Medya Etkinlikleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Medya Etkinlikleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

15 Ocak 2023 Medya isminin anlamı Medya okuryazarlığı Nedir 0
Ticari Düşünceler

Tanıtım ve Medya Etkinlikleri

Halkla ilişkiler ayrıntılı olarak ele alınsa da, medyanın ilgisini ve kapsamını oluşturmak için tanıtım etkinliklerinin önemini burada tartışmaya değer. Sergiler, ürün lansmanları, road show’lar veya hayır kurumlarıyla ilgili tüm tanıtım etkinliklerinin haber değeri taşıyan bazı yönleri olacaktır ve olumlu medya tepkilerini teşvik etmek için bu avantajdan yararlanılmalıdır.

Bununla birlikte, birincil amacı medyada yer almak, “vızıltı” veya ağızdan ağza söz oluşturmak olan bir tanıtım etkinliği yaratma olasılığı da vardır. Bu, ünlülerin, tartışmanın, şokun veya mizahın kullanılmasıyla kolayca elde edilebilir, ancak aynı zamanda iş başarısı, amaca yönelik faaliyetler veya yenilik gibi daha “gerçek” yönlere de dayandırılabilir.

Meşrubat Tango, televizyon reklamlarının temasını “tango oldunuz” şeklinde kullanır ve karakterlerin portakallı sodaya daldığı çeşitli olası olmayan durumlara yer verir. Kamuya açık alanlarda benzer durumların habersiz gerçekleştirildiği tek seferlik tanıtım etkinlikleriyle bu kampanyayı güçlendirdiler.

Enerji içeceği Red Bull, halkın “uçan makineler” tasarlamaya, yaratmaya ve yarışmaya teşvik edildiği düzenli etkinliklere ev sahipliği yapmak için “size kanat verir” mesajını kullanıyor. Bu etkinlikler, katılımcıları ve izleyicileri markaya dahil etmenin yanı sıra önemli bir tanıtım sağlar.

İyi entegre edilmiş ve büyük miktarlarda olumlu tanıtım oluşturan tanıtım etkinliği kampanyasına bir başka örnek, ABD’de sütün tanıtımıdır. Ulusal Akışkan Süt İşleyici Eğitim Programı Kurulu ve Süt Ürünleri Yönetimi A.Ş. için son derece başarılı olan ‘süt bıyığı’ reklam kampanyası, ücretsiz kemik yoğunluğu sunmak için 400’den fazla yeri ziyaret eden beş ‘Süt Bıyığı Gezicisini’ içeren bir ‘Daha İyi Kemikler Turu’ ile geliştirilmiştir. tarama testleri.

Turda ayrıca eğitim materyalleri, toplum hizmeti desteği, uzman sözcüler ve eşantiyonların yanı sıra katılımcıların kendi süt bıyıklarını çekmeleri için bir fotoğraf stüdyosu da yer aldı. Eğitim, değer ve eğlencenin birleşimi, 17.000 kemik yoğunluğu testine, 70.000 kişinin süt bıyıklarıyla fotoğraflanmasına ve büyük ölçüde bundan dolayı 262 milyon medya gösterimine yol açtı.

Kapsayıcı “süt bıyığı” temasının kullanımı, çok klinik ve itici olabilecek bir eğitim kampanyasına eğlence ve ilgi katmak için zaten başarılı olan kitle iletişim kampanyasının itici gücünü kullandı.

Açık Günler ve Saha Turları

Potansiyel ve mevcut müşterileri bir etkinlik için “markanın evine” getirmek, çok daha yoğun ve unutulmaz bir deneyim yaratabilir ve sahnelenmesi çok daha uygun maliyetli olabilir. Ancak etkinlik, ziyaretçilere katılım çabalarını ve maliyetlerini haklı çıkarmak için yeterli değeri sağlamalıdır.

Bu, gelmek için bir neden sağlama ihtiyacı, genellikle bu tür etkinliklerin, şirketle daha önce iletişim kurarak ürüne ilgi göstermiş olan kitleleri hedeflediği anlamına gelir. Karar verme sürecinin değerlendirme ve satın alma kararı aşamasında olmaları muhtemeldir ve etkinliğe katılım, gerçek satın almayı teşvik etmek için kullanılır.

Örneğin, birçok eğitim kurumu, karara dahil olan kişilerin çeşitliliğini göz önünde bulundurarak, aday öğrenciler, aileleri ve arkadaşları için açık günlere ev sahipliği yapar. Bu açık günler genellikle kolej ve kurslar hakkında sunumları, tesis turlarını, örnek dersleri ve mevcut öğrencilerle etkileşimi içerecektir.

Örneğin, Açık Üniversite, “tüm yaş grupları için uygulamalı etkinliklerle yüksek teknoloji öğrenim tesislerinin gösterilerini birleştiren ilginç ve eğlence dolu bir gün” olarak tanımlanan düzenli açık günlere ev sahipliği yapar.


Medya Nedir kısaca
Medya isminin anlamı
Medya araçları Nelerdir
Medya okuryazarlığı Nedir
Sosyal medya Nedir
İşitsel medya nedir
Medya nedir Vikipedi
Sosyal medya Nedir, Ne İşe Yarar


Bu açık günler, bilgi oturumlarını eğlence ve mevcut öğrenciler, yeni öğrenciler ve aileleri için sosyalleşme fırsatlarıyla birleştirir. İzleyiciler arasında sadakat ve bağlılık geliştirmek için kullanılırlar; bu, birçok Açık Üniversite öğrencisinin uzun yıllar boyunca eğitim göreceği düşünüldüğünde önemli bir husustur. Etkinlikler, katılımcıların kendilerini bir öğrenme topluluğunun parçası hissetmelerini sağlayarak, bağlılıklarını ödüllendirerek ve onları daha fazla çalışma için fırsatları değerlendirmeye teşvik ederek yardımcı olur.

Benzer şekilde, üretim organizasyonları, mevcut müşterileri ve olası müşterileri, tedarikçileri ve ortakları, genellikle satış sunumları ve kurumsal ağırlama ile birlikte fabrika veya fabrika turları şeklinde tesislerini görmeye davet edecektir. Pek çok üretici artık web sitelerine, katılamayanlar için sanal bir ziyaret sağlayan ve dolayısıyla bu tür etkinliklerin faydalarını daha geniş bir uluslararası izleyici kitlesine genişleten etkileşimli bir “fabrika turu” da ekliyor.

Bazı durumlarda bu sanal olaylar, turun algılanan maliyetleri, rahatsızlıkları ve rakiplerin kötüye kullanma yönleri nedeniyle fiziksel tesis turunun yerini almaktadır. Ancak bunlar birebir etkileşim, ilişki geliştirme ve benzersiz ve akılda kalıcı bir deneyim fırsatı sağlamaz.

Ürünleri tüketici pazarlarına yönelik olan imalatçılar, bir zamanlar basit olan fabrika turlarını ziyaretçilerin ilgi çekici yerlerine dönüştürerek daha fazla etkinlik elde ettiler.

Örneğin, Birleşik Krallık’taki çikolatası, hala bir fabrika turu içeren ancak etkileşimli etkinliklere, tema parkı tarzı gezintilere ve tabii ki ürünlerini satın alma ve tüketme fırsatına odaklanan Cadbury World’ü geliştirdi. Pennsylvania’daki Hershey’s Chocolate World, deneyimlerini “herkes için etkileşimli çikolata eğlencesi ve Hershey’s için her şey ve her şey için bir alışveriş cenneti” olarak tanımlıyor.

Başka bir örnek, fabrika turlarının ve tadım seanslarının popülaritesini ve Dublin’e gelen genç erkek turist sayısındaki artışı şu anda şehrin en popüler cazibe merkezlerinden biri olan Guinness Deneyimini geliştirmek için kullanan Dublin’deki Guinness örneğidir. Bu tür fabrika deneyimleri, ziyaretçileri markanın içine çekip satın alma fırsatı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ek gelir akışları da sağlar.

Promosyon etkinliği başlı başına değerli bir ürün haline gelmiştir ve bu nedenle bir bedeli olabilir. Bu nedenle giriş ücretleri, deneyimin maliyetine katkıda bulunur ve çoğu durumda önemli kar sağlar.

Avustralya’da, çeşitli bölgelerdeki turizm, Büyük Ananas, Zencefil Fabrikası ve Büyük Muz gibi birçok “fabrika deneyimi” yoluyla teşvik edilir ve birkaç kasaba, bölgenin ana ürünleri etrafında temalar oluşturur. İskoçya’daki içki fabrikaları da benzer deneyimler sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir