Mobil Telekomünikasyon – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Mobil Telekomünikasyon – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

22 Aralık 2020 0

Mobil Telekomünikasyon – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Mobil Telekomünikasyon

Pazarlama aracı olarak mobil veya cep telefonlarının kullanımı, teknolojideki gelişmelerle birlikte artmaktadır. Dünya çapında giderek daha fazla sayıda cep telefonu metin, grafik ve video gönderip alabiliyor, WAP ve bluetooth teknolojisi aracılığıyla web’e bağlanabiliyorsa, bunların yüksek oranda hedeflenmiş ve yüksek etki için kullanılması için daha fazla fırsat var. 

Yazılı mesajlaşma (SMS), etkinlik organizasyonları tarafından, özellikle hedef kitlesi genç tüketiciler olan kişiler tarafından çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Spor pazarlamacıları, taraftarlara ekstra değer sağlamak için bu teknolojiyi birkaç yıldır kullanıyor. Kaydolma izinleri ve iletişim bilgileri karşılığında, kayıtlı kullanıcılar kısa mesajla takım haberleri, gerçek zamanlı maç skorları, promosyon teklifleri ve ürün ve ikramlarla ilgili “maçta” fırsatlar alabilirler.

Cep telefonu pazarlaması, etkinliklerin telekomünikasyon sponsorlarıyla birlikte iyi bir etki için kullanılır. Müzik festivalleri, spor etkinlikleri ve sinemaların Orange ağı sponsorluğu, tüketicilerin zihninde etkinlik ile sponsor marka arasında doğrudan ve pratik bir bağlantı oluştururken, katılımcılara cep telefonlarıyla ekstra hizmetler sağlamak için birçok fırsat yarattı.

Cep telefonlarının konuma dayalı pazarlama faydaları da bir dizi olasılık sunuyor. Cep telefonu teknolojisi, kullanıcıların telefonlarını kullandıklarında konumlarının tam olarak belirlenebileceği ve bu nedenle konumla ilgili mesajların gönderilebileceği anlamına gelir.

Örneğin, Guinness bu bilgileri müşterileri Guinness promosyonları olan barlara yönlendirmek için kullanmıştır. Sergi organizatörleri, sergiler etrafında kişiselleştirilmiş rotalar sağlamak ve katılımcı belirli stantlardan geçerken odaklanmış mesajlar iletmek için bu teknolojiyi kullanmaya başlıyor.

Bu nedenle cep telefonları, etkinliğin kendisiyle ve diğer tanıtım biçimleriyle kişisel bir etkileşim düzeyi sağlar. Örneğin, metin yanıt numaraları, daha fazla bilgi talebinde bulunmak veya televizyon, radyo, açık hava reklamlarına yanıt olarak bilet satın almak veya satış promosyonlarında yer almak için kullanılabilir.

Cep telefonu ortaklık pazarlaması, şebeke operatörlerinin markalı bir telefon hizmeti oluşturmak için diğer kuruluşlarla ortaklıklar kurduğu büyüyen bir alandır. Bunun mevcut örnekleri arasında Birleşik Krallık’ta The Financial Times gazetesi, İsveç’te Mtelevision ve Finlandiya’da Hesburger restoran zinciri sayılabilir.

Yakın zamanda markalı bir telefon hizmeti başlatan Hong Kong merkezli son derece başarılı müzik ikilisi Twins ile performans sanatçıları bu ek markalama aracından şimdiden yararlanmaya başlıyor. Twins SIM kartı, Twins haberlerine, konser detaylarına, zil seslerine, e-kartlara ve sadakat programına erişim sağlar. Diğer sanatçılar, müzik ve spor etkinliği organizatörleri ve dernekleri bu trendi takip edeceklerinden eminiz.

Avantajlar

Cep telefonu pazarlama iletişiminin ana avantajı, bu iletişim aracının tüketici için önemi ile doğrudan bağlantılıdır. Cep telefonu, genellikle paylaşılan bir kaynak (aile, arkadaşlar, ofis) veya e-posta olan sabit hatlı telefondan daha fazla kişiseldir.

Çoğu kullanıcı telefonunu gece gündüz elinin altında tutar ve sesli, yazılı ve multimedya mesajlarına hızla yanıt verir. SMS ve MMS mesajları şu anda büyük ölçüde gençlik pazarı tarafından kullanılıyor olsa da, kısa mesaj etkileşimi ve oylama talep eden popüler televizyon programlarının da yardımıyla diğer demografik gruplara giriş hızla artıyor.

Cep telefonlarına gönderilen mesajlar, maksimum etki için çok hassas bir şekilde hedeflenebilir ve zamanlanabilir. Zamanlama, doğrudan posta ve e-postadan farklı olarak, iletinin iletildiği anda görüntülenmesi veya dinlenmesi muhtemel olduğundan, ileti iletiminin önemli bir yönü haline gelir.

Cep telefonlarının birbirine bağlı olması, onları viral kampanyalar için kanallar olarak ideal hale getiriyor. Teknolojinin artan yakınsaması, cep telefonunun artık bir tarayıcı ve kamera olarak kullanılması anlamına geliyor ve bu da her bir kullanıcıyla iletişim kurmak için daha yenilikçi yolların geliştirilmesine olanak tanıyor.

Telekomünikasyon nedir
Telekomünikasyon Faturası Nedir
Telekomünikasyon alışverişi Nedir
Telekomünikasyon cihazları nedir
Telekomünikasyon ödemesi Nedir
Telekomünikasyon Cihazları
Telekomünikasyon şirketleri
Telekomünikasyon Şirketi Nedir

Dezavantajları

Cep telefonunun kişisel doğası, bu ortamın etkisini ve yanıt verebilirliğini artırmasına rağmen, aynı zamanda bir dezavantaj olabilir. İstenmeyen mesajlar son derece müdahaleci olarak görülecek ve alıcıların markaya karşı tutumları üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahip olabilecektir.

Kötü hedeflenmiş mesajlar ve açık iznin aranmadığı mesajlar büyük olasılıkla olumsuz olarak görüntülenecektir. Bu nedenle, her türlü mesajı her bir hedef grubun kesin ihtiyaçlarına göre uyarlamak, izinleri düzenli olarak yenilemek ve kolay devre dışı bırakma sağlamak önemlidir.

Cep telefonundaki teknolojinin yeniliği, bazı hedef gruplarda kullanımda engeller ve bu yöntemle satın alma ve kişisel ayrıntıları gönderme konusunda bir güvensizlik yarattı. Bu, güvenlik ve mahremiyet güvenceleriyle ve teknolojinin daha yeni yönlerinin kademeli olarak benimsenmesiyle aşılabilir.

Dijital Televizyon ve Radyo

Dijital televizyon ve radyo, analog sistemlerden daha yüksek kaliteli yayınlara, daha fazla kanal ve programlama seçeneğine ve daha yüksek derecede etkileşime izin verir.

Dolayısıyla bu teknolojiye geçiş, bu medyaların pazarlama iletişimi için kullanımlarını ve etkililiğini artırmaktadır. Etkileşim, izleyicinin veya dinleyicinin ek bilgi için tıklayabilmesi, anketleri yanıtlayabilmesi, yarışmalara girebilmesi ve satın alma yapabilmesi ile İnternet’e benzer bir şekilde sağlanır.

Dijital televizyondaki kanalların çoğalması, televizyon medyasını göreli maliyeti nedeniyle indirimli hale getirmiş olan etkinlik organizasyonlarının artık reklam, program sponsorluğu ve hatta kendi kanalları aracılığıyla ilgili grupları uygun bir şekilde hedefleyebilmesi anlamına geliyor. Örneğin, Manchester United Futbol Kulübü’nün dünya çapındaki taraftarlara ulaşan ve etkileşimi nedeniyle bir web sitesine benzer şekilde bir topluluk oluşturan MUtv adlı bir dijital kanalı vardır.

Radyo geleneksel olarak hem yerel hem de ulusal etkinliklerin reklamını yapmak için kullanılmıştır ve dijital radyonun ortaya çıkmasıyla bu muhtemelen artacaktır. Uzman dijital radyo kanallarının küresel erişimi, müzik zevkleri, ilgi alanları ve yaşam tarzları temelinde ve coğrafi konumdan bağımsız olarak “çıkar topluluklarının” gelişmesine olanak tanır.

Ekran görüntüsü, yayınlanan program içeriğine veya reklam mesajına yanıt olarak daha fazla bilgiye erişilmesine ve satın alımların yapılmasına olanak tanır. Bu kolaylık, ortamın ‘satın al düğmeli radyo’ olarak tanımlanmasına yol açtı. Örneğin, özellikle beğendiği bir parçayı dinleyen bir dinleyici, etkileşim kurarak grubun konser tarihlerini ve yerlerini keşfedebilir ve bilet rezervasyonu yapabilir.

Doğrudan yanıt televizyonunun başarılı kullanımına bir örnek, 1999 ABD Açık sırasında Birleşik Devletler Tenis Birliği tarafından kullanılmasıydı. Hedefleri, halihazırda üye olmayan ABD’li tenis meraklılarının yüzde 97’sine odaklanan etkinliğin iki haftası boyunca 10.000 yeni üye kazanmaktı.

Kampanya, biri oyuna duygusal bir bağlantı sağlayan, diğeri ise katılmanın rasyonel faydalarına odaklanan ve doğrudan bir yanıt bağlantısı sağlayan iki televizyon reklamı kullandı. Sonuçlar, reklamların yirmi dört kez yayınlanmasıyla neredeyse 17.000 yeni üye oldu (her reklam yayınlandığında ortalama 700 kişi katıldı).

Bu kampanyanın başarısı büyük ölçüde reklamların dikkatli bir şekilde hedeflenmesi ve zamanlamasına bağlıdır. ABD Açık etkinliğine bağlantı, kampanyaya güvenilirlik ve heyecan katan reklamlar için net bir hedef kitle ve duygusal bir zemin sağladı.

Anında yanıt vermenin kolaylığı, izleme anında oluşan duygu ve heyecandan yararlandı. Bu kampanya, anında yanıt verilmesini yasaklamak için sadece ücretsiz bir telefon numarası kullanmasına rağmen, artık dijital teknolojinin benimsenmesiyle geliştirilmiş olan televizyon etkileşiminin gücünü göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir