Medya Dağıtımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Medya Dağıtımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

9 Nisan 2023 Basın bülteni dağıtımı Basın bülteni fiyat 0
Ticari Düşünceler

Medya Dağıtımı

Medya değer zincirinin bir sonraki kısmı, tüm medya endüstrisi dağıtım dünyasını sarsan kısımdır. Geçmişte, bu aşama pazarlamaya dahil edildi ve içeriğin tüketicilere ulaşma şekli sorgusuz sualsiz kabul edildi. Film izlemek isteyenler sinemaya gidiyor ya da kaset kiralıyordu.

Televizyon izlemek isteyenler televizyonu açtı. Başka bir deyişle, her eski ortamın kendine özel bir dağıtım biçimi olduğundan, dağıtım kesin olarak kabul edilebilirdi.

Günümüzde tüketiciler en az beş farklı cihazda bir film izleyebiliyor, bir kitap okuyabiliyor, radyo dinleyebiliyor veya en az üç cihazda bilgisayar görevlerini tamamlayabiliyor.

Dağıtım, neredeyse görünmez bir mal olmaktan çıkıp, şirketlerin tüketicilere sundukları ürünlerin değerini artırarak rekabet avantajı elde etmeleri için kilit bir yol haline geldi. Tüketicilere istediklerini, istedikleri zaman, istedikleri yerde veren içerik sağlayıcılar, günümüz pazarında rekabet avantajının keyfini çıkarıyor.

Nasıl çalıştığına bir örnek, 2008 başkanlık seçimlerinde Obama kampanyasının yeni medya çabalarıydı. İnternet, sosyal ağlar, Twitter, iPhone, mesajlaşma ve e-posta ile geleneksel kitle iletişim araçları yoluyla mesajlar göndererek Obama, bu iletişim kanallarını tercih eden insanlarla bağlantı kurabildi ve onlarla olduğundan daha güçlü bir bağ kurdu. yalnızca geleneksel kanallar aracılığıyla mümkündür.

Teknolojinin medya şirketlerinin dağıtım faaliyetlerini nasıl etkilediğini gösterir. Burada, İnternet ve diğer içerik taşıyan ağlara bağlantı olduğu için (tüketici cihazları hariç) çok fazla işlem hızı değildir.

Tüketiciler eşler arası ağları ve viral e-postaları kullanarak nanosaniyeler içinde dünyanın her yerine içerik göndermek için medya şirketlerini ürünlerini olabildiğince hızlı bir şekilde dağıtmaya ve bunlardan para kazanmaya zorlar: bir sinema filmi, bir şarkı, bir dijital kitap, bir makale çünkü onlar Neredeyse bir marul ya da bir buket gül kadar çabuk bozulurlar.

Küresel dağıtım, en büyük medya şirketleri ile bölgesel ve yerel eğlence yöneticileri ve kreatifler arasındaki ittifakları ve ortaklıkları, bu tür pazarlar için materyalleri birlikte geliştirmek ve birlikte üretmek için teşvik etti.

Hız ihtiyacı, pazarlama aşamasına geri dönüyor, böylece ürünler genellikle dünya çapında aynı anda piyasaya sürülüyor ve küresel pazarlama desteği talep ediyor.

Birçok medya şirketi, farklı coğrafyalara hitap edecek içeriği birlikte oluşturmanın yanı sıra, pazarlama planlarının bazı yönlerini yürütmek için yerel uzmanlarla ortaklık kuruyor. Bu çabalar, bu tür işlerin gerektirdiği sürekli temas ve yakın koordinasyonun altında yatan iletişim ağları tarafından hem yönlendirilir hem de bu ağlar tarafından mümkün kılınır.

Dağıtımdaki teknolojik değişimler maliyetleri hem artırıyor hem de azaltıyor. Dijital ağlar üzerinden taşıma ve dağıtım, birçok durumda dağıtım maliyetlerini azaltır, çünkü elektronik olarak bit göndermek, hareketli görüntü makaralarını mesajlaşmaktan, DVD’leri üretip göndermekten ve kitap basmak ve depolamaktan çok daha ucuzdur. Bazı durumlarda, e-posta yoluyla gönderilebilen rapor ve makalelerde olduğu gibi, neredeyse ücretsiz bile olabilir.


Basinodam
G Medya
Basın bülteni dağıtımı
Basın bülteni fiyat
Haber PR
Medya PR
PR Paketleri
Basın bülteni Servisi


Bununla birlikte, elektronik dağıtım, içeriğin birçok farklı biçime dönüştürülmesi de dahil olmak üzere bazı maliyetleri de artırır. Bununla birlikte, en sarsıcı kayıplar, küresel ağlar üzerinden dağıtımın yan ürünleri olarak ortaya çıkan üç koşuldan kaynaklanmaktadır:

■ Tüketicinin işlemler üzerindeki gücü
■ Telif hakkı sahiplerinin içerik üzerindeki kontrolünü kaybetmesi
■ Aracısızlaştırma

Bazen ağın ucuna kadar güç olarak adlandırılan işlemler üzerindeki tüketici gücü iki nedenden dolayı ortaya çıkar. Birincisi, tüketiciler daha fazla içeriğe, neredeyse dünyadaki tüm içeriğe erişebilir.

Ek olarak, insanlar artık birçok satıcı ve tedarikçinin ürün özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırarak, en düşük maliyetli satıcıyı seçmelerine olanak tanıyor.

Bu zorluklar, telif hakkı koruması sorunuyla veya daha doğrusu dijital dünyada bunun olmamasıyla birleşiyor. İçeriğin, tüketicilerin görüntülemesi veya duyması için analog malzeme olarak üretilmesi gerekir. İnsanlar bit akışlarını 1’ler ve 0’lar dışında göremezler.

Bitleri gemilere, korsanlara ve iskelelere çevirmek için, insan işitme ve görmenin çok analog dünyası tarafından görülebilir olmalıdır. Analog forma girdikten sonra, içerik şu ya da bu şekilde kopyalanabilir.

Ve bu, en azından şimdiye kadar aşılmaz gibi görünen bir zorluk. Mühendisler zekidir, bu nedenle medya şirketlerinin içeriklerini korumaları için giderek daha yaratıcı yöntemler bulunması muhtemeldir, ancak şimdiye kadar çözümlerin anlaşılması zor olduğu kanıtlanmıştır.

Tüketiciye giden pek çok yolun olması, medya şirketlerinin içeriği mevcut ve potansiyel müşterilere ulaştırmak için artık özel bir yola sahip olmadığı anlamına geliyor.

İnternet, yazarların, sanatçıların, müzisyenlerin ve diğer yaratıcı kişilerin tüketicilere kendi başlarına ulaşmalarına olanak tanır. Bir alıcı ve satıcı arasındaki adımları ortadan kaldırma işlemine aracısızlaştırma denir. Birçok oyuncusu olan bir oyundur.

Örneğin, kreatifler müzik şirketlerini, yayıncıları ve stüdyoları aracısız hale getirebilir. Öte yandan, bu büyük şirketler kendi havadan ağlarını, tiyatrolarını, internet sitelerini ve konser salonlarını satın alabilir ve mevcut şirketleri aracısızlaştırabilir. Tersine, büyük kablo ve telefon şirketleri kendi prodüksiyon şirketlerini satın alabilir ve stüdyoları aracısız hale getirebilir.

Aracısızlaştırma, perakende düzeyinde bile medya değer zincirinin birçok yerinde meydana geldi. Örneğin, perakende operasyonlarının yöneticileri, kattaki satış personeli ile doğrudan iletişim kurabilir, envanterlere ve satış rakamlarına erişebilir ve yazılı raporları ve özetleri beklemeden operasyonların ayrıntılı bir resmini vermek için verileri manipüle edebilir.

Pek çok insan, geleneksel olarak aşağıdan bilgi toplamayı ve üst yönetimin incelemesine hazırlamayı içeren birçok orta düzey yöneticilik işinin ortadan kaldırılmasından bu yeteneğin sorumlu olduğuna inanıyor.

Gördüğümüz gibi, değer zincirindeki değişiklikler, medya şirketlerinin medya değer zincirinin yaratma ve dağıtma bölümlerindeki faaliyetleri için her zaman olumlu olmamıştır. Buna karşılık, değer zincirinin para kazanma kısmındaki teknolojiler, en büyük medya kuruluşları için büyük ölçüde faydalı olmuştur.

Tüketiciden satıcıya ve tekrar telif hakkı sahiplerine ve kar katılımcılarına kadar her ödeme seviyesinde işlemleri otomatikleştiren büyük ölçekli sistemlerin gelişimini gösterir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir