Müşteri Takibi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşteri Takibi – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Ağustos 2022 CRM müşteri takip Programı Müşteri kayıt Programı Müşteri Takip Programı ücretsiz 0
Ticaret Disiplini

Müşteri Takibi

Müşterinin yüksek teknoloji ürünü bir ürünün potansiyelinden maksimum düzeyde yararlanabilmesi için, eğitim ve teknik desteğin yanı sıra bakım ve onarım için teknik destek hizmetine sahip olması gerekir.

Aksi takdirde, müşteri birden bire aldatılmış hissettiğinden, özellikle de her zaman anlamadığı bir teknoloji hakkında zaten huzursuzluk hissetmişse, ürünün çekiciliğini kaybetmesi ve üreticisinin kaybetmesi ihtimali vardır.

Bir satış elemanının temel görevlerinden biri, sipariş imzalandıktan sonra bile müşterinin güvenini nasıl koruyacağını bilmektir. Satış elemanı, çeşitli müşteri hizmetleriyle nasıl işbirliği yapacağını bilmeli ve gerekirse, şirketin farklı departmanlarının kusursuz bir hizmet kalitesi sürdürmesini sağlamak için bu operasyonların sorumluluğunu üstlenmelidir.

Ancak satış elemanının işi bu noktada durmaz. Satış elemanı, güvene dayalı uzun vadeli bir ilişki kurarak müşteri sadakati geliştirebilmelidir. Bir satış elemanı olarak değil, müşteri ihtiyaç ve isteklerine şirket imkanları dahilinde cevap vermeye odaklanan bir danışman olarak algılanmalıdır. Bu nedenle, satış elemanı müşterilerle iletişim halinde olmalıdır.

Ancak, bu her zaman böyle değildir. Yakın tarihli bir ABD araştırması, 1 yıllık bir süre boyunca, mevcut müşterilerin neredeyse %40’ının, ürünlerini satın aldıkları şirketlerin satış görevlileri tarafından hiçbir zaman (ne telefonla ne de şahsen) temasa geçmediğine işaret etti. Pek çok satış elemanı, potansiyel açısından zengin olsa bile müşteri tabanını unutur ve bunun yerine belirsiz beklentilere zaman harcar.

Yüksek teknoloji ürünlerinin satışı, diğer herhangi bir endüstride olduğundan daha fazla, bir satış temsilcisinin belirsizlik ve tereddüt engellerini yıkmak ve inovasyon ve teknoloji ile karşı karşıya kalan müşterilere yardımcı olmak için tutarlılığını ve profesyonelliğini gerektirir.

Bir danışman olarak itibar kazanmak için bir satış elemanının bir pazar uzmanı olması gerekir; mevcut tüm kaynakları kullanarak müşterinin işini anlamalıdır. Örneğin, IBM, müşteri hizmetleri amaçlarına yönelik bir stratejik danışmanlık birimi olan IBM İş Danışmanlığı Hizmetleri geliştirmiştir.

IBM’in satış mühendisleri, müşterileri ziyaret edecek ve stratejik ve geliştirme sorunları, rekabet analizi veya ara planlama hakkında yönetim kuruluyla görüşecek olan sektör odaklı bir danışmanla görüşebilir.

Amaç, bu yöneticilerin pek ilgisini çekmeyen bilgisayarlardan bahsetmek değil, IBM donanım, yazılım ve hizmetlerinden gelen çözümlerin şirkete nasıl rekabet avantajı getirebileceğini ve şirketi nasıl daha karlı hale getirebileceğini görmektir. ve rekabetçi. Accenture, EDS ve HP, satış temsilcileri veya hesap yöneticileri için değerli bir varlık olan aynı türden endüstri uzmanlığını sunuyor.

Ayrıca satış elemanı firmasının Ar-Ge departmanındaki araştırmacılar, potansiyel müşteri organizasyonlarında çalışan araştırmacıları firmayı ziyaret etmeye davet edebilirler. Teknik bilgi transferleri ve gelecekteki gelişmelere ilişkin bakış açıları genellikle bu tür toplantılarda ortaya çıkar ve güven inşa etmeye ve verimli bir iş ilişkisine katkıda bulunabilir.

Son olarak, bir müşteri bir tavsiye kaynağı olarak işlev görebilir ve potansiyel müşterileri bir satın alma ile ilgili memnuniyetlerine ikna edebilir. Araştırmalar, yüksek teknolojide anılan satışların tercih edilen bir satış yöntemi olduğunu göstermektedir. Memnun bir müşteri, biraz korkutucu bir teknoloji ihtimalini ikna etmek için en iyi sözcüdür. Bu sözcü önyargılı olmakla suçlanamaz çünkü satış görevlisinin aksine operasyonda ticari bir çıkarı yoktur.


Müşteri kayıt Programı
CRM müşteri takip Programı
Müşteri Adres kayıt Programı
Müşteri Takip Programı ücretsiz
Huzursoft Müşteri Takip Programı
Hesap Müşteri Takip
En iyi Müşteri Takip Programı
Müşteri Takip Programı Excel


Destek Faaliyetleri

Bir teknolojinin önemi, aynı zamanda bir yüksek teknoloji ürünü satış elemanının destek faaliyetlerini de etkiler. İletişim amacıyla, satış elemanı, dokümantasyondaki genellikle çok fazla olan teknik bilgiyi müşterinin anlayabileceği bir dile çevirmelidir.

Bilgi ile ilgili olarak, satış elemanının bilgisi pazarlama departmanı için paha biçilmezdir çünkü satış elemanı pazarla sürekli temas halindedir ve gerçekten güvenilir ve güncel pazar araştırmalarının yokluğunda en önemli bilgi kaynağını temsil eder. Lojistik söz konusu olduğunda, satış elemanı genellikle nakliye, teslimat ve müşteri tesislerinde ürün kurulumu ile ilgili çok sayıda ve genellikle karmaşık işlemleri koordine eden kişidir.

Yüksek teknoloji ürünlerine yönelik her satış temsilcisi, şirkete olan güvenlerini oluşturmak, yeni satış fırsatları bulmak ve muhtemelen bu müşterilerden yeni potansiyel müşterilere olumlu deneyimleri hakkında konuşmalarını istemek için mevcut müşterilerle zaman harcamalıdır.

Yaptığım görüşmelere dayanarak, kurumsal müşterilere çözümler sunan bir yazılım firmasında müşteriyle yüz yüze geçirilen zamanın satışları ne kadar artırabileceğini gösteriyor.

Aynı şekilde, satış görevlileri de birkaç araç kullanarak müşterilerle geçirdikleri zamanı artırabilirler:

◗ Ofislerinin dışında çalışmak için dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları;
◗ Teklifler, fiyat teklifleri ve sipariş girişleri yapmak için otomatik sistemler;
◗ Müşterilerden veya potansiyel müşterilerden gelen doğrudan teknik veya finansal soruları yanıtlamak için çevrimiçi şirket veritabanları.

Bunu yaparken satış temsilcileri, satış çağrılarının hacmini arttırır ve birim maliyetini düşürürken her bir çağrının kalitesini iyileştirir.

Sonuç olarak, yüksek teknoloji ürünleri satmak, genellikle yüksek düzeyde yetkinlik ve sonuç olarak diğer endüstrilere kıyasla daha yüksek bir profil ve eğitim gerektirir. Şirket, satış gücünü işe alırken, yönetirken ve değerlendirirken bunu dikkate almalıdır.

Daha spesifik olarak, bu, şirketin ilginç adayları işe almak için çekici bir tazminat düzeyi sunması gerektiği anlamına gelir. O zaman, tazminat türü sadece sonuçları (siparişleri) değil, aynı zamanda müşterilerle kaliteli ilişkilere duyulan ihtiyacı ve şirkette uzun vadeli olarak kalma arzusunu da yansıtmalıdır.

Birçok yüksek teknoloji şirketi, komisyona kıyasla (ortalama olarak %80 sabit ve %20 komisyon) sabit maaş yüzdesi oldukça yüksek olan ücret sistemlerine sahiptir. Hatta bazı şirketler tamamen maaşa dayalı bir gelir bile sunarlar, böylece satış görevlileri ay sonunda kendilerine bir gelir sağlamak için herhangi bir şey satma eğiliminde olmazlar.

Son olarak, satış görevlileri yeni ürünler hakkında onları potansiyel müşterilere ve müşterilere akıllıca sunmak ve sorularına doğru cevap verebilmek için sürekli olarak iyi bilgilendirilmeli ve eğitilmelidir.

Bununla birlikte, yeni ürünler hakkında iyi bilgi sahibi olmak kolay bir iş değildir, çünkü yeni ürünlerin sık sık piyasaya sürülmesi nedeniyle yüksek teknoloji endüstrisinde ürün katalogları sıklıkla büyük ölçüde değişmektedir.

Ayrıca pek çok satış elemanı, sadece zaten iyi bildiği ve satmaya meyilli olan ürünlere ayak uydurur ve müşterilerine sadece bu ürünleri önerir. Bu davranış, satış gücünün daha az aşina olduğu yeni ürünleri engeller ve tehlikeli bir alışkanlığı teşvik eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir