İZİNLİ PAZARLAMA – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İZİNLİ PAZARLAMA – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Mart 2023 Pazarlama iletişimi izni Nedir? Veri TABANLI PAZARLAMA 0
Dijital Pazarlama Tanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev YaptırmaDijital Pazarlama Tanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

İZİNLİ PAZARLAMA

İzinli pazarlama, e-posta pazarlamasının ayrılmaz bir parçasıdır. İzinli pazarlama, eskiden Yahoo!’da pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı tarafından popüler hale getirilen bir terimdir. Tüketicileri bombalayan pazarlama iletişimlerinin sayısı giderek arttığından, izinli pazarlamaya ihtiyaç olduğunu savunur.

Araştırmalar eskiden günde 500 pazarlama mesajı aldığımızı gösterirken, web ve dijital TV’nin gelişiyle bu sayının artık günde 3000’in üzerine çıktığını belirtiyor.

Pazarlama organizasyonunun bakış açısından bu, mesajların etkinliğinde bir seyrelmeye yol açar: herhangi bir şirketin iletişimi nasıl öne çıkabilir? Müşterinin bakış açısına göre, zaman giderek daha da kısalıyor gibi görünüyor; müşteriler sabrını kaybediyor ve ilgileri, zamanları ve bilgileri için ödül bekliyorlar. Kesintili pazarlama olarak geleneksel yaklaşımı ifade eder.

Bu tür müşteriler iletişim üzerinde kontrol sahibi olmak isterler ve izinli pazarlamanın sağlayabileceği şey de budur. İzinli pazarlama, müşteriyle bir ilişkiye girmeden ve ilişkiyi başlatma karşılığında bir şey sağlamadan önce müşteriden izin almayı içerir.

Klasik değiş tokuş, bilgi, eğlence veya parasal değer gibi teşviklere dayalıdır. Web sitesi bağlamında, bir işletmeden işletmeye (B2B) site, müşterinin e-posta adresini paylaşması karşılığında ücretsiz bir rapor sunabilir. Tüketici (B2C) sitesi, bir oyuna erişim veya bir ödül çekilişine giriş sunabilir. Mevcut teklif türleri hakkında daha fazla bilgi verilmektedir.

Bu tür bir yaklaşım, yukarıda bahsedilen tüketicilerin hayal kırıklıklarını azaltabilir, çünkü katılımdan sonraki iletişimler istenmeden değil, beklenir ve katılım sırasında ve sonrasında profil çıkarılarak daha iyi hedeflenebilir.

Bununla birlikte, doğrudan pazarlamacılar, tamamen yeni ve radikal bir yaklaşım olmadığı için izinli pazarlama yaklaşımını eleştirdiler.

Ayrıca, izin almak için potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenin gerekli olduğunu ve bunun elbette yalnızca kesintili pazarlama kullanılarak mümkün olduğunu belirtiyor.

Tüketicilerin algıları genellikle olumsuz olsa da araştırmalar, reklam harcamaları düşse bile doğrudan postanın hacim ve harcama açısından büyümeye devam ettiğini gösteriyor.

Örneğin, bir önceki yıla göre hacmin %4,5 ve harcamanın %5,9 arttığını bildirmektedir. Bu, yalnızca pazarlamacılar doğrudan postanın maliyet etkinliğinden memnunsa gerçekleşebilir. Bu postanın çoğunun izne dayalı olmadığını, ancak yine de tüketicilerin ilgisini çektiğini unutmayın.

Aynı araştırma şunu gösteriyor:

. ortalama hane, her 4 haftada bir 12,4 doğrudan posta alır
. işletme yöneticileri haftada ortalama 14 öğe doğrudan posta alıyor
. tüketici direkt postalarının %75’i açılıyor, %53’ü açılıp okunuyor ve %26’sı daha sonra okunmak veya başkasına iletilmek üzere saklanıyor.
. işletme yöneticileri %83 oranında açık, %9’u bir iş arkadaşına yönlendiriliyor ve %16’sı dosyalanıyor veya yanıtlanıyor
. iş postaları için yanıt oranları, ürün postaları için ortalama %6,2 ve hizmet postaları için ortalama %6,2’dir. Pazarlamacıların %77’sinden fazlası sonuçlardan memnun kaldı
. genel olarak, doğrudan postaların %6,2’si müşteriler tarafından talep ediliyor
. ortalama tüketici her yıl doğrudan posta yoluyla yaklaşık 440 £ harcıyor.

Doğrudan posta ortamıyla etkileşim ve yanıtın önemli olduğu görülüyor ve sürekli artan SPAM dalgası göz önüne alındığında, e-posta pazarlamasının istisnai kampanyalar için daha yüksek yanıt oranları elde etmeye devam edip edemeyeceğini görmek ilginç olacaktır.

İzinli pazarlamanın bir başka anlamı da, seçenek sunarak, büyük olasılıkla, iletişimlerinizle daha az kişiye ulaşacaksınız. Araştırma, hedeflenen iletişimleri almak için ayrıntılarını vermeleri gerektiğini fark eden tüketiciler ile mahremiyetin ihlal edildiğini hissedenler arasında bir süreklilik buldu. Kişisel verilerin toplanmasıyla ilgili eski gruptan tipik yorumlar yer alıyor.

Açıkçası, ikinci gruptaki tüketicilerin mahremiyet endişeleri ve kuruluşlar arasında veri paylaşımı konusundaki endişeleri aşılmadıkça, izne dayalı bir ilişkiye girmeleri pek olası değildir. Ancak, izinli pazarlamanın savunucuları, tüketicilerin iletişimden vazgeçmesinin kötü bir şey olmadığını savunuyorlar. Bu tür tüketicilerle iletişim maliyetinden kaçınılır ve satın alma eğilimleri düşük olabilir.


Pazarlama iletişimi izni Nedir
İzinli PAZARLAMA örnekleri
Thy pazarlama iletişimi izni Nedir
türk hava yolları’na pazarlama iletişimi izni verdiniz
Anadolu Jet pazarlama iletişim izni Nedir
Veri TABANLI PAZARLAMA
Deneyimsel PAZARLAMA
Kulaktan kulağa pazarlama Nedir


Teşvikler

Teşvikler yalnızca bir ilişkinin başlangıcında değil, müşteri yaşam döngüsü boyunca kullanılabilir. Bu süreç genellikle birisiyle çıkmaya benzetilir.

Müşteriyle çıkmanın şunları içerdiğini öne sürer:

1. potansiyel müşteriye gönüllü olması için bir teşvik sunmak
2. potansiyel müşterinin gösterdiği ilgiyi kullanmak, zaman içinde bir müfredat sunmak, tüketiciye ürün veya hizmetiniz hakkında bilgi vermek
3. olası müşterinin izni elinde tutmasını garanti etmek için teşviki güçlendirmek
4. Tüketiciden daha fazla izin almak için ek teşvikler sunmak
5. zaman içinde, tüketici davranışını kâra yönelik değiştirme izninden yararlanmak.

Her aşamada teşviklerin önemine dikkat edin. İlişkiniz sırasında siz veya eşiniz hangi teşvikleri sundunuz? E-posta pazarlaması bağlamında, teşvik, başlangıçta bir potansiyel müşteri veya müşterinin e-posta adresini elde etmek ve onların profilini çıkarmak için kullanılır.

O halde e-posta izinli pazarlamada şirket ile müşteri arasındaki diyaloğu sürdürmek ve 1-5. aşamalar arasında daha fazla teşvik ve müşteri hakkında bilgi sağlamak için hayati önem taşır.

Elbette, müşteri ilişkileri kurmayı sosyal davranışa benzetmek, işaret edildiği gibi yeni değil; evlilik analojisi, en azından 1980’lerden beri, özellikle B2B pazarlama için kullanılmaktadır. Ayrıca bu konseptin de müşteriyi rahatsız ettiğini belirtiyorlar.

Birçoğu tedarikçileriyle sürekli bir ilişki istemiyor. Daha çok mübadeleye dayalı kesintili bir ilişkiyi tercih edebilirler. B2C ilişkisini arkadaşlar veya aile ile olandan oldukça farklı algılarlar. Bunu belirterek ilişki pazarlaması mitolojisinin çoğunu çürütün.

Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

İzinli e-posta pazarlaması, kaydolma ile eş anlamlıdır. Kaydolma, olası bir müşterinin veya müşterinin e-posta da dahil olmak üzere gelecekteki pazarlama iletişimlerini almayı proaktif olarak kabul etmesi anlamına gelir. Bir web formundaki bir kutuyu işaretleyerek, bir şirketten daha fazla iletişim almayı kabul ettiklerini belirtirler.

Birçok şirket için bu, bir müşterinin bir kutunun işaretini kaldırarak proaktif olarak daha fazla bilgi almamasını istemesi gereken durum olan, devre dışı bırakmaya tercih edilir.

Devre dışı bırakmanın ek bir anlamı vardır: yukarıda açıklandığı gibi, bir ilişkinin başlaması anlamına gelir, bir e-posta pazarlama diyaloğundan daha başlamadan vazgeçmek anlamına gelir. Bununla birlikte, bir ilişkinin sonunu da ifade edebilir: burada devre dışı bırakmak, müşterinin devam eden bir e-posta pazarlama diyaloğunu sonlandırmaya karar vermesi anlamına gelir.

Örneğin, birkaç aydır aylık e-posta bülteni veya promosyon e-postaları alıyorsanız, ancak bunların size değer katmadığını fark ederseniz, şirkete artık e-posta almak istemediğinizi söyleyebilirsiniz. -postalar. Ayrılma işlemi genellikle abonelikten çıkma olarak adlandırılır.

Bu, e-postanın konu satırında “abonelikten çık” yazan bir e-postayı yanıtlayarak veya bir devre dışı bırakma sayfasına tıklayarak elde edilebilir. Daha sonra başka e-posta alınmamalıdır. Yapmalı diyorum çünkü pek çok şirket bu sürecin yürümesinde etkili olamıyor. Vazgeçme ayrıca genel izinli pazarlama konseptinin bir parçasıdır: izninizi geri çekiyorsunuz.

Web sitesi sorgulayıcılarından nasıl izin alınacağına ve neden bazı durumlarda devre dışı bırakma yaklaşımını kullanmanın daha iyi olabileceğine ilişkin pratik öneriler için. Ayrıca, çift katılım ve bildirimli katılım gibi tekniğin bazı iyileştirmelerine de bakıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir