedeflerinizi en iyi şekilde kolaylaştırabileceği orijinal içerik oluşturmaya izin vermelidir. Aynı yönerge içerik iyileştirme için de geçerlidir. Yaklaşımınız için mantıklı olan yerde uygulayın.

Deneyimlerime göre, ikisinin bir karışımı, şirketlerin farkındalık yaratma, düşünce liderliği oluşturma ve arama ve sosyal medya yoluyla yeni iş çekme ile ilgili çeşitli çevrimiçi pazarlama hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor.

MarketingProfs’un baş içerik yetkilisi şu kanıya varıyor: “Düzenli içeriği orijinal içerikle karıştırın ve yalnızca derlenmiş içeriğe güvenmeyin. İçerik küratörlüğü, kendi sitenizin içeriğini genişletmenin mükemmel bir yoludur, ancak orijinal içeriğinizin “yerine” değil, yalnızca “ek olarak” kullanılır.
Sizin için doğru olan küratörlük ve yaratım karışımına karar vermenize yardımcı olmak için, her biri için ortak hedeflerden bazılarını burada bulabilirsiniz.

İçerik Düzenleme Bu Hedefleri Kolaylaştırır!

• Belirli bir konuda “tek bir kaynak” arayan müşterilere hitap eden verimli, konuya odaklı bilgi toplama.
• Sektör yorumlarına içgörü katmaya dayalı olarak markanızın güncel bir otorite olarak bilinirliğini artırır.
• Sektörünüzdeki etki alanlarına ilişkin ağ oluşturmayı kolaylaştırır. Topluluğunuzun etkili üyelerinden içerik toplamak ve paylaşmak sizi onların radarına sokabilir, bu da bahsetmelere, bağlantılara ve hatta yönlendirmelere neden olabilir.
• Facebook ve Twitter gibi sosyal kaynaklardan gelen bağlantıları çeker. Sosyal bağlantılar trafik gönderebilir ve sosyal ve standart arama görünürlüğünü etkileyebilir.
• Trafik gönderebilen ve Google ve Bing gibi arama motorlarında daha iyi görünürlüğü etkileyebilen diğer web sitelerinden bağlantılar çeker.
• Öncü yetiştirme çabalarınızın bir parçası olarak müşteri adaylarını meşgul eder.

• Sektör kategorinizde orijinal fikirler ve içgörüler aracılığıyla düşünce liderliği oluşturur.
• Markanızın farklı sesini, bakış açısını ve kişiliğini sizin kontrol ettiğiniz bir formatta iletir.
• Markanızın müşterilere hizmet vermedeki başarısı hakkında hikaye anlatımını kolaylaştırır.
• İçerik planınıza dayalı olarak satın alma döngünüz boyunca okuyucuların hareketini kolaylaştıran materyali sağlar.
• Arama ve sosyal medya görünürlüğünü etkilemek için diğer ilgili web sitelerinden, bloglardan ve sosyal ağlardan bağlantılar çeker.
• Belirli müşteri segmentlerine, anahtar kelime hedeflerine ve hedeflere göre optimize edilmiş içerik kaynağı sağlar.
• Müşteriler, potansiyel müşteriler, çalışanlar, gazeteciler ve endüstri blog yazarları dahil olmak üzere diğerlerinin düzenlemesi ve paylaşması için kaynak materyal oluşturur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir