İnternet Reklam Gelirleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İnternet Reklam Gelirleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Nisan 2023 AdMob reklam geliri hesaplama Web sitesi reklam geliri hesaplama 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Mevcut Müşteri Grubunun Satışı ve Hizmeti

Artık AE, başarılı soğuk arama ve olağanüstü sunumlardan oluşan harika bir müşteri listesi oluşturduğuna göre, bu işi nasıl sürdürebilirsiniz? Yeni başlayanlar için yıpranmaya hazır olun. Pek çok müşteri, yalnızca işin bir parçası olan belirli bir istasyonda reklam vermeye devam etmeyecektir. Bu nedenle iyi bir AE sürekli olarak yeni müşteriler arar.

İyi haber şu ki, bir istasyonda işe alınan çoğu AE’ye mevcut bir müşteri listesi veriliyor. Aslında, birçok istasyon “Ağır/Güçlü Liste” ile diğer istasyonlardan AE’leri cezbedecek, yani alacakları hesap listesinin büyük gelirler ve dolayısıyla yüksek komisyonlar getirmesiyle tanınıyor. Öte yandan, bazı AE’ler yeni bir hesap listesi geliştirmek için işe alınır ve sıfırdan başlamaları gerekir.

Bu listelerde iki tür reklam işi vardır:

■ Ajans: Genellikle birkaç hesapla ilgilenen ve istasyondan ajans indirimi (genellikle yüzde 15) alan reklam ajansları. AE’lere de bu iş için bir komisyon ödenir, ancak bu, doğrudan işten daha düşük bir orandadır (yüzde bir ile beş arasında).
■ Doğrudan: TV kanalıyla doğrudan ilgilenen reklam verenlerdir. Hesap yöneticilere genellikle bir reklam ajansı aracılığıyla yürütülenden daha yüksek bir komisyon ödenir (yüzde on ile on beş arasında).

Reklam ajansı işi, AE’nin doğrudan bir medya alıcısıyla çalışmasını gerektirir. Daha kolay tercüme edilirse, AE satıcıdır ve medya alıcıdır. Müzakere, bir medya alıcısının AE’den “geçersiz” talep etmesiyle başlar. “Yersiz”, istasyondaki noktaların mevcudiyeti için geçerli olan bir terimdir.

Talep, reklamverenin ulaşmak istediği demografik gruba özel bilgileri, yayın tarihini (kampanyanın yayınlanacağı tarih), yayınlamak istediği gün bölümlerini, derecelendirme puanı hedeflerini ve kampanya için toplam pazar bütçesini içerebilir. . Çoğu zaman, boşuna talep, reklamverenin çalışmayacakları yerlerde “kara listeye alınmış” olarak dikte ettiği programların bir listesini de içerecektir.

Genellikle bu kararlar, programın konusuna, kültürel inançlarına veya şirket yöneticilerinin siyasi konumlarına göre verilir. AE doğrudan bir hesapla çalışırken, reklam vermek isteyen işletmenin sahibi veya karar vericisi ile yüz yüze iletişim kurar.

Her iki durumda da AE, “alıcıya” ücretler, derecelendirmeler ve programlar veya belirli bir hedef pazara ulaşmak için en iyi verimliliğe dayalı olarak ticari programın çalışması gereken gün bölümü alanları hakkında bilgi sağlayacaktır. “Gün bölümleri” terimi, reklamverenin günün hangi saatinde yayınlamak istediğiyle (yani Gündüz, Gece) ilgilidir ve Televizyon/Kablolu ve Radyo arasında farklılık gösterir.

Televizyon genellikle programa özel olarak satın alınsa da, reklamverenler reklamları gün bölümlerine göre satın almayı seçebilirler. Bu yöntemi seçen reklamverenler için yalnızca hedef pazarlarına ulaşmaya devam edecek gün bölümlerini satın almaları önemli olacaktır. Bunlar, Televizyon Reklam Bürosu tarafından belirlenen gün bölümleridir, ancak pazara göre değişiklik gösterebilir.

Tüm televizyon istasyonları, listelenen bu zaman dilimlerine sıkı sıkıya bağlı değildir. Örneğin, bazı pazarlarda erişim 18:30’da başlayabilir. Aynı gün bölümleri, kablo şirketi reklamları için geçerlidir. Ancak reklamverenin, hangi kablo istasyonlarının reklama eklenebileceğini belirlemek için kablo temsilcisiyle birlikte çalışması gerekecektir.

Bazı kablo ağları yerel reklamlara izin vermez. Daha da önemlisi, kablo AE ile çalışan reklamveren, ürünleri için hangi ağların en uygun olduğunu belirlemelidir. Kablo şirketleri, katmanlı bir yapıda reklam satarlar.

Bu katmanlar, daha sonra daha yüksek fiyatlandırmayı garanti eden daha yüksek derecelendirme ve/veya daha yüksek talebe sahip kablo istasyonlarının birikimine dayanacaktır. Reklamverenler ayrıca, spotun çeşitli kablo istasyonlarında yayınlanmasını döndüren “dağılımlı” reklamlar yayınlama seçeneğine de sahiptir.


Web sitesi reklam geliri hesaplama
Uygulama reklam geliri hesaplama
AdSense gelir hesaplama
Google AdSense tıklama başına ne kadar Veriyor
AdMob reklam geliri hesaplama
Admob reklam gelirleri
Google Play reklam gelirleri
Reklam geliri hesaplama


İnternet

Geleneksel medya satmak, derecelendirmeler, programlama, bin başına maliyet ve psikografik hakkında çok fazla bilgi gerektirir, ancak İnternet satışı söz konusu olduğunda, satış durumları çok farklı olabilir. Televizyon, kablo ve radyo istasyonları markalarını internete yaymaya başladığında, satıştan kimin sorumlu olacağı sorusu ortaya çıktı.

Tartışma hala duruyor. Çoğu istasyon, mevcut hesap yöneticileri grubunun satış yapmasını tercih ederken, diğerleri bu varlığı satmak için tam zamanlı bir kişi veya personel görevlendirir.

Her iki seçenek de medya şirketlerinde sorunlar yaratmış gibi görünüyor. Mevcut hesap yöneticilerini kullanmayı tercih eden medya şirketleri için bu, mevcut ortamlarının güçlü yanlarını satma konusunda çok daha rahat olan bireylere yepyeni bir platform öğretmek anlamına gelir.

AE’lerin çoğu zamanlarını müşterilere televizyon/radyo reklamlarının ayrıntılarını açıklamakla ve ardından şirketlerinin genişletilmesinin, ancak tamamen farklı bir platformun faydalarını özetlemekle geçirdiğinden, bu rotayı izleyen şirketler bunun yavaş ilerlediğini gördüler.

Öte yandan, medya şirketi için internet satması için tam zamanlı bir personel veya kişiyi işe almak, mevcut müşterileri arayacaklarından ve bu hesabı zaten yöneten medya AE ile sorun yaratacaklarından emin oldukları anlamına gelir.

Bu iki satış gücü arasında doğabilecek gerilimi azaltmak için bazı satış departmanlarının bu hesaplardaki komisyonları paylaştıkları bildirildi. Seçilen yol ne olursa olsun, medya şirketleri dünya çapındaki ağın gücünün farkındadır ve bundan para kazanmak için yöntemler geliştirmeye devam etmektedir.

İnternet Reklam Gelirleri

2008’de internet, 2007’ye göre %10 artışla 23,4 milyar dolar reklam geliri elde etti. Bu rakamı, aynı dönemde reklamlarda önemli düşüşler yaşayan TV, Kablo ve Radyo ile karşılaştırın ve İnternet’te gözle görülür bir kayma olduğu açıktır.

Ne de olsa internet, bir reklamverenin işi hakkında geleneksel 60 saniyelik radyo spotu veya 30 saniyelik televizyon reklamından daha fazla iletişim kurma yeteneğine sahiptir. Ayrıca, ziyaretçinin otomatik olarak bir ilişki kurabilen reklamverenle etkileşime girmesine olanak tanır.

Elbette reklamveren, düzgün bir şekilde yürütülmezse potansiyel bir müşteriyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaktır, ancak zaman geçtikçe reklamcılar, hedef pazarlarına ulaşmak için gerekli araçlar ve onlarla başarılı bir şekilde etkileşim kurmanın yolları hakkında giderek daha fazla şey öğreniyor. İnternet reklamcılığının büyümesini daha iyi anlamak için, 4.6 milyar dolar kazandığı 1999’dan bu yana büyümeyi gösterir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir