Müşteri Değeri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Değeri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

17 Kasım 2022 Değer TEMELLİ PAZARLAMA Nedir ? Müşteri değeri Örnekler 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Müşteri Değeri

Değer yapısının modelimize dahil edilmesi birkaç nedenden dolayı önemlidir. Birincisi, yakın zamanda yapılan bir araştırma, “Müşterilerin %70’inden fazlasının bir şirkete sadık kalarak hiçbir şey kazanamayacaklarını hissettiğini” ve bu nedenle, algılanan faydalar başka bir yerde daha büyük olsaydı hareket edeceklerini ortaya koydu.

Bu, alıcıların belirli bir teklifte neye değer verdiğini anlamayı, onlar için değer yaratmayı ve ardından bunu zaman içinde yönetmeyi pazar odaklı her firmanın temel iş stratejisinin temel unsurları haline getirir.

İkincisi, elektronik B2C operasyonlarında müşteri değeri sağlamanın önemini tartışın. Bununla birlikte, müşteri değerine artan ilgiye rağmen, kavramın derinlemesine anlaşılmasını geliştirmek için çok az ampirik araştırma yapılmıştır.

Daha az sayıda çalışma bu yapıyı çevrimiçi ortamlar bağlamında incelemiştir. Son olarak, bildiğimiz kadarıyla, kurumsal imaj, müşteri güveni ve algılanan değer arasındaki ilişkileri tek bir bütünleştirici çerçevede yakalayan hiçbir araştırma yok gibi görünüyor.

Algılanan değer genel olarak “belirgin al ve ver bileşenlerinin değiş tokuşu” olarak tanımlanmıştır. Bununla birlikte, birkaç araştırmacı, algılanan değerin, algılanan fiyat, kalite, faydalar ve fedakarlık gibi kavramların gömülü olduğu daha karmaşık bir yapı olduğunu belirtmişlerdir.

Önceki tanımların bir sentezine dayalı olarak, algılanan müşteri değeri burada “Belirli bir zamanda hedeflerine ulaşmak için katlanılan maliyetler karşılığında kazanılan faydaların tüketici tarafından algılanması” olarak tanımlanmaktadır.

İşletmeden Tüketiciye E-Ticaret İçin Önerilen Model

Tüketiciler, güvenilirlik için bir vekil olarak çevrimiçi satıcının imajına büyük ölçüde güvenirler. Bunun nedeni, genellikle kaliteyi değerlendirmek için kullanılan içsel ürün ipuçlarının olmamasıdır. Gerçekten de, gösterilen Web sitesi güveninin kurumsal farkındalık ve imajla önemli ölçüde ilişkili olduğu bulunmuştur.

Spesifik olarak, bir itibar-güven ilişkisinin, özellikle tüketicinin çevrimiçi alışveriş deneyimi düşükse belirgin olduğu bulundu. Belirli bir perakendecide çok fazla deneyim kazanmış olan müşteriler, ilgili perakendeciden hiç veya nadiren bir şey satın almayanlara göre perakendecinin itibarından önemli ölçüde daha az etkilenmiştir. Bu nedenle, kurumsal imajın müşteri güveniyle (H1) olumlu bir şekilde ilişkili olduğunu varsayıyoruz.

Çevrimiçi perakendeci imajının, çevrimiçi bağlamda ileriye dönük bir değer göstergesi olduğu bildirildi. Bu, İnternet pazarlamasında, bir satıcının fiyatı güvenilir bir satıcının fiyatlarından önemli ölçüde düşük olmadıkça, değiştirme maliyetlerinin tüketicinin bilinmeyen e-satıcıdan satın almasını engelleyeceğini bulan kişiler tarafından desteklenmiştir. Bu nedenle, kurumsal imajın algılanan değer (H2 ) ile olumlu yönde ilişkili olduğunu savunuyoruz.


Müşteri değeri Örnekleri
Müşteri değeri nedir
Değer yaratmak Nedir
Müşteri tatmini nedir
Değer TEMELLİ PAZARLAMA örnekleri
Bir otele bir yıl boyunca gelen her bir müşteri, otel girişinde
Değer TEMELLİ PAZARLAMA Nedir
Müşteri sadakati Nedir


Bu arada, algılanan değerin güven-sadakat ilişkisinde önemli bir kısmi aracı olduğunu ileri sürmüştür. Müşteri ilişkileri değeri, yalnızca müşteri “bir değişim ortağının güvenilirliğine ve dürüstlüğüne güven duyduğunda” gelişebilir.

Bir ilişkide müşteri için fedakarlığı azaltmak ve bu nedenle daha yüksek e-ilişki değerine yol açmak için güvenlik, güvenilirlik ve güvenlik önemlidir. Bu nedenle, müşteri güveninin algılanan değer ile pozitif olarak ilişkili olduğunu varsayıyoruz.

Son olarak, İnternet ürünü satın alma olasılığının, malların teslimi ve kişisel bilgilerin kullanımı ile ilgili tüketici güven miktarından etkilendiğini savundu. Güven, tüketicinin mal/hizmet sağlayıcı ile değerlerdeki uyum algısını etkileyerek sadakati etkiler.

Ayrıca, firma ve tüketici arasındaki değerlerde algılanan benzerlik olduğunda, tüketici bir ilişki içinde daha sağlamdır. Bu, müşteri güveninin e-benimseme niyeti üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu gösteren araştırmalarda da kanıtlanmıştır.

Bu nedenle, müşteri güveninin e-müşteri sadakati (H4) ile pozitif olarak ilişkili olduğunu ve algılanan değerin e-müşteri sadakati (H5) ile pozitif olarak ilişkili olduğunu öneriyoruz. Bu ilişkiler kavramsal bir modelde yakalanır.

E-Müşteri Sadakatinin Gerçekleştirilmesi

Bu sonraki bölüm, üç ilgi yapısının her birinin etkili yönetimi yoluyla sadakat tao’suna ulaşmak için üç strateji önerir: güven inşa etmek, kurumsal imaj eşitliğini gerçekleştirmek ve müşteri değeri sağlamak.

Güven oluşturmak

Daha önce de tartışıldığı gibi güven eksikliği, tüketicilerin ve şirketlerin e-ticaret yapmamalarının ana nedenlerinden biridir. Güven inşa etme çabalarının, alışverişe tüketici katılımını motive etmede her biri kendi işlevi olan işlem güvenliği güveni, bilgi gizliliği güveni ve değişim güveni üzerine odaklanması gerektiğini savunuyoruz.

İşlem güvenliği güveni, ilk olarak, müşterilerin e-satıcının güvenli bir alışveriş ortamı sağlama konusundaki uzmanlığına olan inancını ve ikinci olarak, bir e-satıcının kişisel bilgileri üçüncü şahısların yetkisiz erişimine karşı koruma becerisine ilişkin tüketicinin beklentisini ifade eder.

Tipik olarak müşteriler, çevrimiçi bir şirketin Web sitesinin kendileriyle güvenli finansal bilgi alışverişi için yöntemler sağlamasını bekler. Müşterileri bu konuda ikna etmek için firmalar, müşterilerin kolayca anlayabileceği güvenilir kontrol sistemlerini devreye sokmalıdır.

Çevrimiçi bir seyahat acentesi olan Expedia.com, müşterilerine, kişisel bilgiler İnternet üzerinden gönderildiğinde, güvenli iletimi sağlamak için verilerinin Güvenli Yuva Katmanı (SSL) teknolojisi tarafından korunduğunu açıklar. Firma, güvenlik sistemlerinin sağlamlığıyla ilgili endişeleri daha da azaltmak için, güvenlikle ilgili donanım ve yazılımların önde gelen üreticilerinden biri olan RSA Data Security, Inc.’den de sertifika aldı.

İşlemsel güvenlik güveni gibi, bilgi gizliliği güveni de bir e-satıcının gizlilik koruma sorumluluklarına atıfta bulunan yetkisiz izleme ve yetkisiz bilgi yayma olmak üzere iki boyutta kavramsallaştırılır.

Araştırmalar, bir şirketin Web sitesinin bilgi gizliliği açısından adil olmasının, güven oluşturmada ve e-perakendeci ile ilişkinin devamını sağlamada önemli bir faktör olduğunu göstermiştir.

Örneğin, bir çevrimiçi seyahat portalı olan Expedia’nın, derlenen bilgi türünü, bilgilerin kimlerle paylaşıldığını ve kullanıcıların bilgileri üzerinde sahip olduğu kontrolü ayrıntılı olarak açıklayan kapsamlı bir gizlilik politikası vardır. Bir denetim firması olan, bilgi gizliliği uygulamalarına uyumu sağlamak için işe alınır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir