Mahkeme Mülkü – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Mahkeme Mülkü – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

8 Haziran 2021 Atasözü mahkeme Dağ ne kadar yüce olsa yol üstünden aşar Kara gün kararıp kalmaz Mahkeme kadıya mülk değil ne demek 0
Kayıp Nedeni – Deniz Hukuku – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Rem ve Rem Yargı Bölgeleri

Aynı yargı yetkileri, bir mahkemenin mülkü veya bir kişinin mülk üzerindeki haklarını etkileme yetkisine atıfta bulunur. Ayni dava, taşınmazın bulunduğu yer mahkemesinde, taşınmazın davalı olarak gösterilmesiyle açılır.

Mülkiyet iddiasında bulunan taraf, mülkiyet üzerindeki haklarını savunur. Aslında, ayni dava açılırsa, mülkte menfaati olan herkesin bu menfaati savunması gerekir. Yetki gerçek mülk üzerinde olduğundan, onu talep eden kişiler üzerinde kişisel yargı yetkisine gerek yoktur.

UYGULAMA 8.3

Aynı kilisenin üyesi olan bir grup birey birlikte bir tatil evi satın almaya karar verdi. On beş aile, yaz aylarında tatil evinde aile başına bir hafta karşılığında katkıda bulundu. Ne yazık ki ailelerden biri, duşta düşüp boynunu kıran bir misafir getirdi.

Ailelerin hiçbiri mali açıdan iyi durumda değil ve ödemeyi kimin göndereceğine dair bir yanlış iletişimin sonucu olarak mülk üzerindeki sigortanın sona ermesine izin verdiler. Yaralı misafirin tek gerçek rücu, mülkün değeri için dava açmaktır.

Bir yöntem, mülkü ayni olarak dava etmek olacaktır. Ancak davanın olaydan iki yıl sonrasına kadar açılmadığını varsayalım. Bu süre zarfında, ilk sahiplerden üçü taşındı ve nerede oldukları bilinmiyor. Bu durumda, yarı in rem muhtemelen izlenecek en uygun yol olacaktır.

Aynî ve aynî aynî arasındaki ayrım, etkilenen mülk sahiplerine yönelir. Ayni bir davada, mülk üzerinde mülkiyet veya başka tür bir menfaat talep eden herkes etkilenebilir ve bu nedenle menfaatlerini savunmalıdır.

Mahkeme kadıya mülk değil ne demek
Atasözü mahkeme
Kara gün kararıp kalmaz
Dağ ne kadar yüce olsa yol üstünden aşar
Her gönülde bir aslan yatar ne demek
TDK
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın
Baba malı tez tükenir

Aynı esasa dayalı bir davada, sadece davada tespit edilen ve mal üzerinde hak iddia eden kişi veya kişilerin menfaatleri etkilenir.

Yarı ayni, kişisel yargı yetkisine ulaşılamadığında bir kişinin mülkiyet çıkarları üzerinde yargı yetkisi elde etmenin bir yolu olabilir. Bir kişinin mahkemenin yetkisine tabi olduğunu, ancak bulunamadığını varsayalım. Ya da belki kişi mahkemeye çıkar ve kişi aleyhine hüküm verilir, ancak görünüşe göre kişinin bu durumda hiçbir varlığı yoktur.

İlk etapta davacı, kayıp şahsın herhangi bir malını mülkün bulunduğu eyalette haczedebilmek için yarı ayni yargı yetkisine dayanarak dava açabilir. İkinci durumda, benzer yargı yetkisi talep eden bir dava, başka bir yargı alanında verilen kararı yerine getirmek amacıyla varlıkların bulunduğu herhangi bir devlette açılabilir.

Ayni ve ayni ayni davalar, şahıs yetkisine dayalı davalardan çok daha az sıklıkta açılmaktadır. Bunun başlıca nedeni, bir dava şahsen açılır ve kazanılırsa, davalının neredeyse tüm mal varlığının kararı yerine getirmek için kullanılabilmesidir.

Mülkiyete dayalı bir davada, yargı ne kadar büyük olursa olsun, yargıyı yerine getirmek için yalnızca adı geçen mülkün değeri veya mülke olan ilginin derecesi kullanılabilir. Bu nedenle, korunmaya çalışılan zararlar veya haklar mülkün değerinden daha büyükse, kişisel yargıda aramak daha akıllıca olur.

UYGULAMA 8.4

Brian ve Ace üniversiteden oda arkadaşıdır. Üniversiteden sonra aynı şehirde iş kabul ederler ve birlikte bir ev kiralarlar. Sonunda, Brian’ın adına evi satın alırlar ve birçok iyileştirme yaparlar. As, tüm masrafların yarısına katkıda bulunur. Birlikte yeni bir çatı, fırın, klima ve mutfak tadilatı masraflarını karşılamak için kişisel bir kredi alırlar.

Kredi, iki yıl içinde bir balon notu ile geri ödenecek. Ace ve Brian, Ace’in asgari beş yıllık bir dönem için kişisel kredinin yarısından ve aylık ipotek ödemesinin yarısından sorumlu olduğunu kabul ettiği bir anlaşmayı bile imzaladılar.

Bundan sonra, Ace, Brian’ın rızasıyla sözleşmeyi aynı şartlar altında yıldan yıla uzatabilir. Çalışmalar tamamlandıktan kısa bir süre sonra Ace, işinden vazgeçmeye karar verir ve rock gruplarını gezen bir roadie olma hayalinin peşinden gider. Brian, Ace’i bulamıyor. Ace’in katkıları olmadan Brian, kişisel krediyi ve ipoteği temerrüde düşürür ve muhtemelen evini kaybeder.

Brian, Ace ve kız kardeşi Diamond’ın, birkaç yıl önce ebeveynlerinin ölümü üzerine kendilerine bırakılan bir evin eşit sahipleri olduğunun farkındadır. Diamond şu anda evde oturuyor ve Brian’la çıkıyor.

Brian, ayni eve karşı dava açarak evin değeri ölçüsünde ev aleyhine karar isteyebilir. Brian, ayni ayni başvuruda bulunarak, Ace’in menfaati ölçüsünde ev aleyhine bir karar isteyebilir. Karar verilirse, Brian nihayetinde Ace ve Diamond’ın evinin satılması için dilekçe verebilir.

GÖREV 8.3

Aşağıdaki durumları inceleyin ve her bir davanın şahsen mi, ayni mi yoksa ayni olarak mı getirildiğini belirleyin.

1. Ortaklar Joy, Bob ve Bud, bir golf egzersiz sahasının eşit sahipleriydi. Boşanma anlaşmasında Bob’un eski karısı Shirley’e 10.000 dolar ödemesi emredildi. Bob ödemeyi reddettiğinde, Shirley toplamak için başka bir dava açtı ve tüm sürüş mesafesini aldı.
2. Shirley’nin şimdi Joy ve Bud ile eşit ortak olması dışında 1. soruyla aynı durum.
3. Maxine, bir araba kazasında neden olduğu iddia edilen zararlar için Vince’e dava açtı.
Maxine galip gelir ve Vince’in tatil kulübesini, teknesini ve silah koleksiyonunu ele geçirerek kararını verir.

FEDERAL YARGI

Daha önceki bölümlerde belirtildiği gibi, federal ve eyalet mahkemesi sistemleri bağımsız olarak çalışır. Pek çok açıdan benzer olmakla birlikte, her sistemin kendi maddi ve usul hukuku ve her birinin kendi temyiz sistemi vardır. Bir federal mahkemede dava sunma fırsatı, çoğunlukla (1) federal bir yasanın veya Anayasanın söz konusu olduğu, (2) Amerika Birleşik Devletleri’nin taraf olduğu veya (3) tam bir çeşitlilik olduğu durumların sonucudur. vatandaşlık ve 75.000 doları aşan bir tartışma. Aşağıdaki bölümlerde bu durumların her biri açıklanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir