İnovasyona Dayalı Pazar Bölümlendirme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İnovasyona Dayalı Pazar Bölümlendirme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

5 Ağustos 2022 Açık inovasyon İnovasyon Nedir Sistemik inovasyon 0
Kanal Tasarım Kararları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

İnovasyona Dayalı Pazar Bölümlendirme

Büyük fikirler, yeni teknik prosedürlerin devrim niteliğindeki büyük icatları, yeni bir ürünün başlangıcındadır. Tüm zamanların tüm araştırmacılarının %80’inden fazlası bugün hala hayatta ve çalışıyor, bu nedenle keşiflerin sayısının hızlandığını görmek şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, bir buluşun içsel değeri, yalnızca teknolojik fizibilite ile ilgili yüksek düzeyde belirsizlik nedeniyle değil, bir iş başarısına yol açmaz.

Ticarileştirmeyle ilgili büyük riskler de var çünkü müşterilerin yeniliği nasıl değerlendirecekleri genellikle büyük bir soru işareti. Ayrıca, radikal yenilikler alışılmış bir şekilde tüketim kalıplarında köklü değişiklikler anlamına gelir, bu nedenle buluşun doğru müşterilere yeterince pazarlanması gerekir.

Nitekim, 40 yıl içinde dev kimya firması DuPont, aynı ağırlıktaki çelikten beş kat daha güçlü sentetik bir malzeme olan Kevlar’ın kullanımını kurşun geçirmez yeleklerden su altı kablolarına, fren balatalarına, uzay araçlarına kadar genişletmeyi başardı. 

Kevlar’ın ilk geliştiricisi Stephanie Kwolek, 1966’da Kevlar’ın patentini alırken kesinlikle insanları kasırgalara karşı korumak için bir pazar düşünmüyordu. DuPont şirketi için yüksek performanslı kimyasal bileşiklerle araştırma yapıyordu; Fırtına koruması için ürünler geliştirmek onun işi değildi, ancak DuPont, şirket içi teknolojileri kullanarak yeni çapraz pazarlar açmak için yeterliliğe ve kaynaklara sahip olacak kadar büyük ve bilgiliydi.

Yeni bir radikal teknolojiden türetilen ürünlerin piyasaya sürülmesini verimli bir şekilde sağlamak için pazarlama yöneticileri, “müşteri gruplaması” olarak adlandırdığımız beş aşamalı bir süreci takip edebilirler.

İlk adım, potansiyel müşteriler için ürünün değerini tahmin etmektir; ikinci adım, kolayca tanımlanabilen müşterileri gruplayarak pazar bölümlerini belirlemektir; üçüncü adım, bu segmentleri değerlendirmektir; dördüncü adım, en karlı segmentleri seçmektir; son adım, uygulanan pazarlama araçlarını tanımlamadan önce, seçilen her segmentte ürünün konumunu seçmektir.

Şimdi, piyasa dökümü yaklaşımına özgü olan ilk üç adımı ayrıntılı olarak inceleyelim. Daha sonra göreceğimiz gibi, segmentlerin seçimi ve teklifin konumlandırılması her iki segmentasyon yöntemi için de benzerdir.

Bir Ürünün Pazarlama Değerinin Dahili Değerlendirmesi

Yüksek teknoloji ürünlerinin pazarlama yöneticileri, kendi alanlarındaki temel niteliklerden birinin, yeni bir teknolojiyi müşterinin ihtiyacına somut bir yanıta dönüştürme yeteneği olduğu konusunda hemfikirdir. Yeni bir teknolojinin piyasada satılabilmesinin tek yolu budur.

Bu nedenle her yeni teknoloji, kullanım değerini ve fayda değerini belirlemek için bir ihtiyaca karşılık gelen bir ürüne “dönüştürülmelidir”. Radikal bir yeniliğin, müşteriye, hemen anlayamayabilecekleri yeni bir işlevsellik düzeyi getirdiğine dikkat edilmelidir.

Örneğin, bir teknoloji olan süperiletkenliğin elektrokimyasal kontrolü, manyetik alanları ölçme ihtiyacına veya kızılötesi ayarlanabilir dedektör gibi ürünler kullanarak manyetik sapmaları tespit etme ihtiyacına yanıt verdiği için müşteri için potansiyel değere sahip olabilir.

Aynı şekilde, verilerin manyetik kaydı için metal oksit yerine başka bir teknoloji olan baryum ferritin kullanılması, mikrobilgisayar kullanıcıları tarafından artan bilgi depolama ihtiyacına, bu teknolojiyi yeni nesil elektronik cihazların imalatına dahil ederek yanıt verir. disketler. Başka bir örnek, safirden daha sert, ancak yine de çok esnek olan yeni bir malzeme olan Casidiam’dır; mükemmel bir ısı yalıtkanıdır, aynı zamanda iyi bir ısı iletkenidir.


İnovasyon Nedir
Sistemik inovasyon
İnovasyon türleri
drucker’a göre inovasyon ihtiyacı
Açık inovasyon
Sürdürülebilir rekabet avantajı Nedir
Kapalı inovasyon
Oslo Kılavuzu


Ayrıca, Casidiam hidrojen geçirmez ve kimyasal olarak inerttir. Tüm bu özellikler, Casidiam’ın elektronik, mekanik ve biyomedikal alanında çeşitli kullanımlarına yol açar. Bir ihtiyacı karşılamak için yeni bir teknoloji ve uygulamaları birbirine bağlanabilirse, pazarlamacılar tüm potansiyel müşterileri düşünmeye başlayabilir.

Beyin fırtınası ve yaratıcılık teknikleri bu aşamada genellikle yararlıdır çünkü yeni bir teknoloji çeşitli müşterilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilir.

Büyük bir Avrupa şirketi olan Bronzavia tarafından, geleceğin Avrupa uzay mekiği Hermes için ısı korumalı kalkanların üretiminde kullanılan seramik elyaflar, uzun süre düşündükten sonra, turbo motorları ve katalitik boruları yalıtmak için otomotiv endüstrisine uyarlandı. Benzer şekilde, akıllı kameralı bir su altı robotu, açık deniz petrol sondajı ve nükleer santrallerdeki soğutma sistemlerinin bakımı için kullanılabilir.

Potansiyel Segmentlerin İncelenmesi

Belirli sayıda müşteri belirlendikten sonra, farklı pazar segmentleri oluşturmak için homojen ihtiyaç kategorileri halinde gruplandırılırlar.

Yukarıda bahsedilen robotik firması, üç büyük müşteri kategorisini ayırt edebilir: petrol şirketleri, nükleer mühendislik şirketleri ve ulusal enerji şirketleri. Segmentler, aynı kategorideki tüm müşteriler tarafından tanımlanır. Örneğin, “nükleer” segment, EDF (Fransız elektrik kuruluşu), CEA (nükleer alanda Ar-Ge konusunda uzmanlaşmış büyük bir laboratuvar) ve Areva’yı (en büyük nükleer mühendislik firması) gruplandırıyor.

2000 yılında Panasonic’in ilk DVD kaydedicisi veya 2003 yılında Sony Ericsson’un ilk Kameralı Telefonu gibi radikal yenilikçi tüketici ürünleri düşünüldüğünde, yüksek başlangıç ​​fiyatının (Ar-Ge maliyetlerini optimize etme ihtiyacından ve üretim sürecinin başlangıcında bir ölçek ekonomisi) piyasayı hemen yüksek satın alma gücüne sahip tüketicilerle sınırlar.

Daha sonra pazarlamacı, tanımlandığı gibi sosyokültürel, psikososyal, kişisel ve psikolojik kriterlere göre ve özellikle yeniliğe yönelik tutumlarına göre potansiyel tüketicileri seçerek bölümlendirmeyi tamamlayabilir.

Örneğin, DVD kaydediciler için potansiyel müşteriler, TV bağımlıları veya videodaki yenilik gibi günde en az 4 saat TV izleyen, zaten bir video kaydedici ve/veya video kameraya sahip olan, pahalı bir ürün satın almak için tek kullanımlık kaynaklara sahip olan kişiler olarak tanımlanabilir. ve bunu göstermekten hoşlanır.

Endüstriyel pazarda aktörlerin sayısı çok daha sınırlı olsa da, bu potansiyel müşterileri tam olarak belirlemek her zaman kolay değildir. Tanımlama süreci genellikle birkaç dosyanın uzun ve karmaşık bir analizini gerektirir.

Bununla birlikte, potansiyel segmentlerin ilk tahminini yaparken, olası bir kestirme yol, büyük olasılıkla değiştirilecek ürünleri şu anda kullanan tüketicilere bağlı kalmaktır. Aslında, dijital kameralar, yeniden doldurulabilir film kameralarının (tek kullanımlık kameralar hariç) satışlarının neredeyse yerini aldı, bilgisayar hesap makinesini devre dışı bıraktı ve geleneksel döner tablanın yerini kompakt disk oynatıcı aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.