Kural Eksikliği – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kural Eksikliği – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

23 Mart 2021 Bilinçli boşluk örneği Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan Örtülü boşluk Nedir Yetişkinlerde hiperaktivite belirtileri 0
Yeniden Yapılandırma – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Kural Eksikliği

Bir kuraldaki eksiksizliğin kapsamı bir derece meselesidir. Bununla birlikte, bir kural tam değilse, o kadar işlevsiz olabilir ki, bir kural olarak sayılmayacaktır. Buradaki analiz çerçevesinde, içerikte eksik olan bir kuralın mutlaka iki eksiği vardır.

Tam da bu içerikte eksiktir ve bu nedenle de biçim açısından eksiktir, yani kuralın genel biçimi içindeki bir boşluk veya boşlukta tamlıktan yoksundur.

Biçimsel bütünlük ve tamamlayıcı içeriğin samimiyetine rağmen, ikisi aynı değildir. Tüm alanlarında içerik bileşenlerine sahip olduğu için, tam bir kural hala “tüm içeriğe ve biçimsel bütünlüğe” indirgenemez. Tamlığın biçimsel özelliğini, somutlaştırıldığı içerikten ayırmak ve ayırt etmek hala mümkündür.

Neyin eldeki türün tam bir kuralı olarak sayıldığına dair bir kavrayış, böyle bir kuralın genel biçiminin bir özelliği gereklidir. Bir kuralın tamamlanması için içerikle doldurulması gereken boşluklar, eldeki türden bir kurala uygulanabilen biçimsel bütünlük kavramına yanıt olarak açıkça tanımlanabilir.

Bu kavramdaki alanların kendileri izole edilebilir, tanımlanabilir ve ayrıca bu tür alanları işgal eden herhangi bir içerikten ayırt edilebilir.

Farklı türdeki kurallar, genel biçimlerinde bir miktar değişiklik gösterir ve bu nedenle, içerik için olası alanlarda farklılık gösterir. Bir kural türünün tam olması için hangi içeriği gerektirdiğini bilmek için, önce bu tür bir kuralda hangi boşlukların doldurulacağını belirlemeliyiz.

Bir kuralın genel biçiminin bir özelliği olarak boşluklardaki bütünlük, bu durumda, kuralın içeriğinin tamamlayıcı ve zıt bileşenlerinden, örneğin kuraldaki öngörülen adreslerden, eylemlerden, koşullardan ve benzerlerinden farklıdır. 

Bu farklılık başka şekillerde de görülebilir. Aynı kuraldaki bir veya daha fazla alanın oldukça farklı şekillerde, yani çok çeşitli içeriklerle somutlaştırılabileceği genellikle doğrudur.

Örneğin, işçilerin ne zaman emekli olmasını zorunlu kılacağına ilişkin bir kuraldaki aynı boşluk, parlak bir çizgi (“60 yaşında emekli”) veya isteğe bağlı bir standart (“artık uygun olmadığında”) veya bazı kombinasyonlarla doldurulabilir. 

Ek olarak, eksiksizliği değerlendirme kriterleri ile içeriğin kalitesini değerlendirme kriterleri aynı değildir. Uygun olmasa da bir boşluk bir dereceye kadar doldurulabilir.

Gördüğümüz gibi, yalnızca bir kural içindeki boşluklardaki bütünlük, bu alanlarda tamamlayıcı içerik gerektirdiğinden, bu, biçimsel bir özellik olarak bütünlüğün, alanlarındaki içeriğe indirgenebileceğini takip etmez, böylece kural, “tüm resmi olmayan içerik” olur.

Dikkat eksikliği Nedir
Gerçek boşluk Nedir
Açık boşluk Nedir
Yetişkinlerde hiperaktivite belirtileri
Kapalı boşluk nedir
Bilinçli boşluk örneği
Örtülü boşluk Nedir
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan

Kuralın tamamlanması için tüm alanlarda içerikle doldurulduğunda bile, bu şekilde doldurulan alanlar içerik için resmi yer tutucular olarak bağımsız bir şekilde tanımlanabilir ve bu “yer sahiplerinin” daha ziyade sahip olabileceğini hayal etmek de genellikle kolay olacaktır.

Dahası, eksik bir kuralda, bazı alanlar içerikle dolu değildir, ancak bu boşluklar hala doldurulmamış form olarak varlığını sürdürmektedir.

Biçim ve içerik olarak eksiksiz bir kural, kabul edildiği tarihten itibaren, kuralın başka türlü usulüne uygun ve iyi tasarlanmış olduğu varsayılarak, muhataplarının belirli bir eylemde bulunmaları için tam teşekküllü yasal gerekçelerin verimli bir kaynağı olabilir.

Amaca hizmet etmek için iyi tasarlanmışsa, muhatapların bu tür nedenlerle uyumlu eylemleri, mümkün olduğu ölçüde, kuralın içeriğindeki politika veya diğer sosyal amaçları, ilgili hukukun üstünlüğü değerlerini ve diğer temel siyasi değerleri ilerletecektir. 

Mekanlardaki bütünlük, bir biçim özelliği olarak, itibar kazanmalıdır. Bu, muhatabın kendi kendine uygulaması yoluyla kuralın içeriğindeki politikanın veya diğer sosyal amaçların etkili bir şekilde uygulanmasının bir hizmetçisidir.

Yeterli bütünlüğün resmi özelliğinden dolayı kredi kayda değer olabilir. Bu ampirik bir iddia değil. Yeterli bütünlük, kuralın belirliliği için gerekli olan biçimsel özelliklerden biridir.

Bu olmadan muhataplar, kural kapsamında belirli bir eylem için nedenler kuramazlardı. Bununla birlikte, tamlık bunun için yeterli tek başına değildir. Genellik ve kesinlik gibi diğer biçimsel özellikler de gereklidir.

Kabul edildikten sonra içeriği tamamlanan bir kural, muhatabın kuraldan belirli bir eylem için tam teşekküllü bir yasal neden oluşturması için başvuru anında daha fazla yasal içeriğin eklenmesini gerektirmez. (Kuralın gereği gibi uygulanması, bilgi toplama ve yorumlamayı da gerektirebilir).

Örneğin, büyük halka açık parklarda güvenliği ve sessizliği sağlamak için tasarlanmış basit ama eksiksiz (ve başka türlü usulüne uygun) bir yasal kuralı düşünün. Yasanın “halka açık parklara hiçbir araç alınamayacağını” öngördüğünü varsayın.

Bu yasa, tebliğ edildikten sonra ve hatta başlangıcından sonraki birkaç dakika içinde, farklı muhatapların hareket etmeleri için sayısız ve çeşitli otoriter nedenlere yol açabilir:

– “Motosikletim araç olduğu için yasak.”
– “Midillim bir araç olmadığı için buna izin var.”
– “Pille çalışan tekerlekli sandalyem bir araç olduğu için muhtemelen yasaktır.”

Bir kural, diğerine göre daha yüksek bir tamlığa sahip olabilir. İçerik için aynı alan kümesine sahip iki kural, bu alanların doldurulma derecesi açısından kolaylıkla farklılık gösterebilir.

Bir kural tüm alanlarda tam içeriğe sahip olabilirken, diğeri bir veya daha fazla alanda içerikten yoksundur; bir kuralda olduğu gibi, sürücü ehliyeti verilmesi için tüm nitelikleri belirleyen ancak yaşla ilgili her türlü referansı atlayan bir kural.

Açıklama ne olursa olsun, kural koyucular bazen haksız bir şekilde eksik bir kuralı bir veya daha fazla alanda içeriği olmayan bir kuralı benimserler. Kural, muhatapları bunun kapsamındaki belirli bir eylem için gerekçeler oluşturamayacak kadar eksikse, bir yetkili müdahale edebilir ve mümkünse belirli emirler verebilir.

Bir parkın şu kurala göre düzenlendiğini varsayalım: “Park sorumlusu kendi takdirine bağlı olarak oradaki nesneleri dışarıda bırakabilir.” Sadece bu kuralın dilbilimsel formunda tanınan, özne, fiil, nesne vb. İçeren alanları ele alacak olsaydık, benimsemede tamamlandığını söyleyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir