MALİ STRATEJİLER – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MALİ STRATEJİLER – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

25 Mart 2023 Kurumsal strateji örnekler Strateji Nedir 0
Pazarın Doğası

MALİ STRATEJİLER

Tüm işletmelerin yerinde finansal stratejileri olması gerekir. Şirketlerdeki reklam veya halkla ilişkiler departmanları gibi içerik üreten iş birimlerinin bile, çabalarının genel kâr hanesine nasıl katkıda bulunduğunu göstererek bütçelerini gerekçelendirmesi gerekecektir. Gelir getirmeleri gerekmeyebilir, ancak kuruluşun hedeflerini nasıl desteklediklerini göstermek zorunda kalacaklar.

Gelir üreten medya şirketleri için dört temel finansal strateji vardır:

■ Para kazanın
■ Tasarruf edin
■ Para toplayın
■ Vergileri yönetin

Para kazanmak, nakit getirmek için ürün veya hizmet satmak anlamına gelir. Tasarruf etmek, harcamaları azaltmak demektir. Para toplamak, faaliyetleri finanse etmek için yatırımlar veya krediler yoluyla daha fazla para getirmeyi içerir.

Ve vergileri yönetmek, kuruluşun genel merkezinin veya operasyonlarının bulunduğu ülkeden bağımsız olarak yerel, eyalet veya federal bir devlet birimine asgari vergi miktarını ödeyecek şekilde yatırım, gelir, gider ve kayıpları düzenlemek anlamına gelir.

Kâr amacı güden şirketlerin çoğu bu stratejilerin tümünü kullanır. Hepsi bağlılık ve cesaret gerektirir. Her biri, üstesinden gelinmesi için iş zekası gerektiren bir düzeyde risk içerir. Örneğin, içerik ürünlerinde veya teslimatta yenilik genellikle ödüllendirilir, ancak riskler (maliyetler) yüksek olabilir ve ödüller yavaş gelebilir. Son olarak, vergilendirmeyi yönetmek, yüksek nitelikli profesyonellerin danışmanlığını gerektirir.

Para Kazanmak

Ürün satmak veya lisanslamak, yaratıcı işletmelerin amacıdır, bu nedenle gelir elde etmek, finansal hesaplamalar ve yönetimde her zaman merkezi bir yer tutar. Ancak, “Para kazanmak için para gerekir” eski deyişinde doğruluk payı vardır.

Yaratıcı işletmeler, içeriği dijital olarak giderek daha fazla dağıttığı için, geçmişte olduğundan veya fiziksel dağıtım yapan şirketlerden daha az maliyetli olabilir.

Ancak daha az para, hiç para olmaması anlamına gelmez: Hala pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri ve genel giderler var. Ek olarak, yaratıcı ürünler genellikle sermaye yatırımcılarını, telif haklarına sahip çalışanları ve materyallerinin nihai bir üründe kullanımı için ödeme yapılması gereken diğer telif hakkı sahiplerini içerir.

Şirketler, geliri kara dönüştürmeyi umuyorlarsa, özellikle maliyet kontrolleri ve dikkatli muhasebe gibi diğer finansal yönetim stratejilerini uygulamalıdır. Aksi takdirde, gelir bir harcama fantezisine dönüşebilir. Ayrıca, önemli gelirler olduğunda vergilendirme sorunları büyük önem taşır, bu nedenle uzman muhasebesi şarttır.

Maliyet Kontrolleri

Kuruluşların harcamaları düşük tutma yollarından biri, maliyet kontrolleri uygulamaktır. Süreç, bütçenin her bir satırını inceleyerek veya bütçeyi kalemlere ayırarak başlar. Denetçiler ve deneyimli yöneticiler, çok yüksek görünen rakamları en azından ilk bakışta fark edebilirler. Mali yıl boyunca, muhasebeciler, varyans analizi adı verilen bireysel bütçe kalemlerinin maliyetlerinin nasıl değiştiğini analiz edeceklerdir.

Birden çok iş birimine sahip şirketlerin maliyetleri düşürmek için kullandıkları başka bir yöntem de departmanlar, sistemler, istasyonlar ve tesisler arasında kullanılan satın alma kalemlerini konsolide etmektir. Herhangi bir ev sahibinin bildiği gibi, toplu olarak satın almak genellikle tek tek ürünlerin birim fiyatını düşürür. Bu ilke, bilgisayarlar, bazı yazılım lisansları ve televizyon programları ve müzik lisans ücretleri gibi bazı içerik paketleri dahil olmak üzere ofis ekipmanları için de geçerlidir.

Otomasyon, ilk sermaye yatırımı oldukça yüksek olsa da işletme maliyetlerini düşürmenin başka bir yoludur. Birçok yayın ve kablo grubu, satış, trafik, yayın kontrolü, kablolu yayın merkezi, maaş bordrosu ve muhasebe dahil olmak üzere merkezi ve otomatik operasyonlara da sahiptir.

Büyük şirketler, içerik yönetimi sistemlerini kullanarak SAP ve PeopleSoft gibi kurumsal çapta yazılımlar ve içerik geliştirme ve oluşturma ile yönetimin karar vermesini de otomatikleştirebilir. Zamanla, başlangıçtaki sermaye maliyeti, genellikle herhangi bir şirketin işletme bütçesinin önemli bir kısmı olan personel maliyetlerindeki tasarruflarla da telafi edilir.

Dış kaynak kullanımı, tasarruf sağlayabilecek başka bir tekniktir. Dış kaynak kullanımı, işleri şirket içinden şirket dışına, başka bir eyalete veya başka bir ülkeye taşıma şeklini de alabilir.


Strateji Nedir
Tasarruf stratejisi nedir
Kurumsal strateji örnekleri
Çeşitlendirme stratejisi nedir
Bağımlı strateji nedir
Stratejik planlama ne demek
İşletme stratejileri nelerdir
İşletme stratejisi Nedir


Bir iş pozisyonunu kadrolu bir işten bağımsız bir yükleniciye kaydırmak, tam zamanlı bir işçi çalıştırmanın maliyetinin yüzde 50’sine varan fayda maliyetlerini ortadan kaldırır. Birçok yaratıcı endüstri şirketi, yaratıcı görevleri yerine getirmek için serbest çalışanları da işe alır. Ayrıca teknik, bilgi teknolojisi, mühendislik, muhasebe, faturalandırma ve müşteri hizmetleri işlerini de dış kaynak olarak da kullanırlar.

Satış komisyonları, maliyet düşürme için ortak bir hedeftir. Bu oldukça hassas bir görevdir, komisyonlar ancak o kadar düşürülebilir, çünkü seçkin satış elemanlarını elde tutacak kadar da yüksek olmalıdırlar.

Yaratıcı endüstrilerin her sektöründe, başarılı oldukları takdirde aldıkları komisyonlarla teşvik edilmesi gereken bir tür satış gücü, komisyoncu veya aracı vardır. Komisyonun şartları alıcılar, ödeyenler ve muhasebe personeli için açık ve net olmalıdır.

Sermaye harcamaları, genellikle boyutlarından dolayı özellikle dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Genellikle yöneticiler, büyük sermaye alımları için yazılı gerekçe sağlamalı ve daha yüksek yönetim seviyelerinden de onay almalıdır.

Şirketlerin ek indirimler elde etmek için satın alımlarını konsolide etmek için özel çaba sarf etmesi de gerekir. Özellikleri ve fiyat tekliflerini gözden geçirmek için birden fazla satıcıyla iletişime geçmeleri de gerekir.

Diğer maliyet kontrol biçimleri, özellikle ürün dijital formda olduğunda envanter güvenliği ve yönetimidir.

Bir şirket içinden biri, ürünü kar amacıyla dağıtabilir; hoşnutsuz bir çalışan, ticari potansiyelini baltalayarak eşler arası bir ağda yayınlayabilir. Son olarak, şirketler giderleri dikkatli bir şekilde izlemeli, belgelemeli, raporlamalı ve düzenli olarak analiz etmeli, yöneticileri işletmenin en üst düzeylerindeki insanlar için maliyet kontrolünün önemine de odaklamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir