Müşteri Forumları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Forumları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

2 Mayıs 2023 Müşteri memnuniyeti örnekleri Olumlu Müşteri Yorumları 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Müşteri Forumları

Müşteri forumları, olası ürün sorunlarını şirket farkına varmadan önce düzenli olarak ortaya çıkarır. Bireysel kullanıcıların ürünü nasıl kullanmaya çalıştıklarında hata yapıp yapmadıklarını anlamaya çalışırken, genellikle diğer kullanıcılara sorarlar ve bir çok kişinin benzer sorunlar yaşadığını keşfederler.

Bu keşif sürecinde, müşteriler muhtemelen sorunun açık ve tekrarlanabilir bir tanımını üreteceklerdir ki bu, sorunu çözmeye çalışan şirket çalışanları için büyük bir avantajdır.

Sorunun var olduğunu inkar etmek yerine, çalışan topluluğu üyesinin, sorunun kapsamını ve sınırlamalarını doğrulamak ve sorunu düzeltmek için zaman ölçeğini belirtmek üzere meslektaşlarıyla görüşmesi çok daha iyidir.

Topluluk önceden bilinmeyen bir sorunu ortaya çıkardıysa, şirket bunu söylemelidir. Topluluğun oynadığı yapıcı rolün farkına vararak ve bunun için topluluğa teşekkür ederek, şirket yalnızca topluluğun gözünde kendini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir dahaki sefere bir sorunu olduğunda kaçınılmaz olarak topluluktan biraz uzaklaşmayı da sağlar. 

Sezgisel olarak bir ürün veya süreç kusurunun ortaya çıkarılmasının, topluluğun şirket hakkında daha az düşünmesine yol açması beklenebileceğinden, bu oldukça gariptir. Bir şirketin kültürü bu iletişim biçimlerinin gerçekleşmesine izin verecek şekilde gelişmemişse, dönüşümü başlatmak için hızlı bir şekilde çaba gösterilmelidir.

Pek çok kuruluşta, müşteriler tarafından tanınan ve iletilen sorunlar zaten biliniyor olabilir, ancak eğer bunu yapmak hem bireyler hem de tüm departman için itibar kaybına neden olacaksa veya sorunlara izin verilmişse, bireysel bir departmanın dışına iletilmemiş olabilir. sorunları çözme sorumluluğunu üstlenmeyen birkaç departman arasında sürüklenmek. Geçmişte, kurumsal bir taş duvara saldırmaya çalışan bireysel müşterilerin buna karşı hiçbir savunması olmazdı.

Bununla birlikte, toplu olarak, müşteri gruplarının bir etkisi olabilir. Genellikle bu tür sorunlar “çok zor” başlığı altında dosyalanır ve kuruluşun başka bir yerinde sorun haline gelene kadar bırakılır: çevrimiçi müşterilerin bunları kuruluş genelinde bir sorun haline getirme olasılığı çok yüksektir. Bir şirketin “her zaman böyle yapması”, müşterinin değiştiği ve artık mantıksız taleplerde bulunduğu anlamına gelmez.

Çevrimiçi müşteri, organizasyonun geri kalanından farklı bir adıma ilerliyor gibi görünebilir ve doğal içgüdü, adımın dışında kalanın müşteri olmasını beklemektir. Aslında dijital ortam, şirket ile müşteri arasındaki mesafeyi ortadan kaldırarak, müşterinin deneyimlerini doğrudan şirkete saf ve seyreltilmemiş bir biçimde sunar.

Dijital müşteriler, diğer kanallardaki öncekilerden farklı değiller, aslında aynı kişiler olabilirler. Bunun yerine, şirket ile müşteri arasındaki bilgi akışını körelten faktörleri ortadan kaldırarak şirkete artık müşterilerinin görüşlerinin kristal netliğinde bir sunumu veriliyor.

78 rpm’lik bir fonografın sağladığı sesin aralığını ve aslına uygunluğunu ve onun soyundan gelen dijital kompakt diski karşılaştırın; netlikte aynı sıçrama, dijital müşterilerin sunduğu tek şeydir. Müşteriler değişmedi; sesleri çok daha netleşti.


Güzel Müşteri Yorumları
Olumlu Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları örnekleri
Mutlu Müşteri Yorumları
Memnuniyet Yorumları
Trendyol müşteri yorumları
Olumlu müşteri yorumlarına cevap
Müşteri memnuniyeti örnekleri


ŞİRKET İÇİ FORUMLARI YÖNETMEK

Dijital şirketler, dijital müşterinin sesini özümsemek için gerekli olan açıklığı geliştirmeyi ve ödüllendirmeyi öğrenmelidir. Bir kuruluş müşterilerine açık değilse, ne olursa olsun şirkete karşı daha açık bir tutum sergilemeleri muhtemeldir.

Basit ve köklü prosedürlerin detaylı incelemeye girmesi ve müşteri merkezli bir ortamda eksik bulunması muhtemeldir. Örneğin, müşterilerin bir ürünü kusurlu bulmaları durumunda ürünü satıcıya iade etmelerinin beklendiği bir prosedür normalde yürürlükte olacaktır.

Ana caddeden başlayan bu prosedür, önce telefonla ulaşılan postayla sipariş hizmetine, ardından şirketin çevrimiçi mağazasına kadar genişletilir. Bir ürünü fiziksel mağazaya iade etmek için zaman ayırmak yerine, müşterilerden artık ürünleri iade etmek için önceden posta ücreti ödemeleri isteniyor.

Bu posta ücreti daha sonra iade edilse bile, dijital ortamda süreç anlam ifade etmemektedir. Amaç, bir müşterinin hatalı bir ürünü varsa, ürünün şirkete güvenli bir şekilde iade edilmesini sağlamak değil; şirketin müşteri kaybetmemesini sağlamaktır.

Şirket, muhtemelen orijinal hatalı malları teslim alırken aynı zamanda ikame ürünü teslim eden bir teslim al ve iade hizmeti sunsaydı, müşterinin ürünü iade etmesi ne kadar kolay olurdu? Sonuçta, fiziksel bir mağazada olacak olan budur.

Daha az tatmin edici bir çözüm, müşterinin ilk etapta bir çevrimiçi mağazadan mal satın almak için kullanacağı ödeme kartına, ürünü iade etmek için posta ücretinin tam değerini iade etmek olacaktır.

Hangi çözüm benimsenirse benimsensin, dijital ticaret ortamının şirketleri müşteri hizmetleri prosedürlerinin nasıl çalıştığını yeniden gözden geçirmeye nasıl mecbur ettiği oldukça çarpıcıdır: Müşteriler, bir hizmet sorununu halletmek için minimum miktarda çaba harcanmasını bekleyebilirler.

İlk etapta satın alma işlemini yapmak kadar kolay bir süreç olmalıdır. Şirket için çalışan köklü prosedürlere sahip bir şirket için, özellikle değişiklik şirkete görünür maliyetler katacaksa, herhangi bir değişikliğe karşı bir miktar direnç göstermesi doğaldır.

Müşterilerin bir değere sahip olduğu ve bu müşterileri elde tutmanın bir yatırıma değer olduğu konusunda net bir kabul olmadıkça, iç prosedürleri değiştirmek için çok az neden vardır.

Müşterilerin son satın alımlarından daha değerli olduğu ve şirketin sorunlarla sorunsuz bir şekilde başa çıkamayarak onları kaybetmesi durumunda negatif bir değere sahip olduğu anlaşıldıktan sonra, en köklü prosedürü bile değiştirmek en doğal adımdır. Şirketin müşterinin sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiği görülmelidir.

Ürünlerde sürekli iyileştirmeye izin veren kültürümüzdeki evrimin faydalarından biri, bunları düzeltmek için bir zaman çizelgesi planı olduğu sürece ürün kusurlarını kabul etmenin mümkün ve izin verilebilir olmasıdır. Şirket açık kalarak çoğu kullanıcının desteğini alacaktır.

Normal kullanıcıların kendi aralarında gerçek olduğunu teyit ettikleri bir ürünün başarısız olduğunu ifşa etmemek (yalnızca izole edilmiş tek bir kullanıcının hayal gücü değil) şirketin itibarını zedeleyecek ve kullanıcı grubu üyeleri aktif olarak alternatif sağlayıcıları birbirlerine yönlendirmeye başlayacaklardır. Kaçınılmaz olarak, en az bir geçerli alternatif olacak ve şirketler bu tür değiş tokuşları takiben gruplardan toplu göçler gördü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir