Marka Kimliği – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Marka Kimliği – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

31 Mart 2023 Marka kimliği oluşturma Marka kimliği örnek 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Marka Kimliği

Marka, bir ürünü veya şirketi tanımlayan bir isim veya semboldür; zamanla, kimlik ve ürün arasındaki ilişki tüketicilerin zihninde kök salmaya başlar. En basit haliyle, bir marka tanınabilir ve güvenilir bir menşe rozeti ve aynı zamanda bir performans vaadidir.

Medya endüstrilerinde markalaşma, tüketicileri bir içerik ürününe çekmeyi amaçlayan bir pazarlama stratejisidir çünkü onlar onu tanımaya başlamış ve ona olumlu özellikler atfetmiştir.

Bazen marka, içeriğin kendisidir. Örneğin, sinema filmlerinin ve diğer ilgili içerik ürünlerinin markasıdır. Ya da marka bir aktör veya oyuncu olabilir, bu nedenle insanlar içeriğin diğer özelliklerine bakmaksızın başrol oynadığı bir filme gideceklerdir.

Sinema filmlerinin ilk zamanlarında, yıldızların izleyici çekme yeteneği, stüdyoları oyuncuları uzun vadeli sözleşmelere bağlamaya yöneltti ve böylece bu popüler figürler stüdyoyla ilişkilendirildi.

Stüdyo, oyuncunun kimliğini halk nezdinde oluşturmaya yatırım yaptı çünkü insanlar Marilyn Monroe ile bir film izlemeye gidecekti, ancak yalnızca Warner Bros. filmi olarak tanımlanan bir filme para ödeme olasılığı daha düşüktü.

Artık içerik markalarının önemi, tüketicilerin sahip olduğu seçeneklerin sayısındaki hızlı artış nedeniyle artıyor. Otuz yıl önce, birçok izleyici, ağ TV programındaki tüm yeni programları biliyordu. Bugün, hiç kimse muhtemelen kendilerine sunulan 500 mevcut kanalın programlanmasını takip edemez.

İzleyiciler, tercih ettikleri altı veya daha fazla kanaldan biri olduğu için belirli bir ağa yönelecektir. Bu şekilde, televizyon ağlarının markaları, izleyicilere yeni teklifleri denemeleri için bir vitrin sağlar, ancak kendi başlarına içerik ürününü sürdüremezler. Başarı, yalnızca markalı bir kanalın parçası veya pazarlamanın başka herhangi bir yönü olarak değil, programın niteliklerine bağlıdır.

Araştırma raporları, teknik incelemeler ve ürün broşürleri gibi işletmeler tarafından ücretsiz olarak dağıtılan içerik söz konusu olduğunda, içeriğin kendisi, şirketin belirli bir konuya yaklaşımını temsil eden markalaşma çabasının bir parçasıdır. Genellikle İnternet’te sunulan pazarlamacı, belgeyi indirmek için kayıt gerektirir ve böylece potansiyel müşteriler hakkında bir veritabanına değerli bilgiler ekler.

Bu bilgi, ücretsiz içerik tüketicisini ödeme yapan bir müşteriye dönüştürmeyi amaçlayan diğer pazarlama iletişimleri için kullanılabilir. Konumlandırma, kategoride birden fazla ürünün bulunduğu rekabetçi pazarlar için bir strateji olan belirli bir markalaşma biçimidir.

Pazarlamacılar, tüketicilerin zihninde, markalarını veya ürünlerini rakiplerine kıyasla avantajlı bir şekilde ayıran bir kimlik oluşturmak için kullanırlar. Markalaşma, tutarlı bir stratejik kimlik yaratır; konumlandırma, markayla tutarsız olmayan, ancak onu belirli bir pazar ortamına yerleştiren belirli, taktiksel bir kimlik yaratır. Bir konum stratejisi geliştirmek, pazarlama durumunu analiz etmekle başlar.

•■ Bu segmentteki tüketici kimdir?
•■ Ürün nedir?
•■ Bu tüketici segmentine sunduğu en önemli fayda nedir?
•■ Bu tüketici için en önemli rekabetçi ürün nedir?
•■ Pazarlamacının ürünü en önemli rakibin ürününden nasıl farklıdır?
•■ Pazarlamacının ürün farklılığı tüketiciye hangi önemli müşteri faydasını sağlar?

Viral pazarlama güvendiği pazarlama stratejisidir. Üç film yapımcısı, sosyal ağlarda ve blog sayfalarında kayıp sinema öğrencileriyle ilgili mesajlar yayınladı.

Bloglara ve sosyal ağ sayfalarına gönderiler göndermeye devam ederek ve filmden video fragmanları içeren kendi Web sitelerini kurarak, yavaş yavaş filmin ön hikayesini ortaya çıkardılar. Vizyona girdiğinde seyirci filmi izlemek için can atıyordu ve filmi yapmak için harcanan 22.000 doları 248 milyon dolara çevirdi.

Viral pazarlamacılar, tüketiciler arasında ağızdan ağza (WOM) ve vızıltı oluşturarak potansiyel müşterileri içerik ürünü için pazarlama ve satış gücüne dönüştürerek sosyal ağlarındaki diğer kişileri etkiler.

Ayrıca, çevrimiçi kullanıcıların tercihlerini, düşüncelerini ve niyetlerini büyük bir arkadaş ve tanıdık grubuna hızlı ve kolay bir şekilde iletmek için İnternet platformlarını kullanma aktivitelerinden yararlanarak Net kelimesini (WON) teşvik etmeye çalışabilirler.


Marka kimliğini oluşturan unsurlar
Marka kimliği Nedir
Marka kimliği Prizması
Marka kimliği örnek
Marka kimliği oluşturma
Coca Cola marka kimliği
Marka kimliği makale
Marka imajı


Bir çalışma yürüttü ve başarılı bir viral pazarlama çabasının, ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, hayal gücünü yakalaması, görünür, kullanımı kolay ürünleri tanıtması, doğru kitleyi veya tüketiciyi hedeflemesi ve güvenilir kaynaklardan gelmesi gerektiğini buldu.

Spiral pazarlama stratejileri, potansiyel potansiyel müşterilerin birden fazla medya kullandığını ve onlara bir ortamda ulaşan mesajların etkilendiğini ve başka bir ortamdaki mesajlardan etkilendiğini kabul eder. Web’de sarmal bir kampanya başlayabilir, ardından Web sitesinden bahsedilmesi tüketicileri Web’e geri döndüren reklam yayınlarıyla desteklenebilir.

Web’deki mesaj, yayın mesajlarını güçlendirmeye hizmet etmelidir, böylece tüketici onları satın almaya yönlendiren bir mesajlaşma sarmalına sarılır.

Veri madenciliği stratejileri, belirli tüketici gruplarını hedefler ve pazarlamacının halihazırda bildiklerine dayalı olarak onlara belirli mesajlar gönderir. Bu tür bir stratejiye giderek artan bir şekilde mikro hedefleme adı verilmektedir çünkü dikkatle seçilmiş az sayıda tüketiciye satış yapmaya çalışmaktadır.

Örneğin, iTunes.com bir müşteri tarafından indirilen müzik veritabanını o kişiye ilgili müziği önermek için kullanabilir. Bu “mikro” hedeflemedir, çünkü mevcut milyonlarca şarkıdan belki sadece 500 kişi belirli bir müşterinin satın aldığı şarkılardan birini satın almıştır, ancak iTunes yine de bir öneride bulunabilir.

Bu stratejiyi İnternet üzerinde uygulamak en kolay yoldur ve birçok Web sitesi, Google Analytics gibi hizmetler aracılığıyla mikro hedefleme çabalarına katılmaktadır. Web sitesi ziyaretlerinden veri toplama ve analiz etme yöntemleri henüz emekleme aşamasındadır.

Onlar da tartışmalıdır. Tüketiciler mahremiyetleri konusunda endişe duyuyorlar ve ABD Kongresi’nin, kullanıcıların bilgileri ve izinleri olmadan toplanan ve dağıtılan veri türlerini düzenlemek için mevzuat düzenlemeyi düşündüğüne dair yeterince endişe dile getirildi.

Pazarlamacılar, veri madenciliği çabalarını yürütmek için, ziyaret ettikleri tüm Web sitelerini ve belki de hangi sayfalara eriştiklerini, bu sayfalarda ne kadar zaman geçirdiklerini izleyen, bireyin bilgisayarının belleğine yerleştirilen küçük bir dosya olan tanımlama bilgilerini kullanarak verileri toplar. 

Tabii ki, şirketler her zaman kendi sitelerinde ziyaretçileri izleyebilir ve çoğu, ayrıntılı kişisel bilgiler isteyen kayıt gerektirir. Pazarlamacılar daha sonra, bireylerin ve niş tüketici segmentlerinin kesin bir profilini bir araya getirmek için kredi kartı şirketlerinden, ABD Nüfus Sayımından ve diğer Web sitesi operatörlerinden veri satın alabilir.

Tüketici segmentleri belirlendikten sonra, pazarlamacılar her grubun özel ihtiyaçlarına ve isteklerine hitap eden mesajlar oluşturur. Bu tür uyarlanmış mesajlar neredeyse her zaman bir tür sosyal medya (bloglar, sosyal ağ sayfaları vb.), kişisel medya (cep telefonu kampanyaları) veya doğrudan medya (e-posta ve posta) içerir. Bazı kablo sistemleri posta kodlarına ve hatta bireysel abonelere hedefli pazarlamaya izin verse de, kitle iletişim araçları genellikle küçük tüketici segmentleri için hazırlanmış mesajlara uygun değildir.

Veri madenciliği stratejilerinin en iyi örneği Amazon’dur. Bir kişi siteden kitap satın aldığında, yazılım satın alma işlemlerini takip eder ve geçmiş satın alma davranışlarına dayalı olarak ek ürünler için önerilerde bulunur. Google ve ayrıca mevcut en gelişmiş veri madenciliği ve mikro hedefleme teknolojilerini kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir