İçerik Yayınlama

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Yayınlama

8 Haziran 2023 Biçim ve içerik nedir Eğitimde içerik nedir 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

İçerik Yayınlama

İçerik yayınlama yeteneği de görünürlüğü etkiler. Örneğin, Facebook’ta bol beğeni alan ilgi çekici gönderiler, haber akışında daha uzun süre görünür ve dolayısıyla daha uzun süre görünür ve erişilebilir olur. Aynı şey ilgi çekici görsel içeriğin sabitlendiği ve bu şekilde kullanıcının ağı tarafından görünür ve erişilebilir hale geldiği Pinterest’te de olur.

Etkileşimleri ve paylaşımı teşvik edin. WOM’u yayma eğilimi, onu arkadaşlarla ve bir ağın diğer üyeleriyle paylaşma fırsatına da bağlıdır. Çevrimiçi içerikle etkileşim kurmanın ve paylaşmanın kolaylığı mesajın viralliğini etkiler. Ana sosyal medya, bu fırsatı belirli çevrimiçi işlevlerle sunar.

“Paylaş” seçeneği, çoğu sosyal medya tarafından ve “Beğen” seçeneği (Pinterest’te sabitleme) tarafından kullanılır. Bunlar, kullanıcının tercihlerini ve beğenmediklerini ağ ile paylaşmak için kullanabileceği otomatik yöntemlerdir. Bazen bu, özellikle günlük yaşamda çok çeşitli konular hakkında etkileşim kurmak için genellikle kullanılan sosyal ağlarda tamamen bilinçli ve kasıtlı değildir.

Örneğin, bir seyahat sırasında gezginler, web’e bağlıysa, muhtemelen Facebook’u ağlarıyla iletişim halinde kalmak ve onlara deneyimlerini anlatmak için kullanacaklardır. TripAdvisor’daki çevrimiçi incelemelerde olduğu gibi bazen bu eylem tamamen bilinçli olmasa bile, duygusal durumlarına göre olumlu ve olumsuz ağızdan ağza sözler yayıyorlar.

Seyahat dağıtımında, hızlı satış operatörleri, ticari faaliyetleri desteklemek için bu uygulamaların güçlü kullanıcılarıdır. Aslında, grup satın alma iş modellerinde, anlaşmalar hakkında WOM, devrilme noktasına ulaşmayı ve teklifi etkinleştirmeyi sağlar.

Çoklu müşteri destek hizmeti (Social Media Customer Care-SMCC) aracılığıyla tüm sosyal medya kullanıcılarının sorularını anında yanıtlayın. Etkileşimlerin ve paylaşımın teşvik edilmesi, izleyicilerle devam etmesi beklenen bir sohbeti başlatır.

Sosyal bir ortamda etkileşim kuran insanlar, sorularına yanıt almayı, bir sohbete katkıda bulunurlarsa onaylanmayı, bir yarışmanın sonucu hakkında iletişim almayı vs. beklerler.

Bir şirket, bir topluluğun etkileşimde bulunmasını ve ilgi çekici olmasını istiyorsa, tartışmaları teşvik etmeli, topluluk üyeleriyle haber bültenleri, e-postalar, bildirimler vb.

Bu nedenle, teşvik edici etkileşimler ve katılım, kullanılan belirli sosyal medyanın kurallarına göre konuşmaları yönetmek için uygun şekilde hazırlanmadıysa, verimsiz olabilir.

Bazen, sosyal medya kullanıcılarıyla etkileşime giren çalışanların eğitim eksikliği, müşteri katılımını olumsuz etkileyebilir. Ardından, müşteri katılımını sağlamak için topluluk üyeleriyle doğrudan ilişkisi olan çalışanları güçlendirmek ve eğitmek çok önemlidir.

Sosyal medya kullanıcılarını harekete geçirin. Sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmenin gelişmiş bir adımı, üyelerin işbirliği yapmasını isteyen belirli etkinlikler veya promosyonlar oluşturmaktır. Kitle kaynak kullanımının ve yarışmaların bir konu hakkında sohbetler oluşturmak için nasıl ilgi çekici araçlar olabileceğinden bahsettik.

Ancak firmalar, bu pazarlama eylemlerinin doğaçlama yapılmaması, olası tüm tepkiler dikkate alınarak uygun şekilde çalışılması gerektiğinin farkında olmalıdır. Özellikle sonunda ödüllü bir yarışma olduğunda izleyicilere belirli ve açık kurallar sağlanmalıdır. Ayrıca promosyon, sohbetleri teşvik eden ve topluluk, münhasırlık vb. duygusunu geliştiren çevrimdışı ve çevrimiçi etkinliklerle bağlantılı olmalıdır.

Üçüncü taraf web sitelerinin konuşmalarına katılın. Firmalar, ürünleri/markaları hakkında sadece bloglarında veya sosyal ağ sayfalarında değil, aynı zamanda tüketiciler ve potansiyel müşteriler tarafından kullanılan diğer üçüncü taraf web sitelerinde de sohbet edebilmelidir.

İlk adım, bir şirket, marka ve/veya ürün, sohbetin gittiği web sitesi hakkındaki “duyguları” anlamak için çevrimiçi itibarı izlemek ve ardından gerekirse katılmaktır. Örneğin, bir şirket seyahat incelemesi web sitelerinde tüketici çevrimiçi yorumlarına yanıt vermeye veya bir seyahat blogunda vb. bir sohbete katılmaya karar verebilir. Bir sonraki bölüm, seyahat incelemesi web sitelerinde müşterilere yanıt verme fırsatı hakkında devam eden tartışmayı ele alacaktır.


Eğitimde içerik nedir
Edebiyatta İçerik ne demek
Biçim ve içerik nedir
İçerik diğer adı
Paragrafta içerik ne demek
Metnin içeriği ne demek
Biçim nedir
Film içeriği ne demek


Çevrimiçi Seyahat Yorumlarına Odaklanma

eWOM’un yaygınlaşması ve gezginlerin çevrimiçi otel yorumları yayınlama uygulamaları, seyahat tedarikçileri için hem bir fırsat hem de bir tehdit olabilir. Seyahat şirketleri, seyahat inceleme sitelerinde onlarla etkileşim kurarak hem olumlu müşteri mesajlarını hem de bir hizmet hatasından kaynaklanan kinci olumsuz ağızdan ağıza pazarlamayı yönetmeye çalışabilir. Bu, ahlaki bağlılık yaratmak için konukların geri bildirimlerine yanıt vermek anlamına gelir. Örneğin oteller, kızgın müşterileri yatıştıran bir hizmet verimsizliği için özür dileyebilir.

Akademik araştırma, bu içeriğin nasıl yönetileceğini anlamaya çalıştı. eWOM hakkında bildirilen literatür taramasında vurgulandığı gibi, çok sayıda akademik çalışma, çevrimiçi incelemelerin tüketiciler için güçlü bir karar alma kaynağı haline geldiği fikrini desteklemektedir.

Ancak, seyahat incelemesi web sitelerinde müşterilerle (veya varsayılan tüketicilerle) etkileşim kurma fırsatı hakkında devam eden bir tartışma olduğunu fark ettik. Bir dizi araştırma, çevrimiçi incelemeleri seyahat tedarikçileri için bir tehditten ziyade bir fırsat olarak görüyor ve ürün bilgilerini yayınlamaya, sohbet etmeye ve müşterilerle etkileşime girmeye izin veren yeni bir pazarlama aracı söz konusudur.

Seyahat yorumcularıyla etkileşime geçmenin en yaygın yolunun geri bildirimlerine yanıt vermek olduğu düşünülürse, bu araştırma yolu, şirketlerin çevrimiçi tüketicilerin yorumlarına stratejik olarak yanıt vermesi gerektiği görüşünü destekliyor.

Bu çalışmalar, olumsuz çevrimiçi yorumlara verilen yanıtların otel müşterilerinin tutumlarını ve potansiyel müşterilerin algılarını, satın alma niyetini ve beklentilerini, inceleme puanını ve inceleme hacmini olumlu yönde etkileyebileceğini ve “eylemsiz strateji”nin şirketin itibarına zarar verebileceğini doğrulamaktadır.

Otellerin seyahat incelemesi web sitelerinde yanıt fırsatına birkaç yıl öncesine kadar izin verilmiyordu. Nitekim TripAdvisor, otel işletmecilerinin yoğun taleplerinden sonra ancak son zamanlarda otellerin yanıt vermesine izin vermeye başladı. Bu yeni fırsata rağmen akademisyenler, otellerin çok küçük bir bölümünün aslında çevrimiçi tüketicilerin geri bildirimlerine yanıt verdiğini keşfetti. Ayrıca, cevap verilmesi durumunda bile, bazen otellerin kullandığı cevap yöntemleri genellikle tutarsız ve tutarsızdır.

Özellikle olumsuz eleştirilerle ilgili olarak önceki çalışmalarda ortaya çıkan bazı yanıt yaklaşımlarını belirleyebiliriz. Şirketler “savunmacı” veya “uyumlu” bir strateji benimseyebilir.

Savunmacı yaklaşım kurumsal çıkarları bir öncelik olarak düşünürken, uzlaşmacı yaklaşım önce şikayetçilerin endişelerini dikkate alır. “Eylem yapmama” adı verilen üçüncü bir yöntem eklendi ve bazen olumsuz incelemeye karşı hiçbir işlem yapmamanın, savunma stratejisi kullanmaktan daha olumlu bir sonuç sağlayabileceği bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir