LinkedIn Pazarlama Düzeyi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

LinkedIn Pazarlama Düzeyi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

16 Mayıs 2023 PAZARLAMA planı hazırla Pazarlama Uzmanı maaş 0
Piyasalar ve Ticaret

LinkedIn Pazarlama Düzeyi

Sosyal medya sitelerinin genel yelpazesine bakıldığında, Facebook’un büyük, kişisel bir site olarak en uçta yer almasıyla, LinkedIn, sayının yalnızca dörtte biri ile profesyonelce tasarlanmış bir site olarak spektrumun çok zıt ucunda da yer almaktadır. 

Bununla birlikte, LinkedIn, kullanıcıların niceliğinden çok kalitesiyle ilgilidir. Bu bölüm, LinkedIn’in işletmeler arası (B2B) şirketler için neden önemli bir platform olduğunu ele alacak olsa da, işletmeler arası (B2C) şirketler için de aynı derecede önemlidir çünkü her B2C şirketinde iş ortakları, distribütörler gibi her iki B2B bileşeni vardır. ve stratejik ittifakların yanı sıra çok sayıda çalışan veya aynı zamanda marka elçisi olabilecek eski çalışanlardır.

LinkedIn’deki marka elçileriniz nispeten etkili bir demografidir ve ciddiye alınmak isteyen şirketler, bir sosyal medya stratejisinin parçası olarak LinkedIn’den yararlanmalı ve bundan yararlanmalıdır.

LinkedIn, demografik açıdan bakıldığında, çok etkili, varlıklı ve eğitimli bir kitleye sahip olması nedeniyle diğer sosyal medya kanallarından çok farklıdır. Bildirilen verilere göre, Wall Street Journal veya New York Times’ın fiziksel dağıtım kitlesinden daha fazla iş karar vericisi, hane geliri 100.000 ABD Dolarını aşan kişiler ve kolej ve lisansüstü öğrenciler LinkedIn kullanıcısıdır.

LinkedIn kullanıcılarının bu önde gelen iş siteleriyle karşılaştırıldığında sahip olduğu bu etki ölçeği hafife alınmamalı ve hane geliri istatistikleri çok sağlam olduğu için, şirketiniz B2C sosyal medya stratejisinin bir parçası olarak varlıklı tüketicilere ulaşmak istiyorsa, LinkedIn, Facebook gibi diğer seçeneklerden daha iyi bir seçim de olabilir.

İş karar vericileri LinkedIn’de olduğundan ve B2B işi şirketlerdeki karar vericilere satış yapmayı içerdiğinden, LinkedIn kesinlikle aktif olunacak en iyi sosyal platformdur. İstatistikler, herhangi bir işletme için LinkedIn’in şirketlerin bir şirket blogu, Facebook veya Twitter’dan daha fazla müşteri kazandığı kanal olduğunu da gösteriyor.

Benzer bir çalışma, potansiyel müşteri yaratma ve daha spesifik olarak ziyaretçiden potansiyel müşteriye dönüşüm oranı için, LinkedIn’deki dönüşüm oranının hem Facebook hem de Twitter’dakinden neredeyse üç kat daha yüksek olduğunu da gösteriyor.

Mantıklı çünkü LinkedIn nicelikten çok kaliteye odaklanıyor. Açıkçası LinkedIn, Facebook’ta liseliymiş gibi davranan liselilere veya gençlere sahip değil ve Twitter’da bulunan muazzam gürültüye sahip değil. B2B için, sosyal medya stratejiniz için tercih edilen kanal da LinkedIn olmalıdır.

PROFİL ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

LinkedIn’de iş kararları veren bu kadar çok kişi olduğu için, birinin onları araması durumunda satış ve pazarlamadaki dışa dönük kilit çalışanlarınızın profillerinin bulunduğundan emin olmak isteyeceksiniz. LinkedIn’deki popüler bir etkinlik, diğer kullanıcıların profillerine bakmaktır ve 2012’de platformda 5,7 milyardan fazla profesyonel odaklı arama da yapılmıştır.

Ayrıca LinkedIn profiliniz, durum güncellemelerinizde şirketinizin güncellemelerini paylaşarak sizin ve çalışanlarınızın marka savunucusu olmanızı sağlar. LinkedIn kişisel bir ağ olsa da bu şekilde şirketlere her çalışanın kişisel profillerinden yararlanmanın ve mesajınızı kendi ağlarında paylaşan bir marka savunucuları ordusu oluşturmanın benzersiz bir yolunu da sunar.

Profil SEO derken bu anlamı sadece kendi kişisel profiliniz ile sınırlamayın. Çalışanlarınıza ve özellikle dışa dönük olanlara, onlara ve dolaylı olarak şirketinizin daha fazla profil aramasında bulunmasına yardımcı olacak sağlam, SEO için optimize edilmiş bir profil oluşturmalarını da sağlayın.

Tüm bunlar, LinkedIn profilinizin LinkedIn’deki ana sayfanız olduğunun farkına varmanızla başlar. Şirketiniz muhtemelen ana sayfanız için stratejilere yatırım yapmak için çok zaman harcadı ve şirketiniz ve çalışanlarınız, özellikle satış ve pazarlama ekibi gibi dışa dönük çalışanlar için LinkedIn profillerini nasıl optimize edeceklerine dair strateji oluşturmak için biraz zaman harcayabilirlerse üyeleri, şirkete büyük bir fayda da sağlayacaktır.

Bu profil SEO kavramıyla şirketler, çalışanların özetlerine veya istihdam geçmişlerine koyabilecekleri SEO için optimize edilmiş bir paragraf veya paragraflar da oluşturmalıdır.

Elbette, çalışanlardan sosyal medya kanallarıyla ilgili herhangi bir şey istemeden önce bir iş avukatına danışmalısınız, ancak bunu gönüllü hale getirir ve müşteriler tarafından bulunabilecekleri bir yol olarak sunarsanız, bu aslında çok büyük bir fayda da sağlar.


PAZARLAMA planı örnekleri
PAZARLAMA planı hazırlar
PAZARLAMA Planı Örneği PDF
PAZARLAMA Planı PDF
Pazarlama Uzmanı maaş
PAZARLAMA Uzmanı Is İlanları
PAZARLAMA planlama süreci Aşamaları
Pazarlama Planı Nedir


Tüm arama motorları gibi LinkedIn arama motoru da tescilli bir algoritma üzerinde çalışır, ancak bulunmasını istediğiniz anahtar kelimeleri ve konumları kullanır ve çalışanlarınızın hangi sırayla göründüğünü de kontrol eder. Bu bireylerin profillerini nasıl optimize ettiklerine dair ipuçları için ilk üç sonucun profillerine de bakın.

Bu derecelendirmelerde daha yüksek görünmek için kendinizinkini optimize etmek için bunu bir şablon olarak kullanın. LinkedIn arama motoru gerçek zamanlı olarak güncellenir ve farklı insanlar için farklı sonuçlar getirebilse de, bu kurallara uyarsanız yavaş yavaş kendinizi daha fazla arama sonucunda da bulursunuz.

Bununla birlikte, ara sıra, profili tıklayıp bunu fark ettiğinizde, kişisel markalarının ve şirket markalarının gerçekten zarar göreceği noktaya kadar anahtar kelimelerle aşırı doldurulmuş profiller de bulacaksınız. Anahtar kelime doldurucu olmak istemezsiniz, ancak anahtar kelimeleri optimize etmek önemlidir, bu nedenle orta yol bulmaya da çalışın.

Son çalışmam olan, Satış ve Sosyal Medya Pazarlaması için LinkedIn’i En Üst Düzeye Çıkarma5, örnek olay incelemelerinden biri, başkanın profilinde konsolidasyon terimini kullandığı bir muhasebe danışmanlık firmasıydı; 2010 yılındaki satışlarının yüzde 50’sini oluşturan müşteri kendisiyle iletişime geçtiğinde, müşteri, Belçika’da muhasebe sektöründe profilinde bu terimin bulunduğu tek kişinin kendisi olduğunu ve onu bu şekilde bulduklarını söyledi. İlgili tüm anahtar kelimelerin LinkedIn profilinize dahil edilmesini sağlamanın değeri de daha fazla vurgulanamaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir