MÜŞTERİ DEĞERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

 MÜŞTERİ DEĞERİ – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Mayıs 2023 Müşteri değeri örnekleri Müşteri etkileyici değeri nedir 0
Ticari Düşünceler

 MÜŞTERİ DEĞERİ

Dahili bir forumda müşterilerin iş değerini ölçmek göründüğü kadar kolay değildir. Dört potansiyel kriter vardır:

• alım değeri;
• şirketlerinin satın alımları üzerinde etkisi;
• forumun görüşleri üzerindeki etkiler;
• forum dışında etki.

Bir işlem geçmişinden yalnızca ilki kolayca ölçülebilir. Müşteriler sorulduğunda, bütçelerinin ne kadarının kuruluşa harcandığını, başka bir deyişle bir tedarikçi olarak şirkete ne kadar değer verdiklerini açıklayabilirler.

Bir bireyin, hane halkının veya şirketin satın alma politikaları ve kararları üzerindeki etkisi, doğrudan (iş bağlamında) iş unvanından ve dolaylı olarak girdilerinin kalitesinden tahmin edilebilir. Çevrimiçi anketler düzenli olarak kullanılır ve bir grup kullanıcının bir çevrimiçi hizmeti nasıl algıladığını ölçmek için yararlıdır.

Tek tıklamayla, site içi anketler, kullanıcıların dikkatlerini ana ziyaret nedenlerinden uzaklaştırmadan yararlı bilgiler sağlayabilir. Şirketin tek bir yönüyle ilgilenmek için her seferinde bir soru sormak, bu anketleri yürütmenin en az dikkat dağıtıcı ve en odaklı yoludur ve fikrini belirten kişilerin sonuçların nasıl şekillendiğini görmelerine olanak tanır.

Şeffaflık, bir kullanıcı topluluğuna ait olma duygusu kadar önemlidir. Diğer kullanıcıların fikrinize katılıp katılmadığını görmek önemlidir. Birçok şirket, müşterilerinin görebileceği bir soru arşivi bırakır. Ziyaretçilerin aldığı hizmeti iyileştirmeye yönelik bilinçli bir program varsa, bu, müşterilerin hizmetin zaman içinde nasıl geliştiğini keşfetmesine izin vermenin etkili bir yolu olabilir.

Site düzenli olarak ziyaret ediliyorsa, soruları sık sık değiştirin. Bu aralık muhtemelen son derece yoğun siteler için her hafta yeni bir soru ile daha sakin topluluklar için üç ayda bir arasında değişmektedir. Site kullanıcılarından daha ayrıntılı bilgi almak için, ayrıntılı çok sorulu bir ankete e-posta gönderin veya bir bağlantı gönderin.

Kullanıcıların görüşlerini bildirmek için biraz zaman ayırmaları gerekiyorsa, başlamadan önce anketin tamamlanmasının ne kadar süreceği konusunda gerçekçi bir tahminde bulunduklarından emin olun. 15 dakika süren bir ankete 5 dakika sürecek izlenimi vermek, anketlerin eksik kalmasına ve müşterilerin yanıltılmasına neden olacaktır.

Yanıtlayıcılar basılı anketleri doldururken ellerinde bir parça kağıt tutarlar ve anketin ne kadar uzun olduğu hakkında bir fikir edinebilirler. Çevrimiçi olarak, görüşleri tek bir bilgisayar ekranı derinliği ile sınırlıdır. Kullanıcılara, kaç bölüm olduğunu gösteren, her birinin göreli uzunluğunu gösteren ve yanıtlayanın ankette ne kadar ilerlediğini gösteren bir ilerleme ölçer vermek yararlıdır.

Çoğu çevrimiçi grup sessiz bir çoğunluk tarafından desteklenir – tipik olarak kayıtlı üyelerin yüzde 90’ı “gizlenen”dir. Lurkers genellikle grubun gönderilerini okur, ancak nadiren katkıda bulunur. Grup gönderilerinin çoğu, genellikle üyelerin onda birinden gelir.

Bu aktif çekirdek, yalnızca aktivite hacmini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en değerli girdiyi de sağlar. Bazı üyeler, belirli konulardaki uzmanlıklarıyla tanınabilir. Toplu olarak bu aktif yüzde 10, genellikle tüm forumu güçlü bir şekilde etkileyen fikirlere varacaktır.


Müşteri değeri nedir
Müşteri değeri örnekleri
Müşteri tatmini nedir
Müşteri sadakati Nedir
Müşteri etkileyici değeri nedir
Müşteri yaşam boyu değeri
Müşteri değeri unsurları
Müşterinin algıladığı değerin gerçekleştiği seviyeler


Bu nedenle, belirli forum üyelerinin aktif, görüş oluşturan grubun bir parçası olup olmadığını anlamak önemlidir. Eğer öyleyse, o grup üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilirler ve diğer gruplarda da kanaat oluşturucu olmaları muhtemeldir. Gönderilerini İnternet üzerinden izlemek, şirketin ürünlerinin (veya rakiplerinin) tartışıldığı diğer toplulukları ortaya çıkarabilir.

Tüm aktif posterlerin grubun görüşleri üzerinde olumlu etkisi yoktur. Web şeffaf bir ortam olduğundan, eldeki konuyla ilgili önemli bilgilere dayanan gönderileri belirlemek normalde kolaydır.

Topluluk üyeleri kısa sürede blöfçüleri keşfeder. Gruplar, blöfçülere iki yoldan biriyle tepki verme eğilimindedir: açık, yaygın alaycılık veya basit sessizlik. Değerli topluluk üyeleri düzenli olarak konu başlıkları başlatır veya bitirirken, blöfçülerin gönderilerinde veya grubun yanıtlarında onları konudan uzaklaştırma olasılığı daha yüksektir.

Dahili bir forumda, yeni üyelerin kayıt süreci, müşterilerin sahip olduğu ürünlerin ifşa edilmesini teşvik etmeli ve çevrimiçi kimliklerini zaten çevrimdışı tutulan herhangi bir bilgiyle birleştirmeye çalışmalıdır.

Gelecekte, müşterileri bilgilerini çevrimiçi bir kanal aracılığıyla güncellemeye teşvik etmek çok daha kolay ve daha ucuz olacaktır. Ayrıca, işin büyük kısmını müşteri yaptığı için yürütülmesi nispeten ucuz bir süreç olabilir.

ŞİKAYET İÇİN BİR FORUMDAN KAÇINMAK

Denetim olmadan, bir şirket tarafından barındırılan topluluklar hızla şikayet odaklı hale gelir. Bu istenmeyen durumdan kaçınmak için bir şirketin atabileceği birkaç adım vardır. İlk olarak, kendi topluluklarına aktif olarak dahil olmanın basit adımı.

Bir topluluğa gerçek katılım sağlamanın belirli yolları vardır; en önemlisi, kuruluşun herhangi bir katılımı müdahaleci görünmemelidir. Aynı zamanda, bir müşteri forumuna mesaj gönderen çalışanlar, tartışmadaki varlıklarının müşteriler arasında bir miktar etkiye sahip olacaklarına dair beklentiler yarattığının farkında olmalıdır.

Çalışanlar, bir çevrimiçi grubun beklenen ifşa seviyelerine uyuyorlarsa, şirketin başarısızlıkları hakkında düşüncesiz görünebilirler, ancak kendilerini bir topluluğa aktif olarak dahil etmeyi seçen (veya dahil olma görevi verilen) herhangi bir çalışan gerçek bir ikilemle karşı karşıya kalır.

Karşılık vermeden yalnızca topluluğun bakış açısını benimserlerse, karşılığında aktif destek vermeden topluluktan bilgi alan diğer topluluk üyelerinden daha fazla bir şey kazanamazlar. Ama tam olarak ne kadar bilgi vermeliler?

Asgari ifşa seviyesi, kamuya açık olan tüm bilgilerin tartışılması olmalıdır. Bu düzeyde ayrıntı doğrudan foruma gönderilmemiş olsa da, forum üyeliği kapsamında birisinin er ya da geç diğer İnternet kaynaklarına karşı bilgileri doğrulamak için zaman ayıracağını varsaymak mantıklıdır.

Bu minimum ise, topluluk katılımcıları ne kadar tartışmalıdır? Gazetecilere verilen bilgileri tartışmayı kesinlikle düşünmeleri gerekir, çünkü bu hızla kamu alanına girecektir. Bunun ötesinde, biraz takdir yetkisi kullanmak için yer var. Örneğin, bir forum grubu bir ürünle ilgili bir sorunu ortaya çıkarıyorsa, sorunun var olduğunu kesin olarak reddetmek akıllıca olmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir