Marka Adının Etkisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marka Adının Etkisi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

17 Kasım 2022 Marka genişletme Marka ismi ve farkındalığı nasıl oluşturulur Markanın tüketiciler Açısından Faydaları 0
Ticaret Disiplini

Mal Tipolojisi

İnternetin ağır, hacimli ve kırılgan öğeler için uygun olmayan bir dağıtım kanalı olduğunu öne sürer; düşük marjlı ürünler; mağaza içi tanıtım gerektiren ürünler; ve acilen ihtiyaç duyulan ürünler vb.

Buna karşılık, teslimat maliyeti malın maliyetinin küçük bir kısmını oluşturduğunda, mal pahalı olduğundan ve nadiren satın alındığından, İnternet satışı mümkün hale gelir. Gerçekten de, kişisel bilgisayarlar gibi bazı pahalı ve nadiren satın alınan ürünler çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde satılmaktadır.

Öte yandan, yanlış satın alma riski arttığından, düşük fiyatlı ürünlerden yüksek fiyatlı ürünlere geçildiğinde tüketicilerin İnternet üzerinden bir mal satın alma eğilimi azalır.

Buna göre, tüketicilerin satın alma riski düşük olan mallar için çevrimiçi alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu varsayın. Artan maliyet ve buna bağlı risk, ürünü çevrimiçi satın almadan önce şahsen incelemeyi gerekli kılabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir ürünü satın almadan önce inceleme ihtiyacı, Web perakendeciliğine yönelik sık sık dile getirilen bir engeldir. Bu nedenle, bir satın alma kararına varmadan önce yüksek derecede duyusal girdi gerektiren giysiler gibi standartlaştırılmamış ürünlerin çevrimiçi olarak satın alınma olasılığının daha düşük olduğu öne sürülmüştür.

Bununla birlikte, satın alma öncesi inceleme gerekliliği, yalnızca çevrimiçi satın alma sıklığını etkilerken, diğer herhangi bir İnternet alışveriş davranışını etkilememektedir. Ayrıca, ortamla ilgili deneyim, düzenleyici bir faktör olarak hareket edebilir. Bununla birlikte, kitaplar, CD’ler ve yazılım gibi standartlaştırılmış arama ürünleri, yalnızca tüketicilerin beyan ettiği çevrimiçi satın alma tercihlerinde yüksek puan almakla kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi satış istatistiklerinin çoğunda da üst sıralarda yer alır.

Bu bulgular, kısmen çelişkili olsa da, çevrimiçi olarak sunulan ürün çeşitleri (örneğin, giysilere karşı aksesuarlar) ve Web sitesinin kendisinin tasarımı açısından pratik çıkarımlara sahiptir.

Örneğin, potansiyel müşterilerin bir giysiyi sanal olarak denemesine olanak tanıyan etkileşimli özelliklerin kullanılması, dokunsal veya diğer duyusal girdi eksikliğinin üstesinden gelinmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, para iadesi garantileri ve fiyat indirimi gibi risk gidericiler veya beklentileri karşılamayan malların nasıl iade edileceğine dair net açıklamalar Web sitelerinde belirgin bir şekilde yer almalıdır.

Hizmet Tipolojisi

Somut olmayan ve bilgilendirici nitelikteki ürünler için, farklılaşma potansiyeli yüksek veya düşük olsa da, edinmenin İnternette kolayca gerçekleşebileceğini önerin.

Çevrimiçi ortam, hizmet satın almanın temel özünü önemli ölçüde değiştirmemelidir, çünkü tanım gereği hizmetler deneyim ve güvenilirlik açısından zengindir ve bu nedenle, satın alma ortamı ne olursa olsun, satın alma ve kullanımdan önce değerlendirilmesi zordur. Gerçekten de, hizmetler satın almadan önce dokunsal bir girdi gerektirmediğinden, tüketicilerin çevrimiçi olarak somut mallar yerine hizmetleri satın almayı daha kolay bulması beklenebilir.

Bununla birlikte, bir hizmet sunumunun kendine özgü özelliklerinin, İnternet’in bir dağıtım kanalı olarak uygunluğu üzerinde etkisi olabilir. Örneğin, hizmetleri çalışanlarla temas derecesine, kişiselleştirmeye ve kişiselleştirmeye göre üç gruba ayırdı.

Müşteriler, çalışanlarla yüz yüze görüşmeyi hizmetin temel bir yönü olarak algıladıklarından, hukuk ve danışmanlık hizmetleri gibi yüksek düzeyde kişiye özel kişisel hizmetlerin çevrimiçi olarak sunulması çok zor olabilir.


Marka genişletme
Marka ismi ve farkındalığı nasıl oluşturulur
Marka Nedir
Marka GENİŞLETME örnekleri
Markanın tüketiciler Açısından Faydaları
Marka ne İşe Yarar
Markanın Önemi
Marka GENİŞLEMESİ Nedir


Öte yandan, bankacılık gibi orta düzeyde iletişim için yarı özelleştirilmiş kişisel hizmetler için, İnternet birçok müşteri tarafından zaman tasarrufu ve kişisel bilgilere herhangi bir zamanda erişme fırsatı gibi avantajlar sağlayan uygun ve çekici bir ortam olarak kabul edilebilir. 

Ayrıca, uçak bileti rezervasyonu gibi orta düzeyde temas standartlaştırılmış hizmetler, bu tür hizmetler için müşteriler en çok hıza, tutarlılığa ve fiyat tasarrufuna değer verdiğinden, çevrimiçi teslimat için mükemmel şekilde uygun görünmektedir.

Son olarak, “marka, tüketicilere tutarlı bir ürün kalitesi düzeyi garanti eden bir arama özelliğidir. Bazı güvenilirlik mallarını değerlendirmek için mevcut olan tek özellik olabilir.

Markalar, tüketicilerin algılarını dokunsallık gibi deneyim özelliklerinden itibar gibi arama özelliklerine kaydırmada önemli bir role sahip olabilir ve tanınmış markaların çevrimiçi alışveriş yapanlar için önemli risk gidericiler olduğu bulunmuştur. Marka adlarının risk azaltıcı ve çevrimiçi mal ve hizmet satın alımlarını kolaylaştırıcı etkisi aşağıda ele alınmaktadır.

Marka Adının Etkisi

Çoğu araştırmacı, tüketicilerin tanınmış markalara sahip ürünler için çevrimiçi alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu ve daha az bilinen markalara sahip olsalar bile, tanınmış perakendecilerden alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğu konusunda hemfikirdir.

Sözcüklerle, “Son altı ay içinde çevrimiçi giyim alışverişi yapan tüketicilerin %80’i, bunu geleneksel bir mağaza veya katalog satıcısı tarafından işletilen sitelerden yapıyor ve çevrimiçi tüketicilerin üçte biri, giyim için bir mağaza veya katalog satıcısı tarafından işletilen sitelerden alışveriş yaptığını söylüyor. 

Marka adı, fiyat, reklam ve paketleme, tat, renk, boyut ve doku gibi içsel ürün niteliklerini toplamanın ve incelemenin zor veya maliyetli olduğu durumlarda tüketicilerin seçimlerini kolaylaştıran önemli dışsal ipuçlarıdır.

Bu nedenle, çevrimiçi satın almadan önce doğru bir şekilde değerlendirilemeyen veya yüksek satın alma riski içeren tüm mal ve hizmetler için markalar önemli bir rol oynamaktadır.

Buna göre, diğer araştırmacılar tarafından da onaylandığı gibi, marka değerinin çevrimiçi ortamda çevrimdışı olduğundan daha yüksek bir etkiye sahip olabileceğini varsayın. Örneğin, çevrimiçi alışveriş yapanların tutumları üzerinde mevcut marka tutumlarının önemli bir etkisine dikkat çekilerek, tüketicilerin zaten tanıdıkları ve güvendikleri güçlü çevrimdışı markalara sahip şirketlerde daha rahat olduklarını buldu.

Bu nedenle yöneticiler, tüketicilerin algılanan risklerinin azaltılmasını sağlamak için markalarının itibarını oluşturmaya yatırım yapmalıdır. Köklü geleneksel perakendeciler, çevrimiçi tüketicilerin riskten kaçınmasını azaltan bir risk giderici olarak itibarlarından yararlanabilecekleri için, elektronik perakendecilikte yeni başlayanlara göre bir avantaja sahip olacaklardır. Bu düşünceler, e-ticaretin olası kolaylaştırıcıları veya engelleri olarak tüketiciyle ilgili faktörleri ve özellikleri incelememize yol açar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir