İnteraktif Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İnteraktif Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

4 Aralık 2022 Hesaptan aktarım interaktif ne demek İnteraktif yapmak Ne Demek 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Doğrudan ve İnteraktif Pazarlamanın Geleceği

Doğrudan pazarlama, 1990’larda bulduğu kurşunla çalıştı ve bugün çok güçlü bir pazarlama aracı. Direct Marketing Association’ın 2001–2002 tarihli Ekonomik Etki: U.S. Direct and Interactive Marketing Today çalışmasına göre, ABD’nin doğrudan ve etkileşimli pazarlamadan elde ettiği satış gelirleri, 2000 yılında 1,71 trilyon dolardan yüzde 9,0 artarak 1,86 trilyon dolara yükseldi ve ülkedeki genel satış büyümesini yüzde 3,5 geride bıraktı. 

Bu, artışın ekonomik belirsizliğe ve şarbon tehditlerine ilişkin kamuoyu endişesine rağmen meydana geldiği gerçeği ışığında özellikle dikkate değerdir.

2001’de, giden telefonla pazarlama yoluyla yapılan satışlar, 661.8 milyar dolarla doğrudan pazarlama medya harcamalarının en büyük kategorisini temsil ediyordu. Bunu doğrudan posta (582,5 milyar dolar), doğrudan yanıt gazetesi (256,2 milyar dolar), doğrudan yanıt televizyonu (126,5 milyar dolar) ve doğrudan yanıt dergisi (96,8 milyar dolar) izledi.

Giden telefonla pazarlama harcamaları, büyük bir farkla, 76,2 milyar $ ile doğrudan pazarlama medya harcamalarının en büyük kategorisini temsil ediyor, bunu doğrudan posta (46,5 milyar $) ve doğrudan yanıt televizyonu (22,3 milyar $) izliyor.

İşletmeler arası doğrudan pazarlama satışları, bir önceki yıla göre yüzde 9.9 artışla 2001’de 858.1 milyar dolara ulaştı. Bu sektör, ABD’deki işletmeler arası toplam satışların neredeyse iki katı oranında büyümeye devam ediyor. Tüm medyada, işletmeler arası büyüme trendlerinin önümüzdeki beş yıl içinde tüketici medyasından önemli ölçüde daha düşük olacağı tahmin ediliyor.

Tüketici doğrudan pazarlama satışları, 2000 satışlarına göre yüzde 8.2 artışla 2001’de 1 trilyon dolara ulaştı. Satışlar 1996’dan 2001’e kadar yılda yüzde 9,0 arttı ve yılda yüzde 7,9 oranında büyümeye devam etmesi bekleniyor. Bu, 1996’dan 2001’e kadar yüzde 6,2’lik toplam ABD tüketici satış büyümesi ve yıllık yüzde 5,0’lik öngörülen büyüme ile karşılaştırılıyor.

2001’de Kaliforniya, 22,1 milyar dolarla en yüksek doğrudan yanıt reklam harcamalarına sahipti. Teksas 13,9 milyar dolarla ikinci oldu, onu New York (13,5 milyar dolar), Florida (10,5 milyar dolar) ve Illinois (9,3 milyar dolar) izledi. Ancak ülkenin diğer bölgelerinde de fırsatlar var.

• Düzinelerce katalog şirketine, kredi kartı hizmet merkezlerine ve otel rezervasyon hizmetlerine ev sahipliği yapan Amerika’nın telefonla pazarlama merkezi ve ücretsiz başkentidir; ayrıca 20 milyon dolardan fazla seçkin biftek ve pirzola satan Omaha Steaks’ten bahsetmiyorum bile. , bonfile ipuçları ve diğer deniz ürünleri ve gurme ürünleri, Kuzey Amerika ve yurtdışındaki tüketicilere ve ticari hesaplara.

• Ülkenin bu bölgesi, doğrudan pazarlama bölümleri olan büyük sigorta şirketlerine ve ayrıca doğrudan postanın büyükbabası L.L. Bean of Freeport, Maine’e ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, ülkenin en eski posta siparişi evlerinden biri olan ve 40 milyon dolarlık erkek ve kadın gündelik kıyafetleri ile avcılık ve balıkçılık ekipmanları üreten ve satan Orvis’e de ev sahipliği yapıyor.

• Orta Atlantik eyaletleri. Pennsylvania’daki Day Timers, iş adamlarına zaman yönetimi malzemeleri pazarlıyor. Bir katalog ve periyodik solo postalar kullanarak profesyonellere üretir, basar ve postayla satar.

• Kuzeybatı eyaletleri. Posta yoluyla tüketicilere, sera sahiplerine, perakende fidanlıklara ve bahçe merkezlerine çiçek soğanları, süs bitkileri, çalılar, ağaçlar ve ödüllü güller satan Jackson and Perkins burada bulunuyor. Gelirleri yıllık 61 milyon dolardan fazladır. Ayrıca somon ve meyvenin doğrudan posta satıcılarını da bulacaksınız. Eddie Bauer de bu bölgede yer almaktadır.


Hesaptan aktarım interaktif ne demek
İnteraktif yapmak Ne Demek
İnteraktif Ne Demek TDK
İnteraktif hesap nedir
İnteraktif katılım Nedir
İnteraktif bankacılık ne Demek
İnteraktif toplantı Ne Demek
İnteraktif ne demek ekşi


Doğrudan pazarlama ajansları çoğunlukla New York, Chicago, Toronto, Los Angeles, San Francisco ve Boston gibi büyük şehirlerde başarılı olurlar. Ancak yüzlerce küçük ajans var ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki binlerce genel reklam ajansında doğrudan pazarlama uzmanlarına ihtiyaç var. Kısacası, pazarlama fırsatlarının olduğu her yerde doğrudan pazarlama fırsatları vardır.

Doğrudan ve etkileşimli pazarlama ve ilgili endüstriler yoluyla harcanan trilyonlarca dolarla, doğrudan pazarlamanın zorlu kariyer seçenekleri sunmaya devam edeceğine şüphe yok.

Özellikle sanal ekonomimizde pazarlama fırsatlarının olduğu her yerde doğrudan pazarlama fırsatları da vardır. Bu kitabı okurken başınızı sallıyorsanız, önümüzdeki bölümlerde kendi yeteneklerinizin, becerilerinizin ve ilgi alanlarınızın farkına varıyorsanız, bu heyecan verici sektörde tatmin edici bir kariyer yaratabilirsiniz.

Neye ihtiyacınız varsa, muhtemelen çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Bed Bath and Beyond’un çevrimiçi mağazası ve hediye kaydı, yüzbinlerce tarayıcı ve alıcı çekiyor.

Staples’ın Web mağazası, müşterilerin temel ofis malzemelerinden elektroniğe ve mobilyaya kadar her şeyi satın almalarına olanak tanır. Milyonlarca kişi 1800flowers.com’dan hediyeler satın aldı; ve neredeyse bir gecede başlangıçtan kategori katiline ulaşan Amazon.com’u unutmayın.

Mutfak masalarından başlatılan doğrudan posta işlerinin efsanelerini anımsatan bu gibi hikayeler, her yerdeki şirketlerin hayal gücünü cezbediyor. İnternet yeni mutfak masası, ancak Web üzerinden iş yapan şirketlerden elde edilebilecek karları paylaşmaya hevesli bir Wall Street tarafından finanse ediliyor.

Bu işletmeler için İnternet, Amazon gibi yeni kurulan şirketlere ve Staples gibi kurumsal devlere fırsat ve başarı için eşit şanslar sağlayan eşit şartlar sunuyor. Ancak en başarılı oyuncuların harika grafiklerden ve harika bir çevrimiçi imajdan daha güçlü bir silahı vardır: doğrudan pazarlamada güçlü referansları vardır.

Dell Computers ve Toys ‘R’ Us gibi şirketler, ürünlerini doğrudan müşterilere satmaya başladılar. E-ticaretin satış elemanı olmadan satış yapmak olduğunu biliyorlar ve bu doğrudan pazarlamanın tam kalbinde yer alıyor.

İnternet Doğrudan Pazarlama Başarısına Nasıl Katkı Sağlar?

Doğrudan pazarlamacıların sahip olduğu stratejik ve taktik bilgi, onları İnternet için mükemmel bir uyum haline getirir.

İnternette dolaşan milyonlar bir gecede alıcılara dönüştürülmeyecek. Potansiyel müşterileri sitenize getiren aynı fare tıklaması, içeriğinizle ilgilenmiyorlarsa onları farklı bir siteye götürebilir.

Potansiyel müşteriler yalnızca ilgili, hedeflenmiş tekliflerle daha iyi karşılaştıklarında, bunları optin e-posta pazarlama mesajlarıyla aldıklarında, bir satın alma işlemi yapmayı düşüneceklerdir. Doğrudan pazarlamacılar, müşterilerle uzaktan nasıl iletişim kuracaklarını ve satışla sonuçlanan harekete geçirici mesajları nasıl yayınlayacaklarını bildikleri için müşterilerle ilişki kurma konusunda uzmandırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir