Küresel Bakış Açısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Küresel Bakış Açısı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

21 Eylül 2022 Küresel PAZARLAMA çıkmış Sorular Küresel PAZARLAMA Ders Notları Küresel PAZARLAMA örnekleri 0
Piyasalar ve Ticaret

Küresel Bakış Açısını Sürdürmek

Şunları yapabilmeniz için:

1. Küresel pazarlara açılmak için beş giriş stratejisi belirleyin.
2. Bireysel yetenekleri, rekabetçi stratejiler geliştirebilecek uyumlu bir takımda koordine edin.
3. Strateji ekibinin görev ve sorumluluklarını tanımlayın.
4. Pazarlama fırsatları yaratmak için altı yönergeyi belirleyin.

Küresel Bakış Açısı Tanımlama

Küresel bir pazarlama perspektifi, büyüme için yeni sınırlar bulmak için coğrafi sınırların ötesine geçmek anlamına gelir. Ayrıca, bu çalışmanın temel teması olan bir stratejistin zihnini edinmenizi de zorunlu kılmaktadır.

Bu, gelişmekte olan ve büyüme aşamasında olan pazarlara öncelikle fırsatçı bir gözle bakmanız anlamına gelir; ve her birine, müşterilerin ifade edilen ihtiyaçlarına ve farklı kültürlere göre geliştirilmiş özel stratejilerle benzersiz birer varlık gibi davranırsınız.

İkinci olarak, rakiplerinizin yalnızca sektörünüzdeki geleneksel şirketler olmadığını kabul ederek, rekabet durumunuzu hesaba katarsınız; Kendi topraklarında dünya liderlerini alt etmeye hazır, gözüpek, son derece hayal gücü yüksek yeni başlangıçlar olarak gün geçtikçe daha fazla yüzeye çıkıyorlar. Ve yerel sınırlarının ötesine, gelişmiş pazarlara geçmek konusunda da aynı derecede korkusuzlar.

Sonuç olarak, küresel düşünce, pazarları hedeflemek, kişiye özel ürünler geliştirmek, kültürel olarak duyarlı ürün lansman stratejileri geliştirmek ve pazarda sağlam bir yer edinirken ifade edilen iki yönlü bir yaklaşımı benimser ve aynı zamanda rakipler üzerinde aktif ve kararlı bir kontrol sağlar. .

Aşağıdaki örnekler, 21. yüzyıl yöneticileri için küresel pazarlamanın ne anlama geldiğine dair bir genel bakış sunmaktadır. Çin, Hindistan, Rusya ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkeler tarafından yönetilen gelişmekte olan piyasalar büyümede patlama yaşıyor.

Bu pazarları özellikle Çin ve Hindistan’da bu kadar çekici yapan şey, yalnızca uzak bölgelerde yaşayan çok sayıda yoksulun tüketici haline gelmesi değil, orta sınıf tüketicilerin hızla büyüyen kesimleridir.

İkinci grupta, 2005 itibariyle, Çin’de 60 milyon ve Hindistan’da 200 milyon vardı ve sayıları çift haneli seviyelerde büyüyor. Bu yeni zengin tüketiciler, Büyük Britanya, ABD ve Japonya’da bulunan aynı tanınmış markaların tadını çıkarıyor.

Cezbedici yeni pazarlara ulaşmak, basit bir pazarlama çabasından çok uzaktır. Ürün tasarımı, inovasyon, fiyatlandırma, iş geliştirme ve rekabet yapısı etrafında inşa edilmiş bir süreç halihazırda mevcuttur.

Ürün tasarımı

Gelişmekte olan ülkelerde, ürünler çoğunlukla basit ve sağlam olmalıdır. Örneğin, Hintli bir bilgisayar yazıcısı üreticisi, Hindistan’ın 1,2 milyon küçük mağazası için cihazlar pazarlamaktadır. Ürün, hepsi bir arada bilgisayar, yazar kasa ve envanter yönetim sistemidir. Katiplerin çoğu okuma yazma bilmediğinden, birimler simgelerle çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır.

Yenilik

Gelişmekte olan ülkelerde pazarlama yapan şirketler, bu pazarların ayırt edici özelliklerine uyacak şekilde yenilik yapmak zorundadır. Örneğin, elektriğin öngörülemez olduğu veya bulunmadığı bölgelerde, Hewlett-Packard, Hindistan’daki gezici fotoğrafçılar için dijital yazıcıları şarj etmek için küçük bir güneş paneli tasarladı. Güney Afrika’da HP, bu tür ekipman için bir güç kaynağı olarak daha ucuz ve daha az kırılgan olan bir güneş kumaşı ile çalışıyor.


Küresel PAZARLAMA Ders Notları
Küresel PAZARLAMA Nedir
Küresel PAZARLAMA PDF
Küresel PAZARLAMA çıkmış Sorular
Küresel PAZARLAMA örnekleri
Küresel PAZARLAMA Ders Notları pdf
Küresel PAZARLAMA AÖF pdf
Küresel PAZARLAMA AÖF


Ürünle ilgili değerlendirmelerin ötesinde, bireylerin yerel çevrelerindeki davranışlarını anlama zorunluluğu vardır. Örneğin Intel, mevcut ürünleri nasıl yeniden tasarlayacağını veya farklı kültürlere veya demografik gruplara uyan yenilerini nasıl bulacağını bulmak için dünyayı dolaşan on antropologdan oluşan bir ekip kullandı.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma üzerindeki artan baskıyla birlikte, HP, ürünleri doğrudan satmak yerine ekipmanı kiralıyor veya benzer kullandıkça öde planlarını deniyor. Bu nedenle pazarlama karmasında ürün tasarımı, fiyatlandırma ve ürün bulunabilirliği dikkate alınır.

İş geliştirme

Pek çok gelişmekte olan piyasada modası geçmiş standart ‘Batı’ iş modelleri ile bu pazarlara giren şirketler yeni yaklaşımlar geliştiriyor. IBM, yerel Çinli şirketlere, ülkenin ulaşılması zor kırsal nüfusu için ucuz ve kullanımı kolay ürünler yaratan teknolojiler sağlıyor.

Yarışma

Cisco, Dell ve Microsoft gibi gelişmiş dünyadan gelen liderlere karşı giderek daha cesur yeni meydan okuyucular yükseliyor. Yaratıcılık, düşük maliyetler ve kendi pazarlarına ilişkin derin bilgilerden yararlanan yerel şirketler, bu liderlerin birçoğunu rahatsız ediyor. Bazı durumlarda, başarı ile hayat bulan yeni başlayanlar, kıyılarını terk eder ve gelişmiş ülkelerde akın eder.

Pazar Olanaklarına Küresel Bir Bakış Açısı

Küresel piyasaların, özellikle de gelişmekte olan piyasaların cazip bir potansiyel sunduğu inkar edilemez. Mevcut pazarlar, karlı fırsatlar için çok az şansla olgunlaştıkça, birçok kuruluş için büyüme için tek yaklaşım budur.

İnternetin artan kullanımı ve gelişmiş tedarik zincirleri ile küresel pazarlar açıldıkça, endüstriden bağımsız olarak dünya çapında şirketinize açılacak pek çok kullanılmayan segment olması muhtemeldir.

Giderek daha fazla, dünya uygun bir küresel pazar yeri haline geliyor. Pazarlama faaliyetlerini sınırlarınızda durdurmak sadece keyfi değil, aynı zamanda dar görüşlüdür.

Gelişmiş ülkelere girmek biraz daha kolaydır, çünkü bunlar genellikle tamamen gelişmiş iletişim, dağıtım ve ulaşım sistemlerine sahiptirler, birkaç kolaylaştırıcı faktörden bahsetmek gerekirse.

Buna karşılık, yukarıdaki örneklerde belirttiğimiz gibi gelişmekte olan ülkeler, ulusal ayrıcalıklarını daha kıskanç ve altyapılarında daha az gelişmiş olma eğiliminde oldukları için daha esnek bir yaklaşım gerektirir. Ancak satış potansiyelleri yine de oldukça önemli. Uyum sağlamaya istekliysen, başarılı bir şekilde dokunulabilir.

Uluslararası işletmelerin aşama aşama nasıl geliştiğini göstermektedir. İlk aşamada, şirketler bir ülkede faaliyet gösterir ve diğerlerine satış yapar. İkinci aşamada, çok uluslu şirketler bir ülkenin satışlarını yönetmek için yabancı yan kuruluşlar kurarlar.

Üçüncü aşama, tüm bir iş kolunu başka bir ülkede işletmeyi içerir. Dördüncü ve şimdiki aşama, ulusötesi olarak bilinen, vatansız görünen ve milliyeti tamamen aşmayı amaçlayan yeni bir şirket türüyle çok daha ileri gidiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir