Müşteri Seçimleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Seçimleri – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

19 Nisan 2023 Müşteri ilişkileri yönetimi özellik Müşteri koruma nedir 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Müşteri Seçimleri

Müşteri hizmetleri ekibinin ayrıca tarayıcı teknolojisi hakkında, bazen görünürde bir sebep olmaksızın bir Web sitesinin bazı bölümlerinin işlevinin sona erebileceğini anlaması gerekecektir.

Gerçek bir sorun olabilir ve buna müşteri neden olmuş olabilir, ancak çözüm, kendisinin yanlış bir şey yaptığını veya tarayıcı yapılandırmasını en son sürüme değiştirmesi gerektiğini öne sürerek başlamak değildir. 

Veya şirket sitesinin henüz Internet Explorer’ın en son sürümüyle çalışmadığını ve müşterinin son yükseltmesini kaldırması gerektiğini. Pek çok sözde yardım masasının ani tepkisi, müşterilerden yazılımlarını yeniden yüklemelerini istemektir.

Bunun sorunu çözmesi olasıdır, ancak bunun bir çözüm olarak önerilme sayısı, çağrı merkezi operatörlerinin tüm çabayı ve suçu üstlenen bir çözüm önermeden önce dijital ortamı tam olarak anlamak üzere eğitilmediğini gösterir.

Bilgisayar sistemlerinin nasıl çalıştığını anlayan müşteriler, gerçekte olduğu gibi düşük kaliteli hizmete yönelik ani tepkiyi anlayacaklardır. Sistemlerini çok iyi anlamayan müşteriler, yazılımı yeniden yüklemekte zorlanabilirler.

Sorunun kaynağı bu olmasaydı, bir süre yazılım mühendisi gibi davranmaya çalıştıktan sonra sorunu hala çözemediklerini göreceklerdi. Er ya da geç, şirketin yazılımlarının çalışmadığı sonucuna varacaklar ve muhtemelen işlerini başka bir yere taşıyarak Web sitesini kullanmayı bırakacaklar.

Farklı işletim sistemlerini kullanan diğer dijital cihazlar yaygınlaştığında, ki kesinlikle olacak, ne olacak? Müşterinin teknolojisini suçlamak her zaman kolay bir kaçış yolu olacak ama sorunu çözmez.

Müşterilerin, teknolojisi uyumlu ve müşteri hizmetleri ekibi daha hazırlıklı olan bir rakibe geçiş yapma olasılığı yüksektir. Şirketlerin ürünlerinde pratik bir fark olmayabilir, ancak müşterileri destekleme yeteneği, şirketleri net bir şekilde farklılaştıracaktır.

Dijital bir kanaldan sipariş veren müşteriler asla karanlıkta bırakılmamalıdır. Bir sipariş ilk teslimatta tamamlanmadıysa, bakiyeyi kolayca bulup bulmaları gerekir. Siparişlerini tamamlamada öngörülebilir bir gecikme olursa, şirket önce müşterisini bilgilendirmeli ve ikinci olarak da onları bilgilendirmelidir.

Müşterilere haftalık e-postalar göndererek, siparişlerinin hala üzerinde çalışıldığına dair güvence verecek, tüm sipariş ayrıntılarını tekrarlayacak ve müşterilerin siparişlerini takip etmek veya iptal etmek için ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri verecek. Sipariş büyük olasılıkla bir bilgisayardan verilmiş olsa da, hizmet e-postası bir televizyondan, cep telefonundan veya bilgisayardan okunabilir.

MÜŞTERİLER SORUNLARIN ÖNCEDEN BİLDİRİLMESİ İÇİN EN İYİ KAYNAKTIR

Çoğu zaman, sorun aslında tarayıcı yazılımının kendisinden değil, şirketin çok bariz güvenlik nedenleriyle yeniden yapılandırılması veya kaldırılması son derece zor olacak şekilde tasarlanmış güvenlik duvarı veya virüsten koruma yazılımından kaynaklanır. Bir müşteri şu anda sorun yaşıyorsa, yakın gelecekte diğerleri de sorun yaşayacaktır.

Bir müşteri şirketi böyle bir sorun hakkında uyarmak için zaman ve zahmet harcıyorsa, kuruluşa erken bildirimde bulunarak kuruluşa büyük bir iyilik yapıyor olabilir. Bu, ilişkilerin gerçekten çevrimiçi olarak nasıl işlediğine dair çok basit bir örnek.

Ve çevrimdışı müşteri ilişkileri yönetiminin beklentilerinin çok ötesine geçer. Müşteriyle bir “ilişkiyi” yönetmek için verileri kullanmak yerine, müşterilerle çevrimiçi iletişim yoluyla kendilerini gösteren doğrudan geri bildirim döngüleri gerçek pratik ve duygusal değer katabilir.


Müşteri koruma nedir
Müşteri Edinme Nedir
müşteri ilişkileri yönetimi (crm nedir)
müşteri ilişkileri yönetimi – konu anlatımı
Müşteri ilişkileri nasıl olmalı
Müşteri ilişkileri yönetimi Örnekleri
Müşteri ilişkileri yönetimi megep
Müşteri ilişkileri yönetimi özellikleri


ŞİRKETİNİZ YABANCILARIN YARDIMINI REDDEDER Mİ?

Aşağıdaki durumda çoğu şirkette ne olur? Bilinmeyen bir kişi, bir pazarlama çağrı merkezini arayarak yakın zamanda eve taşındığını ve yeni adresinde eski sahiplerine hitaben yazılmış bir yayın aldığını söylüyor.

Bu literatür, müşterinin finansman döneminin sonuna geldiğini not eder ve onu şirketin yerel perakende satış mağazasını ziyaret etmeye ve mevcut ürün yelpazesini denemeye davet eder. Arayan, şirkete müşterisinin doğru yeni adresini vermeyi teklif eder.

Olması gereken, arayan kişiye şirketle iletişime geçtiği için teşekkür edilmesi ve kendi adının sorulmasıdır. Şirketin zaten adresi olduğu için, bunu istemesine gerek yok! Ona kolayca bir çeşit “teşekkür ederim” ödülü gönderilebilir. Değeri, en azından şirketin bir müşteriyi elde tutmak için yaptığı yatırım artı sıcak bir müşteri adayı elde etmek için sağladığı maliyet olmalıdır.

Bu şekilde şirket, bir müşteriyi başka bir satın alma işlemi yapmaya hazır olabileceği noktada kaybetmekten kaçınır ve potansiyel olarak yeni bir müşteri kazanır. Arayan kişi muhtemelen şirkete karşı sıcaktır, çünkü iletişim kurma zahmetine katlanmıştır ve istenmemiş hediyeyi aldığında kesinlikle şirkete karşı olumlu bir tavır alacaktır.

Evlerine yeni taşınmış olan her iki müşteri grubu da bazı büyük değişikliklerden geçiyor olabilir ve muhtemelen şirketin ürünleri için sıcak bir beklenti olacaktır.

Ne yazık ki, bu mutlu senaryo normalde olan bir şey değil. Arayanın, müşterinin artık o adreste olmadığını teyit ederek şirkete yazması istenmesi daha olasıdır. Şirketten teşekkür yokken, neden tamamen yabancı birinden şirket adına tüm çabayı göstermesi istensin?

HİZMET ORGANİZASYONLARININ MÜŞTERİ ETRAFINDA MERKEZLENMESİ

Müşterilere şifre ve hesap numaralarını hatırlatmak ve bakiyelerini onlara aktarmak için var olan çağrı merkezleri gün geçtikçe azalıyor. Giderek artan bir şekilde, bu tür sorular ister bilgisayar ister etkileşimli televizyon aracılığıyla çevrimiçi olarak daha iyi ve daha ucuza ele alınmaktadır.

Telefon artık birkaç olası kanal sunuyor: ses (bir operatörle konuşarak veya etkileşimli ses sistemleri aracılığıyla), tuş takımı aktivasyonu, telefonun tuşlu özelliklerini kullanma ve yazılı mesajlaşma.

Bu telefon hizmetleri pasif (şirket açısından) ve aktif olanlar olarak ayrılabilir. Pasif hizmetler, müşterilerin kendilerine hizmet etmelerine izin verecektir. Etkileşimli ses ve tuş takımları bu anlamda pasiftir. Sesli ve yazılı mesajlaşma, şirketin bir müşteri talebiyle etkileşime girmesini veya yanıt vermesini gerektiren ‘aktif’ hizmet kanallarıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir