İçerik Sağlayıcılar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Sağlayıcılar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

7 Nisan 2023 İçerik sağlayıcı Nedir örnek ? Yer sağlayıcı ve İçerik sağlayıcı 0
Ticaret Disiplini

İçerik Sağlayıcılar

İçerik sağlayan şirketlerin yöneticileri için dağıtım her zamankinden daha önemli çünkü dağıtım mekanizması içerik pazarlamasının bir parçası haline geldi. Rekabet avantajı isteyen içerik satıcıları, malzemelerinin satın alınmasını, teslim alınmasını ve teşhir edilmesini tüketici için kolaylaştıracak ve müşterinin istediği zaman ve şekilde sunacaktır.

Müşteriler, kitapların kendilerine fiziksel olarak teslim edilmesini veya bir Kindle’a indirilmesini seçebilirler. Müzik severler bir müzik mağazasından albüm satın alabilir veya internetten şarkı indirebilir. Gazete aboneleri gazeteyi teslim ettirebilir, gazete bayisinden satın alabilir veya internet üzerinden erişebilirler.

Film meraklıları bir sinemaya gidebilir, filmi internetten indirebilir, Netflix veya başka bir hizmet aracılığıyla kendilerine gönderebilir veya Blockbuster veya başka bir yerel perakende satış noktasından kiralayabilir veya satın alabilir.

Materyallerin birden çok kanal ve ağ üzerinden iletilmesi gerekliliği, medya kuruluşlarında dağıtım süreçlerinin görünürlüğünü artırmıştır. Buna ek olarak, her bir dağıtım kanalı ve tüketim cihazı için birden fazla içerik ürünü hazırlığı, şirketlerin geçmişte desteklemek zorunda kaldığından çok daha karmaşık bir son paketleme sürecini gerektirir.

Her yeni kanal ortaya çıktıkça, bununla geçici olarak başa çıkmak için kaynaklar eklediler. Şimdi medya kuruluşları, daha verimli, uygun maliyetli prosedürleri hayata geçirip getiremeyeceklerini görmek için bu dağınık dağıtım biçimleri ve prosedürleri dizisine bakıyor.

Bir kuruluş bir dağıtım sözleşmesi yaparsa, tüketiciye yapılan fiili dağıtım, o dağıtımcıya aktarılır. Geleneksel olarak, içerik üretimi, dağıtımı ve dağıtımıyla uğraşan şirketler arasında genellikle bir ayrım vardı: Yaratıcılar yaratıldı, stüdyolar ve etiketler pazarlandı ve tanıtıldı, teknik kişiler yayıldı ve perakende satış ve teslim edildi. Ancak dağıtım kanallarının büyümesi, tüm katılımcıların doğrudan tüketicilere dağıtım yapmasını mümkün kılmaktadır.

Ve tüketiciler, eşler arası ağlar aracılığıyla içeriği kendi aralarında yeniden dağıtabilirler. Eski kanalların ve doğrudan kanalların artık herkesin kullanımına nasıl açık olduğunu gösterir.

Bir şirket, içerik ürünlerinin dağıtımını kendisi yapmayı seçtiğinde, yöneticiler, potansiyel tüketicilerinin içeriği nasıl ve ne zaman ve nerede satın almak istediklerini, bunun için nasıl ve ne kadar ödemek istediklerini ve içeriği nasıl tüketmek istediklerini anlayarak işe başlarlar. 

Bu bilgiye dayanarak, bir içerik ürününün tüketiciye CD, DVD, kitap veya dergi gibi fiziksel bir formatta mı yoksa dijital, indirilebilir bir formatta mı yoksa her ikisinde birden mi sunulacağına dair bir karar diğerlerinin yerine geçer.

Bu karar, yöneticilerin içeriği yaygınlaştırmak ve tüketicilere ulaştırmak için gerçekleştirecekleri eylemlere yön verecektir:

■ İstenen tüketicilere ulaşan dağıtım hizmetleri için sözleşme yapmak
■ İçeriği dağıtım için hazırlama (biçimlendirme, özelleştirme ve koruma)
■ Dağıtım hizmetlerinin planlanması ve sağlanması
■ İçeriği bir dağıtım kanalı aracılığıyla dağıtma
■ İçeriği teslim etme (yerine getirme)
■ İçeriği görüntüleme
■ Yayından tüketime kadar izleme içeriği
■ Tüketici ilişkilerinin yürütülmesi (müşteri hizmetleri)

Bricks and clicks, gösterildiği gibi, malların fiziksel ve elektronik teslimatı arasındaki ayrıma işaret etmenin kaygısız bir yoludur. Bazen tuğla ve harca genişletilen tuğlalar, binalara ve perakende fiziksel tedarik hatları, mağazalar ve depolar, otoparklar, trenler ve kamyonlar, forkliftler, envanter, raf istifleyiciler, raflar ve kutular, sayaçlar, yazarkasalar anlamına gelir. 


Yer sağlayıcı örnek
Yer sağlayıcı Nedir
Erişim sağlayıcı nedir
Yer sağlayıcı ve içerik sağlayıcı
Toplu kullanım sağlayıcı Nedir
İnternet içerik sağlayıcı Nedir
İçerik sağlayıcı Nedir örnek
Yer sağlayıcı Kanun


Çoğu ürün, tüketicilere zorunlu olarak fiziksel yollarla gelir: piyanolar, yer fıstığı, işlenmiş parçalar ve panel kamyonlar. Tıklamalar, fiziksel tedarik zincirindeki her şeyi devralmaz, ancak perakende binalarının ve ilgili maliyetlerin, mağaza içi personelin, ödeme sıralarının ve kasaların birçok öğesinin yerini alır.

Gerçekten de, tüm ödeme mekanizmasının yerini tıklamalar alır. Envanterin depolanması üreticide kalabilir veya ürünler doğrudan tüketiciye sevk edilen bir distribütör depo operasyonundan öteye gidemez.

İçerik dağıtımı için, her alanın avantajları ve dezavantajları vardır. Perakende dünyası, alıcı ve satıcı arasında yüz yüze iletişime izin vererek daha fazla sadakat yaratır. Uzun vadede, fiziksel dağıtım daha maliyetlidir.

Sinema filmi baskıları, kitaplar, dergiler ve gazetelerin kopyalarını üretmenin maliyeti önemlidir. Perakende satış için ambalajlı içeriğin aşırı üretilmesi pahalı ürün iadelerine yol açar. Yetersiz üretim, satış yapma veya bir müşteriyle uzun vadeli bir ilişki kurma fırsatlarını kaybetmek anlamına gelir.

Pek çok tüketici, 7/24 bir mağazadan anında tatmin olduğu içeriği elektronik olarak satın almayı ve indirmeyi tercih ediyor. İçeriğin elektronik dağıtımı da daha verimlidir, ancak önemli başlangıç maliyetleri gerektirebilir. Tüketicilerin, daha fazla verimlilikten elde edilebilecek olası tasarrufları çok aşan bir maliyetle, materyali milyonlarca çevrimiçi akranına yeniden dağıtmasını engellemek de zordur.

Ancak, sonunda, fiziksel ve elektronik dünyalar ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlıdır. Örneğin, şimdi bile fiziksel ürünleri çevreleyen tüm bilgiler elektronik alanda yer alıyor ve fiziksel ürünler endüstrisindeki insanların her iki alana da hakim olması gerekiyor.

Ürün fiziksel dünyada teslim edilebilir, ancak onları yaratacak tasarım ve satmaya yönelik tanıtım çabaları elektronik dünyada yer alır.

Benzer şekilde, bilgisayarları, sunucuları, kameraları, çizim tabletlerini vb. içeren tüm elektronik içeriğin kaynağı fiziksel dünyadadır. En ikna edici şekilde, içerik dijital olabilir, ancak insan gözleri ve kulakları analogdur, bu nedenle, medya tüketicileri tarafından görüntülenecek ve dinlenecekse, tüm materyaller nihayetinde analog, fiziksel alana çevrilmelidir.

Sonraki bölümlerde geleneksel fiziksel medya dağıtım kanallarına bakılmakta, ardından analog ve dijital elektronik kanallara geçilmektedir. Son olarak, gelişmekte olan kanalları destekleyecek yeni, ufuk ötesi kablolu ve kablosuz medya platformlarını keşfedeceğiz.

Geleneksel dağıtım kanalları, yirminci yüzyılda ortaya çıktıkça kitle iletişim araçlarını desteklemek için ortaya çıktı. Bunları hepimiz biliyoruz: Sinema filmlerini ve tiyatroları, yayın medyasını ve yerel istasyonları ve kablo sistemlerini, teslimat ve gazete bayileri yoluyla gazeteleri ve posta ve gazete bayileri aracılığıyla dergileri içerir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir