İçerik Üreten Kuruluşlar  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Üreten Kuruluşlar  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Mart 2023 İçerik firmaları Online içerik ajansları 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Medya Endüstrilerindeki Organizasyon Türleri

Medya şirketleri, sınıflandırmanın zor olduğu çok çeşitli organizasyonları, uygulayıcıları, faaliyetleri, ürünleri ve tüketicileri tanımlar.

Aynı sektördeki katılımcılar arasındaki büyük farklılıklar, yalnızca boyut ve ölçeğin ötesine geçer. Organizasyon türleri, faaliyetler ve içerik ürünleri, bu ürünlerin değeri, üretim yöntemleri, pazarlar, dağıtım süreçleri ve kanalları, gelir kaynakları ve müşteri ilişkileri gibi boyutlarda farklılık gösterirler.

Sonraki bölümler, medya endüstrilerinde var olan organizasyon türlerini kapsar: içerik üreten organizasyonlar, içerik pazarlama ve dağıtımı, içerik taşıma ve holdingler ve medya ekolojileri. Konglomeralar ve medya ekolojileri, birden fazla sektöre yayılan faaliyetlerde bulunan iş birimlerine sahip oldukları için birden fazla kategoriye uygundur.

İçerik Üreten Kuruluşlar

Bu işletmeler içerik üretir. Bazı içerik üreten şirketlerde içerik, ana faaliyet ve birincil üründür. Diğerlerinde, bir iş birimi, şirketin ana faaliyetini desteklemek için içerik üretir.

Örneğin reklam, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim departmanları, ana iş kolu otomotiv araçlarının üretimi, dağıtımı ve satışı olmasına rağmen, çok fazla içerik üretiyor.

İçerik üretimini ana faaliyet konusu yapan şirketler arasında sinema stüdyoları, televizyon ağları, yapım şirketleri, birçok Web sitesi ve gazete, dergi ve kitap yayıncıları yer almaktadır.

İçerik üreten varlıkların boyutu, milyarlarca dolarlık çok uluslu şirketlerden, sözleşmeli niş yaratıcı hizmet sağlayıcılar olarak çalışan bireysel bireylere kadar değişir.

Örneğin, bir stüdyo, tek bir film editörü, birkaç özel efekt tesisi, bir görsel post prodüksiyon evi, bir sesli post prodüksiyon şirketi, bir muhasebe servisi ve post prodüksiyon işini tek bir platformda yürütmek için yüzlerce, belki de binlerce başka çalışanla sözleşme yapabilir. tek hareketli resim. Bu kuruluşlardan bazıları küçük şirketler olacak; diğerleri bireysel serbest çalışanlar bile olabilir.

Şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları, ana faaliyetlerini desteklemek için önemli miktarda içerik üretimine girebilir. Tüketicilerle, halkla veya kullanıcılarla doğrudan teması olan herhangi bir büyük kuruluşun içerik üretmesi veya üretmesi muhtemeldir.

Materyaller arasında broşürler, ürün sayfaları, kataloglar, videolar, podcast’ler ve Web siteleri yer alabilir. Şirketler, giderek artan bir şekilde, yalnızca bir pazarlama çabasına özgü materyalleri değil, medya kuruluşlarına ücretsiz dağıtım için editoryal içerik oluşturmaya ve dağıtmaya da yöneliyor.

Bazı endüstri araştırmalarına göre, kurumsal yazı işleri projelerine yapılan harcamaların 28 ila 55 milyar dolar arasında olduğu ve yılda yüzde 20’den fazla büyüyeceği tahmin ediliyordu.20 ABD Hükümeti Basım Dairesi yalnızca basım ve dijital yayıncılığa yaklaşık 851,5 milyon dolar harcadı.

ABD Temsilciler Meclisi tarafından yayınlanan Hükümet Reformu Komitesi, Bush yönetiminin halkla ilişkilere 88 milyar dolar harcadığını ve bunun bir kısmının haber kuruluşlarına dağıtılan videoları finanse ettiğini ortaya çıkardı.

Bilgilendirme, eğitim ve öğretim medyasının üretimi için yapılan toplam harcama derlendiğinde milyarlarca doları bulmalıdır. Son olarak, 2005 yılında yapılan bir araştırma, kar amacı gütmeyen kuruluşların, yalnızca eğitim materyallerini saymayan pazarlama iletişimlerine 9 milyar dolar harcadığını ortaya çıkardı.

Medya dışı kuruluşlar tarafında içerik üretimindeki patlamanın nedenleri arasında, tüketici davranışları da dahil olmak üzere son on yılda bilgi ve iletişim ortamındaki değişiklikler yer alıyor; daha düşük maliyetli üretime olanak sağlayan teknoloji ve dağıtım maliyetlerini azaltan dijital ağlar.


Online içerik ajansları
İçerik ajansları
İçerik firmaları
En iyi içerik üreticisi 2022


İçerik Pazarlama, Dağıtım ve Fuar Organizasyonları

Bu kuruluşlar bunu pazarlar ve tüketicilere dağıtır. İçeriği devredebilir, edinebilir veya içerik sahibi adına faaliyetlerde bulunabilirler. Bu ticari operasyonlar arasında TV ve radyo istasyonları, kablo ve uydu ağları, kablo ve uydu programlama hizmetleri, TV ve film sendikacıları ve aracıları ile internet toplayıcıları ve içerik sağlayıcıları yer alır.

HBO, Showtime ve ağa bağlı televizyon istasyonları gibi bazı içerik üreten şirketler, kendi malzemelerini üretmenin yanı sıra başkaları tarafından üretilen içeriği de pazarlar ve dağıtır. Ve pazarlamacılar, pazarlama materyalleri oluşturup ürettikleri ölçüde, içerik üreticileri olarak da kabul edilebilirler.

Eğlence endüstrisinin geleceğine bakan bazı analistler, film stüdyolarının ve TV programlama ağlarının içerik sipariş etmesi gerektiğini, ancak prodüksiyonunu yapım şirketlerinde çalışan yaratıcı insanlara bırakmasını önerdiler.

Bazen buna “satış gücü olan banka” modeli denir. İçerik bittiğinde, stüdyolar onu pazarlayacak ve dağıtacaktı. Benzer şekilde, müzik şirketleri yetenekleri bulup finanse edecek ve ardından bitmiş işleri tanıtacaktı. Argüman, bankacının kontrolün bir kısmını feda ettiği, ancak personel ve koordinasyon maliyetlerini düşürürken yaratıcı çalışmadan gelir elde etmeye devam ettiğidir.

İçerik Taşıma Organizasyonları

Bu şirketler, içeriği pazarlara doğrudan tüketicilere ya da içeriği nihai tüketiciye taşımak için içerik taşıma organizasyonlarını kullanan yeniden dağıtımcılara taşıyan altyapıların sahibidir. Telefon şirketleri, fiber optik ve uydu sistemi sahipleri ve operatörleri dahil olmak üzere dünyanın en büyük kuruluşlarından bazılarıdır.

Tabii ki, İnternet’in kendisi bu ağlar üzerinden çalışır. Ayrıca, çok noktalı, çok kanallı dağıtım hizmetleri de dahil olmak üzere medyayı taşıyan Wi-Fi ve görüş hattı mikrodalga teknolojileri gibi başka dağıtım ağı teknolojileri de vardır.

Çok uluslu medya devleri ülkeleri ve hatta kıtaları kapsar. Medya şirketleri, içerik oluşturmak, üretmek, paketlemek, pazarlamak ve dağıtmak için gerekli iş birimlerinin bir kısmına veya tamamına sahip olabilir.

Bu şirketler, yüzlerce şirketin tamamına veya bir kısmına sahiptir ve birleşmeler, satın almalar, elden çıkarmalar ve bölünmeler nedeniyle mülkiyet sık sık değişir. Dünyanın en büyük medya gruplarının bazı büyük holdinglerinin bir listesi gösterilmektedir.

Kendi büyük işletmelerini işletmeye ek olarak, medya holdingleri, gösterildiği gibi belirli projeler, faaliyetler ve belirli zaman noktalarında yer alan tüm bir hizmet sağlayıcılar ekolojisini destekler.

Bazen büyük medya şirketleri, ürün veya hizmeti dışarıdan temin etmek daha ucuz veya daha hızlı olduğu için daha küçük olanlara başvurur; diğer durumlarda, stüdyo belirli bir grubun veya bireyin becerisini isteyebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir