Kurumsal Misafirperverlik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kurumsal Misafirperverlik – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

18 Ocak 2023 Hastanelerde Kurumsal PAZARLAMA ne iş yapar Kurumsal pazarlama Maaşları Kurumsal PAZARLAMA Ne iş Yapar 0
Piyasalar ve Ticaret

Kurumsal Misafirperverlik

Peki kurumsal konukseverlik konusunda bu kadar önemli olan nedir? Kurumsal konukseverlik, sadece iş geliştirmek amacıyla bir etkinliğe konuk davet etmek midir?

İletişim kararlarıyla ilgili sorun, pratikte, kurumsal misafirperverliğin ev sahipleri tarafından uzun süredir farklı önem derecelerindeki konukları ağırlamak için kullanılmasıdır, ancak bunun nedeni hakkında herhangi bir değerlendirme ve dolayısıyla gerekçe gösterilmemiştir.

Kurumsal misafirperverliğin gerçekten değerli bir pazarlama iletişimi aracı olduğuna şüphe yok, ancak bu haliyle stratejik olarak seçilmesi, uygulanması ve ardından diğer araçlarla birlikte ve diğer araçlara karşı değerlendirilmesi gerekiyor.

Kurumsal ağırlamanın önemini değerlendirmek için nasıl ortaya çıktığına ve günümüzde etkinlik endüstrisinde oynadığı role dair tarihsel bir perspektifi göz önünde bulundurmak gerekir. Bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve bugün bildiğimiz etkinlik sponsorluğunun ortaya çıkışının habercisi, ancak geçmişi, stratejik kullanım eksikliğini ve hatta haksız harcamalar için kurumsal fonların kötüye kullanıldığını gösteriyor.

Bu bölüm, bu başlangıçlardan meşru bir pazarlama iletişimi seçeneğine nasıl dönüştüğünü ele alacaktır. Bu bölümün odak noktası, kuruluşların kurumsal misafirperverliği pratikte nasıl kullandıklarına ve bu etkinlik ve faaliyetlerin pazarlama hedeflerine ulaşmak için araçlar olarak nasıl kullanılabileceğine odaklanmaktadır.

Kurumsal ağırlamanın, onu kullanan kuruluşlar tarafından bir iletişim aracı olarak nasıl kullanıldığının belirlenmesi, sektördeki sağlayıcıların, tabii ki etkinlik yönetimi kuruluşları da dahil olmak üzere, elde etmesi gereken anlayış düzeyinin gösterilmesine de yardımcı olur.

Etkinlik organizatörlerinin, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kurumsal misafirperverliğin bir müşterinin pazarlama hedeflerine neden ve nasıl ulaşabileceğini anlamaları gerekir.

Kurumsal misafirperverliğin nasıl değerli bir iletişim seçeneği olabileceğini göstermek için, bu bölüm başarı için kritik faktörleri tartışacaktır: entegrasyon, stratejik planlama, hedeflerin belirlenmesi, kaliteli etkileşim noktalarının kolaylaştırılması, değerlendirme ve yönetim yaklaşımı vb.

Kurumsal Misafirperverliğin Ortaya Çıkışı

Son on yılda kurumsal misafirperverlik algısında önemli değişiklikler oldu. Sektörün kendisi bir zamanlar lekelenmiş bir imajı iyileştirmek için çok çalıştı, öyle ki bugün kurumsal misafirperverliğin değerli bir pazarlama aracı olarak görüldüğüne dair işaretler var. Özellikle, kurumsal misafirperverliğin müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) stratejilerine başarılı bir şekilde entegre edilebileceğine dair işaretler vardır.

Ancak, bu yalnızca nispeten yeni bir bakış açısıdır ve bugün kurumsal konukseverlikte hala var olan sorunların nedenlerini belirlemek için nasıl ortaya çıktığına daha yakından bakmak gerekir.

Örgütsel gerekçelerden ziyade kişisel gerekçelere dayanan konuk listeleri oluşturan firmaların örneklerini bulmak için kurumsal konukseverlik tarihinin çok derinlerine inmeye gerek yok. Bu, kurumsal konukseverlik için önemli bir konudur. Paydaşları değil, konukları eğlendirmenin bir yolu olarak sıklıkla kullanılıyordu.

İkinci konu, kilit paydaşlar davet edildiğinde bile, tatbikatın herhangi bir stratejik pazarlama planının entegre bir parçası olmamasıdır. Bu genellikle bireysel yöneticiler veya departmanlar tarafından alınan bir karardı ve kurumsal ağırlama faaliyetlerinin pazarlama hedefleriyle bağlantılı olduğu durumlarda bile, kilit ilişkilerin geliştirilmesi için çok az planlama yapıldı ve bu hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını değerlendirmek için neredeyse hiç değerlendirme yapılmadı. 

1980’lerde Birleşik Krallık’ta, konukların etkinliklere ev sahibi kuruluşlar tarafından pazarlama dışı nedenlerle davet edildiğine dair pek çok kanıt vardı. Örneğin, müşterilerin daveti, birçok ev sahibi tarafından önceki iş için bir ödül olarak verdikleri bir şey olarak görüldü.

Ancak, bu fırsatı daha fazla iş için geliştirmeye yönelik bir plan olmadığından, süreç bir pazarlama amacına hizmet etmiyordu. Kurumsal ağırlamanın pazarlama amacıyla kullanılması için, pazarlama iletişimi hedeflerine ulaşabilecek şekilde bir pazarlama planına dahil edilmesi gerekir.


Kurumsal PAZARLAMA Ne iş Yapar
Hastanelerde Kurumsal PAZARLAMA ne iş yapar
Kurumsal pazarlama Maaşları
Kurumsal PAZARLAMA Hastane


Yıllık şampiyonası için hatırı sayılır bir kurumsal konukseverlik düzenledi. Etkinlik, Londra’daki Royal Albert Hall’da sahnelendi ve bu, onlara üç katlı kadife astarlı şirket kutuları kullanma olanağı sağladı. 100’ün üzerinde kutu ve yedi tenis seansı ile bu etkinlik 5000’in üzerinde kurumsal konuğu ağırladı.

En büyük kurumsal ağırlama müşterilerinden biri ambalaj endüstrisindendi. Birkaç yıldır sadık bir kurumsal ağırlama alıcısı olan bu müşteriyi bir sponsora dönüştürme fırsatı 1987 etkinliğinden sonra ortaya çıktı.

Ancak müşteri, 1988 etkinliği için sponsorluk aldığında, kurumsal ağırlama programını bağımsız olarak yürütmeye devam etti. Bu örnek, tipik olarak sponsorlukların kurumsal misafirperverlikten nasıl geliştirildiğini göstermenin yanı sıra, pazarlama hedeflerine ulaşmak için bu tür faaliyetlerin entegrasyonunun nasıl bir sorun olduğunu da gösterir.

Sponsorluk, yeni paketleme işinin geliştirilmesine dayanıyordu ve yine de kurumsal bağlantılardan çok kişisel kişilere giden ağırlama davetlerinin sayısı çok daha fazlaydı. Bu sponsor söz konusu olduğunda konukseverlik ayrı bir faaliyet olarak kaldı.

Kurumsal ağırlamanın onu satın alanlar tarafından değerlendirilmemesi önemli bir sorun olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Birleşik Krallık’taki Corporate Event Association (CEA), son zamanlarda inovasyonun önemli ölçüde kullanılmasıyla büyüme olsa da, buna olan açık ihtiyaca rağmen ölçüm eksikliğinin devam ettiğini belirtiyor. Değerlendirmenin ağırlıklı olarak bir keyif ölçüsü olarak misafirlerden gelen geri bildirimlerle sınırlı olduğunu savunuyor.

Benzer şekilde teşekkür mektupları da aynı amaçla kullanılmıştır. Hedeflerle bağlantı kuran değerlendirme kullanımına dair çok az kanıt olduğu gibi, pazarlama hedeflerinin belirlenmekte olduğuna dair tutarlı kanıtlar da yoktur.

CEA, kıyaslamaların ve performans kriterlerinin, iletişim karışımındaki diğer herhangi bir araç için olduğu gibi oluşturulduğunu savunur. Özellikle, eğer bir değerlendirme yapılırsa, sürekli kullanımın faydalı olduğunu göstermiş olabileceği durumlarda, kurumsal ağırlama bütçelerinin kesildiğine dair kanıtlar vardır.

İlk kullanımlarında kurumsal misafirperverliğin iş geliştirme hedeflerine ulaşmak için nasıl kullanılabileceğine dair çok az anlayış vardı ve CEA’nın oluşturulması Birleşik Krallık’ta farklı bir algının ortaya çıkmasına yardımcı oldu.

O zamanlar, ağırlama bütçelerinin büyük spor etkinliklerinde kullanılmasıyla ilgili sürekli olarak zayıf bir basın vardı ve konaklama satan ve yaratan benzer düşünen kuruluşlar tarafından bir davranış kuralları uygun görüldü. Sonuç, kurumsal misafirperverliği güvenilir bir iletişim tercihi haline getirmek için çok çalışan bir kurum oldu.

Bu çalışma, CEA’ya bir isim değişikliğini içeriyordu. Bu, daha fazla odaklanma ve standartlar getirme ve zayıf halk ve medya algısıyla mücadele etme girişimiydi.

Kurumsal ağırlamanın bu zayıf algısı, yalnızca ev sahiplerinin yetersiz kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkmadı. Etkinlik sağlayıcılar, müşterilerinin bunları pazarlama amaçları için nasıl kullanabileceğini tam olarak anlamadan ağırlama paketleri satmaktan da suçlu olmuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir