Komisyoncuları Listeleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Komisyoncuları Listeleme – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

6 Aralık 2022 Pazarama komisyon oranları Türkiye online pazar yerler 0
Ticaret Disiplini

Komisyoncuları Listeleme

Liste komisyoncuları, yeni isimler arayan pazarlamacıları, kiralık listeleri olan liste sahipleri ve yöneticileriyle eşleştirir. Bir komisyoncunun belirli bir listede kazanılmış bir menfaati yoktur, ancak belirli bir girişim için doğru listeyi bulma ve tavsiye etme yeteneğini satar.

Bu, ilk bakışta müşterinin ürünü veya teklifiyle pek ilgisi yokmuş gibi görünen ancak daha yakından bakıldığında bir postacının ulaşmaya çalıştığı pazar segmentini tam olarak sağlayabilen düzinelerce listenin araştırılmasını ve değerlendirilmesini gerektirir.
Örneğin, iyi bir liste komisyoncusu, büyük ölçüde lüks ve bilinçli bir kitle olan Time dergisi abonelerinin, çok çeşitli bağış toplama temyizleri için iyi bir liste olduğunu bilecektir.

Liste komisyoncuları, pazarlamacıların uygun listeleri seçmesine, postaları planlamasına, yanıtı analiz etmesine, gelecekteki postalara yanıtı tahmin etmesine ve bir müşterinin pazarlama stratejisine danışmasına yardımcı olur. Ayrıca, potansiyel olarak kârlı bölümleri belirlemeye ve ayırmaya yardımcı olmak için kiralama listelerine demografik veya psikografik ayrıntılar ekleyen bölümleme ve geliştirme teknolojisine aşina olmalıdırlar.

Liste komisyonculuğu işindeki giriş seviyesi iş, yardımcı hesap yöneticilerininkidir. Bu yöneticiler birçok ayak işi yapar: liste özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için liste sahiplerini aramak, listeleri araştırmak, sipariş vermek, teslimatı takip etmek ve fatura ve faturalama sorunlarını halletmek. Hesap yöneticisi yardımcısı, liste sahipleri ve yöneticilerle düzenli olarak iletişim kursa da, müşterilerle eskisi kadar iletişim kuramayabilir.

Hesap yöneticileri, bir müşteri hesabının günlük hizmetlerinden sorumludur. Bu, müşterilerle görüşmeyi, liste ihtiyaçlarını araştırmayı ve ardından müşterilerin gelir hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak listeleri analiz etmeyi ve önermeyi içerir.

Hesap yöneticilerinin, müşterilere yeni olası müşteri havuzlarını belirlemede veya mevcut havuzları genişletmede yardımcı olabilmeleri için bir müşterinin pazarını keskin bir şekilde kavraması gerekir. Ayrıca, aracı kurum için yeni müşteriler bulmalarına yardımcı olurlar.

Hesap yöneticileri ve yardımcı hesap yöneticileri, birkaç büyük müşteriyle doğrudan ilgilenirken iki ila dört astın çalışmalarını denetleyen başkan yardımcılarına/hesap denetçilerine rapor verir. Yeni iş arama ek bir görevdir.

Liste komisyonculuğu işinde başarılı olmak hırs, piyasa ve liste sevgisi, ayrıntılara dikkat ve güçlü sözlü ve yazılı iletişim becerileri gerektirir. Ancak sayılara hakim olmak belki de hepsinin en önemli özelliğidir.

“Doğrudan pazarlama ölçülebilir bir iştir. Bir liste endüstrisi yöneticisi, liste endüstrisinde iş arayan herkesin temel matematik becerilerine sahip olması gerektiğini belirtiyor. “Müşterilerimiz genellikle bize en son postalarının sonuçlarını verir ve bizden kullandıkları listelerin her biri için kar ve zararı hesaplamamızı ister.

Bu sayılara dayanarak, hangi listelerin postalanmaya devam edeceğini ve hangilerinin bırakılacağını öneriyoruz. Müşteriler bu analizi kendileri halledebilse de, insanların bunun yerine komisyonculardan bunu halletmesini isteme eğilimi var.”


Türkiye online pazar yerleri
e-ticaret siteleri komisyon oranları 2022
Trendyol Komisyon Oranları
Trendyol Komisyon Oranları 2022
Pazarama komisyon oranları
Komisyon hesaplama
Ne Satılır Komisyon hesaplama
E-Ticaret Komisyon hesaplama


Liste Yöneticileri

Liste yöneticileri listeleri komisyonculara veya doğrudan postacılara kiralar. Pazarlama danışmanları ve satış görevlileri olarak, yönettikleri listelerin içeriği ve performans geçmişi konusunda uzmandırlar. Liste yöneticileri şirket içinde veya listeleri yönetme konusunda uzmanlaşmış bir şirket için çalışabilir.

İş seminerleri sunan ve iş becerileri üzerine ses ve video kaset programları satan bir şirket olan eski liste yöneticisi  listesindeki 2,5 milyon isimle sekiz yıl çalıştı.

İlk başladığında, listesini tanıtma ve kiralama sürecinin her adımında yer aldı: ücret listelerinin yazılması ve prova edilmesi (bu, potansiyel kiracıların bin ismin ne kadara mal olduğunu ve ne tür seçimler, yani özel segmentasyon seçeneklerini bilmesini sağlar) satış sunumları yapmak, promosyonlar tasarlamak, siparişleri yerine getirmek, kiracıları faturalandırmak ve manyetik bantların ve etiket listelerinin müşterilere teslimini denetlemek gerekir. (etiketler, sürekli formlara basılmış, makinede kesilmiş ve bir posta zarfına makinede yapıştırılmış yapışkanlı adres etiketleridir.)

CareerTrack’in ev dosyasının özellikleri konusunda uzman olan Connie, potansiyel müşterilere bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda danışmanlık yapabildi. “Çok az insan iki milyondan fazla ismin tümünü çalıştırabilir,” diye itiraf ediyor. “İşimiz, dosyada kendileri için çalışacak hedeflenen isimleri bulmalarına yardımcı olmaktı.”

Liste yönetiminde başarılı olmak için, “Potansiyel müşterilerin ne aradığını anlamanız ve kesin segmentasyon, demografik bilgiler ve birinci sınıf müşteri hizmetleri aracılığıyla mümkün olduğunca fazla katma değer sunduğunuzdan emin olmanız gerektiğine inanıyor.

Gerçekten iyi olmak için, listelere karşı bir tutkunuz olması gerekir. Bir postacının teklifini dosyanızın en uygun bölümüyle eşleştirmekten gerçekten keyif almanıza yardımcı olur. Elbette, bir liste yöneticisi temelde bir satış elemanıdır; dolayısıyla satış becerileriniz çok güçlü olmalıdır.

“Doğrudan pazarlamanın hangi köşesine geçmek isterseniz isteyin, bir ev dosyasına ilişkin samimi bilgi bir varlıktır. Müşterinizin içini dışını biliyorsanız, yeni ürünler planlamak, pazarlama stratejileri geliştirmek ve parlak kreatifleri bir araya getirmek için daha hazırlıklı olursunuz.”

Profesyonel liste yönetimi şirketlerinde çalışan liste yöneticileri rutin olarak aynı anda birkaç listeyi yönetir. Promosyonlar ve ücret listeleri, ticaret fuarı sergileri, ticari dergilerdeki reklamlar ve komisyonculara ve liste kiralayıcılara kişisel ve telefon satış çağrıları yoluyla listeleri müstakbel kiracılara tanıtırlar.

Genellikle bir şirket, ayrı faaliyet gösteren iki bölüm aracılığıyla hem aracılık hem de yönetim hizmetleri sunar. Kleid Company’nin yönetim bölümü, Condé Nast dergilerinin abone listeleri de dahil olmak üzere yaklaşık yüz listeyi temsil ediyor.

Hesap temsilcilerinin her biri, beş ila on beş arasında değişen bir liste grubunu yönetir. Bu hesap temsilcileri, liste sahipleriyle olan tüm iletişimi yönetir ve listelerin içeriği, özellikleri ve performansı hakkında bilgi almak için arayan komisyonculara ve postacılara kaynak görevi görür. Bir listenin nasıl oluşturulduğunu, kimlerin yer aldığını, ne tür teklifler için başarıyla kullanıldığını ve nasıl segmentlere ayrılabileceğini bilirler.

Yardımcı hesap temsilcileri, siparişleri işleyerek, teslimatı koordine ederek ve siparişleri faturalandırma için hazırlayarak hesap temsilcilerini destekler.

Satış müdürleri veya satış direktörleri, yönetilen listeleri komisyonculara ve postacılara satar ve bir yönetim firması arayan liste sahiplerine sunumlar yapar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir