Mahkemede Çocuklar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Mahkemede Çocuklar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

18 Temmuz 2021 18 yaş altı Cezaevi Suça sürüklenen çocuğun ifadesinin alınması Suça SÜRÜKLENEN çocuğun YARGILANMASI Velayeti annede olan çocuğun babasının Hakları 0
Mahkemede Çocuklar – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

Mahkemede Çocuklar

Çocukların, yasal bağlamlarda tanıklık sağlama konusundaki anlayışlarının önemine rağmen, ‘çocuğun gerçeği saklamak için motive olabileceği veya etkilenebileceği durumlarla ilgili’ çok az araştırma yapılmıştır.

Çocukların mahkemede doğruyu söyleme anlayışlarının gelişimini incelemek için Ruck, 7, 9, 11 ve 13 yaşındaki çocuklara kısa hikayeler sundu.

Öykülerdeki ana karakter, tanık olmuş, suça karışmış ya da suç işleyen ve mahkemede tanıklık etmesi gereken ve doğruyu söyleyip söylememek arasında ikilemde kalan bir çocuktu. Daha küçük çocukların (7 ila 9 yaş arası), cezai sonuçlardan kaçınmanın bir yolu olarak mahkemede ifade verirken doğruyu söylemeyi algılama olasılıklarının daha yüksek olduğu, daha büyük çocukların (11 ila 13 yaş arası) ise yasaları ve kuralları uygulamakla daha fazla ilgilendikleri bulundu. 

Çocukların mahkemede neden doğruyu söylemeye karar verdiğine dair daha fazla bilgi, özellikle ‘voir dire (mülakat) bir çocuğun gerçeği söyleme konusundaki anlayışının kusurlu bir ölçüsü olduğu için, çocukların hem hukuk hem de ceza davalarındaki muhakeme ve yetkinliğini değerlendirmenin yollarını önerebilir.

1988 İngiliz Ceza Adaleti Yasası ayrıca, özetlerinde çocukların delilleriyle ilgilenirken hakimlerin zorunlu ihtarını kaldırmış ve çocukların mahkeme salonuyla aynı anda karşı karşıya gelmek zorunda kalmadan iletişim kurabilecekleri bir araç olarak canlı video bağlantısı ilkesini getirmiştir. 

Davies ve Noon’a göre, bilindiği şekliyle ‘Live Link’, şiddet içeren durumlarda 14 yaşın altındaki çocuklara, cinsel saldırı içeren durumlarda ise 17 yaşın altındaki çocuklara sunulmaktadır. İngiltere ve Galler’de bu bağlantı, bir çocuğun mahkeme onaylı bir destekçi eşliğinde mahkeme salonuna bitişik daha küçük bir odadan ifade vermesine olanak sağlamıştır.

Bir çocuk tanık, belirli bir kişinin kendileriyle konuştuğunu görebilir ve mahkemedekiler, çocuğun ifade verdiğini görebilir. Aynı yasa, video bağlantısı için yaş sınırını 14’ten 17’ye yükseltti. Kapalı devre televizyon da Avustralya’daki çoğu yargı bölgesinde mevcuttur.

Daha spesifik olarak, İngiltere ve Galler’de, Yeni Güney Galler’de, Batı Avustralya’da, Tazmanya’da ve Avustralya Başkent Bölgesi’nde olduğu gibi, cinsel veya ciddi bir saldırı davasında ifade veren bir çocuğun kapalı devre televizyon kullanabileceğine dair çürütülebilir bir varsayım vardır.

Çocuk tanıklar için kapalı devre televizyonun bir dizi farklı yargı alanında tanıtılması, mağdurun mahkemede sanıkla yüzleşmek zorunda olduğu bir durumdan kaçınmanın yanı sıra çocuğu mahkemede tanıklık etmenin travmatik deneyimini kurtarmak amacıyla yapılmıştır.

Çocuğun mahkeme salonunda bir sanıkla yüz yüze görüşmemesini sağlamak için kapalı devre televizyon gibi bazı ayırma yöntemleri için mahkemeye başvurulması gerektiğinden, psikologların psikolojik değerlendirmeler yapması için bir alan vardır. Bir çocuğun bir ceza davasında sanıkla yüzleşirken yaşayabileceği potansiyel travma hakkındadır.

Suça SÜRÜKLENEN çocuğun YARGILANMASI
18 yaş altı Cezaevi

Ağır ceza mahkemesi Hangi Davalara Bakar
5 yaşındaki çocuğun velayeti kime verilir
18 yaş altı Ceza Kanunu
Suça sürüklenen çocuğun ifadesinin alınması
Velayeti annede olan çocuğun babasının Hakları

Ancak, 1983 yılında ceza davalarında çocuk tanıklar için kapalı devre televizyon kullanımına öncülük eden Birleşik Devletler olmuştur. Yüksek Mahkeme Maryland v. Craig 497 US 836 (1990) davasında tek yönlü kapalı devre televizyonun kullanımını onaylamıştır. çocuk tanıkları sorgulama prosedürü vardır.

Bu davadaki çoğunluk kararında, Altıncı Değişiklik’in, ‘Önemli bir kamu politikasının ilerletildiği ve tanıklığın güvenilirliğinin geçerli olduğu durumlar dışında, sanığın aleyhindeki tanıklarla yüz yüze görüşme hakkını mutlak olarak garanti etmediğine karar verildi. aksi takdirde garanti edilir’.

Yüksek Mahkeme, devletin ‘gerekliliği’ göstermesi için yerine getirmesi gereken üç kriteri özetledi; bu, bir çocuğun bir video bağlantısı aracılığıyla tanıklık etmesine izin vermek için gerekli bir bulgu. Small ve Melton’a göre, 1990’a kadar otuz yedi eyalet, cinsel istismara uğradığı iddia edilen çocukların videoya kaydedilmiş ifadelerinin kullanılmasına izin verdi, yirmi yedi eyalet bu tür durumlarda tek yönlü televizyon ifadesinin kullanılmasına izin verdi ve sekiz eyalet iki yönlü bir televizyon ifadesinin kullanılmasına izin verdi.

Bununla birlikte, bu bağlamda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da Atlantik’in her iki yakasındaki bir dizi önemli yasal reforma rağmen, ‘Video teknolojisi, çocuk tanıkların bir parçası olarak karşılaştıkları bazı zorlukları hafifletmek için bir yaklaşım sunuyor

Bu, bazılarının umduğu her derde deva değildir ve sorunsuz değildir, bunlardan en azı mahkeme sürecine dahil olan profesyonellerin tutumsal engelleridir’. Sonuç olarak, Spencer ve Flin’in (1990:38) ‘Kalan yasal olarak yetersiz tanıkların en önemli sınıfı küçük çocuklardır’ değerlendirmesi, ne yazık ki hala geçerlidir.

Çocukların küçük bir kısmı sanıkla mahkemede yüzleşmeyi tercih ederken ve bazıları çocukların kapalı devre televizyonda veya açık mahkemede ifade verme seçeneğine sahip olması gerektiğini savunurken, mevcut kanıtlar mahkemede ifade veren çocuk tanıkların en çok korktuğu şeyin mahkeme tarafından izlenmesinden korktuğunu gösteriyor. 

Edelstein ve ark. (2002), çocukların hukuk sistemine tepkileri üzerine bir araştırmayı gözden geçirmiş ve ‘adli görüşme, genel olarak mahkeme katılımı ve/veya özel olarak öngörülmesinin çocuklar için stresli deneyimler olabileceği’ sonucuna varmıştır. Üç yıl ve muhtemelen on iki ila on dört yıl sonra gerçekleşir.

Bu tür kanıtlara rağmen, Montaya (1995) çocuk tanıkları korumanın her zaman “daha ​​iyi kanıt” üretmediğini, ‘sanığın savunmasını temsil etme hakkını bozabileceğini’ ve son olarak da ‘yargıcın şahsen Koruma ihtiyacını belirlemeden önce çocuk tanıklarla görüşün.

Yasal stres faktörlerinin kovuşturmalara dahil olan çocuklar üzerindeki etkisini azaltmaya yönelik öneriler arasında şunlar yer almaktadır: Adli tıp görüşmelerinin ilk yapıldığında videoya kaydedilmesi; mahkemede ifade vermenin alternatifleri (örneğin, kapalı devre televizyon); ve çocuklara mahkeme salonuna girmeden önce hukuk sistemi hakkında bilgi veren programlar. Ancak bu tür video bağlantıları çocuk tanıkların korunmasında ne kadar etkilidir?

  • Duruşma sırasında sanığın varlığından korunan cinsel istismara uğrayan çocuk tanıklar daha az stresli oluyor ve daha eksiksiz ve doğru bilgi veriyor. Ancak kapalı devre televizyon, çocuk tanığın davalının huzurunda mahkemede ifade vermek zorunda kalması sorununa kısmi bir çözüm sağlar. Cinsel istismara uğrayan bir çocuk tanık için yargılamanın duygusal yansımaları davanın sonuçlanmasıyla çözülmez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir