İçerik Küratörlüğü

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Küratörlüğü

15 Haziran 2023 Kürasyon ne demek Kürasyon TDK 0
Pazarın Doğası

İçerik Küratörlüğü

Bir içerik küratörlüğü ve oluşturma karışımı eylem halindeyken nasıl görünür? Diyelim ki hedef kişimiz, adil ticaret kahvesi satan ve çevre dostu bir şekilde iş yapmaya değer veren bir kafeler zincirinin satın alma müdürü Sara. Sara için fiyat bir faktör ama aynı zamanda tedarikçileri ve sundukları ürünler konusunda çevreye duyarlı.

Araştırmamız sayesinde, Sara’nın değerlerinin ve hedeflerinin “geri dönüştürülebilir kahve fincanları” ve “çevre dostu kahve malzemeleri” gibi arama ifadelerine çevrilebileceğini biliyoruz. Ayrıca bloglar, Facebook gibi kanallar ve “sürdürülebilirlik ve kahve” ve “geri dönüşümü kolay” gibi niş forumlar aracılığıyla sosyal konularla ilgileniyor.

Sara’nın satın alması gereken ürünlerle ilgili olarak nelere önem verdiğine ilişkin temel bir anlayışla, arama anahtar sözcüklerini ve sosyal konuları, düşüncemizi oluşturan, bulması kolay ve paylaşması kolay bilgiler üreten bir içerik planına genişletebiliriz. çevreye duyarlı kahve dükkanı malzemeleri için başvurulacak bir kaynak olarak marka bilinirliği ve güvenilirliği.

İçerik planımız, kahve endüstrisiyle ilgili çevre ve adil ticaret sorunları hakkında toplanan haberler ve küçük işletmeler, perakende ticareti ve şirketinin faaliyet gösterdiği coğrafi bölgeler hakkında haberler gibi farkındalık oluşturmak için derlenmiş içeriği kapsayabilir.

Derlenen biçimler, RSS beslemeli bir haber blogunu, bir e-posta bültenini ve kullanıcı tarafından oluşturulan ipuçlarını içerebilir. Orijinal içerik, kahve dükkanı tedarik şirketinin CEO’sunun düşünce liderliği makalelerini, şirketin yeşil ticareti savunuculuğuyla ilgili makaleleri ve şirket satışlarından ve müşteri hizmetleri personelinden alınan şirket ürünleri hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını içerebilir. Orijinal içerik formatları, web sitesindeki yeşil kahve konuları hakkında bir kaynak bölümü, blog gönderileri, resimler ve videolar içerebilir.

Seçilmiş ve orijinal içeriğin bu kombinasyonu, arama motorları ve sosyal ağlar da dahil olmak üzere birden fazla temas noktası aracılığıyla Satın Alma Müdürü Sara’nın ilgisini çekmeye ve ilgisini çekmeye yardımcı olacaktır.

Mesaj tutarlılığı, topluluk katılımı ve arama motorlarında kolayca bulunabilen ve sosyal ağda paylaşılabilen alakalı içerik, kahve dükkanı tedarik şirketinin Sara’nın önemsediği şeylerle uyumlu bir iş felsefesine sahip olduğunu gösterecektir. Şirket ayrıca yararlı, derlenmiş sektör haberleri ve ürün ve hizmetleriyle ilgili özgün, orijinal hikayeleri yararlı (“satış odaklı” değil) bir şekilde sağlayarak düşünce liderliğini ve uzmanlığını gösterir.

İÇERİK KAYNAĞI

Müşteri kişiliklerinizi ve segmentlerinizi düşünün. İçerik planınızı ve bu müşteri gruplarının ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili olarak neleri önemsediğini incelerken, hedef müşterilerinizde ne tür içerikler yankı uyandırır? Aramak için hangi kelimeleri kullanırlardı? Sosyal ağlarda bilgi bulmak için hangi konuları tartışırlar? Etkileşim kurmaları, paylaşmaları ve satın almaları için onlara ne ilham verirdi?

Müşteri ve marka ilişkisi için neyin önemli olduğunu akılda tutarak, dikkate alınması gereken içerik kaynaklarının bir koleksiyonunu burada bulabilirsiniz:

• Topluluğunuzla etkileşime geçin ve bu etkileşimlerden fikirler çıkacaktır. Yaygın soruları, açıklığa kavuşturulacak yanlış bilgileri ve paylaşılacak benzersiz hikayeleri arayın.
• Endişelerini, etkilerini ve hedeflerini öğrenmek için müşteriler, blog aboneleri ve sosyal ağ üyeleriyle anket yapın.
• Quroa, Yahoo!’daki popüler sorulara bakın! Yanıtlar ve müşteri segmentlerinizle ilgili LinkedIn Yanıtları. En sık hangi sorular sorulur? Değer katabileceğiniz hangi sorulara yetersiz yanıt verilir?
• Genel soruları belirten arama anahtar kelime öbeklerine atıfta bulunmak için web analitiği verilerinizi araştırın. Web sitenize trafik sağlayan arama ifadelerine “nasıl”, “ne” veya “neden” gibi kelimeler kullanarak bir filtre eklemek, ilgili müşterilerin yanıt aradığı konuları gösterebilir. Yalnızca “?” kullanarak bir filtre deneyin. Yeni veya derlenmiş içerik aracılığıyla yanıtlamak isteyebileceğiniz daha geniş bir soru yelpazesini görmek için.
• Web sitenizde dahili bir arama motoru varsa, ziyaretçilerin aradığı şeyler için arama günlüklerine bakın.
• Ön saflardaki çalışanlara (örneğin, satış ve müşteri hizmetleri personeline) en sık neyin sorulduğunu öğrenin. Bu taktik, müşterilerinizin özellikle arama ve sosyal ağda aradığı türden bilgileri bulmak için bir altın madeni.
• Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili arama konularına olan talepte mevsimsellik veya döngüsellik açısından trend olan web sitelerine bakın.
• Şirketinizin bir çözüm olabileceği durumlarda, müşterilerinizin ilgi alanına giren konularla eşleşen (haber hırsızlığı olarak da bilinir) haberlerdeki hikayeleri izleyin.
• Şirketinizi bir alternatif olarak konumlandırma veya bir karşı nokta sağlama fırsatları için sosyal ve geleneksel medyadaki rakiplerin isimlerini izleyin.
• Derleyebileceğiniz ve yorum ekleyebileceğiniz sektör raporlarını, araştırmaları ve araştırmaları izleyin.
• Yayınladığınız içeriği etkililik açısından analiz edin; Çalışan şeyleri genişletin ve çalışmayan alanları değiştirin veya azaltın.


Kürasyon TDK
Kürasyon ne demek
Küratör Ne Demek
Türk küratörler


İÇERİK KÜRASYONU EN İYİ UYGULAMALARI

Yeni içeriğin bir karışımını diğer yararlı bilgi akışlarının filtrelenmesi ve yönetimi ile harmanlamak, potansiyel müşterilere sürekli olarak yüksek kaliteli ve ilgili içerik akışı sağlamak için verimli ve yönetilebilir bir çözümdür. Curata, Curation Station ve CurationSoft gibi iyileştirme görevlerini kolaylaştıran birkaç iyi hizmet vardır.

Yazılım yardımcı olabilir, ancak tek başına cevap değildir. Saf yaratım talep ediyor. Saf otomasyon devreye girmez. İçerik küratörlüğü, her ikisinin de en iyisini sağlayabilir. Seçme kaynakları, içerik türleri ve nerede yayınlayacağınız konusunda size yardımcı olacak birkaç en iyi uygulamayı burada bulabilirsiniz.

Düzenlenecek Haber Kaynakları

• Size e-posta yoluyla gönderilen sektöre özel haber bültenleri
• Twitter, Facebook, StumbleUpon, Reddit ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan içerik ve medyaya bağlantılar
• Google Alerts, Google Haberler veya Google Arama
• Düzenleme araçları: Flipboard, Scoop.it, Storify.com
• Gerçek zamanlı arama motorları: Topsy, socialmention.com
• Niş konu blogları
• Haber toplayıcılar: Alltop, popurls, Techmeme
• Sektör haberleri, dergi ve blog web sitelerindeki güncellemelere yer işareti koyun ve/veya abone olun
• PRWeb, PRN veya Marketwire gibi basın bülteni dağıtım hizmetleri
• Ne tür iyileştirme taktikleri kullandıklarını görmek için Google Alerts ve sosyal medya izleme araçları aracılığıyla rakip web sitelerinin marka terimlerinden bahsetmelerini izlemek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir