MEDYA SATIŞI YAKLAŞIMI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MEDYA SATIŞI YAKLAŞIMI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Nisan 2023 Sosyal medya satış siteler Sosyal medya satış Teknikler 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

MEDYA SATIŞI YAKLAŞIMI

Dünyada ya da elektronik medya satışlarında gerçekleşecek en büyük değişikliklerden biri, müşterinin ihtiyaçlarına özel özelleştirilmiş reklam kampanyaları sunarak medya satışına yeni bir yaklaşım getirme geçişi olmuştur.

Bir medya şirketinin başarısının veya başarısızlığının satış departmanının elinde olduğunu unutmayın. Çoğu medya şirketinin, özellikle sürekli değişen teknolojinin ışığında, her bir AE’yi yeterince eğitimli tutmak için sürekli olarak bu bölüme yatırım yapmasının nedeni budur.

Genel olarak konuşursak, bazen Müşteri Pazarlama Yöneticileri veya Reklam Uzmanları olarak adlandırılan Hesap Yöneticileri, yeni işler geliştirmekten ve mevcut müşterilere sürekli satış ve hizmet vermekten sorumludur.

Yeni İş Yaratmak

Yeni iş yaratmak, herhangi bir AE’nin can damarıdır ve bu nedenle en önemli sorumluluklardan biri olarak görülür. Yeni iş yaratma süreci aşağıdaki yöntemlerle gerçekleştirilebilir:

1. Soğuk Aramalar
2. Arama

Soğuk Aramalar

“Soğuk Aramalar”, istasyon hakkında daha fazla bilgi sunmak için bir randevu ayarlama umuduyla telefonu açmasını veya önceden tanıtılmadan bir yere gitmesini gerektiren, pozisyonun gerekli kötülüklerinden biridir. Yeni AE’ler, pozisyonun bu yönünü muhtemelen en az favorileri olarak tanımlayacaktır. Bununla birlikte, daha deneyimli temsilciler size bunun favorileri olduğunu söyleyecektir, çünkü onlar olmadan çok az para kazanabilirsiniz.

İşte soğuk aramalar yaparken bazı iyi tavsiyeler:

■ Dikkatlerini çekmek için tasarlanmış bir senaryoya hazırlıklı olun.
■ Ödevinizi aradığınız şirket veya sektörle ilgili yapın.
■ Görüşmeyi kısa ve öz tutun.
■ Sesinize iyimser bir ton yansıtın.
■ Cesaretiniz kırılmasın.
■ Karar verici veya etkileyici ile randevu alın.

Arama

Prospekt kelimesinin fiil tanımı “altın için olduğu gibi (bir bölgeyi) aramak veya keşfetmek” şeklindedir. İşte “altın aramanın” bazı yolları:

■ Yönlendirmeler: Mevcut müşterilerden, sizin pazarlama türünüzden yararlanabilecek işletmelerin veya diğer şirketlerin adlarını vermelerini isteyin.
■ İzleme: TV, radyo, gazete, reklam panoları, İnternet vb. dahil olmak üzere pazardaki diğer reklam platformlarının yanı sıra rekabetinizden yararlanan işletmeleri izleyin.
■ Sarı Sayfalar: Bir kategori seçin ve aramaya başlayın. Ulusal Diş Ayı gibi kutlanan veya onurlandırılan aylara bakın ve o kategoriyi aramaya başlayın.
■ Lider Gruplar: Kasabaya yeni işletmelerin gelip gelmediğini görmek için pazardaki diğer AE’lerle düzenli olarak görüşün. Bazı şirketler Hesap Yöneticilerinin lider gruplara katılmasına izin vermeyeceğinden, bu, Satış Müdürünün onayını gerektirebilir.
■ Ağ: Topluluktaki insanlarla etkileşime geçmenizi sağlayan yerel bir işletmeye veya topluluk grubuna katılın.
■ Yürüyerek: Şehrin yeni işyerlerinin inşa edildiği bir bölgesine gidin.
■ İşletmeden İşletmeye: Akıllı bir AE, iş yaptıkları şirketlere – diş hekimi, kuru temizlemeci, kuaför vb. – kartvizit bırakır.
■ Haberler: Haber platformunun türü ne olursa olsun (TV, Radyo İnternet, Gazete), kasabaya gelen yeni işletmeler veya büyük açılışlar hakkında hikayeler keşfetmek için harika bir kaynaktır.


Sosyal medya satış siteleri
Sosyal medya satış Teknikleri
İyzico Instagram satış
Sosyal Medya Hesap satış
E-ticaret ve sosyal medya
Satış Platformu ne demek
Instagram satış Teknikleri
Komisyon Almayan satış siteleri


Başarılı bir şekilde arama yapma ve soğuk arama yapma yeteneği, potansiyel bir müşteriyle nihayetinde uzun vadeli bir iş ilişkisine yol açacak bir randevu ayarlama çabasındadır. AE, ilk toplantıya gitmeden önce bu basit “Toplantı Öncesi” kontrol listesini hazırlayacaktır:

■ Profesyonel giyinin.
■ Şirket, rakipleri ve sektör hakkında bilgi toplayın.
■ Bazı endüstri terminolojisini öğrenin.
■ Pazarlama planlarına uyan bilgileri hazırlayın.
■ Cep telefonunu kapatın.
■ Birkaç kartvizit getirin.
■ Not almak için bir kalem ve kağıt bulundurun.
■ Sunumunuzu uygulayın.
■ Bonus: Ardında logolar bulunan istasyon ürünleri getirin.

İlk izlenimler için gerçekten söylenecek bir şey var. Hesap Yöneticileri, bu ilk toplantının, müşterinin kendileri hakkında bir fikir oluşturacağı ve gelecekte birlikte bir iş ilişkisi olup olmayacağını belirlemek için medya şirketi hakkında yeterli bilgi toplayacağı temel olduğunu kabul eder. Bu nedenle, AE’nin kişiliğiyle ilintili bir oyun planı izlemesi önemlidir.

Bu basit adımları izlemek, sağlıklı bir iş ilişkisi için iyi bir temel oluşturmaya yardımcı olabilir:

1. İlişki kurun.
2. Bir Müşteri İhtiyaç Analizi (CNA) tamamlayın.
3. Şirket bilgilerini açık ve öz bir şekilde sunun.
4. Bir takip randevusu ayarlayın.
5. Takip edin.

Uyum sağlamak, AE’nin gözlemci bir doğasını ve bazı ortak noktaları keşfetmek için dikkatlice dinleme becerisini gerektirir. Çoğu zaman, toplantının ilk birkaç dakikasında fazla kişiselleşmeden birkaç soru sormayı gerektirir. Duvarda favori bir futbol takımının, kolejin, çocukların veya ödüllerin fotoğrafları var mı? Sadece gözlemci olarak ve dinleyerek bir insan hakkında bu kadar çok şey öğrenebilmeniz şaşırtıcı.

Kısa bir tanıtım alışverişinde bulunduktan sonra AE, buluşmak için zaman ayırdıkları için onlara teşekkür etmekle vakit kaybetmemelidir. Bu, hem AE’yi hem de potansiyel müşteriyi isimleri unutmaktan kaynaklanan herhangi bir utançtan kurtararak kartvizit alışverişi yapma zamanıdır.

AE daha sonra toplantıda nelerin ele alınacağını onlara bildirebilir; medya şirketi hakkında önemli bilgilerin sunulduğu ve özelleştirilmiş bir pazarlama kampanyasının geri getirilmesi için ikinci bir randevunun belirlendiği bir Müşteri İhtiyaç Analizinin tamamlanması. Bu, AE’nin toplantının zamanında sonuçlanacağına dair güvence vermesi için iyi bir zamandır.

Müşteri İhtiyaç Analizi

Bu, toplantının en çok zaman alan kısmı olmalıdır. AE’nin zamanının çoğunu bu iş ve endüstri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye ayırması gerekiyor. Bir Müşteri İhtiyaç Analizini tamamlamak, AE’nin potansiyel müşteri hakkında müşteri tarafından belirlenen hedeflere ulaşmak için tasarlanmış bir pazarlama kampanyasının hazırlanmasında hayati bir rol oynayacak çok fazla ayrıntı elde etmesini gerektirir.

Nihai hedef, yalnızca bir kez reklam verecek yeni bir müşteri elde etmek değildir; müşteriye fayda sağlayan uzun süreli bir iş ilişkisi yaratmaktır. Birçok şirket, bir AE’nin toplantıya getirebileceği mevcut Müşteri İhtiyaç Analizi (CNA) formlarına sahiptir. Bazı AE’ler bir formu kullanmaktan rahatsız olabilir ve ilgili bilgilerle ilgili notlar almalarını sağlayan bir dizi soruyu ezberler.

İşte sorulabilecek sorulardan sadece birkaçı:

■ Ne kadar süredir iş hayatındasınız?
■ Birincil müşterinizi yaş ve cinsiyetin ötesinde tanımlayın.
■ İşletmeniz hangi zorluklarla karşı karşıya?
■ İşletmenizi rakiplerinden ayıran nedir?
■ İşletmenizin reklamını yapmak için şu anda ne kullanıyorsunuz?
■ İşletmeniz sezonluk mu?
■ Bu reklam yatırımından beklentileriniz nelerdir?
■ Beni işiniz hakkında daha iyi eğitmek için tesislerinizi gezdirebilir misiniz?
■ Aklınızda bir bütçe var mı?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir