Kurumsal Farkındalık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kurumsal Farkındalık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

15 Ocak 2023 Marka çağrışımı Nedir Marka farkındalığı örnekleri 0
Piyasalar ve Ticaret

Harici Kurumsal Farkındalık Geliştirme

Sponsorluk, kendilerini kurumsal olarak konumlandırmak veya yeniden konumlandırmak isteyen kuruluşlar tarafından da kullanılabilir. 1993 yılında  kurumsal imajını yeniden oluşturmak amacıyla 8 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması yaptı.

Örgüt, tek bir varlıktan ziyade bireysel ticaret şirketlerinden oluşan bir grup olarak algılandığı için rekabet avantajını kaybettiğini belirledi. Alkol markalarından oluşan portföyü, satış mağazaları ile birlikte tanımlanabilir bir kişiliğe sahip değildi ve sonuç olarak organizasyon rakiplerinin gerisinde kalıyordu.

Kimlik kazandıracak bir sponsorluk tasarlandı. Ana sponsor statüsü haklarını ve mekan markalaşması, ortak medya ilişkileri projeleri, kurumsal ağırlama ve biletler ve basılı bildirimler yoluyla hedef pazarlara maruz kalmayı içeriyordu. Adı, farkındalığı artırmak için baştan sona kullanıldı.

Benzer şekilde, sponsorluk teşhiri yoluyla farkındalık, yeni bir kurumsal birleşme/devralmayı konumlandırabilir. Bir etkinlik, haber değeri taşıyabilecekleri ve geniş bir hedef kitlesine sahip olabilecekleri için yeni kuruluşların başlatılması için fırsatlar sunar, böylece geçişte çok fazla zaman harcamadan bilgi verme sorununa nispeten hızlı ve entegre çözümler sunar.

Etkinlik sponsorluğu ayrıca bir kuruluşa misyonu ve değerleri hakkında daha geniş bir kamu bilincine erişim sağlayabilir. Bu tür maruz kalma, zorluk zamanlarında ve olumsuz kamu algısına yanıt olarak kritik olabilir. Aynı şekilde, kamuoyu algısını geliştirmek için de kullanılabilir.

Örneğin, eğitim programlarına sponsorluğunun bir parçası olarak, çocukları hedefleyen ve müzik öğrenmenin faydalarına odaklanan dergi reklamlarıyla haklarından yararlandı. Web sitesi adresini gösterme fırsatını kaçırmadı, ancak herhangi bir ürün veya hizmete atıfta bulunulmadı.

Diğer bir kurumsal hedef, yatırımcılar, borç verenler ve finansal piyasalar gibi finansal ilişkilerin geliştirilmesidir. Finansal ilişkiler, gelecek niyetini göstererek pazar durumunu ve performansını savunmak için sponsorluklar aracılığıyla ele alınabilir.

Bunu, holdingin savunmasız ve devralmalar için olgunlaştığı 1980’lerde gösterdi. ATP Turu sponsorluğu ve sezon sonu şampiyonluk etkinlikleri, daha geniş bir kurumsal mesaj için kendi markalarının adlarından ziyade grup adını kullandı.

Devlet projelerinin ve etkinliklerinin sponsorluğu, yeni işlere yol açabilecek veya gelecekteki performansı etkileyebilecek temel ilişkileri geliştirebilir. Bu, hükümetin her kademesinde olabilir. Sponsorların, ulusal hükümetler tarafından başlatılan ve üstlenilen etkinliklere yönelik teklifleri desteklemek için erken katılımları yaygın örneklerdir, ancak yerel belediye meclisleri ile ticari sektör arasındaki ortaklıklar da iyi uygulanmaktadır.

Birleşik Krallık’taki West Midlands Yerel Yönetim Derneği, ticari sektörün desteğini aradığı bir dizi girişime sahiptir. Sergileri ve konferans etkinlik projeleri için bu tür sponsorlar edinmiştir.

Kurumsal konukseverlik uzun zamandır sponsorluk haklarının mihenk taşı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. IEG/Sponsorluk Araştırması yıllık anketinde, katılımcıların yüzde 77’si bunun programlarının bir parçası olduğunu belirterek, istenen en yüksek hak unsuru olarak sıralandı.

Önemli müşterilerin ağırlanması ve işletmeler arası ilişkilerin geliştirilmesi, etkinlikte kurumsal ağırlama ile iyi bir şekilde kolaylaştırılabilir, ancak ev sahibi aynı zamanda etkinlik işlevi sağlıyorsa ve etkinlikte daha geniş çapta görülüyorsa, bu müşterilerle iletişim büyük ölçüde geliştirilebilir. entegre bir dizi sponsorluk avantajı nedeniyle. İş ilişkileri hem kurumsal hem de marka amaçlarına yönelik olabilir.

Sponsorluklar, hedef pazarların yanı sıra hedef kitlelerle iletişim kurmak için kullanılabilir. Yerel topluluklar, tüm kuruluşlar için kilit hedef halklardır ve etkinlikler, şirketin geniş kapsamlı bir hayırseverlik kolu sunabileceği araçlar sunar.


Marka farkındalığı Piramidi
Marka farkındalığı örnekleri
Marka farkındalığı Nedir
Marka imajı Nedir
Kültür pazarlaması Nedir
Marka çağrışımı Nedir
Marka bilinirliği Nedir
Marka değeri Nedir


Emsallere mesafeli yaklaşımın aksine toplum katılımı, bu tür faaliyetler için güvenilir bir şekilde incelenmeleri gerekiyorsa önemlidir ve etkinlik sponsorluğu bu tür faaliyetler için uygun çözümler sunabilir. İyi bir örnek, Bank of Ireland ve onun İrlanda’daki 2003 Özel Olimpiyatlar “Ev Sahibi Şehir” programının sponsorluğudur.

Girişim, İrlanda’nın her yerinde Oyunlar için yerel topluluk desteği oluşturmak için geliştirildi ve sponsor tarafından benzer nedenlerle kullanıldı. Öğrenme güçlüğü çeken kişiler için olan bu Oyunlardan önceki üç yıl boyunca, kasabaları programa dahil etmeye odaklanıldı.

Oyunlar Haziran 2003’te açıldığında, 177 kasaba tabelalar ve ilgili etkinliklerle aktifti. İrlanda Bankası, kasabaların yüzde 85’inin yerel komitelerinde bir banka temsilcisine sahip olmasıyla önemli bir rol oynadı.

Sponsor ayrıca programı tanıtan ve banka çalışanlarının yer aldığı ulusal bir televizyon kampanyası yürüttü. Nüfuslu küçük bir kasabası olan Kilkenny’de banka müdürü, topluluğun ev sahibi kasaba olarak başvurabilmesi ve katılabilmesi için komiteyi kışkırttı. Bunu yaparken kasaba ev sahibi oldu.

Tüm tatbikat, katılımın uygulanabileceği, ancak aynı zamanda bunu ulusal olarak önemli sayılarda başarabileceği yerel bir temelde iyi niyet yaratmak için tasarlandı.

İç İlişkiler Geliştirme

Çalışanlar ana hedef kitledir ve sponsorluklar, iç iletişimin geliştirilmesi için her türlü aracı sunar. Bir etkinliğin sponsorluğu, çalışanların topluluğuyla bir katılım yoluyla iyi niyet yaratabilir ve çalışanların ekip oluşturma etkinlikleri için bir tema haline gelebilir.

Royal Shakespeare Company’nin sponsorluğu, Birleşik Krallık’taki tüm çalışanları için bir yıllık ücretsiz üyelikleri ve sponsorluğa özel performans bilgileri içeren dahili bir haber bülteninin oluşturulmasını içeriyordu. İkincisini dünya çapındaki 70.000 çalışanının tamamına fayda sağlayacak şekilde genişletti. Margarin markası Flora, Londra Maratonu sponsorluğuna odaklanan benzer şirket içi faaliyetleri hayata geçirdi.

Rekabet Avantajı

Yukarıdaki hedeflerin herhangi birine veya tümüne ulaşılarak rekabet avantajı elde edilebilir, ancak üstünlüğü elde etmenin bir başka potansiyel yönü daha vardır. Önemli bir olay, bir sponsorun yukarıdaki hedeflerin birçoğunu gerçekleştirmeye çalışabileceği anlamına gelebilir ve sponsorluk faydaları, özel koşullarla sunulmasa bile ağırlıklı olarak müzakere edildiğinden, bir sponsor aynı zamanda rakiplerini bu tür fırsatların dışında tutmayı da başarır.

IOC, daha önce de belirtildiği gibi, TOP sponsorluk özelliklerinden birinin savunma stratejisi hedefi olduğu açıktır. Bu durumda savunma en iyi saldırı şeklidir. Elbette bu, rakipleri sponsorlukların tuzak pazarlama için oluşturduğu platformlardan uzak tutmaz.

Sponsorluk yoluyla rekabet avantajı geliştirirken, sponsorların kendilerini misilleme amaçlı rakip faaliyetlerine hazırladıklarını fark etmeleri ve bu nedenle bu konumu savunabilmeleri gerekir.

Bunun fizibilitesi, sponsorluk üstlenilmeden önce ve özellikle gelecekteki sponsorluk maliyetleri değerlendirilirken araştırılmalıdır. Bir sponsorun sponsorluğundan yararlanma isteği ve kapasitesi çok önemlidir. Amaç veya hedeflerin birleşimi ne olursa olsun, karşılıklı fayda yoluyla yatırımın geri dönüşüne odaklanılır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir