İçerik ve Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik ve Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

4 Mayıs 2023 İçerik pazarlamanın temel amacı İçerik pazarlaması kaynakları 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

İçerik ve Pazarlama

Yeni nesil pazarlama emekleme döneminde olmasına rağmen, sosyal ağ zaten bir etkiye sahip. Daha da önemlisi, ne tür bir işin içinde olursanız olun, kendinizi bu işe kaptıracaksınız. Pazarlamanın hedefleri, her zaman müşterileri çekmek ve elde tutmak olduğu gibi aynı kalacak. Ancak, pazarlamanın rolü değişti ve sosyal ağ bu değişikliği teşvik ediyor.

Diane Hessan, değişimi “Müşteriler hayatlarını etkileyen şirketlerle daha fazla ilgilenmeyi talep ediyor” şeklinde tanımlıyor. Özel çevrimiçi müşteri toplulukları oluşturan ve yöneten ve CEO’su olarak, sosyal ağın bu değişimin bir parçası olduğuna dair açık işaretler görüyor. “Blog oluşturma, çevrimiçi topluluklar, flash mobbing, vızıltı ajanları ve MySpace gibi hızla gelişen trendler, müşterilerin söyleyecek çok şeyi olduğunu gösteriyor; kendilerine sorulmasını ve dahil edilmeyi istiyorlar.

Flash mobbing ve vızıltı ajanlarını henüz duymadıysanız, yakında duyacaksınız. Flash mobbing, bir grup insanın internet veya diğer dijital iletişim ağları aracılığıyla bir araya getirilmesidir; aniden halka açık bir yerde belirirler, kısa bir süre için alışılmadık bir şey yaparlar ve sonra dağılırlar. Buzz ajanları, şilin amacıyla işe alınır; şirketle bağlantılarını belirtmeden ürün veya hizmet hakkında konuşurlar.

Sosyal ağın pazarlamanın rolü üzerindeki etkisine bir göz atmak için GlaxoSmithKline’ın Communispace ile olan deneyimini düşünün. Glaxo, ilk kilo verme ürününün lansmanına hazırlanırken bir çevrimiçi kilo verme topluluğuna sponsor oldu. Bu gerçek bir kazan-kazandı.

Üyeler, diyet mücadelelerini anlık mesajlaşma ve sohbet tartışmaları yoluyla destekleyen diğer kadınlarla tanışarak fayda sağladı. üyelerin ürün paketlemeyle ilgili soruları yanıtlamasından, ürünü mağazalarda nereye yerleştireceklerine dair tavsiyelerde bulunmasından ve en önemlisi, ölçekle mücadelelerini tartışmasından yararlandı.

Bu topluluk tartışmaları, şirketin diyet hapı için reklam ve paketlemenin şekillenmesine yardımcı oldu. Ayrıca diyetle ilgili yaygın kafa karışıklığını da ortaya çıkardılar. Bildirdiği gibi, “Bir borsada, bir üye günde sekiz bardak su içerek kilo verebileceğinizi belirtirken, bir diğeri hayır, sekiz litre olduğunu söyledi. Bir üçüncüsü, kahvenin içinde suyun sayılmadığını ekledi, ancak bu kişi hemen yalanlandı.

Zamanla, topluluk üyeleri ülkenin her yerine dağılmış olsalar da birbirlerine güvenmeye başlarlar ve yanıtları oldukça açıklayıcı olabilir. Glaxo, gruptan kendileri hakkında ne hissettiklerini gösteren resimler kullanmalarını istediğinde, kadınlar suaygırları ve fillerin fotoğraflarını yayınladılar. GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı’nda kıdemli araştırma müdürü Andrea Harkins şöyle diyor: “Bunlar, kelimelerle söylenemeyecek şeyler.”

Sonunda, çevrimiçi topluluk, odak gruplarından elde edebileceğinden çok daha fazla bilgi verdi. Ek bir fayda olarak, topluluk, son derece hevesli bir ürün müjdecileri topluluğu yarattı.

Bir üye hakkında şunları söyledi: “Topluluğa ulaşarak inanılmaz bir iş çıkardılar ve dışarıdaki birinin bizi önemsediği ve kilo verme mücadelemizde yalnız olmadığımız konusunda hepimize umut verdiler.” Pazarlamacının yeni işi, ilgi toplulukları oluşturmak ve içerik sağlamaktır. Bunu yapmanın nedeni bu çalışmanın geri kalanında da gösterileceği gibi- pazarlama bütçesini kısmak ve daha fazla insana daha etkili bir şekilde ulaşmaktır.


İçerik pazarlamanın 4 temel amacı
İçerik pazarlama süreci aşamaları
Dijital içerik pazarlaması Nedir
İçerik pazarlaması kaynakları
Transmedya pazarlama nedir
İçerik pazarlama Nedir
En iyi içerik pazarlaması Örnekleri
İçerik pazarlama türleri


Pazarlamanın amacı her zaman kuruluşunuz ile çeşitli müşterileriniz, ürün ve hizmetlerinizin mevcut ve potansiyel tüketicileri, artı çalışanlar, ortaklar, hissedarlar, hükümet, medya, analistler vb. yer alır.

Açıkçası, güçlü ilişkiler, marka değeri oluşturmak ve genişletmek, kurumsal ve ürün itibarını güçlendirmek ve korumak ve talebi artırmak için çok önemlidir. Ancak tüm bunları, son derece rekabetçi bir küresel ekonomide pazarlamanın yatırım getirisini artırmak için sürekli baskı altındayken yapmanız gerekir.

Önerdiğim gibi, pazarlamanın sözü yaymak için kullandığı geleneksel araçları paslanmaya başlıyor. Hem mutlak hem de göreceli olarak daha az Amerikalı televizyon yayınını izlemekle kalmıyor, aynı zamanda uzaktan kumanda, TiVO veya kablo şirketlerinin DVR’si ile reklamlardan kaçınıyorlar.

Ulusal Arama Yapma Tescili aracılığıyla telefonla pazarlamacılardan, yazılım programları aracılığıyla İnternet açılır pencerelerinden, afişlerden ve flash reklamlardan, iPod ve diğer dijital müzik cihazları aracılığıyla radyo reklamlarından ve her zaman yaptıkları gibi basılı reklamlardan kaçınıyorlar. 

Sonuç olarak, ulusal reklamcıların işi her zamankinden daha karmaşık; birkaç yerde reklam yayınlamak, bir büyük dergi veya üç baskın televizyon ağıyla uğraşmaktan daha fazla iş ve masraf. Daha küçük reklamverenler için değişiklikler, reklam vermek için hedeflenen araçları karşılayabilecekleri anlamına geliyordu.

Ancak çoğu reklamcı için, araçların büyümesi, hedef pazarlarını iyi tanımlayabilirlerse, muhtemelen o hedef pazara ulaşan bir araç bulabilirlerse, reklamlarının daha verimli hale gelmesi anlamına geliyordu. Time ve Golf Digest’te Titleist kulüplerinin reklamını yapmak arasındaki fark budur.

Bununla birlikte, bilginin kontrolü pazarlamacılardan tüketicilere doğru kaymaya devam ediyor. Medya seçeneklerindeki patlama, kitle pazarlama modelini baltaladı çünkü kitlesel bir izleyici kitlesini bir araya getirmek, ulaşmak istediğiniz herkesin yalnızca üç televizyon ağını izlediği zamana göre çok daha zor. Günümüzde bilgisayar ve cep telefonları, tüketicilerin istediklerini istedikleri zaman bulmalarına olanak sağlamaktadır. Artık kontrol sizde değildir.

Örneğin, seyahatle ilgili bir ürün veya hizmet pazarlıyorsanız, hareket halindeki kişilerin sizi istedikleri zaman ve yerde bulabilmeleri için mobil alana dahil olmanız gerekir.

Bir mobil yayıncı ve reklamcı ağı olan Ringleader’ın CEO’su Bob Walczak, “Mobil, hızlı erişim bilgilerinin bir kolu olarak görülüyor” diye belirtiyor. Walczak, aktif olarak bilgi aradıkları sırada müşterilerle bağlantı kurmak için “oteller, araba kiralama şirketleri, bu tür tüm markaların mobil ortamla ilişkilendirilmesi gerektiğini” söylüyor.

Bu nedenle web sitesinde, müşterileri herhangi bir cep telefonu web tarayıcısından girmeye ve en yakın restoranını bulmaya davet eden bir “BK Mobile” sayfası vardır. Ya da bir müşteri, bir ısırık almadan önce  kaç kalori olduğunu öğrenmek isterse, BK Mobile’ı kullanarak bunu aramak çok kolaydır. 

Tüketiciler kontrolü o kadar çok seviyorlar ki, TiVo ve DVR’ler gibi cihazları duyduklarında, bunları esas olarak sundukları kontrol için istiyorlar. Bir programı, bir çocuğun müzik dersi veya bir müşteri toplantısı ile çakıştığı zaman değil, istedikleri zaman izleyebilirler. Apple’ın iPod’u ve rakipleri bu tavırdan kazançlı çıktı. 

İnsanlar haberleri ve hava durumunu istedikleri zaman ve istedikleri şekilde alabilecekleri ve televizyonlarını istedikleri zaman ve istedikleri gibi alabilecekleri fikrine alışınca, “Neden” diye merak ediyorlar. t Müziğimi istediğim zaman, reklamlar olmadan alabiliyorum?

Forrester Research, bir süre önce tüketicilerin reklamları reddetmesini araştıran bir çalışma yaptı. Araştırmacılar, tüketicilerin dijital video kaydediciler ve reklam engelleme yazılımları gibi şeylere olan ilgi düzeylerini sordu.

Ayrıca, radyo içeriğini kaydedip çalan ve reklamları otomatik olarak reddeden, temelde radyo için bir TiVo olan bir cihazla ilgilenip ilgilenmediklerini de sordular, ancak böyle bir şey yoktu. Tüketiciler, var olmayan radyo kaydediciyle, televizyon kaydediciyle ilgilendikleri kadar ilgileniyorlardı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir