İşbirliğinin Gerekliliği – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İşbirliğinin Gerekliliği – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

27 Ağustos 2022 Dijital pazarlamanın gelişimi E-posta pazarlama metrikleri nde yer alan tıklama oranı Teknoloji PAZARLAMA Yöntemleri Nelerdir? 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

İşbirliğinin Gerekliliği

Düşüş döngülerinde bile başarılı bir performans kaydına sahip yüksek teknoloji firmaları, pazarlama organizasyonunu şirketin geri kalanına entegre ettiler. Sorumluluğu, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ürünleri doğru zamanda ve doğru kalite seviyesinde pazarlamak olduğundan, pazarlama organizasyonu sadece Ar-Ge ile değil, aynı zamanda üretim ve hizmetlerle de önce diğer tüm departmanlarla çalışmak zorundadır. 

Araştırma ve Geliştirme ile İşbirliği

Yüksek teknoloji sektöründe başarı için ilk temel reçetelerden biri, Ar-Ge ve pazarlama organizasyonu arasındaki işbirliğini teşvik etmektir. Ancak deneyimler bunu söylemenin yapmaktan daha kolay olduğunu gösteriyor. Kültürel farklılıklar, zorluğun ana nedenlerinden yalnızca biridir. İki kuruluş arasındaki çatlaklar, yalnızca departmanların coğrafi olarak ayrılabileceği büyük firmalarda değil, aynı zamanda departmanların gerçekte daha yakın olduğu daha küçük firmalarda bile bulunabilir.

Gerçekten de, yüksek teknoloji endüstrisinde teknik bir geçmişe sahip olmak iyi olsa bile, pazarlama profesyonellerinin genellikle bir iş geçmişi vardır. Genel sorunlara cevap vermek ve genellikle kısa bir zaman dilimi içinde kar odaklı iş kararları vermek için veri ve sezgiyi birleştirmek için eğitilirler. Müşteriler için pazarlardan, ürün avantajlarından ve algısal konumlandırmadan bahsederler.

Buna karşılık, araştırma ve geliştirme uzmanları genellikle bir mühendislik veya bilim geçmişine sahiptir. Teknik sorunları çözmek ve uzun vadede bilimsel gelişmeyi teşvik etmek için hipotezler oluşturmak ve daha sonra test etmek üzere eğitilirler. Ürün özellikleri ve performansından bahsediyorlar.

Araştırma ve geliştirme departmanları kampüs dışında, pazarlamacılar ise pazarlara yakın veya genel merkezde yer aldığından, tüm bu farklılıklar yapı ve coğrafya tarafından sıklıkla yoğunlaşmaktadır. Bu, daha az kişilerarası aktiviteye yol açar ve ayrı düşünce dünyalarını güçlendirir.

Çok sayıda ürün arızası, pazarlama ve araştırma ve geliştirme departmanları arasındaki feci bir işbirliği eksikliğine bağlanabilir. Örneğin, Microsoft’un Windows NT’yi piyasaya sürdüğü ve yazılım geliştirme topluluğunu popüler Novell NetWare Yüklenebilir Modülleri kullanmak yerine Windows’ta uygulamalar geliştirmeye ikna ettiği sırada Novell’in 1997’de üçüncü taraf yazılım geliştirme merkezini kapattığı söyleniyor. (NLM’ler). Bu karar Novell için neredeyse ölümcül oldu.

Bir başka ünlü vaka, araştırma laboratuvarı olan ünlü Xerox PARC’ın kişisel bilgisayar, lazer yazıcı ve Ethernet ve diğerlerinin yanı sıra aşağı yukarı tüm teknolojilerini icat eden Xerox’tur.

Ancak Xerox ve özellikle stratejik pazarlama yapısı, bu icatlar üzerine bir iş kurmayı başaramadı, firma Lazer Yazıcı işinden biraz para kazanmayı başarsa da çoğunlukla PC pazarını kaçırdı. Ayrıca Ken Olsen’in, kurduğu şirket olan DEC’deki 1992’deki düşüşünü Ar-Ge ve pazarlama arasındaki iletişim eksikliğine bağladığı aktarıldı.


Pazarlamada teknoloji
Dijital pazarlama konu başlıkları
PAZARLAMA PDF
Dijital pazarlamanın gelişimi
Dijital PAZARLAMA aöf PDF
Dijital Pazarlama Temelleri
Teknoloji PAZARLAMA Yöntemleri Nelerdir
E-posta pazarlama metrikleri nde yer alan tıklama oranı


Gerçekten de, bu iki yapı arasındaki rekabet, Ar-Ge çalışanları pazarlama departmanından gelen bilgileri daha az kullanma veya hatta görmezden gelme eğiliminde olduğu için, yeni bir yüksek teknoloji ürününün en umut verici geleceğini raydan çıkarabilir. Ancak Ar-Ge ve pazarlamanın entegrasyonu, özellikle yeni ürün geliştirmenin etkinliğini sağlamak için son derece önemlidir.

Bir yandan Ar-Ge, araştırmanın genel yönü için pazarlamanın pazar vizyonuna ve rehberliğine ihtiyaç duyar. Öte yandan pazarlama, pazarlama tarafından belirlenen müşteri ihtiyaçlarına karşılık gelen ürünleri icat etmek için Ar-Ge’ye ihtiyaç duyar.

Başarılı yüksek teknoloji şirketleri, Ar-Ge ve pazarlama organizasyonları arasındaki bu gerekli işbirliğini tesadüfen vurgulamamaktadır. Bu iki bölümün tek başlarına anlamsız olduğunu bilirler ama birlikte mucizeler yaratabilirler. Aslında, tutarlı pazar odaklı programlar olmadan, araştırma daireler çizecektir.

Bununla birlikte, bu organizasyonel bağlantıyı tartışmak, oluşturmaktan daha kolaydır. Girişim, işbirliğinin önceliğini teyit etmesi gereken üst yönetimden gelmeli ve sonuç olarak bunun gerçekleşmesi için gerekli kaynakları sağlamalıdır.

Kurucu Larry Ellis’in sert liderliği altında Oracle, ürün geliştiricileri ve pazarlama yöneticileri için ortak bir dil olarak hizmet veren aynı yazılım mühendisliği ürünü “Case”i kullanarak Ar-Ge ve pazarlama arasındaki engelleri ortadan kaldıran ilk başarılı firmalardan biriydi.

Geliştiriciler “Case”i kullanarak yazılım programını oluşturdular ve pazarlama aynı temelde ürün belgelerini oluşturarak müşterilerin kullanımını kolaylaştırdı. Bu günlerde, bu tür bir yaklaşım yazılım endüstrisinde norm haline geldi.

Ayrıca, yeni bir ürün duyurusundan önceki zaman dilimi, çoğunlukla, Ar-Ge ve pazarlama departmanları arasındaki sık iletişim ile doludur. Yeni bir ürünün gerçekleştirilmesiyle ilgili ana hareketleri özetler.

Başlangıçta pazarlama, yeni ürüne müşteri talebine karşılık gelen işlevsel gereksinimleri verir. Pazarlama ayrıca, bu ürünün pazara sunulması için istenen süreyi ve muhtemelen ürün geliştirme maliyetleri ve maksimum üretim maliyetleri için bir bütçe belirtecektir.

Bu göstergelere dayanarak, üretim departmanı ile bağlantılı Ar-Ge servisi, şirket içinde mevcut olan ve piyasada mevcut olan teknolojilere dayalı olarak gerekli teknik özellikleri geliştirecektir. Ancak hayaller ve gerçekler birbirinden çok uzaklarda olabilir. Araştırmacılar teknik harikalar icat edebilirler, ancak bugünün bilgisindeki sınırlamalar ve finansal sınırlamalar nedeniyle belirli sayıda fiziksel kısıtlamalarla karşılaşacaklar.

Ürün başlangıçta hayal edilenden farklı olsa bile, önerilen çözümün pazar beklentilerine doğru bir şekilde karşılık geldiğine inanılırsa, teknik yanıt pazarlama servisi tarafından onaylanır. Bu aşamada, doğrudan araştırmacılardan gelen tüm yenilikler genellikle taranır. Parlak fikirler (yeni ürünler, yeni uygulamalar) her zaman müşteri beklentileriyle karşılaştırılmalıdır.

Bu farklı unsurları dikkate alan şirket, bu ürünle devam edip etmeyeceğine karar verir. Proje kabul edilirse, geliştirme servisi teknik seçimlerin tutarlılığını ve fizibilitesini doğrulamak için bir veya daha fazla prototip oluşturacaktır. Bu prototipin özellikleri, belirli sayıda temsilci müşteri ve potansiyel müşteri kullanarak bu ürünün değer analizini gerçekleştirmede pazarlamaya yardımcı olur.

Değer analizi olumlu görünüyorsa, geliştirme departmanı, daha sonra birkaç müşteriden test etmesi istenen bir prototipin üretimi üzerinde üretim departmanıyla birlikte çalışmaya başlayacaktır.

Pazarlama departmanı, yeni ürünün kabul oranını ölçmek ve olası (ek) modifikasyon ihtiyacını tespit etmek için müşteri tepkilerini analiz edecektir. Ürün test sırasında olumlu karşılanırsa, pazarlama departmanı ayrıca yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi için gerekli yatırımları haklı çıkaracak satış projeksiyonları (gelir) ve finansal tahminler (kar) hazırlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir