Müşteri Faktörü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Faktörü – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

13 Şubat 2023 Müşteri İlişkileri Yönetimi Müşteri memnuniyeti Nedir 0
Ticari Düşünceler

Müşteri Faktörü

Müşteriler de sürekli değişiyor ve teknoloji, örneğin Kelkoo veya Pricecompare gibi maliyet karşılaştırma web sitelerini kullanarak daha hızlı, daha kolay karar vermeyi mümkün kılıyor. com. Müşteriler değiştikçe arzuları, ihtiyaçları ve istekleri de değişir ve bir kuruluş değişip onlara uyum sağlamazsa, müşteriyi tatmin etmeme ve rekabette müşterilerini kaybetme olasılığı yüksektir.

Ortadan kaldırılması gereken başka bir efsane de, tüm pazarlama çabalarının yalnızca büyük bütçeli büyük kuruluşlar tarafından kullanılmasıdır. Aksine, pazarlama felsefesinin küçük bir işletme için küresel veya çok uluslu bir oyuncu için olduğundan daha önemli olduğu tartışılabilir.

Küçük işletmeler, büyük bir işletme için mevcut olan düşük maliyetli tabana veya büyük yatırım fonları havuzuna sahip değildir. Bununla birlikte, müşterilere çok daha yakınlaşma, onlarla güçlü bir ittifak kurma ve kendilerini inanılmaz derecede önemli hissetmelerini sağlama konusunda genellikle bir avantaja sahiptirler.

Ayrıca değişen müşteri ihtiyaçları ve pazar dinamikleri ile esnek ve hızlı hareket edebilirler. Bu nedenle, pazarlama felsefesi her büyüklükteki veya türdeki organizasyonda benimsenebilir ve uygulanabilir. Gerçekten de, kuruluşunuzun boyutu veya türü ne olursa olsun, müşteriyi etkileyebilecek dış güçleri izlemenizin zorunlu olduğunu yinelemeye değer.

Nedir Bu Dış Etkenler Var?

Temel olarak, dünya sürekli gelişip değiştikçe, müşteriler de ihtiyaç duyduklarını değiştirir. Zamana uyum sağlamayan ve değişmeyen kuruluşlar, genellikle sonunda hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalan kuruluşlardır. Pazarlama sadece müşterileri tatmin etmekle ilgili değil, aynı zamanda onları memnun etmekle de ilgilidir. Bu, deneyimlerine etik ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde değer, kalite ve yenilik katmakla ilgilidir.

1990’larda olanları bir düşünün. Bu güçlü dev, ihtiyaçlarını değişen çekirdek müşterilerinden gözünü ayırdı; ve yeni rekabet ana caddeye ve daha geniş dış çevreye girmişti.

Sonuç olarak çok büyük kayıplar verdi. Neyse ki, yönetim kültürünün özüne nüfuz eden ve felsefesinin odağının müşteriyi tanımlama, tahmin etme ve memnun etme haline dönüştüğü bir iyileşme sürecini besleyen büyük değişiklikler yapabildi.

Perakendeci gibi diğerleri o kadar şanslı değildi ve hayatta kalma mücadelesini kaybetti. Bu mağazayı artık İngiltere ana caddesinde görmüyorsunuz. Profesör Malcolm McDonald (Kogan Page’in mükemmel Pazarlama Planlaması kitabında) Birleşik Krallık’ta pazarlamanın son 10 yılda geriye gittiğini savunuyor. Bu, müşteriler ve rakipler gibi dış faktörlerden ziyade ‘sistemlere’ aşırı dahili organizasyonel odaklanmaya atfedilebilir.

Pazarlama Ortamı

Şimdiye kadar, pazarlamanın neyi temsil ettiğini ve kuruluşunuzun neden sürekli olarak müşterileri memnun etmesi gerektiğini daha iyi anlamış olmalısınız.

Son 30 yılda dünyanın nasıl değiştiğini düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Teknoloji, değişim hızını, yaşamlarımızı tanınmayacak kadar etkileyen şekillerde hızlandırdı. Bu nedenle, her kuruluş, zamanla değişmesini sağlamak için kuruluşun içinde olduğu kadar dışında da işleyen faktörleri sürekli olarak izlemek zorundadır. Bu faktörler topluca pazarlama terimleriyle “pazarlama ortamı” olarak bilinir.

Pazarlama ortamı, 1) organizasyonun dışında ve kontrolünün dışında olan faktörlerden oluşur; bunlar topluca ‘makro çevre’ veya ‘durumsal çevre’ olarak bilinirler ve 2) belirli bir işletmeye daha özgü olan faktörlerden oluşur. endüstriler veya sektörler ve bir kuruluşun bunlar üzerinde bir dereceye kadar belirli bir kontrole sahip olduğu; buna genellikle “mikro ortam” denir. Önce makro ortamına bir göz atalım.


Müşteri İlişkileri Yönetimi
Müşteri ilişkileri Yönetimi uygulamaları Nelerdir
Müşteri memnuniyeti Nedir
Müşteri memnuniyeti örnekleri
Müşteri değeri Nedir
Müşteri değeri Örnekleri
Müşteri ilişkileri yönetimi süreci
Müşteri ilişkileri Nedir


Makro Çevre

Makro çevre, organizasyonun dışında olan bir dizi kontrol edilemeyen faktörden oluştuğu için belki de işletmeler tarafından en çok korkulan çevredir. Kontrol edilemezlerse, bir kuruluşun neden onlar hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor?

Kuruluş, dış ortamda olanları kontrol edemese de, içindeki faktörlerin bir işletme üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bu nedenle, bu faktörlerin yakından izlenmesi ve mümkünse ortaya çıkan fırsatlardan yararlanılması ve altta yatan tehditlerden uzak durulması temel ihtiyaçtır.

Uygun bir şekilde ele alınmadığı takdirde işletmenizi olumsuz yönde etkileyebilecek potansiyel tehditler olsa da, makro ortam da son derece olumlu olarak görülebilir, çünkü aynı zamanda işletmenize büyüme ve gelişme yeteneği kazandırarak yararlanabileceği birçok önemli fırsat sunar. .

Siyasi faktörler

Herhangi bir ülkenin hükümeti, kuruluşları ve tüketicileri etkileme yeteneğine sahiptir. Kuruluşları ve müşterileri benzer şekilde etkileyebilecek yeni mevzuatlar getirebilir.

Örnek: Kumarhanelerin, tombala salonlarının ve spor bahislerinin tek çatı altında olmasına izin veren oyun yasalarını serbestleştirmek için yakın zamanda yeni bir yasa çıkarıldı. Bu, daha varlıklı insanları İngiltere’deki turistik yerlere çekebilir ve bazı işletmeler bunu büyük bir fırsat olarak görebilir.

Ekonomik faktörler

Ekonomi içinde işsizlik oranları, faiz oranları, vergilendirme ve döviz kurları gibi faktörlerin tümü işinizi ve tüketicilerinizi etkileyebilir.

Örnek: Faiz oranları yüksekse, tüketicilere ürün ve hizmetler için daha az kullanılabilir gelir kalır. Birleşik Krallık emlak piyasası yakın zamanda 4 trilyon sterlin değerindeydi ve bunun üçte biri borç/borç vermeyle bağlantılı. Bu nedenle, faiz oranları düşürülürse, muhtemelen vergi indirimlerinden daha büyük bir etkiye sahip olur.

Sosyal/kültürel faktörler

Sosyal olarak yaş, cinsiyet, gelir ve meslek gibi faktörler müşterilerin taleplerini etkiler. Kültürel olarak, din, dil, değerler ve inançlar gibi faktörler de müşterilerin talep ve taleplerini etkileyebilir.

Örnek 1: Kadınların toplumdaki rolü yıllar içinde değiştiğinden, pek çok kuruluş örneğin otomobil endüstrisi gibi belirli ürün ve hizmetlerle kadınları hedefliyor.

Örnek 2: Dil, pazarlamacılar için önemli bir konudur. Ne yazık ki, ürünlerini denizaşırı ülkelerde piyasaya sürmeye çalışan kuruluşlar genellikle dil farklılıklarını unutmuşlardır. Meslektaşlara iş dili olarak ne düşündüklerini sorarak ilginç bir fikir edinilebilir. Basitçe söylemek gerekirse, iş dilinin müşterinin dili olduğunu açıklamadan önce olağan şüphelileri (İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Mandarin vb.) sunmalarına izin verin.

İnternetin ve ilgili bilgi iletişim teknolojilerinin (ICT) gelişi, nispeten son yıllarda hayatımızı yönetme şeklimizi değiştirdi.

Örnek: Müşterileriyle iletişim kurmanın başlıca yolu olarak interneti kullanır ve onların çevrimiçi uçuş aramasına ve rezervasyon yapmasına olanak tanır. Bu, seyahat acentelerinin geleceğini nereye bırakıyor?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir