İş Akışı Oluşturma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 İş Akışı Oluşturma

22 Mayıs 2023 Akış diyagramı oluşturma online PowerPoint iş akış şeması oluşturma 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

 İş Akışı Oluşturma

Artık işi kimin yapacağını, şirket ortamında stratejinin nasıl uygulanacağını ve sizi bekleyen potansiyel riskleri netleştirdiğinize göre, sosyal medya stratejinizi uygulamak için bir iş akışı oluşturmanın zamanı geldi.

PDCA döngüsünün veya Deming döngüsünün bir sosyal medya stratejisini planlamak, oluşturmak, uygulamak ve optimize etmek için nasıl mantıksal bir çerçeve olduğunu tartıştık. Ancak, stratejiyi oluşturduktan ve onu kimin uygulayacağını öğrendikten sonra, artık D veya yap bileşenini daha iyi tanımlamamız ve planlamamız gerekiyor.

D bileşeni temel olarak günlük, haftalık veya aylık olarak yapılacak tüm taktiklerin bir kataloğu veya listesidir. Bunların sosyal medya stratejisiyle uyumlu olması ve zaman içinde optimize edilmesi gerekir. D’ye ek olarak, iş yönetimi ile ilgili diğer önemli hususlar arasında bir sosyal medya içerik takvimi oluşturmak, günlük bir iş akışı geliştirmek ve iş akışını sürekli gözden geçirmek yer alır.

Çoğu sosyal medya programı, bir sosyal medya stratejisine sahip olup olmadığına bakılmaksızın, sosyal medyanın iş yapma kısmında çok iyidir. Ancak şirketinizin faaliyetlerini hedefleri, içerik stratejisi ve sosyal medya stratejisi oluşturmayla ilgili diğer unsurlarla uyumlu hale getirmek önemlidir.

D, stratejiniz için önemli olduğu düşünülen çeşitli sosyal medya kanallarında yaptığınız gerçek etkinlikleri içerir. Ancak bu mecralarda sadece sosyal medyaya dahil olmak yeterli değil; eylemleriniz, içerik, sıklık, katılım, etkileyici ve marka erişimi ve kampanyalar dahil olmak üzere sosyal medya stratejinizin tüm unsurlarıyla uyumlu olmalıdır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, eylemlerinizin şimdiye kadar sosyal medya stratejinizde yerleşik olan ruh, amaç ve ayrıntılarla uyumlu olmasını sağlamak için sosyal medya stratejinizin D kısmı çok yapılandırılmış olmalıdır.

D’yi oluştururken, hangi platformlarda ve hangi sıklıkta gönderi paylaşacağınızı anlamak önemlidir. Açıkçası yaptığınız işin en kritik kısmı bu ve zaten bir sosyal medya programınız varsa muhtemelen aklınızda bir numara vardır. Ancak şimdi, sosyal medya stratejinize dayalı olarak bu unsurlarla ne yaptığınızı yeniden değerlendirmeniz ve yeniden ayarlamanız gerekiyor, böylece her şey ileriye doğru uyumlu hale gelsin.

Özellikle reaktif taraftaki bağlantı parçası, D’nin bir parçasıdır ve sınırsız olabilir. D’deki sınırları, sosyal medya stratejinizle uyumlu faaliyetler olarak düşünün, oysa reaktif etkileşim, sahip olacağınız katılım stratejisiyle ilişkilidir. D’yi olabildiğince ayrıntılı bir şekilde oluşturduktan sonra, bir sosyal medya içerik takvimi oluşturmanın zamanı geldi.


Akış diyagramı oluşturma online
PowerPoint iş akış şeması oluşturma
Ücretsiz akış diyagramı Programı
Word akış şeması oluşturma
Üretim iş akış şeması örneği Word
Online akış diyagramı
Diyagram oluşturma sitesi
Üretim iş Akış şeması örneği Excel


SOSYAL MEDYA TAKVİMİNİZİ OLUŞTURMA

Artık tüm şirketler medya şirketi. Bu, içeriğin öneminin yanı sıra iletişim ve bilginin yakınlaşmasından da bellidir. İnandığınızın aksine, şirketiniz tıpkı diğer gazete veya dergiler gibi bir medya şirketidir.

Aslında, gazete ve dergi gibi eski medyanın sosyal medyaya daha yavaş uyum sağladığı bazı sektörlerde, sosyal medyadaki varlığınız alanınız için en saygın medya haline gelme potansiyeline sahiptir (bu özellikle bazı niş işletmeler için geçerlidir). -iş sektörlerine). Medya şirketlerinin sahip olduğu disiplini tutarlı bir şekilde kullanmak ve zamanla alakalı ve yüksek kaliteli içerik oluşturmak, genellikle en başarılı şirketleri sosyal medyada diğerlerinden ayırır.

Artık şirketinizin içerik paylaşmak için hangi kanalları kullanmayı planladığını bildiğinize göre, bunu bir e-tabloya koymanın ve bir program oluşturmanın zamanı geldi. Ücretsiz sosyal medya içerik takvimleri ve editoryal takvim elektronik tabloları internetten indirilebilir.

Bir takvimle, hangi kanallarda gönderi paylaşmak istediğinizi, ne tür içerik paylaşmak istediğinizi ve hangi sıklıkta yayınlamayı planladığınızı dikkate alan haftalık veya aylık bir yayın programı oluşturabilirsiniz. Bir e-tabloda, önceden belirlenmiş bir zamanda ve belirli bir kanalda bir şeyler paylaşmanız gereken alanları önceden doldurun. Bu şekilde takviminiz tamamen dolacak ve ne zaman ve nerede yayınlayacağınızı bileceksiniz.

Sosyal medya stratejinizdeki D, stratejinizi her gün kullandığınız taktiklerle uyumlu hale getiriyorsa, o zaman sosyal medya içerik takvimi en iyi arkadaşınızdır. D’nizi mantıklı bir şekilde planlamanıza ve paylaşmak istediğiniz içeriğin gerçekten paylaşılmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Ancak, editoryal takviminiz basit bir organizasyondan daha fazlasına yardımcı olur. Neyi, nerede ve ne sıklıkta paylaşacağınızı belirledikten sonra, içerik programınızda nerede boşluklar olduğunu kolayca görebilirsiniz. 

Paylaşacağınız içerik türlerini tanımlamak için farklı renkler kullanın. Örneğin, blog gönderilerinizi paylaşmak için bir renk, içerik grubunuzdaki seçilmiş içeriğin her biri için bir renk, ara sıra sosyal profillerin çapraz tanıtımı için bir renk, aylık kampanyalar için bir başka renk vb. kullanın.

Her şeyi editoryal takvime koyduğunuzda, yayın takviminde nerelerde boşluklar olduğunu görebilirsiniz. Bu zamanlar için, ilgili sektör kaynaklarından derlenmiş içeriği kullanın. Ayrıca sosyal medya kanallarınızı çapraz tanıtmayı da düşünün. Örneğin, LinkedIn Gruplarınızdan birinde harika bir sohbet oluyorsa, bunun bağlantısını diğer sosyal medya kanallarında yayınlayın.

Bir Twitter sohbetine katılıyor musunuz? Diğer topluluklarda duyurun. Yeni bir Google+ sayfası mı başlattınız? Haberi başka yerde yayın. Bülteninizi de yayınlayın. Ayrıca, yeni blog gönderilerinizi birden çok kez paylaşmayı ve hatta hala geçerli olan eski içeriği yeniden yayınlamayı düşünün.

Bunların hepsi biraz bunaltıcı gelebilir, ancak umarız bir sosyal medya içerik takviminin kullanılması, çeşitli sosyal medyalarda her zaman yayınlamak için yeterli içeriğe sahip olduğunuzdan ve planlananın aynı çizgide olduğundan emin olmanın stressiz bir yolu olacaktır. 

Sosyal medyadan bahsettiğimde, şişme bir topun üzerinde duran bir filin resmini paylaşmayı seviyorum. Bu paradigmayı kullanıyorum çünkü bu kitapta bahsettiğim pek çok şey mutlaka roket bilimi değil. Aslında, sosyal medyaya kısmen bilim, kısmen sanat derdim. Bilimi öğretmeyi seviyorum ama izleyicilerin kendi markaları için sanatçı olmaları gerekiyor. Ve sosyal medyanın günlük yönetimi söz konusu olduğunda, bu biraz topun üzerinde dengede duran fil gibidir.

Geçenlerde bir fitness kulübüne kaydoldum ve hedeflerime odaklandığım için forma girmeme yardımcı olması için bir eğitmenle anlaştım. Daha önce aynı şeyi yaptıysanız, muhtemelen benim deneyimimle bağlantı kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir