MEDYA VE REKLAM KANALLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MEDYA VE REKLAM KANALLARI – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Nisan 2023 Pazarlama Kanalları Nelerdir Reklam kanalları 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

MEDYA VE REKLAM KANALLARININ DEĞİŞEN ROLLERİ

Aynı talep üzerine görüntüleme teknolojisi, izleyicilerin reklamları hiç izlememesine izin veriyorsa, televizyon tabanlı marka reklamcılığının rolü nedir? Reklamın rolü ne hale geliyor? Program sponsoru rolüne mi indirgeniyor? Büyük olasılıkla, reklamverenlerin aracı kullanımı kendi başına parçalanacaktır.

Mevcut üç ana iletişim türü vardır:

• sponsorluk;
• geleneksel görüntü oluşturma;
• izleyicileri televizyonlarında, internette veya telefonda daha fazla interaktif fırsatlara yönlendiren etkileşim tetikleyici.

Yayın reklamcılığının, etkileşimli kampanya bileşenlerini tanıtmak için daha sık kullanılacağı kesinlikle düşünülebilir. Geleceğin televizyon platformları, ekran öğelerinin “tıklanabilir” olmasına izin verecek, ancak bu nispeten erken günlerde, olgunlaşmamış teknoloji kullanılarak, izleyicilerden televizyon platformundan başka bir dijital ortama geçiş yapmaları istenecektir.

İzleyicilerden basitçe televizyon platformlarının etkileşimli bir alanına geçmeleri istenebilir ve kampanyaya özel ayrı bir Web adresine (bilgisayarlarında veya oyun konsollarında) yönlendirilebilir veya etkileşimli reklamlara özgü, çalması için belirli bir telefon numarası verilebilir. , böylece daha fazla katılabilirler.

Tüm bu değişiklikler, markaların mesafeli ve kişisel olmayan olarak görülmekten uzaklaşıp müşterileriyle daha yakın, duyarlı ve etkileşimli olmaya doğru ilerleyebileceğini ima ediyor.

Bazı medya fırsatları, örneğin televizyon (hem yayın hem de interaktif), gazeteler ve dergiler ve basılı satış noktaları hiçbir şekilde kişiselleştirilemez veya kişiselleştirilemez. Ancak, izleyicileri daha reaktif, etkileşimli veya kişiselleştirilmiş kanalları ziyaret etmeye veya bunlara katılmaya teşvik edebilirler.

Elbette bu, tamamen hedefsiz oldukları anlamına gelmez. Bu medyaların tümü, demografik profilleri, tüketim noktasındaki müşteri profillerini ve izleyici kitlesini iyileştirmek ve bu iletişimlerin ilgisiz tüketiciler yerine ilgili tüketiciler tarafından tüketilmesini sağlamak için okuyucu profillerini kullanma fırsatına sahiptir.

Henüz kişiselleştirilmemiş olsalar da bazı iletişimler dinamiktir. Çoğu zaman, bir reklamcının kapsayıcı, etkileşimli ve kişisel olarak ilgili bir iletişim oluşturabilmesi için alıcının adını bilmesine gerek yoktur.

Bir kişinin fiziksel veya dijital konumu, dinamik iletişim sağlamaya başlamak için tek başına yeterli olabilir. Örneğin, dijital ortamda, belirli izleyicilerin mevcut ve önceki göz atma oturumlarında belirli bir çevrimiçi sayfayı ziyaret ettikleri kabul edilerek, banner reklam dinamik olarak “yayınlanabilir”.

Bu, çevrimiçi bir kanalı ilk kez rastgele ziyaret eden bir müşteri için geçerli olduğu kadar, bir çevrimiçi kanalın güvenli alanlarında gizlenmiş sayfaları ziyaret eden bir müşteri için de geçerli olabilir. Bu “yakın zamandaki ilgi” verileri, ziyaretçilerin şu anda gerçekten neyle ilgilendiklerine dair son derece doğru bir tablo oluşturabilir.

DİJİTAL ŞEBEKELERDEN YARARLANMAK İÇİN MÜŞTERİ DAVRANIŞLARINI DEĞİŞTİRMEK

Ağa bağlı bir buzdolabının sık sık alıntılanan örneğinin en etkili şekilde çalışmasını sağlayan, ambalajın içine yerleştirilmiş mikroçiptir. Buzdolabı, kabininin içindeki ağ çiplerinden her bir ambalaj parçasının içinde ne olduğunu, bir paket çıkarılıp değiştirildiğindeki ağırlık değişiminden bilirse, buzdolabı tam içeriğini hesaplayabilir.

Daha sonra bu bilgileri, evdeki normal satın alımlara karşı alışveriş listeleri derlemek için kullanabilir ve ayrıca bu bilgileri süpermarketten otomatik sipariş ve teslimat için kullanabilir. Ev sahibinin hiç dahil olması gerekmez. Veya hikaye öylece gider.


Reklam kanalları
Pazarlama Kanalları Nelerdir
Dijital pazarlama Kanalları Nelerdir


Teknik olarak mümkün olsa da, bunların hiçbiri müşteri davranışı yakalayana kadar pratik bir gerçeklik haline gelmeyecektir. Teknik olarak ulaşılabilir olan ile müşteri tarafından kabul edilen arasındaki fark, pazarlamacılar teknik özellikler yerine müşteri faydasını tutarlı bir şekilde gösterene kadar kapanmayacaktır. Süt ve yumurtalarınızın asla bitmemesi, ağ bağlantılı bir buzdolabı kullanmak için teknik yeniliğinden çok daha ikna edici bir nedendir.

Örneğin, kablosuz cüzdanların satın alınabilmesi, herkesin böyle bir cihazı anında edineceği anlamına gelmez.

Yazılım sağlayıcılar, yazılımı yükseltmek için ücretsiz çevrimiçi indirmeler mevcut olduğunda bile, her hafta kullanıcı tabanı yükseltmelerinin tipik olarak yüzde 1’inin, her üç ila altı ayda bir yükseltilen bir ürünün, kullanan müşterilerin küçük bir azınlığından fazlasının asla olmayacağı anlamına geldiğini keşfettiler. en son sürümü.

Aynı zamanda, her zaman çılgın gibi görünebilecek, ancak aslında iki yıldan daha kısa bir süre önce satın almış olabilecekleri bir yazılım ürününün işlevselliğinden ve performansından memnun olan bir grup insan olacaktır.

WAP telefonlar, teşvik programı ve fiyatlandırma teklifleri ne kadar çekici olursa olsun, yeni bir özelliğe sahip olmanın teknolojiyi yükseltmek için bir neden olmadığını birçok şeyin yanı sıra gösterdi.

Kendileri için net bir fayda yoksa, tüketiciler mutlu oldukları ürünlerden vazgeçmeyeceklerdir. Geçici hevesler, moda ve trendler arasındaki farkı anlamak önemlidir. Örneğin, kullanıcı tarafından seçilen zil sesleri moda oldu, cep telefonları moda oldu ve trend mobil teknolojiyi kullanmaya doğru ilerler.

KABLOSUZ OLMAYA YÖNELİK ADIMLAR

Trend, hareket halindeyken teknolojiyi kullanmak yönündeyse, müşteriler ağlarına nasıl bağlanacak? İlk olarak, tüketiciler bir akıllı karta ihtiyaç duyacak ve bu kart muhtemelen mağaza tarafından ücretsiz olarak sağlanacak veya banka ya da benzin satıcısı tarafından sağlanacak. Tüketicilerin akıllı çip okuyucularına sahip olması gerekecek. Mevcut Avrupa planları, bunları 2005 yılına kadar yaygın olarak kullanıma sunmaktır.

Bu arada, müşteri bilgilerini nasıl kullanacağını gerçekten bilen mağazalar, arabaya monte akıllı kart okuyuculara yatırım yapabilir ve muhtemelen müşterilerine akıllı kartları okuyabilen ve kablosuz ağlara bağlanabilen cep telefonları sunabilir. Bunlar, elbette, müşteriyi mağaza için alışveriş sepetinin değerini zenginleştirmeye teşvik edecek teklifleri de hesaplayacaktır.

Zenginleştirme, satın aldıkları malların değerini artırmaktan daha fazlasını ifade edebilir; aynı zamanda müşterilerin yeni bir ürün yelpazesini tamamen yeni bir satın alma işlemi olarak veya normal bir satın alma işleminin tamamlayıcısı olarak satın alması anlamına da gelebilir. Benzer şekilde, katma değer aslında mağazanın satması gereken indirimli ürünlerde olabilir, çünkü son kullanma tarihleri yaklaşıyor olabilir veya diğer ürünler tarafından daha karlı bir şekilde kullanılabilecek çok fazla raf alanı kaplıyorlar. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir