İLETİŞİM KANALLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İLETİŞİM KANALLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Mayıs 2023 Resmi iletişim kanalları Sözlü iletişim kanalları 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

İLETİŞİM KANALLARI

Çalışanlar bir topluluktan öğrenmeye nasıl başlar? Katılımcılar daha önce katkıda bulunmadıysa (açık olmadıkça ve bunun ilk gönderileri olduğunu ve yardım aradıklarını açıklamadıkça), topluluktan bilgi istemeye yönelik herhangi bir girişim sıcak karşılanmayacaktır.

Çalışanlar kimin için çalıştıklarını açıklamazlarsa ve daha sonra çalışan oldukları ortaya çıkarsa, forum hem onları dışlamanın bir yolunu bulacaktır hem de gizli varlıkları için şakacı bir bedel talep edecektir. Öte yandan, varlıklarının amacını açıklayan çalışanlar, grubun karşılığında bir şeyler yapabileceklerine dair beklentileri olduğunu hemen anlayacaktır.

Kendi inisiyatifleriyle bir foruma mesaj gönderen homurdanan çalışanlar, grubun şirket hakkındaki görüşünü hızla ve kasıtlı olarak düşürürler ve büyük olasılıkla şirketin kuruluş içinde tutmayı tercih edeceği şirket içi bilgileri verirler.

Gazetecilerin forumlarda giderek daha fazla zaman geçirmesinin nedeni budur. Birden fazla genel müdür, şirketin gazeteciyi dahili dağıtım listesine dahil etmesi durumunda gazetecilerin doğrudan dahili notlardan alınan bilgileri daha hızlı alamayacağını belirtti.

Şirketler, müşterilerin dahili bilgilere erişimini içgüdüsel olarak kontrol eder. Bu, bir müşteri forumuna dahil olurken muhtemelen tehlikeli bir zihniyet olacaktır. Müşteri gruplarından bilgi gizlemek neredeyse imkansızdır.

En büyük ve en iyi bilinen İnternet şirketleri bile, diğer ortamlarda tamamen normal pazarlama uygulamaları olan fiyat testi gibi pazarlama faaliyetlerinin çevrimiçi müşteri grupları tarafından hızla ortaya çıkarıldığını keşfetti. Çevrimiçiyken, müşteri forumlarındaki çalışanlar mutlak şeffaflıkla hareket etmelidir, aksi takdirde ortaya çıkarılacaktır.

BİR TOPLULUĞUN SÖZCÜĞÜNÜ ÖĞRENMEK

Şirket üyelerinin bir foruma ileti gönderirken şirket dilini kullanmaları da aynı derecede tehlikelidir. Dahili muhtıralar ve iletişimler, dahili olarak anlaşılan moda sözcükler kullanır, ancak bu dil, bir forumda kullanıldığında muhtemelen bilgileri gizleme girişimi olarak yorumlanacaktır.

Çoğu çevrimiçi topluluk, genellikle gayri resmi olan kendi “kültürlerini” geliştirir ve dilbilgisi açısından doğruya yakın bir cümle ve paragraf yapısı kullanılarak yapılan gönderilerin kurumsal konuşma olarak öne çıkması oldukça olasıdır.

Bu da bir şeyi saklamaya çalışmak olarak yorumlanacaktır. Bu yanlış anlaşılmayı önlemek için, ister dahili ister halka açık bir toplulukta grubun dinamiklerini, yıldız üyelerini, dilini ve favori hobi atlarını öğrenmek için zaman harcamaya değer.

Kamuya açık bir forumda uzun tartışmalara çekilmek genellikle personel için caziptir. Bunlar birden bire oldukça mantıksız, saldırgan ve verimsiz hale gelebilir. Şirketten gelen ilk yanıtın, topluluk tabiriyle ‘çevrimdışı’ topluluğa değil, doğrudan bireye olması genellikle daha güvenlidir.

Konuyu daha ayrıntılı olarak anlamaya çalışan bir soruşturma, durumu aleni bir ağız dalaşına dönüşmeden yatıştırabilir. Ancak, bireye yapılan tüm gönderilerin, bağlamlarını ve bir topluluk alanına gönderilen yanlış beyanları ortadan kaldıracak şekilde düzenlenmesine hazırlıklı olun.

Açıklık, bu tür faaliyetlere karşı tek savunmadır (bu elbette bir şirketin müşterileriyle ilişkilerine yönelik içgüdüsel yaklaşımı olmayabilir). Çalışanlar bu tür durumlarla nasıl başa çıkarsa çıksın, konuşmayla ilgili hem dahili hem de harici tüm iletişimlerin kaydını tutmaları önemlidir. Hem kendileri hem de şirketleri, bir tartışmanın tam metnini uç noktalarda bir foruma göndermeye hazırlıklı olmalıdır.


Sözlü iletişim kanalları
Dijital iletişim kanalları
Resmi iletişim kanalları
İletişim kanalları Nedir
En etkili iletişim kanalı
İletişim kanalları örnek
Kodlama nedir iletişim
İletişimde bağlam Nedir


FORUMLARIN DİĞER İLETİŞİM KANALLARIYLA ENTEGRASYONU

Bir şirketin hizmet sorunlarını müşterilerine nasıl ilettiği konusunda ihtiyaç duyulan bazı net gelişmeler vardır. Giderek daha fazla müşteri, bir ürünle ilgili en güncel bilgileri bulmak için çevrimiçi bir kanalı kullanabilmeyi ve diğer satış kanallarının da aynı bilgilere erişmesini bekleyecektir.

Çağrı merkezi personelinin müşterilerle aynı bilgi ekranlarını görebilmesi ve bunları kullanmakta müşterileri kadar rahat olması gerekecek ki bu daha büyük bir organizasyonel zorluk olacaktır.

Mağazada veya satış noktasında müşteriler, belki bir asistanın yardımıyla bir şirketin ürünü hakkında bilgi arayabilmeyi bekleyecekler, böylece perakende satış asistanları çağrı merkezi operatörleriyle aynı eğitim zorluğuyla karşı karşıya kalacaktır.

Bu, dijital ve fiziksel tedarik ve pazarlama kanalları arasındaki daha yakın entegrasyonun başka bir yönüdür: Bir müşteri, uygun bir perakende satış noktasında teslimat (toplama) için çevrimiçi olarak bir ürün sipariş edebiliyorsa, neden hizmeti artırmayı beklemesin? aynı mağazada çevrimiçi sorgular mı? Uygulamada bu bir tasarım meselesidir: çağrı merkezi personeli ve perakende personeli belirli bir sıklıkta değişir.

Bu gruplar arasında her zaman ciro olacaktır. Müşteri hizmetleri sayfalarının son derece sezgisel olması, açık sorgulara yanıt vermesi ve kullanıcıların onlardan bir şeyler öğrenmesine izin verecek şekilde oluşturulması gerektiği akılda tutularak tasarlanmalıdır.

Müşteriler de bu sorunlarla karşılaştığından ve personel ile müşterilerin aynı bilgilere bakması gerektiğinden burada elbette tek bir sorun var. Tasarımcılar kullanılabilir bilgi ekranları oluştururken müşteriler ve personel arasında hiçbir fark yoktur: her iki grup da bilgi arayan insanlardır. “İyi” tasarım muhtemelen her ikisi için de aynı olacaktır.

Hizmet sağlama girişiminin hızla artarak mantıksız ve zarar verici bir ağız dalaşına dönüşmesi, birçok şirket forumunun denetlenmesinin ana nedenidir. Bu, bastırma ve ifade özgürlüğü arasında hassas bir dengeleme eylemidir.

Topluluk üyeleri, örgütü eleştirmenin imkansız olduğunu hissederlerse, o zaman başka yere gideceklerdir. Eleştiri, sansür girişimine rağmen devam edecek. Öte yandan, bir forumda çok fazla serbest konuşmanın gerçekleşmesi, bir şirket için, fikirlerin serbest bir şekilde değiş tokuşunun gerçekleşmesine izin vermenin uzun vadeli değeri ölçülmeden önce kabul etmesi zor olabilir.

En azından moderatörler, daha önce ifade edilen görüşlerle tekrarlanan “ben de” anlaşmalarını düzenlemelidir. Bir topluluğu başarılı bir şekilde yönetme becerisinin arkasında genişleyen bir sanat ve bilim vardır.

Uygulanan çoğu beceri gibi, iyi yapıldığında neredeyse hiçbir beceri veya çaba gerekmiyormuş gibi görünür. Topluluk moderasyonu veya katılımı, bir şirketin pazarlama ve müşteri hizmetleri faaliyetinin önemli bir parçası haline geliyorsa, hiç şüphesiz ana personel için bazı resmi eğitimler gerekli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir