İstatistiksel Tartışmalar – İstatistikler Nedir? – İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İstatistiksel Tartışmalar – İstatistikler Nedir? – İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

10 Ocak 2021 0

İstatistiksel Tartışmalar – İstatistikler Nedir? – İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

Yüzdelerin Yüzdeleri: Bunlar çok yanıltıcı olabilir.

Örnek: Sigara içen birinin kalp krizi nedeniyle ölüm riskinin% 60 ve sigara içmeyen birinin riskinin% 20 olduğunu varsayalım.
• Gerçek Alıntı (Yanlış): Sigarayı bırakmak kalp krizi riskinizi% 300 oranında azaltır.
• Daha iyi ama yine de yanlış: Sigara içmek kalp krizi riskinizi% 300 artırır.
• Doğru: Sigara içmek kalp krizi riskinizi üçe katlar.
• Doğru: Sigara içmek kalp krizi riskinizi% 200 artırır.
• Doğru: Sigarayı bırakmak kalp krizi riskinizi% 66,7 oranında azaltır.
• Doğru: Sigara içmek kalp krizi riskinizi yüzde 40 puan artırır.

Sıranız: Belirli bir bankada, bir tasarruf hesabında kazandığınız faiz% 1,5 ve bir kredi için ödediğiniz faiz% 4,5’tir. Aşağıdaki ifadeleri Doğru veya Yanlış olarak sınıflandırın.

(a) Ödediğiniz faiz, kazandığınızın 3 katıdır. (b) Ödediğiniz faiz, kazandığınızdan% 200 daha fazladır. (c) Ödediğiniz faiz, kazandığınızdan% 300 daha fazladır.
(d) Kazandığınızdan yüzde 3 puan daha fazla ödüyorsunuz.
(e) Kazandığınız faiz, ödediğinizin% 33,3’üdür.
(f) Kazandığınız faiz, ödediğinizden% 66,7 daha azdır.

Hatta Trickier – Simpson’ın Paradoksu: Bazen kategoriler arasındaki oranlar, kategoriler içindeki oranlarla doğrudan çelişir. Bu gerçekleştiğinde, Simpson paradoksu olarak adlandırılır.  Burada, iki farklı şehirdeki iki farklı havayolunun bir aylık bir süre boyunca zamanında uçuş inişlerinin oranını araştırıyoruz.

Bölüm 1: Tartışmalar

1. Niteliksel -vs- Niceliksel Veriler: Metnin ilerleyen kısımlarında çeşitli popülasyonların niteliksel ve niceliksel özellikleri hakkında çeşitli istatistiksel testler yapacağız. Nitel veriler için genellikle oranları (yüzdeler) ve nicel veriler için genellikle araçları (ortalamalar) kullanırız.
• Niteliksel Veriler ve Oranlar: Çeşitli araba bayilerinde kırmızı arabaların popülerliği ile siyah arabaların popülerliğini karşılaştırmak istediğinizi varsayalım. Böyle bir karşılaştırma yapmak için yüzdeleri nasıl kullanırsınız?
• Niceliksel Veriler ve Araçlar: Amerikan yapımı arabalar ile Alman yapımı arabalar arasındaki benzin kilometresini karşılaştırmak istediğinizi varsayalım. Böyle bir karşılaştırma yapmak için ortalamaları nasıl kullanırsınız?

2. Şehirdeki En Düşük Fiyatlar: İki bakkal, şehirdeki en düşük fiyatlara sahip olduğunu iddia ediyor. Hangisinin gerçekten en düşük fiyatlara sahip olduğunu nasıl doğrularsınız?

3. Yüzde Yüzdeleri: ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, grip aşısı olmayan kişilerde grip oranı% 2,73 ve grip aşısı olanlarda oran% 1,18’dir. Grip aşısının% 60 etkili olduğunu iddia ediyorlar. Bu numaraya nasıl ulaştılar?

4. Simpson’ın Paradoksu – Klasik Bir Örnek: 1973’te Berkeley, Kaliforniya Üniversitesi kadınlara karşı önyargı davası açtı çünkü erkeklerin% 44’ü kabul edildi, ancak kadın başvuru sahiplerinin sadece% 35’i kabul edildi. En büyük üç departmanın verileri, davanın neden reddedildiğini göstermek için yeterlidir.

Sporda istatistik Nedir
Bilimsel araştırmalarda istatistik Nedir
İstatistiğin günlük Hayattaki yeri ve önemi
İstatistik Nedir ne ise yarar
İstatistiğin günlük hayatta Kullanım Alanları
Neden istatistik
İstatistik bilimi Nedir
İstatistik Hayatımızda ne ise yarar

Bölüm 1: Özet Çalışma Sayfası

1. Verilen bilgi parçasının büyük olasılıkla bir istatistik veya parametre olup olmadığını belirleyin.
(a) Kampüs sincapları, ormanda yaşayan sincaplardan% 20 daha ağırdır.
(b) Orange County’deki kayıtlı seçmenlerin yarısından azı demokrattır.
(c) Bir yatı olan çoğu insan yılda 100.000 $ ‘dan fazla kazanıyor.

2. Verilen değerin kesikli mi yoksa sürekli verilerden mi geldiğini belirleyin.
(a) Larry’nin en yüksek bowling puanı 287’dir.
(b) Scott’ın en hızlı mil süresi 4 dakika 35 saniyeydi.
(c) Amerikan hanelerindeki ortalama çocuk sayısı 2.4’tür.

3. Dört ölçüm seviyesinden (nominal, sıra, aralık, oran) hangisinin en uygun olduğunu belirleyin.
(a) Sınıftaki her öğrencinin doğum durumu.
(b) Sınıftaki her öğrencinin doğum yılı.
(c) Sınıftaki her öğrencinin kardeş sayısı.
(d) Sınıftaki her öğrenciye verilen harf notları.

4. Kullanılan örnekleme türünü belirleyin: sistematik, uygunluk, tabakalı, küme veya hiçbiri. Örnek rastgele bir örnek oluşturuyor mu?
(a) Polis ayıklık kontrol noktasında, her 5. sürücü durdurulur ve görüşülür.
(b) Öğrencilerimizin yeme alışkanlıklarıyla ilgili bir anket için Champlain College’dan 40 birinci, 40 ikinci, 40 genç ve 40 son sınıf öğrencisi rastgele seçiyorum.
(c) İstatistiğin 4 bölümünden rastgele birini seçer ve o sınıftaki tüm öğrencilerle görüşürüz.
(d) 1059 yetişkinin katıldığı bir Gallup anketinde, görüşme denekleri, daha sonra aranan telefon numaralarını rastgele oluşturmak için bir bilgisayar kullanılarak seçildi.
(e) Gelir anketi için ilk 5 kişiyi takım elbiseli ve T-shirtlü ilk 5 adamı Church Street’te yürürken seçiyorum.

5. 10.000 öğrencilik bir kolejde (4.500 erkek ve 5.500 kız) bir araştırmacı, bir
örneklem. Örnekleme yönteminin basit rastgele mi, rastgele mi ancak basit rastgele değil mi yoksa ikisi de olmadığını belirleyin.
(a) Öğrencilere 1 ile 10.000 arasında sayılar verilir. Daha sonra rastgele 100 numara (bilgisayarla) seçilir ve bu 100 kişi örneklemdedir.
(b) Araştırmacı örneklem için rastgele 45 erkek ve 55 kadın seçer.
(c) Araştırmacı rastgele 50 erkek ve 50 kadın seçer.

6. Nuts Online’da Ceviz pound başına 7.99 $ ve Kavrulmuş Antepfıstığı pound başına 8.99 $ ‘dır. Aşağıdaki ifadeleri tamamlayın.
Cevabınızı (yüzde biçiminde) bir ondalık basamağa yuvarlayın.
Antep fıstığı cevizden% (..) daha pahalıdır.
Ceviz, Antep fıstığından% (..) daha ucuzdur.

7. Ocak 2012’de, Kuzey Dakota’daki işsizlik oranı% 3.2 ve Florida’daki işsizlik oranı% 8.0 idi. Her bir ifadeyi Doğru veya Yanlış olarak sınıflandırın.
(a) Florida’daki işsizlik oranı, Kuzey Dakota’daki oranın 2,5 katı.
(b) Kuzey Dakota’daki işsizlik oranı Florida’daki orandan% 250 daha az.
(c) Florida’daki işsizlik oranı, Kuzey Dakota’daki orandan% 250 daha fazladır.
(d) Florida’daki işsizlik oranı, Kuzey Dakota’daki orandan% 150 daha fazladır.
(e) Florida’daki işsizlik oranı, Kuzey Dakota’dan yüzde 4.8 puan daha yüksektir. (f) Kuzey Dakota’daki işsizlik oranı Florida’daki orandan% 60 daha azdır.

Bölüm 1: Problem Seti

Yıldız işareti ∗ olan sayıların çözümleri kitabın arkasında bulunur.

İstatistikler ve Veriler

1. ∗ Nielsen Derecelendirmeleri: Nielsen derecelendirmeleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki televizyon programcılığının kitle boyutunu ve bileşimini belirlemek amacıyla Nielsen Media Research tarafından geliştirilen kitle ölçüm sistemleridir. Bu derecelendirmeler, izleyici günlükleri ve seçilen evlerde televizyonlara bağlı cihazlar olan Set Meters ile belirlenir.

En sık alıntı yapılan Nielsen sonuçları iki ölçümde rapor edilir: derecelendirme puanları ve paylaşım. Örneğin, Nielsen bir şovun yayını sırasında 9.2 / 15 aldığını bildirebilir; bu, tüm televizyon donanımlı hanelerin ortalama yüzde 9,2’sinin (derecelendirme puanı) herhangi bir anda o programa ayarlandığı ve yüzde 15’inin (paylaşım TV izleyen hane halkı bu zaman diliminde programa ayarlanmıştır. Bu iki derecelendirme sistemi ile araştırılan iki farklı popülasyonu tanımlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir