İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

12 Haziran 2023 Arama motoru PAZARLAMASI İçerik pazarlama türler 0
İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

İÇERİK PAZARLAMASI İLE ARAMA 

İçerik, aramanın temelidir ve genellikle sosyal medya etkileşiminin bir sonucudur. İçerik Pazarlama Enstitüsü’nden Joe Pulizzi şu tanımı sunuyor: “İçerik pazarlaması, karlı müşteri eylemi sağlamak amacıyla açıkça tanımlanmış ve anlaşılmış bir hedef kitleyi çekmek, elde etmek ve meşgul etmek için alakalı ve değerli içerik oluşturma ve dağıtma pazarlama tekniğidir.”

İçerik pazarlama yatırımları genellikle nihai bir satışa dönüştürme hedefiyle lider yetiştirmeye ve olası eğitime yöneliktir. Bağımsız bir taktik olarak içerik pazarlama hedefleri, farkındalık ve satın alma gibi satın alma döngüsündeki kilit noktalardan, müşteri desteği ve savunuculuk dahil tüm müşteri yaşam döngüsüne kadar uzanabilir.

Modern arama motoru optimizasyonu, elbette içerik ve bağlantılar gerektirir, ancak arama motorları yazarların, küratörlerin ve sosyal web’de bulunabilen zengin verilerin etkisini hesaba kattığı için giderek artan bir şekilde sosyal sinyallere güvenmektedir. SEO’nun temel rolü, arama motorlarının bir şirketin içeriğini, potansiyel müşterilerinin ve müşterilerinin aradığı şeyler için en iyi yanıt olarak bulmasına, kopyalamasına ve anlamasına yardımcı olmaktır.

SEO en iyi uygulamaları, ister bir web sayfası, ister resim, video, PDF dosyası veya yerel bir işletme listesi olsun, arama sonuçlarında görünen her türlü içeriğe uygulanabilir. SEO, içerik pazarlaması ve daha uzun satış döngüleri için mükemmel bir tamamlayıcı olsa da, arama bir ihtiyaç veya isteğin açık bir ifadesi olduğundan, optimizasyona yapılan birçok yatırım, özellikle olası satışlar ve satışlar oluşturmak içindir.

Bir kişi şu anda bir ürün veya hizmeti satın almaya hazırsa, arama yaparak bulabilir ve kısa süre içinde satın alma işlemini gerçekleştirebilir. SEO ile ilgili çoğu hedef, arama görünürlüğü ve anahtar kelime trafiği gibi daha sonra sorgulamalara ve satışa yol açan temel performans göstergeleriyle başlar.

Bilgi keşfi için sosyal medya ve ağlar, tıpkı arama motorları gibi etkilidir. Tüketiciler, onları satın almaya yönlendiren bilgiler için genellikle arama ve sosyal kanallar arasında gidip gelir ve bu davranış, şirketlerin müşterilerinin neredeyse her yerinde olmaları için önemli bir fırsat sunar. Sosyal ağlar farkındalık yaratabilir, marka güveni oluşturabilir ve satın almayı, tavsiyeleri ve savunuculuğu etkileyebilir. Sosyal medya aynı zamanda müşteri hizmetleri etkileşimi için bir platformdur.

Debra Aho Williamson, eMarketer raporunda, “Sosyal medyayı diğer kurumsal faaliyetlerle entegre etmek, pazarlamacılar için önemli bir zorluktur, ancak uzun vadede başarılı olmanın tek yolu bunu dahil etmektir” diyor. Kendi başına, sosyal medya, İnsanlar satın almak için sosyal ağlara katılma eğiliminde olmadıklarından, birçok şirket için bir pazarlama kanalı başarısız olabilir veya kaçırılabilir.

Ancak sosyal medya pazarlamasını ve katılımını arama, içerik pazarlaması, e-posta ve diğer çevrimiçi pazarlama taktikleriyle entegre etmek önemli faydalar sağlayabilir.

Sosyal medya yatırımı için iş hedeflerinin çeşitliliği, sosyal işletme adı verilen bir alanın geliştiği ölçüde önemlidir. Sosyal medyayı düşündüğünüzde, bu genellikle harici sosyal medya pazarlamasına yatırım yapan ve olası müşteriler ve müşterilerle bağlantı kuran şirketler bağlamındadır.

Ancak şirketler aynı zamanda işbirliğini, içeriği ve uzmanlığı geliştirmek için sosyal teknolojileri kullanmanın yollarını arıyor. Dahili olarak bilgi aktarımı ve işbirliği için kullanılan aynı kolektif zeka, harici pazarlama amaçları için de kullanılabilir. Intel, Best Buy, IBM ve Walmart gibi şirketler, sosyal iletişim kanallarını şirket içinde daha iyi kullanmak ve çoğu durumda müşterilerle şirket dışında da bağlantı kurmak için çalışanlarını seferber ediyor.

Bir şirket için sosyal medya ile ilgili hedefler, yaklaşımın kapsamına bağlı olacaktır. İşletme sosyal medya hedeflerinin, farkındalık yaratmaktan satın almayı etkilemeye ve savunuculuğa kadar tüm müşteri yaşam döngüsünü de yönettiğini söylemek yeterli.

SEO, sosyal medya ve içerik pazarlamasına yatırım yapmak için bireysel hedeflere sahip olmak mantıklıdır, ancak bu disiplinlerin birlikte çalışarak şirketlerin müşterileri çekme, onlarla bağlantı kurma ve onlara ilham verme becerileri üzerinde güçlendirilmiş bir etki elde etmek için birlikte çalışabileceğini görebileceğinizi düşünüyorum. Harekete geçmek. Şimdi, bir organizasyonda sosyalleştirilmiş ve optimize edilmiş bir içerik stratejisinden en iyi şekilde yararlanabilecek farklı işlevlerle ilgili bazı özel hedef belirlemelere geçelim.


En iyi içerik pazarlaması Örnekleri
İçerik pazarlama türleri
İçerik pazarlama Nedir
Dijital İçerik Pazarlaması Nedir
İçerik pazarlaması süreci aşamaları
Arama motoru PAZARLAMASI
İçerik pazarlaması Örnekleri
İçerik pazarlaması kaynakları


ÇEVRİMİÇİ PAZARLAMA HEDEFLERİNİ BELİRLEME

Bir işletme nasıl, neden ve hangi içeriği optimize edip sosyalleştireceğine karar vermeden önce, bir adım geri atıp şu temel pazarlama sorusunu sormak önemlidir: “Ne yapmaya çalışıyoruz?” Cevap genellikle oldukça açıktır: “Sattığımız şeyi daha fazla insanın almasını sağlamaya çalışıyoruz.”

Bu, tüm şirketler için büyük resimdir, ancak pratik çevrimiçi pazarlama hedefleri, her şirketin bireysel durumuna özgü olacaktır. İçeriğin rolü departmanlar arasında çalışır ve özellikle pazarlamadan bahsediyor olsak da, bir şirket içindeki departman içeriği arasındaki etkileşim aslında genel iş sonuçlarını artırabilir.

Halkla ilişkiler pazarlama ile, pazarlama müşteri hizmetleri ile ve işe alma çalışmaları halkla ilişkiler ile birlikte çalıştığında, bir bütün olarak organizasyonun yanı sıra her departman için karşılıklı fayda olabilir. Bazı şirketler müşteri sayısını artırmak ister; bazıları gelir veya kârlılığa daha fazla odaklanır; diğerleri müşteri pazarlaması ve elde tutmayı vurgular.

Bunların hepsi değerli iş hedefleridir ve içerik, arama ve sosyal medya açısından bakıldığında, pazarlama hedeflerini genel kurumsal hedeflere bağlayabilmek esastır.

Pazarlama hedeflerini belirleme mekanizması, mevcut iş performansının iyi anlaşılması ve müşteri kazanma ve elde tutma çabalarıyla başlar. SEO, sosyal medya ve içerik pazarlamasından yararlanan bir çevrimiçi pazarlama programı için ortak odak alanları, aşağıdakiler gibi temel performans göstergelerini içerir:

• Arama görünürlüğü
• Sosyal sözler
• Web sayfası bağlantıları
• Geleneksel çevrimiçi medya ve bloglardaki alıntılar
• Sosyal paylaşımlar
• Sosyal bağlantılar
• Şirket web sitesini ziyaret edenler
• Şirketin sosyal destinasyonlarını ziyaret edenler
• Bülten aboneleri
• Blog ve sosyal içerik aboneleri, hayranları, arkadaşları ve takipçileri
• Yorumlar ve diğer katılım ölçütleri

Ölçülebilir pazarlama sonuçları genellikle şunları içerir:

• Karşılama indirmeleri
• Web semineri veya diğer çevrimiçi etkinlik katılımı
• Araştırma
• Potansiyel Müşteriler
• Satış
• Yönlendirmeler
• Marka savunuculuğu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir